zal lang aanhouden' Batumi klampt zich vast aan hulp Verenigde Staten Buitenland m A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Vlaggenschip Zesde Vloot VS arriveert in Poti ZONDAG 7 SEPTEMBER GEOPEND Georgische havenstad kijkt verlangend uit over de Zwarte Zee. 2e Ballonprikaktie met extra kortingen van 3 tlm 101 (bij aankoop van een badkamer van minimaal €1S00,-)' 3e Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Grohe, Villeroy Boch en Sphinx keramiek en Hippe etc.. Ruime showrooms met de nieuwste collectie! K Breda-Noord 'Tel,:076-593 71 00 |s.sn EXTRA KORTINGEN OP ONZE foto's AP die vanuit een helikopter van het leger van India naar beneden zijn geworpen. roepen. Daarmee moet het simpe ler worden om hulp te verlenen aan vijftigduizend mensen die daar op drift raakten. De watersnood in Bihar is de erg ste die het gebied sinds een halve eeuw heeft getroffen. De mensen die naar hogere delen zij gevlucht kampen met een gebrek aan goed drinkwater, terwijl de voedselsitua tie evenmin rooskleurig is. Daar door vrezen de autoriteiten voor het uitbreken van besmettelijke ziekten. De Indiase luchtmacht werpt met helikopters verpakt drinkwater, brood en tentjes af in het rampgebied. In totaal zijn in India en Nepal naar schatting drie miljoen men sen van huis en haard verdreven. Honderdduizend hectare land bouwgrond is overstroomd. De ge wassen die daarop stonden wor den als verloren beschouwd. De autoriteiten in India waar schuwen vluchtelingen niet naar huis terug te keren, omdat er de komende tijd meer overstromin gen zullen volgen. door onze correspondent Jessica Maas BATUMI - Georgische militairen lo pen heen en weer op de met palm bomen omzoomde boulevard van Batumi. Een rij vlaggen, Georgi sche, Europese en Amerikaanse, wapperen symbolisch op de pier. De afgelopen twee weken lag hier, vlakbij de Turkse grens, zowel de Amerikaanse torpedojager McFaul als de ook uit de VS afkomstige kustwachtkotter Dallas voor anker. Mamoeka Kipsjidze, kapitein van een van de vele schepen die in Ba tumi in de haven liggen, is blij met de Amerikaanse hulp. „De hulp doet de mensen hier goed. Het geeft hen moed. De Amerikanen zouden veel langer moeten blij ven." En zo denken vele mensen in Batumi, badplaats zonder toeris ten in deze oorlogszomer. Dat de komst van de Amerikanen in de Zwarte Zee de alarmbellen in Moskou laat rinkelen, doet de Georgiërs zo mogelijk nog meer plezier. Rusland vroeg zich af waar om de hulp met oorlogsschepen moet worden gebracht. „Een ge woon schip is natuurlijk veel kwetsbaarder. Dat zou per ongeluk door de Russen kunnen worden gebombardeerd", zegt Giorgi Tsan- ava (64) die met een krant onder zijn arm voorbij loopt. „En waar schijnlijk vervoeren ze meer dan al leen hulpgoederen", lacht hij. 'Laat Rusland maar zien dat we niet alleen staan. Ze zijn niet de baas in deze wereld' „Laat ze maar wapens brengen. We hebben alles nodig in de strijd tegen de Russen." Er wordt een hoog politiek spel gespeeld, zegt hij. „En zoals altijd weet het volk van niets." De visser Soso Tsjchatarasjvili (50) zegt: „Laat Rusland maar zien dat we niet alleen staan. Ze zijn niet de baas in deze wereld." Zijn buur- POTI - Het vlaggenschip van de Amerikaanse Zesde Vloot is giste ren aangekomen in de Georgische havenstad Poti, waar ook Russi sche troepen zijn gestationeerd. De USS Mount Whitney is vol gens de Amerikanen gevuld met hulpgoederen voor de bevolking, die getroffen is door het gewapen de conflict tussen Georgië en Rus land. De Amerikaanse marine heeft eer der hulpgoederen gebracht naar een Georgische haven. Dat was toen in het zuidelijker gelegen Ba tumi, waar geen Russische troe- PZC Zaterdag 6 september 2008 I 1 1 m dihiü J man, sigaret op zijn lip, knikt. Hij gooit er een paar stevige vloeken uit. „De Russen, de zwijnen, heb ben ons hart gebroken, en de Ame rikanen brengen ons hoop." Vol gens hem hebben de Russen zich zelf overschat. „Zij maken hier niet de dienst uit." Volgens Peter Zambachidze van het parlement van de autonome republiek van Adzjarië, waarvan Batumi de hoofdstad van is, heb ben de Russen hun ware gezicht la ten zien in het conflict over Zuid-Ossetië en Abchazië. Hij hoopt dat het Westen is wakkerge- schud. In Batumi zit de schrik er, een klei ne maand na het begin van de kor te oorlog, nog goed in. Russische bommen vielen nog geen twintig kilomer verderop. „We waren zo bang. Mijn kinderen hebben er nog steeds last van", vertelt Nino Gahunia (37). Afgelopen maandag liep ze, hier aan de boulevard, mee in een protest tegen Rusland. Dui zenden Georgiërs in alle steden en dorpen vormden een menselijke ketting. Ie Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Ho, Schavis, Hi-jo, Villeroy S Both. Voorbeeldkortiitg: Kranen Sani-Dump korting 25% Eróalnmnderslorting IK Sai/onprrxaHie je/ut n/er voor W netto Extra Ballonkorting max 10% 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanljura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremrnerie, Sphinx, Villeroy Boch en Sanicare. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo, Riho, Novellini, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch, Sphinx en Sanicare. Kranen: o.a. Hansgrohe, Darnixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, en Sohövis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust naar... wij kunnen alles leveren! pen aanwezig zijn. Het Kremlin klaagde onlangs dat westerse mo gendheden marineschepen naar de Zwarte Zee sturen onder het mom van hulpverlening. Dat drijft de spanningen in de Kaukasusre- gio verder op, meent de regering in Moskou. WEL UITSLUITEND UIT A-MERKEN TOCH AL LAAGSTE PRIJS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11