media televisiejaar: zone profiel van Zone Club De digitale tv-kanalen schieten als paddenstoelen uit de grond. Maar wat is er eigenlijk op te zien? Pro fiel Van legt er wekelijks een on der de loep. Deze week: wat is het Zone Club is een di gitaal Europees lifestyle- en entertainmentkanaal. De zender richt zich op zes ver schillende programmacatego rieën: mode en styling, ge zondheid, wonen, reizen, eten en relaties. Het kanaal zendt ook series en docu- Op Zoek Naar Joseph, met onder andere Frits Sissing (tweede van rechts), So you Think You Can Dance is 'veilig' om met het gezin naar te kijken, suddert voorlopig ook nog wel door. foto Covert de Roos/CPD/Avro foto Mike van den Toorn/CPD media@wegener.nl 51 024-3650570 PZC Zaterdag 6 september 2008 diezelfde koppen! mentaires uit. sinds wanneer Zone Club is oorspronkelijk een Brits ka naal en bestaat sinds 1999. Tegenwoordig is Zone Club te ontvangen in 22 landen en in 5 verschillende talen. voor wie Voor vrouwen van 18 tot 39 jaar oud. hoeveel kijkers De zender zegt wereldwijd meer dan 6 mil joen kijkers te hebben. programmering De dag begint met ochtendgymnastiek. Vanaf 6 uur 's ochtends kun nen kijkers meedoen met yo- ga-oefeningen op een Cari- bisch strand. Dat wordt ge volgd door urenlange lcook- programma's, veelal samen gesteld uit oude afleveringen van BBC-kookprogramma's als Saturday Kitchen, afgewis seld met afleveringen van een realitysoap rondom een in Nederland compleet onbe kende countryster, nog een half uurtje yoga en hier en daar een woonhalfuurtje. Te gen de avond volgen de da- tingprogramma's, de afval- programma's, nog meer wo ninginrichting- en metamor foseprogramma's en nog meer kookprogramma's. Aan het einde van de avond is het tijd voor erotiek en sekspraat. De programma's zijn zonder uitzondering En gelstalig, met soms niet al te beste ondertitels. bekend gezicht Nog geen enkel Nederlands bekend gezicht gezien. Wel veel Britse (met name dankzij de BBC-kook- programma's). Ook veel be kende formats. Zo zagen we Perfect Match voorbij ko men, het origineel van het RTL-datingprogramma De Perfecte Partner met presenta tor Martijn Krabbé. herhalingen Ja. Zelfs een niet regelmatige kijker zal op z'n tijd denken: dat heb ik toch al eens gezien. ook via internet Nee. Er is wel een Engelstalige website: www.zoneclub.tv moeite waard Toch wel, als je een vrouw bent die graag slank wil blijven en van ko ken houdt. Een vermakelijke zender, met luchtige en in formatieve programma's. maand lang de minima uit. 'Jij ook altijd met je goede doelen', riep het Frogerkroost de eerste dag nog tegen moeder. Jammer jongens, maar borstklop-tv is nu eenmaal in. Net 5 brengt nu Return to Sender, waarin Katja Schuurman Mongool se krukjes in verschillende basis- kleuren uit naam van de noodlij dende locals verkoopt. TMF gaat - echt waar! - in samenwerking met Bacardi een programma maken over alcoholmisbruik onder jonge ren. En Martijn Krabbé biedt hui zenbezitters met hypotheekproble men 'in ijltempo' een laatste ont snappingsmogelijkheid. Ook reuze handig: in de pauze een spotje van geldlener Becam. Bankklevers Verkocht, een soort Keuringsdienst van Waarde voor de koopzieke kij ker, legt het mechanisme van de eeuwige uitverkoop bloot, belooft de Vara. Met zowaar een nieuw ge zicht: Elisabeth van Nimwegen. Al leen daarom al prijzenswaardig. Voor de stevige trek: in Het Verle den van Nederland duikt Charles Groenhuijsen met een stalen ge zicht in de geschiedenis van ons land, terwijl Geert Mak bij de VPRO terugkeert met het onver wachte kijkcijferkanon In Europa. Jong en multiculti is Flow, waarin de NPS een kijkje biedt in het hip pe muzikantenleven van de grote stad. En Net 5 bouwt een naam op met rosé-tv: eigentijds relatiedrama kunnen we in Nederland ook best maken. Single is 'light drama' met Katja Schuurman, Bracha van Doesburg en Eva van der Gucht. De nieuwe kijkcijfertopper voor RTL4 zou wel eens Het moment van de waarheid kunnen worden waarin Robert 'pokerface' Ten Brink zijn kandidaten aan de leu gendetector legt en vervolgens in het bijzijn van hun partner, pikan te vragen stelt: 'Denk je tijdens de seks vaak aan andere vrouwen'? Bracha van Doesburg, Eva van der Gucht en Katja Schuurman (vlnr) zijn de blik vangers in Single. - foto GPD/NET5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 141