Verhuizing HKPD wordt voorbereid Verkeerslichten worden niet meer gerepareerd Borsele kritisch over zelfstandig havenschap Zweefvliegclub viert haar 75-jarig bestaan Reddingboot voor Domburg Lichten knipperen omdat ze oud, versieten en onbetrouwbaar zijn. Buurtbeheersplan bijna klaar en aannemer moet planning gaan maken. Muziekfeest op Markt in Middelburg Fietser (36) raakt gewond in Middelburg CVA-patiënten kunnen ervaringen uitwisselen Kunst kijken bij de kunstenaars thuis Lezing over schrijver Elie Wiesel Man trapt voordeur in om 'zakelijk geschil' w Verkearssit»Mie J <3«®«i^gO f Vrpltcnti'n I Rijkswaterstaat laat de verkeerslichten bij de Oude Veerhavenweg knippe ren omdat ze onbetrouwbaar zijn geworden. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Al maanden staan de verkeerslichten bij de spoorweg overgang bij de Oude Veerhaven weg in Vlissingen op knipperen. Volgens woordvoerder Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat blijft dat voorlopig ook zo. „De verkeersregelinstallatie op dat kruispunt is oud en versleten. Hoe oud precies, weet ik niet, maar toch al wel een jaar of twintig, vij fentwintig", zegt De Feijter. De installatie is onbetrouwbaar ge worden, zegt hij. „Een tijd geleden vielen de ver keerslichten telkens uit. Begin juni besloten we een proef te houden om te zien wat er zou gebeuren als de lichten op knipperen stonden. Uit die proef werd duidelijk dat de verkeerssituatie ook zonder de ver keerslichten, duidelijk genoeg was. Daarnaast bleek de doorstroming ook nog eens beter te zijn gewor den." Rijkswaterstaat heeft vastgesteld dat de situatie op deze manier ac ceptabel is. „Vergeet ook niet dat de verkeerssituatie op die kruising veranderd is. De weg naar de oude veerboten is afgesloten." Dat Rijkswaterstaat de verkeers lichten niet vervangt door nieuwe, komt ook omdat zowel de Veerha venweg als de verkeerslichten op de nominatie staan, overgedragen te worden aan de gemeente Vlis singen. Wanneer dat gebeurt, is nog niet bekend. Dat automobilisten onzeker kun nen worden van de knipperende verkeerslichten bij de spoorweg overgang, begrijpt De Feijter. „Maar", zegt hij, „dat is nergens voor nodig. Onze verkeerslichten staan helemaal los van de lichten van de NS. Die werken wel goed. En mochten daar een keer proble men mee zijn, dan dalen de spoor bomen automatisch." HEINKENSZAND - Het moet afgelo pen zijn met het geheimzinnige ge doe rond verzelfstandiging van ha venschap Zeeland Seaports, vindt de gemeenteraad van Borsele. „We zijn tot nu toe te veel aan het lijn tje gehouden met gelikte presenta ties en bergen papier die niet door te komen zijn", lieten woordvoer ders van praktisch alle partijen in Borsele deze week weten. De Zuid-Bevelandse gemeente zit voor éénzesde deel in het miljoe nenbedrijf, evenals de gemeenten Vlissingen en Terneuzen. De pro vincie is voor de helft deelnemer in het havenschap. Om het be stuur van Zeeland Seaports te pro fessionaliseren, wordt sinds vorig jaar aangekoerst op de verzelfstan diging. De vier deelnemers wor den dan aandeelhouders. Het pro ces van verzelfstandiging is in vol le gang, maar 'wij hebben er nau welijks inzicht in', bekritiseerde Pv- dA-raadslid John Huige in de Bor- selse gemeenteraad de gang van za ken. Huige eiste dat de Borselse wethouder-bestuurders in het ha venschap voortaan 'veel actiever informatie' verstrekken. Roel Boek- holt (WD) viel Huige direct bij. „Borsele neemt voor een enorm bedrag deel in Zeeland Seaports. Ik zou niet graag zien dat dit wordt verkwanseld." door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De aannemer is nog niet begonnen. Toch weet Rosette Wille van Emergis zeker dat het HKPD vóór 12 december verhuisd zal zijn naar de Dr. Staverman- straat in Vlissingen. „Het móet ge woon." Drie maanden geleden kocht Emergis het pand aan de Staver- manstraat om daar het het Huiska merproject voor Drugsgebruikers te vestigen. De afgelopen drie maanden is achter de schermen al veel werk verzet, zegt Wille. „We hebben inmiddels geïnventari seerd welke functies in het ge bouw moeten komen. We zitten nu met het architectenbureau om de tafel om de tekeningen te ma ken. Daarna moeten we met de aannemer een plan van aanpak maken. Wanneer de aannemer aan de slag gaat, kan ik nu nog niet zeggen. Wel is duidelijk dat die vóór 12 december klaar moet zijn met de werkzaamheden. We willen dat alles in één keer klaar is als we verhuizen." Ook het zogeheten buurtbeheers plan (een nota waarin staat hoe de zorgverlener, de gemeente, de poli tie en de buurtbewoners er samen voor zorgen dat er geen overlast komt) is al ver klaar. „Het concept is letterlijk vandaag of morgen klaar", zegt Wille. „Daarna zullen we met het buurtcomité, de ge meente en de politie om de tafel gaan zitten om het plan te bespre ken. De uitnodigingen daarvoor liggen al klaar. Daarna kan de defi nitieve versie worden opgesteld." 1*^ Achter de schermen wordt al hard gewerkt aan de verhuizing van HKPD, zegt Rosette Wille van Emergis. Vóór 12 december moet de verhuizing een feit zijn. In het concept-plan staat onder meer dat er vaste momenten ko men, waarop alle partijen de situa tie evalueren. Ook staat in het plan dat er came ra's bij het pand worden opgehan gen. „Over dat punt in het buurt beheersplan verwacht ik geen dis cussie met de omwonenden", zegt Wille. „Die camera's komen daar zodat alles goed in de gaten gehou den kan worden. Ik geloof niet dat iemand daar tegen zal zijn." Verder worden de huisregels voor de drugsverslaafden aangescherpt. „De aanpassing is dat dealen niet geaccepteerd wordt en dat we van dealen aangifte zullen doen." Over een eventuele afsluiting van brandgangen en de tunnel bij Scheldehof kan Wille niks zeggen. „Daar gaan wij niet over, maar de gemeente." De panden aan de Coosje Busken- straat in Vlissingen, waarin het HKPD nu zit, worden binnenkort te koop gezet. MIDDELBURG - Amusementsorkest Humoreske, onderdeel van de Julianakorpsen Middelburg, houdt vanmiddag een muziekfestijn op de Markt in Middelburg. Vanaf 13.00 uur zijn er optredens van Hu moreske en vier collega-orkesten uit Hilversum, Dordrecht, Leiden en Rotterdam. Rond 16.00 uur brengen de orkesten gezamenlijk het slotstuk van de muziekmid- dag. MIDDELBURG - Een 36-jarige Arne- muidenaar is gisterochtend in Mid delburg gewond geraakt toen hij werd aangereden door een auto. Hij fietste door de Sint Pieterstraat en kreeg volgens de politie op het kruispunt met het Damplein geen voorrang van een 33-jarige automo bilist. De fietser kwam ten val en liep hierbij een hoofdwond en mo gelijk een hersenschudding op. ARNEMUIDEN - Vliegclub Midden Zeeland (VMZ) viert vandaag haar 75-jarig bestaan. Tussen 11.00 en 17.00 uur zijn leden maar ook an dere geïnteresseerden welkom op vliegveld Midden Zeeland bij Arne- muiden. Wie wil, kan voor vijftig euro een tochtje van ongeveer een kwartier meemaken in een zweef vliegtuig. 's Avonds is er een diner voor leden en genodigden. Vijfenzeventig jaar geleden richtte Rinus Terwoert de Walcherse Zweefvlieg Club op, de voorloper van VMZ. De club telde toen veer tig leden. Nu zijn dat er rond de zestig. De VMZ bezit drie zweef vliegtuigen, een eigen hangar en een clubhuis. MIDDELBURG - In 't Gasthuis in Middelburg is op zaterdag 13 sep tember om 14.30 uur het CVA-Tref- punt. Het CVA-Trefpunt vormt een ont moetingspunt voor vragen, infor matie en het uitwisselen van erva ringen na een beroerte. Het is een initiatief van 't Gasthuis in samenwerking met de CVA-pa- tiëntenvereniging 'Samen Verder' regio Zeeland. AAGTEKERKE - Kunstenaars uit Oostkapelle, Domburg en Aagte- kerke stellen vandaag hun huis open in het kader van de kunst kijkdagen. Er zijn schilderijen, sculpturen, quilts, gedichten, kle derdrachten en fotografische wer ken te zien. De adressen van de deelnemers zijn verkrijgbaar bij de VW's in Oostkapelle en Dom burg. VLISSINGEN - Naar aanleiding van de tachtigste verjaardag van de schrijver Elie Wiesel geeft ds. Sjirk van der Zee een lezing over de winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede. De lezing is op dinsdag 30 september om 19.45 uur in het kerkgebouw van de CGK aan de Kasteelstraat in Vlissingen en wordt verzorgd door boekhandel Bestevaer en de Zeeuwse Stichting Steun aan Israël. MIDDELBURG - Volgens de politie 'vanwege een zakelijk geschil' trap te een man (47) uit Zierikzee gis teravond de voordeur in van een woning aan de Buitenhovelaan in Middelburg. In die woning be vond zich tijdens het incident een Middelburger (30) waarmee de Zie- rikzeeënaar ruzie had. De Middel burger sloeg via het achterbalkon op de vlucht. De dader is gepakt. 300 nr MODE. WATERSPORT JACHTSERVICE -föj-DE ZUIDSCHOR Huur een dag een 'Zuidschor Sloep' Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. Bel voor een reservering! jkoljil aartsdijk ZanilWekweg 5. (ÖI13j|>8 23 10. zondags open "'Goes Oude Haven, Koningstraat 2 MIDDELBURG - De Domburgse red dingsbrigade heeft een gloednieu we reddingboot geschonken gekre gen. De gift is afkomstig van de Stichting Familie Klem-Labrijn. De brigade in Domburg laat in een reactie weten ontzettend blij te zijn en dat hun inzet voor het behoud van de brigade beslissend was. Volgens de Middelburgse Van Dixhoornbrigade, die ook in de ra ce was voor de boot, gaf de mate van gebruik de doorslag. Bij Dom- burgs bezit zou de boot meer in het water liggen, wat de stichting graag ziet. De Middelburgse briga de mag in noodgevallen van de do natie gebruik maken. De brigade wordt vooral in de zomermaan den veel gevraagd voor de bewa king van zwem- en roeiwedstrij- den en andere waterevenementen. Op basis van een afschrijvingssche ma kan de boot, die 85.000 euro waard is, tien jaar lang gratis in de vaart worden gehouden. Beloningsmanagement Pensioenconsultancy Financiële planning Hypotheken Assurantiën Coppejans Groep WWW.ZUIDSCHOR.M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28