Lekker cruisen is gewoon chili KOOKLESSEN? Palladio Symposium in Middelburg over telescoop Festival vol folklore in Oost-Souburg Wijkfeest op Nispenplein in Vlissingen nén WWW.UITGEK00KT.INF0 Els Ron Henderikse INTER BORG Gemeente Middelburg wijst jongeren op belang van rustig rijden. EXECUTIEVERKOOP W PZC Zaterdag 6 September 2008 27 MEUBELMAKERIJ Wij maken graag uw bijzondere keuken, interieur en meubels op maat. Zin in een inspirerende afspraak over uw droomkeuken, meubel of interieur? Wij laten u graag kennis maken met de verschillende mogelijkheden die wij te bieden hebben. Klarinetweg 14 Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg is een campagne begon nen om jongeren te wijzen op het belang van rustig rijden. Met tek sten als 'Lekker cruisen is gewoon chili', 'Liever langzaam' en 'Ik word liever gezien dan geflitst', hoopt de gemeente jongeren tus sen de 16 en 21, dus zowel brom mer- als autobestuurders, te berei ken. Onderdeel van de campagne is ook een filmpjeswedstrijd op YouTube. De teksten staan op drie verschil lende gratis kaarten die te vinden zijn op scholen, in kroegen en in de bibliotheek. Op de kaarten staan ook steeds de titel van de campagne - 'Gewoon 30, gewoon chili' - en één of twee jongere(n) relaxed zittend in een blitse auto. De auto's op de foto's zijn van ge meenteambtenaren, zegt Yvonne Rijsbergen van de gemeente. „En de foto's zijn gemaakt in de par keergarage van het stadskantoor." De jongeren zijn van terrassen in Middelburg gehaald, op de dag dat Marijn Kluijfhout de foto's kwam maken. „We hadden andere jonge ren geregeld, maar de meeste daar van waren niet komen opdagen." Via de kaarten worden jongeren opgeroepen mee te doen met een filmpjeswedstrijd op YouTube. Wie meedoet, moet op film vast leggen hoe rustig hij of zij door een Middelburgs 30-kilometerge- bied rijdt. Het filmpje moet op YouTube worden gezet. Vervol gens moet een link van het YouTu- be-adres van het filmpje per e-mail worden verstuurd naar ikdoemee@gewoonchill.nl. Tot 1 'Hopelijk worden jongeren door deze campagne bewust' november kunnen filmpjes wor den geplaatst. Bezoekers van You Tube kunnen de filmpjes cijfers ge ven. Na 1 november kiest een jury (met onder meer verkeerswethou der Frank Streng) de drie beste er uit. De winnaars mogen gaan kar- ten in Middelburg. Rijsbergen: „Dan kunnen ze zich daar lekker uitleven, dat is beter dan op straat." De gemeente hoopt met de wed strijd de jeugd te wijzen op het be lang van rustig rijgedrag. „Hopelijk worden jongeren door deze cam pagne bewust", zegt Rijsbergen. „Het is moeilijk om jongeren te be reiken." De campagne is bedoeld voor twee jaar. Volgend jaar wor den drie andere gratis kaarten in de rekken op scholen en in kroe gen gezet. Met dezelfde bood schap, maar met andere teksten: 'Racen is voor losers', 'Ik kan hard. Maar wil ik hard?' en 'Opgefokt rij den is voor losers'. www.gewoonchill.nl MIDDELBURG - Het verleden, heden en toekomst van de telescoop staat centraal tijdens een symposium in Middelburg. President Robbert Dijkgraaf van de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Weten schappen opent het symposium zaterdag 4 oktober om 12.30 uur in de Middelburgse Stadsschouw burg aan het Molenwater. Vervol gens komt een aantal andere spre kers aan bod. Onder andere Albert van Helden en Harrie Rutten. De eerst zal het hebben over de eerste ontdekkingen die gedaan zijn met de telescoop, een ontdek king door de Middelburgse brillen maker Hans Lipperhey in 1608, in de periode tot 1700. Voor de ont dekking waren vijf planeten be kend. Negentig jaar later waren het er zeven en waren ook tien ma nen bekend. Rutten zal het hebben over de ont wikkeling van de kijkers, met na me die bedoeld zijn voor de ama teurs. Verder spreken Maarten Baez over de optische telescoop van de toekomst en gaat Christof- fel Waelkens het hebben over tele scopen voor infrarood-sterrenkun- de. Informatie www.sterrenkun- de.nl/knvws-symposium. 1 Op dinsdag 9 september 2008 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats aan het adres Oosthavendam 1 te Breskens bij Jachthaven Breskens). De ver koop komt voor rekening van P.M.P.M. Uytenhove. Te koop wordt aangeboden: een zeilboot, merk Stuard 26, zonder buiten boordmotor, afmeting bij benade ring 7,77 x 3 meter. Verkoop tegen contante betaling. Geen opgeld. De verkoop vindt plaats in opdracht van: Flanderijn en Wijnhold incasso gerechtsdeurwaarders betalingsbeheer Amnesty Internationalweg 3 3318 AZ Dordrecht Tel. 088-2092100 E dordrecht@flanderijn.nl OOST-SOUBURG - In een grote tent op de Karolingenburcht in Oost-Souburg wordt vandaag het Folklore Festival Walcheren gehou den. Het festival wordt, voor de achtste keer, georganiseerd door de folkloristische dansgroep Me- dioburgum uit Middelburg. Deze groep bestaat uit 22 leden en treedt op in Zeeuwse kleder dracht. Vanmiddag tussen 13.30 en 17.00 uur zijn er optredens van Medio- burgum en verschillende andere muziek- en volksdansgroepen uit Oost-Souburg en van buiten Zee land. Vanavond is er van 19.30 tot 24.00 uur een gala-avond waarop alle groepen nog eens aantreden. KINDEROPVANG OP MAAT- Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang 4 tot 12 jaar Weefcendopvang 0 tot 12 jaar VLISSINGEN Juultje - Baloe Badhuisstraat 88 -90 tel: 0118-41 08 44 Juultje - Theo Thijssen Troelstraweg 471 tel: 0118-41 08 44 - Komt u gerust vrijblijvend langs Ijuultjè is geopend van maandag t/m zondag v 06.30 tot 19.00 uur www.juultje.nl m Juultje maakt deel uit van Stichting Prokino VLISSINGEN - Om het onderling contact tussen de buurtbewoners te verbeteren wordt er vandaag een wijkfeest gehouden op het Van Nispenplein in Vlissingen. Het initiatief voor dat feest komt van de Christelijk Gereformeerde Kerk en de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Tijdens de feestmiddag, aanvang 13.30 uur, kunnen de bezoekers deelnemen aan tal van bal- en be hendigheidsspelen. Er is een poppenkast en er wordt geschminkt. Ook wordt er les gege ven door leden van een professio nele mimegroep. En wie belang stelling heeft kan leren volksdan- foto Lex de Meester Brommers op de Breeweg bij Middelburg. Genieten van onze opruiming showroom modellen Dedon, Borek, Tribu, Manutti en andere merken bill KORTINGEN TOT 1 K BI f IT M W buitenmeubelen buitenverlichting Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29