Zeeland PZC 25 'Basisscholen moeten gemengder' Schap heeft geen zicht op tarieven Morgen Koopzondag Middelburg Botsing Verbod gebruik stemcomputers geldverspilling WALCHEREN 31 33 Scholen en gemeente willen contact tussen verschillende kinderen. PART NE RS EÏ3 Internationaal gezelschap op Nollestrand Printer Zaterdag 6 september 2008Tip? redwalch@pzc.nl Staten vinden borden langs snelweg A58 onbenullig GGD opent centra in Goes en Terneuzen voor vragen over seks door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De besturen van vijf basisschoolverenigingen in Middel burg gaan zich samen met de ge meente inzetten om het leerlingen bestand per school gemengder te maken. Zo kunnen kinderen van verschil lende culturen, gezindten en so ciaal-economische achtergronden elkaar leren kennen en dat is goed voor de integratie, vinden de par tijen. Deze week is een werkgroep met daarin vertegenwoordigers van scholen en gemeente voor het eerst bijeen geweest om te kijken hoe het idee van 'kleurrijke basis scholen' kan worden uitgewerkt. In mei zetten de partijen al hun handtekening onder een conve nant, waarin ze de intentie uitspra ken de integratie in het basisonder wijs te bevorderen. De schoolbesturen die meedoen, zijn die van de openbare Archipel scholen, van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs, van de Stichting Katholiek en Interconfes sioneel Onderwijs, van de Stich ting voor basisonderwijs op Alge mene Grondslag en van de Stich ting Vrije School. In het convenant staat onder meer dat bevorderd moet worden dat scholen kleurrijk en gemengd wor den en een afspiegeling van de wijk vormen. Onderwijswethou der Huub van Klinken: „Er moet zoveel mogelijk contact zijn tussen de sociale lagen in de maatschap- W* De gemeente Middelburg en de besturen van vijf schoolverenigin gen gaan aan de slag om de basis scholen kleurrijker te maken en zo integratie te bevorderen. pij, tussen kansrijk en kansarm. Een scheidslijn daartussen is niet goed voor kinderen." De partijen zouden ook graag zien dat alle kinderen in hun eigen wijk naar school gaan, al realiseren ze zich dat ouders soms anders kie zen, zegt ook Van Klinken. „De keuze ligt toch bij de ouders. Maar het ligt vaak aan de beeldvorming. Daar willen we iets aan doen." Volgens Cor Kuyvenhoven, die na mens de Archipelscholen in de werkgroep zit, klopt de beeldvor ming inderdaad vaak niet. „Men sen denken dat de kwaliteit van het onderwijs op scholen waar veel kansarme kinderen zitten slecht is, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn." De werkgroep zal dan ook proberen groepen te vor men van ouders die zich verdie pen in de kwaliteit van scholen. Ouders zullen dan mogelijk, mét elkaar, kiezen voor een andere school dan aanvankelijk voor de hand lag. Een andere activiteit die voort vloeit uit het convenant, is dat scholen ervoor gaan zorgen dat kinderen van verschillende scho len elkaar beter leren kennen. Zo gaan ze onder meer bij elkaar op bezoek. Middelburg... ...is gezellig winkelen! ECHTE MAKELAAR NVM 0 118-616617 WEMELDINGE - Bij een frontale bot sing tussen een auto en een trac tor is gisteren een 24-jarige vrouw uit Tilburg gewond geraakt. Ze is met onbekend letsel naar het zie kenhuis gebracht. door Emile Calon MIDDELBURG - Waterschap Zeeuw se Eilanden weet nog niet of de ta rieven niet extra moeten stijgen om de nieuwe beheersplannen uit te voeren. Het schap gaat er nu nog vanuit dat het ongeveer 71 miljoen euro moet uittrekken om in de periode 2010-2015 binnendijks extra ruim te te maken voor met name water berging. In de meerjarenramingen is er rekening gehouden met die uitgaven. Als de energieprijzen echter de komende jaren blijven stijgen dan is het nog maar de vraag of het schap straks voldoen de geld in kas heeft om die wer ken te kunnen betalen. Dat geldt ook voor de personeels kosten. Door krapte op de arbeids markt bestaat de kans dat er in de toekomst meer betaald moet wor den om al het werk uit te kunnen voeren met goed gekwalificeerd personeel, schrijft het dagelijks be stuur in een nota. Door die krapte is het nu al lastiger om vacatures goed opgevuld te krijgen. Om al het werk uit te kunnen voeren heeft het Waterschap extra men sen nodig, zo wordt nu al gewaar schuwd. Het dagelijks bestuur vreest ook dat het niet zal lukken om voor 2016 alle noodzakelijke werken voor dit project klaar te hebben. Maar het verwacht wel dat voor 2027 alle watersystemen op orde zijn. De werken die nodig zijn om wa teroverlast te beperken zullen vol gens het schap wel met voorrang worden aangepakt zodat die wel voor het jaar 2016 klaar zijn. Als het om computers gaat, haalt de Hulstenaar steevast zijn schouders op. Interesseert hem niets. Nu zijn werkgever op het punt staat om alle oude scher men te vervangen door moderne apparatuur, moet hij zo af en toe wat termen uit de digitale we reld tot zich nemen. En dan schiet hij al snel in de stress. Dat wil ie niet laten merken, dus zucht hij maar eens en probeert zich weer op zijn werk te richten. Totdat deze week alle frustratie tot uitbarsting kwam. Hij gaf vergeefs een printopdracht, waar na hij samen met zijn toestel op hol vloog. „Wat zegt dat ding nu weer! Nu print ie alleen nog maar cookies!" HEINKENSZAND - Het verbod op het gebruik van stemcomputers bij de Europese verkiezingen in 2009 en de raadsverkiezingen in 2010 is geldverspilling en onnodig. De maatregel moet van tafel. De Bor- selse gemeenteraad dringt daar op aan in Den Haag. CDA-raadslid Ad Schenk nam het initiatief voor de actie. Borsele heeft in 1996 70.000 euro geïnves teerd in stemmachines die zonder tegenbericht bij de vuilnis kun nen. „Zonde", aldus Schenk, „zeker om dat het zeer de vraag is of ze frau degevoelig zijn." VLISSINGEN - De introductieweek voor internatio nale studenten van de Hogeschool Zeeland werd gisteren afgesloten met activiteiten op het Nolle strand. Ze leren elkaar kennen en met elkaar communiceren door te sporten. Eerder kreeg het gezelschap al een rondleiding door Vlissingen. De groep bestaat voornamelijk uit Duitsers, Fransen en Spanjaarden, maar ook landen als China, Kenia en India zijn vertegenwoordigd. Een deel van hen komt naar Nederland voor vierjarige program ma's, maar er zijn ook uitwisselingsstudenten. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27