ie- Plek in het Gat niet heilig voor Aldi Symposium in Middelburg over verleden en toekomst telescoop Rij-instructeur zat bij examen Man (20) raakt gewond bij auto-ongeval Morgen Koopzondag Middelburg SCHOUWEN-DUIVELAND Staten vinden borden langs snelweg A58 onbenullig 31 GGD opent centra in Goes en Terneuzen voor vragen over seks 33 Supermarktketen houdt optie vestiging aan N59 open. Golfen langs de golven Printer Zaterdag 6 september 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Piet «leemans NIEUWERKERK - Een plekje in 'het Gat van Nieuwerkerk' - officieel de motellocatie Stolpweg - heeft de voorkeur, maar supermarktketen Aldi houdt de optie voor een vesti ging aan de N59 net buiten het Duivelandse dorp eveneens open. Dat zegt Raimond van Os van Al di Vastgoed. Mocht de Aldi uiteindelijk in het Gat van Nieuwerkerk belanden dan wordt de nieuwe vestiging van de supermarktketen ingebed in een door aannemersbedrijf Fraanje ontwikkeld plan voor wo ningbouw. Fraanje is in daar over in gesprek met de gemeente Schouwen-Duiveland, maar spij kers met koppen zijn daarbij nog niet geslagen. Voor Aldi reden om niet op voor hand af te zien van mogelijke vesti ging aan de N59. „Zolang er geen zekerheid is over een plekje in Het Gat gaan wij verder met het ont wikkelen van plannen voor een vestiging aan de N59", aldus Van Os. Aldi Vastgoed heeft bij de ge meente vergunning aangevraagd voor het veranderen van de voor gevel voor het al geruime tijd leeg staande pand aan de N59. Mocht het onverhoopt niet lukken om woningbouw in het Gat te combi neren met een tweede Aldi-vesti- ging op Schouwen-Duiveland dan grijpt - legt Van Os uit - Aldi Vast goed terug naar het pand aan de N59 waar meubelbedrijfMeubelra- NV De Aldi houdt de optie open voor een vestiging aan de N59 bij Nieuwerkerk. Aldi gaat liever naar de Stolpweg maar of die plannen doorgaan is onduidelijk. ma gevestigd was. Van Os verhult niet dat hij graag wat meer vaart in de plannen zou zien. „Voor ons komt er een moment waarop we afzien van vestiging in het gat en kiezen voor het oude Meubelrama- pand." Op de vraag wanneer dat moment aanbreekt hult Van Os zich in stil zwijgen. „Ik kan nog geen concre te datum noemen." Dat Aldi - of de tweede winkel nu in Het Gat komt of aan de N59 - vlakbij een vestiging van concur rent C1000 acht Van Os geen pro bleem. „Aldi en C1000 zijn ver schillende soorten winkels. Ik denk dat het een mooie combina tie is. We vullen elkaar aan." El ders in Zeeland heeft Aldi de Ciooo-vestigingen in goes, Vlissin- gen en Oostburg overgenomen. De Cioo-vestiging in Nieuwerkerk staat vooralsnog niet op het lijstje van de Aldi, stelt Van Os. De dorpsraad NieuwerkerkRijks waterstaat en Veilig Verkeer Neder land hebben een sterke voorkeur voor een Aldi in het Gat. Een su permarktvestiging aan de N59 le vert verkeersgevaarlijke situaties op omdat klanten er alleen via de voor langzaam verkeer bedoelde parallelweg kunnen komen. RENESSE - Zestig Schouwen-Duivelandse onderne- de Cornelia. Voor de vierde keer organiseerde de tussen het Watergat en de Verklikkerduinen. De mers hebben gisteren op het strand van Renesse Lionsclub in Renesse het Northsea Beachgolftoer- Vrienden van Cornelia bekostigen activiteiten in ruim tienduizend euro bij elkaar gespeeld voor nooi. Er werd gespeeld in teams op 18 holes over het verpleeghuis en Doe een Wens vervult wen de stichting Doe een Wens en de Vrienden van een lengte van 5,5 kilometer door het rulle zand sen van zieke kinderen. foto Dirk-Jan Cjeltema HEENVLIET - De politie heeft het rij bewijs ingenomen van een 63-jari- ge rij-instructeur uit Melissant. Bij de CBR-vestiging in Heenvliet klaagde een rijexaminator over de instructeur. Die was te laat en rook naar drank. Toen de politie ar riveerde, waren instructeur en exa menkandidaat verdwenen. Later trof de politie de lesauto aan op de Groene Kruisweg bij Geervliet. De instructeur had 2,1 promille in zijn bloed. De rechter moet beslissen over zijn lesbevoegdheid. MIDDELBURG - Het verleden, heden en toekomst van de telescoop staat centraal tijdens een symposium in Middelburg. Robbert Dijkgraaf, president van de Koninklijke Nederlandse Akade- mie van Wetenschappen, opent het symposium zaterdag 4 oktober om 12.30 uur in de Middelburgse Stadsschouwburg aan het Molen water. Vervolgens komt een aantal andere sprekers aan bod, onder an deren Albert van Helden en Har- rie Runen. De eerste zal het heb ben over de eerste ontdekkingen die gedaan zijn met de telescoop in de periode tot 1700. De Middel burgse brillenmaker Hans Lipper- hey vond in 1608 de telescoop uit. Voor de ontdekking waren vijf pla neten bekend. Negentig jaar later waren het er zeven en waren ook tien manen bekend. Rutten zal het hebben over de ont wikkeling van de kijkers, met na me die bedoeld zijn voor de ama teurs. Verder spreekt Maarten Baez over de optische telescoop van de toekomst en gaat Christof- fel Waelkens het hebben over tele scopen voor infrarood-sterrenkun- de. Wie meer wil weten kan een kijkje ne men op de site www.sterrenkun- de.nl/knvws-symposium. ELLEMEET - Een twintigjarige inwo ner van Schouwen-Duiveland is ernstig gewond geraakt bij een een zijdig ongeval in Ellemeet. De man verloor donderdagavond rond 23.30 uur door nog onbeken de oorzaak de macht over het stuur, waarna zijn BMW in een sloot tot stilstand kwam. Het slachtoffer is met mogelijk hersen letsel overgebracht naar een zieken huis in Rotterdam. Omdat zijn adem naar alcohol rook, is in het ziekenhuis bloedonderzoek ge daan. In afwachting van de uitslag hiervan heeft de politie zijn rijbe wijs ingevorderd. Middelburg... ...is gezellig winkelen! ALMANAK Tipredactie@pzc.nl Als het om computers gaat, haalt de Hulstenaar steevast zijn schouders op. Interesseert hem niets. Nu zijn werkgever op het punt staat om alle oude scher men te vervangen door moderne apparatuur, moet hij zo af en toe wat termen uit de digitale we reld tot zich nemen. En dan schiet hij al snel in de stress. Dat wil ie niet laten merken, dus zucht hij maar eens en probeert zich weer op zijn werk te richten. Totdat deze week alle frustratie tot uitbarsting kwam. Hij gaf vergeefs een printopdracht, waar na hij samen met zijn toestel op hol vloog. „Wat zegt dat ding nu weer! Nu print ie alleen nog maar cookies!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53