Meningen Verzamel nu de eerste avonturen! PZC Nieuwbouw school Nieuwbouw school 2 Boogie Woogie 3 Boogie Woogie 4 Delta 3 Delta 4 Delta 4 Ride for the Roses 2 'Sm r WÊ lees vind leef O 22 29 OV Ba PZC Zaterdag 6 september 2008 I 1 5 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Hoe lang zijn onze kinderen nog veilig op school? Nu het de werk groep niet gelukt is een akkoord te bereiken over de nieuwbouw van De Golfslag in Domburg (PZC, 3 september), dringt deze vraag zich bij steeds meer ouders op. Zoals ik in maart al schreef, zijn de kinde ren er weer de dupe van. Anderhal ve week geleden nog waren we bang dat het plafond met de regen naar beneden zou komen. Het wa ter gutste eruit. Diezelfde dag liep er politie rond wegens een poging tot inbraak. Wat leidde tot een (vlucht)deur die een week lang was dichtgeschroefd. Stadsraad, on dernemersvereniging, omwonen den, schoolbestuur en gemeente: kom uit jullie stellingen en zorg dat er op korte termijn een oplos sing komt. Het gaat om de veilig heid van de kinderen. Patricia Labruyère J.W. Schuurmanstraat 104A, Domburg Aan ons als ouders van kinderen die naar school gaan op basis school De Golfslag in Domburg, is eigenlijk nooit gevraagd naar onze voorkeur voor de locatie van de nieuw te bouwen school. En die school is écht hard nodig! Waar komt dat hardnekkige sig naal vandaan dat alle ouders per se naar de Roosjesweg willen? Wellicht is het een idee om eens te vragen wat de ouders nou wérkelijk willen. Voor veel ouders maakt het helemaal niet uit waar die school komt, als er maar snel een veilige en gezonde school komt. Betrokken partijen zijn voor herbouw op de bestaan de locatie Kesteloostraat. Alleen het schoolbestuur en zogenaamd de ouders, niet. Er zijn genoeg ouders die willen helpen verhui zen. Het verslag van de de-escala- tie-commissie staat op de site van de gemeente Veere. Lees het maar eens goed door, en trek je conclu sie. Marlou Daverveldt Kanonweistraat 32, Domburg Hopelijk heeft u camerabeveili ging, woede oproepen, gevaarlijk hoor! Zelf bezit ik een Mondriaan. Hij past prima bij mijn lederen kringloopbankstel, door alle scheurtjes met reepjes nepleder in diverse tinten, dicht te plakken, is het een waar kunstwerk gewor den. Ik moet toegeven, sinds mijn koekoeksklok en jongetje met traan zijn ontvreemd, heeft mijn kamer een moderner en prettiger atmosfeer. Sjonnie, waarom maak je zelf niet een schilderij, ervaar je hoe moeilijk het is om creatief te zijn, zonder voorbeeld. Naar kunst- bobo's gewoon niet luisteren, eer lijk gezegd, het is veel geld en ik hou niet van zijn werk, maar ik heb er wel bewondering voor! Waarom ben je zo boos? Gewoon tussen de lijntjes blijven. Mariet Eckhardt C. Buskenstraat 110, Vlissingen Ik moet J. ten Bruggencate teleur stellen omdat ik geen woedende reactie geef op zijn ingezonden stuk, maar dat ik het volledig eens ben met hem. Wanneer je leest hoe lang Mondriaan hier mee be zig is geweest, dan sta ik er van ver steld dat mijn kleindochtertje zulk soort tekeningen in een paar uur tjes klaar heeft. Wat hadden er veel betere dingen met die 82 mil joen gedaan kunnen worden. J. Theune Utrechtsestraat 1, Westkapelle Het probleem van de stijging van de zeespiegel is op te lossen. Het is niet eenvoudig en zal heel duur zijn. Maar we hebben er honderd jaar voor! Mijn idee is dat Neder land opgehoogd moet worden. Be gin met elke nieuwbouwwijk op te spuiten tot een hoogte die door de vele deskundigen bepaald kan worden. Begin langs de kust en langs de uiterwaarden van de grote rivieren het land op te ho gen waar het nu al mogelijk is. De grond is uit de Noordzee te halen waardoor er weer meer ruimte voor het smeltwater komt. Twee vliegen in een klap. In honderd jaar tijd dit consequent toepassen zal een aardig resultaat opleveren. Dit is misschien een simpel idee, maar wel doeltref- ffend. J.C. Krijgsman Wagnerlaan 19, Vlissingen Dat meneer Veerman met miljoe nen weet te goochelen, dat wist ik al. Toen hij minister van land bouw was, heeft hij er persoonlijk voor gezorgd dat er een of andere duistere EU-landbouwsubsidie werd doorgedrukt. Dit had tot ge volg dat hijzelf twee miljoen euro op z'n bankrekening kon bijschrij ven met betrekking tot zijn boerde rij in Frankrijk. Hij beweert nu dat de Oosterscheldekering, die zeven miljard gulden gekost heeft, het eind van deze eeuw niet haalt. Hij wil miljarden besteden aan dijkver- betering om vervolgens één mil joen jaar gevrijwaard te blijven van overstromingen. Wat een hoogmoed! Eén miljoen jaar, dat zijn tienduizend eeuwen, beste man. Dan is Zeeland allang wegge- polderd en de mens hoogstwaar schijnlijk uitgestorven! Dit is écht een Zeelandbrug te ver, meneer Veerman. BJ. Meijs Kinderstraat 1Zierikzee Het water stijgt de komende hon derd jaar, volgens de deltacommis sie Veerman, tot maximaal 130 cen timeter. Dit gaat op een natuurlij ke wijze. Geplande verdieping van de Westerschelde, om grotere sche pen meer water onder de kiel te ge ven, kan dan ook vervallen. Ont- polderen is dan overbodig. Hoort u het ook eens van een echte ex pert. Dit is de eerste winst van de commissie Veerman. Giel van Boom Kreeksingel 16, Hoek Redacteur René Schrier schrijft, ik wil niet zeuren, maar hij zeurt toch. (PZC, 1 sept) Pech of een ver keerde keuze om meneer Schrier deel te laten nemen aan de Ride for the Roses? Zijn ervaringen in Rondje om de kerk; bandje blaast uit, dames staan te zingen en mo gen best pauzeren, opgejaagde ren ners, moordend tempo, afzien en volle bezemwagen, kijken niet blij, bedrogen in Goes, we? worden niet blij van rijders, hoop commen taar en jammer van de doorstro ming. Is deze meneer Schrier ge dwongen mee te doen of had me neer z'n dag niet of schreef hij over een ander evenement en haalt zaken door elkaar. Ik heb als deelnemer half Zeeland, spelende bandjes, enthousiast zingende da mes, ontspannen rijders, vlak voor Goes nog een ererondje langs fees tend publiek, super positieve reac ties en een zeer originele ont vangst gezien. Een advies aan het PZC-management, meneer Schrier kan zijn kwaliteiten beter benutten. Jammer van deze nega tieve noot, want ik heb veel waar dering voor de aanpak van de PZC van dit mooie evenement. Ko Westerweel Elstarstraat 33, Kapelle iiSiiiii PillS: De eerste Donald Duck's Alle gezinnen in Nederland maakten op 24 oktober 1952 kennis met een nieuw stripblad, dat al snel zou uitgroeien tot het best gelezen stripweekblad van Nederland: de Donald Duck werd een begrip en is dat nog steeds, de PZC presenteert: de allereerste avonturen van de beroemdste eend ter wereld opnieuw gebundeld in twaalf bijzondere uitgaven! Een jaar lang verschijnt iedere eerste zater dag van de maand een nieuw boekje met daarin twee originele Donald Ducks uit de jaren vijftig op klein formaat. In totaal dus de eerste 24 uitgaven uit 1952 en 1953. Verzamel ze alle twaalf! Abonnee? Iedere eerste zaterdag van de maand verschijnt er een nieuw deel. Lever onderstaande abonneebon in bij een verkoop punt van de PZC bij u in de buurt (krantenki osk, boekhandel of de supermarkt). In nage noeg iedere winkel waar de PZC te koop is, zijn de avonturen van Donald Duck verkrijgbaar voor 1,50 per deel. Let op: ieder avontuur is alleen gedurende de maand van uitgave ver krijgbaar in de winkel, daarna niet meer (wel na te bestellen via de webwinkel: www.pzc.nl/webwinkel. Deze abonneebon nen staan iedere 1e twee zaterdagen van de maand in uw krant. Geen abonnee? Bij aankoop van de PZC zijn de albums ver krijgbaar voor slechts 150 per deel. (De bon uit de krant is dan uiteraard niet nodig) (Na)bestellen via internet Eerder verschenen delen zijn, tegen meer prijs na te bestellen via onze webwinkel www.pzc.nl/webwinkel voor het bedrag van 4,50 per deel per stuk. Actievoorwaarden 1 Donald Duck album per bon. De Donald Duck albums zijn niet los verkrijgbaar in de winkels, uitsluitend bij aankoop van de PZC of voor abonnees tegen inlevering van de bon uit de krant. De afzonderlijke delen van deze serie worden per maand gedrukt, aanvragen via de webwinkel voor het verzenden van de gehele serie ineens via www.pzc.nl is dus niet mogelijk. Wederverkopers van de PZC worden voldoende bevoorraad. Toch kan het voorkomen dat zij uit verkocht zijn. De PZC is niet verantwoordelijk voor eventuele uitverkocht situaties bij onze verkoop punten. 90% van de verkooppunten doet mee aan deze actie. oktober 1952 november 1952 november 1952 november 1952 november 1952 november 1952 O 17 januari 29 januari O 31 januari 7 februari O 1953 1953 14 februari '21 februari december 1952 december 1952 december 1952 december 1952 januari i januari 1953 1953 ®28 februari 7 maart O 14 maart 21 maart 4§t28 maart 4 april Haal nu Donald Duck deel 5 in huis Tegen inlevering van deze volledig ingevulde originele krantenbon bij een van onze verkoop punten ontvang ik DEEL 5 uit de twaalf delige de PZC serie voor slechts 1,50 MIJ V ADRES i POSTCODE PLAATS TELEFOON GEBOORTEDATUM 711688 555622 - 'V - - V'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15