Zondag 14 september PZC Zaterdag 6 september 2008 37 rond 1900; stoomtrein Goes-Borsele,; Gro te Kerk, orgelbespelingen 10.30-15.30 uur; tentoonstelling vanaf 13.00 uur en rondlei ding, 13.30 en 14.30 uur in Historisch Mu seum De Bevelanden; Klederdrachtgroep Mooi Zeeland met handwerkactiviteiten en babbelaars bakken; Stadhuis, jeugdacti- viteiten en (gratis) fietsroutes; Grote of Maria Magdalena Kerk; Heilige Maria Mag- dalena Kerk, rondleiding, expositie; schip persvereniging Houthaven, tentoonstel ling, meevaren op één of twee schepen, traditionele landbouwwerktuigen en mo laren, vis bakken, sterke verhalen; Histo- ri/ch museum De Bevelanden, 12.00 tot 16.00, aangepaste rondleidingen, 13.30 en 1430 uur, jeugdspeurtocht; Expositie van f/.êke Otte, 's Heer Elsdorpweg 39; Huis Hoope, J.A. van der Goeskade; 's-Heer Hendrikskinderen: Rijtuig- en meubelstof- feerderij CJ. Brouwer, o.a. houtdraaiwerk, hoeden, kaarsen en sieraden maken, rond ritten met antieke koetsen, pannenkoeken en poffertjes, Kerk, tentoonstelling, speur tocht, workshop muziek/kunst; Kattendij- ke: Galerie Ilona Schmit, Dorpsstraat 23-25; Protestantse gemeente, Zeeuwse muzikanten, 13.30-15.30 uur; Kerkwerve: boerderij/galerie Bellas Artes, expositie, voorgedragen werk; Kloetinge: Molen; de monstraties handboogschieten door Schutterij Ravenstein; tuin Lenshoek, Markveld 19; Geerteskerk, toren beklim men, diashow, orgelspel, rommel- en boe kenmarkt aan Marktveldzijde. Hulst: Hulst: Het Landshuis; Museum De Vier Ambachten; stadhuis; stadsmolen; H. Wil- librordus Basiliek, film, rondleidingen tus sen 10.00 en 15.00 uur, basiliek beklim men, kerkschatten in de Librije, tentoon stellingen, om 15.00 uur beiaardconcert en koperblazerconcert; Landshuis, Steen straat 37, kinderspeurtocht, deelnamefor mulieren bij VW; fietstocht Hulst-Nieuw Namen, start bij VW; Kloosterzande: Hof te Zande Kerk, begeleide rondwande lingen, 13.00 en 15.00 uur, boekenmarkt, orgelrecitals; H. Martinuskerk, tentoonstel ling; Nieuw Namen: H. [osephkerk, Mees ter van der Heijden Groeve, lopende ten toonstelling en nieuwe expositie. Kapelle: Biezelinge: Mozeskerk; Kapelle: NH Kerk; Wemeldinge: Maartenskerk; molen De Hoop; molen Aeolus. Middelburg: Middelburg: Zeeuws Museum; huisna- menwandeling, vertrek: Graanbeurs aan dé Dam. Reserveren: 0118-615412/ huisna- men.mburg@zeelandnet.nl. Aanvang: 10.00,11.30,14.00 en 15.30 uur; minisym posium in de Stadsschuur, 14.00 uur; spo ren- en speurtocht met prijsvraag, start: Theehuisje achter Huize de Griffioen of Stadsschuur 2. Gratis bezoek aan Minia tuur Walcheren voor deelnemers speur tocht; Huis 't Wapen van Amsterdam, Londense Kaai 37; de bunker in Park To- renvliedt; een oldtimer rijdt tussen Mid delburg en Vlissingen en een Amerikaan se schoolbus tussen Middelburg en Veere. Reimerswaal: Hansweert: Fundering kerk, Kanaalweg 79; RK Kerk, tentoonstelling; Krabbendij- ke: Molen De Rozeboom; Kruiningen: Ko renmolen De Oude Molen; NH Kerk; Jo- hanneskerk, muzikale activiteiten, zelf spe len op het Van Vulpenorgel, sporentocht voor kinderen, braderie in het centrum; Reimerswaal: Tekenwedstrijd voor de groepen 4 en 5 van de basisscholen in de gemeente Reimerswaal: tekeningen van De Well en de dr. A. Comrieschool han gen in de Johanneskerk in Kruiningen, te keningen van De Voorhoute hangen in De Oude Molen in Kruiningen en die van De Zandbaan hangen in De Witte Molen in Rilland; Rilland: Korenmolen De Witte Molen; Vlake: Siertuin De Sequiahof; Waarde: NH Kerk; Yerseke: NH Kerk; Schaal- en schelpdierenmuseum; Oester putten, rondleiding, 13.00 uur bij VW, ha- vendijk; Hervormde dorpskerk, expositie, 12.00 tot 17.00 uur; rondleiding Yerseke Moer, 14.00 uur bij infobord Stichting Zeeuws Landschap Reeweg; Schouwen-Duiveland: Brouwerhaven: Molen De Haan; Grote Kerk, orgelspel. Bruinisse: Oudheids kamer/Visserijmuseum, bolussen bakken, kinderspeurtocht; Burgh: Museum De Burghse Schoole, demonstratieworkshop kalligraferen, rondleiding; NH Kerk, orgel spel, tussen 10.00 en 16.00 uur gelegen heid om zelf orgel te spelen; Burgh-Haam- stede: de Bewaerschole, expositie; Schuil- bunker Burger Bescherming, rondleiding, uitleg over Koude Oorlog; Hospitaalbun ker; Burghsluis: Plompe Toren; Dreischor: Molen Aeolus; Sint-Adriaanskerk; Elle- meet: Molen 't Hert; Haamstede: NH of Grote Kerk, rondleidingen, muziek; Slot Haamstede, koor Nu met Hope om 14.15 uur; Kerkwerve: Molen De Zwaan; Mo- riaanshoofd: Frieslandhoeve, expositie; Noordgouwe: Meekrapstoof Willem III; NH Kerk, rondleiding; Noordwelle: NH Corneliuskerk, expositie, orgelspel, rond leiding op verzoek; Ouwerkerk: Mini Mari tiem Museum Viane; Watersnoodmu seum, rondleidingen in de caissons; Renes- se: Ecoscope, wandeling om 14.00 uur, fo- to-opdrachtenspel; NH lacobuskerk; Serooskerke: Molen de Hoop; Westen- schouwe; Keukenbunker; Zierikzee: Bur gerweeshuis; Maritiem Museum Graven steen; Molen De Hoop; Molen Den Haas; Museumhaven Zeeland; Nobelpoort; Sint Jacobshofje/Vismarkt; Sint Lievensmon- stertoren; woonhuis Havenpark; Het Stroopsoldaatje, babbelaars en smouters bakken, dansgroep Walacra; architectenbu reau De Steunbeer; atelier De Witte Roos, rondleiding, expositie; Bakkerijmuseum Om den Broode, kinderspeurtocht; De Wildeman (Grand Café 't Getij), muziek, rondleiding; Evangelisch Lutherse Kerk, handgemaakte artikelen te koop, Muziek Monumentaal om 14.30 uur, orgelspel, rondleiding; Gasthuiskerk, orgelspel; Gro te of Nieuwe Kerk, oigelspel en tentoon stelling; Noordhavenpoort, Loka project - Archaïsche environment; Sint-Willibror- duskerk, orgelspel en Gregoriaanse zang, koffie met bolus, gedenkpenningen te koop, rondleiding, expositie; stadhuis en stadhuismuseum, van 13.00 tot 14.00 uur presentatie Streekdrachtvereniging De Ar- ke; infostand; stads- en commerciewerf, vaartochtjes, demonstratie scheepsmoto ren, expositie; woonhuis Vreyheid, kleine tentoonstelling; wereldwinkel, rondlei ding; Woonhuis fam. Metaal, expositie; begeleide stadsrondwandeling om 11.00 en 14.00 uur, opgave bij VW; rondrit in centrum in open koets. Zonnemaire: NH Kerk, diaprojectie. Sluis: Aardenburg: Kaaipoort, tentoonstelling; RK kerk, beeldhouwwerk; Doopsgezinde Kerk; Galerichel, tentoonstellingen, beel dentuin, 14.00-17.00 monumentale verras sing; Burgerweshuis; Gemeentelijk archeo logisch museum, collectie, tentoonstel ling; Galerie Griffioen, tentoonstelling; Sint-Baafskerk, fototentoonstelling; Gale rie Katinka; Galerie restauratieatelier; park en kasteel De Elderschans, 15.00-16.00 uur uitleg over Herstelplan en begeleide wandeling; Castellum,; vesting wallen; grenspalen; Breskens: Visserijmu seum, rondleiding om 11.00 en 14.00 uur; Sint-Barbarakerk; exposities, wafelbakken; Cadzand: Schuttershof, exposities; Molen Nooitgedacht; NH Kerk, expositie; Boerde rij fam. Van der Plasse, Herenweg 2; Groe- de: Groede Cultureel Festival op diverse lo caties, o.a. jeugdtheater, koorzang, concer ten, fakkelvertelling; NH Kerk; Evange lisch Lutherse Kerk, tentoonstelling; Gale rie De School, expositie; Galerie Jacqueli ne Cox en Marlies Bosman, expositie; Ave nue Moulin, banieren met fotovirage; Vlaemsch Erfgoed, kunst en oude ambach ten; Nieuwvliet: NH Kerk; Molen; Oost burg: Kerkenpad langs Gereformeerde Kerk, Hervormde Kerk en Elisiuskerk; NH Kerk, torenbeklimming, begeleide wande lingen, kinderspeurtocht, exposities; Gere formeerde Kerk, orgelbespeling, wandelin gen, Wereldwinkelstand; RK Eligiuskerk, exposities; Oorlogsmuseum Switch Back (14.00-17.00 uur); Retranchement: Stan derdmolen; Molencenturm; NH Kerk; Ves tingwallen; Drieling grenspalen; bezoe kerscentrum 't Zwin, expositie; Schoondij- ke: Bergmolen; Sint Anna ter Muiden: be schermd dorpsgezicht; het Stille Feest: 11.00-20.00 uur orgelconcert, wandelin gen, causerie, vertellingen, grafpoëzieron- de, open dichthuis; NH Kerk; Marktplein; waterpomp; Sint-Kruis: NH Kerk; Sluis: stadhuis; archeologische en kunstvoorwer pen, toren beklimmen; raadskelder; koren molen De Brak; voormalige hoofdwacht; stadsmuur; vestingwallen; restanten Sint lanskerk; stadspoorten; Oostenrijkse gren spalen; Waterlandkerkje: NH Kerk, exposi tie; IJzendijke: Molen, wedstrijd voor de bezoekers; NH Kerk; Het Bolwerk, mu seum voor de Staats-Spaanse linies; Rave lijn; Zuidzande: Beltkorenmolen Terneuzen: Axel: Axelse korenmolen; Gdynia oorlogs museum; Gereformeerde Kerk (vrijge maakt); streekmuseum Het Land van Axel; watertoren; Witte's Museum voor fo tografie en radio; Biervliet: Molen De Har monie; NH Kerk; RK Kerk; Koewacht: Fort Sint Joseph, fort Sint Jacob, fort Sint Livinus, RK Kerk; Philipine: NH Kerk; RK Kerk Maria ten Hemelopneming; Sas van Gent: De Hertog van Marlborough, Oost kade 31; Industrieel Museum; Maquette zaal Speye; RK Kerk; Bolwerk Generaliteit met gangenstelsel; Sluiskil: Stoomgenera tor; Terneuzen: NH Kerk; Oost-Indië Mo nument Zeeuwsch-Vlaanderen; School museum Schooltijd; Westdorpe: Transfor matorstation Reedijk; Zwartenhoekse Zee sluis; Zaamslag: Christelijk Gereformeerde Kerk; Het Podium; Torenberg; boerderij Eben Haëzer; Zandstraat: RK Kerk; Zuid- dorpe: RK Kerk Heilige Maria Hemelvaart. Tholen: Oud-Vossemeer: ambachtsherenhuis; NH Kerk, R.K. Kerk; Uurwerk Smidsklokje; Poortvliet: Hersteld Hervormde Kerk; Kerk Poortvliet; Scherpenisse: NH Kerk; Sint-Annaland: streekmuseum De Mees- toof, wisselexpositie; Hervormde Kerk; Standerdmolen; Sint-Maartensdijk: Maar tenskerk; Waterpomp; Sint-Philipsland: Hervormde Kerk; Stavenisse: Hervormde Kerk; Molen; slotrestanten (Bos); Den Roosentuyll (Buurtweg); Kasteel van Tuyl van Serooskerke; Korenmolen; Tholen: Grote of Onze Lieve Vrouwe Kerk, RK Kerk, Rehobothkerk; Kanon 1614; Molen De Hoop; Waterpomp; stadhuis; T\vee Ka nonnen; stadhuis; Van Oeckelenorgel, or gelbespeling, koffie en thee; Veere: Aagtekerke: Hof Hazenberg, pluktuin, koffie/thee, speelgelegenheid voor kinde ren, de vliedberg kan bezocht worden, ex positie; Protestantse kerk, tentoonstelling; woning Agatha, Dorpsplein 21, tuin open, koffie/thee/wafels te koop; Molen; Bigge- kerke: Dorpskerk, orgelsbespeling, ten toonstelling, muziek, kousenbreimachine, demonstraties; molen; Domburg: badpa viljoen; Molen Weltevreden; Protestantse kerk en toren Markt/Stationsstraat, orgel bespeling, boekenmarkt, wereldmarkt, ten toonstelling; stadhuis/raadhuis, de antiek en interieurwinkel in het pand is open; Gapinge: Protestantse Kerk; Grijpskerke: Michaëlskerk, fancy-fair, orgelsbespeling, tentoonstelling, torenbeklimming; Buiten plaats 't Munnikhof tuin open; Kerkruï- ne, Middellandse zeetuin en mozaïekate- lier open; Kapel van Sint Maarten, fototen toonstelling; Koudekerke: Molen De Lelie, bij voldoende wind zal de molen draaien; Michaëlskerk; Serooskerke: NH Kerk; Me- liskerke: Odulphuskerk, orgelbespeling, tentoonstelling; Oost-Kapelle: Kasteel Westhove; Buitenplaats Berkenbosch (park); Protestantse kerk, toren beklim men, Oudheidskamer; Molen dArke, meelproducten te koop; Buitenplaats Zee duin, orangerie en park open; Seroosker ke: Johanneskerk, expositie; Veere: huis uit de I7e/i8e eeuw aan de Markt 17; Win kel en woonhuis aan de Markt 37-39; Noodboerderij/Klein Museum Het Veerse Gat; Stadhuis, expositie vanaf 13.00 uur; Museum de Schotse Huizen, expositie; Kleine Kerk, tentoonstelling; Grote Kerk, expositie, schilderijen worden geveild; Vrouwenpolder: Protestantse kerk; West- kapelle: Molen De Noorman; Vuurtoren, kan beklommen worden; Zoutelande: Mo len, open vanaf 13.00 uur; Hof Groot We- rendijke, rondleiding, kloostertuin open; Catharinakerk, orgelbespeling, expositie; Vlissingen: Ritthem: Fort Rammekens, rondleidingen om het hele uur; Vlissingen: Gem.archief Gehele zaterdag gratis streek- en stadsvervoer per bus Borsele: Baarland: Hofdstede d'Awen Polder, audio visuele toelichting op bouwconstructie en historische context, expositie, 15.00: uur vertelling (aanmelden: 0113-639209/ mail@g-achttien88.nl); tentoonstelling, ex posities; NH kerk, informatiestands. Bors- sele: Korenmolen Hoop en Verwachting, foto-expositie; Driewegen: Samen op Weg Kerk, 's middags muziekduo Op Maat; 's-Heer Abtskerke: Prot. gemeente, exposi tie; 's-Heerenhoek: Parochie H. Willibror- dus; Heinkenszand: RK Kerk H. Blasius; Schaapskooi, expositie; PKN Dorpskerk; Kwadendamme: Bonifatiuskerk, diapresen tatie; Nisse: Mariakerk, foto-expo., orgel spel: 13.00 uur; Oudelande: 't Hof Tien Ge meten, bolussen bakken in de bakkeet. Ovezande: RK Kerk van parochie O.L.V. Hemelvaart, harpmuziek om 13.00 uur. Hulst: Hulst: H. Willibrordus Basiliek, rondleidin gen, beklimming van de basiliek, de kerk schatten in de Librije, tentoonstellingen. Middelburg: Middelburg: Zeeuws Museum, Sluis: Aardenburg: Galerichel, tentoonstellinge, beeldentuin, 14.00-17.00 uur Concert En semble Aduentè; Cadzand: Schuttershof, exposities; Groede: Groede Cultureel Festi val op div. locaties, o.a. jeugdtheater, koor zang, concerten, fakkelvertelling; foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39