Buitenland Russen vieren 'overwinning 5-daagse Rijn en Moezel Cruises Politicus Egypte gearresteerd n Moskou prijst leiders EU om verstandige benadering 'Georgië'. Politie slaat protest in Ingoesjetië uiteen 'Nieuw' filmpje Marilyn Vliegtuig stort neer Monroe opgedoken in Congo: 17 doden China lanceert derde bemande ruimtevlucht 500ste militair van VS sneuvelt in Afghanistan Korting 20,- per persoon! 8 Woensdag 3 september 2008 PZC MOSKOU - De Russische kranten bejubelden het resultaat van de EU-top over de oorlog in Georgië, gisteren als een Russische overwin ning. Weliswaar bevroren de 27 EU-landen maandag de banden met Moskou totdat de Russische militairen zich uit Georgië hebben teruggetrokken, maar zij troffen geen economische sancties. „Europa kan onze olie en gas blij ven opzuigen", schreef de krant Tvoi Den gisteren. De regerings krant Rossiiskaya Gazeta stelde dat de uitkomst van het beraad aan toont dat Rusland en de EU zo van elkaar afhankelijk zijn, dat er geen ruimte is voor iets anders dan nauwe betrekkingen. Kommer sant ziet het resultaat van de top als een 'overwinning voor de Rus sische diplomatie'. Izvestia schrijft dat is aangetoond dat de meeste Europeanen 'geen ernstige en lan ge ruzie met Moskou' willen. Voordat de regeringsleiders maan dag in Brussel bijeenkwamen, pleitten sommige landen, waaron der Polen en Groot-Brittannië, voor hardere maatregelen tegen Rusland, omdat het zijn militairen niet uit Georgië heeft teruggetrok ken. Officieel prees Rusland de Europe se Unie gisteren om zijn 'verant woorde benadering' van het con flict in Georgië. In een reactie op de EU-top liet het ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou we ten dat de meeste EU-lidstaten hun koers in de richting van een deelgenootschap met Rusland be vestigden. „Zij beseften maar al te goed hoe belangrijk de wederzijd se samenwerking is, die beide par tijen ten goede komt." De EU-regeringsleiders veroordeel den maandag het 'buitenproportio nele' militaire geweld van Rusland in Georgië. Zij maakten de gesprek ken over een nieuw samenwer kingsverdrag afhankelijk van de te rugtrekking van de Russen uit Ge orgië. Het Russische ministerie zei dat besluit te betreuren. De regering in Moskou toonde zich gisteren redelijk tevreden over de uitkomst van het EU-be- raad van maandag over de Russi sche inval in Georgië. Sergej Lavrov, de Russische minis ter van buitenlandse zaken, over legde gisteren in Istanbul met zijn Turkse ambtgenoot Ali Babacan over de extra grenscontroles die Rusland heeft ingevoerd voor Turkse importgoederen. Die wor den door Turkije gezien als een Russische sanctie voor de vrije doorvaart die de Turken gaven aan Amerikaanse schepen die met hulpgoederen op weg waren naar Georgië. De Russische president Dmitri Medvedev zei gisteren dat hij de Georgische president Mikhail Saakasjvili niet langer als president beschouwt. „Het Georgische regi me is wat ons betreft ingestort. Pre sident Saakasjvili bestaat voor ons niet langer. Hij is een politiek lijk", aldus Medvedev. CAÏRO - De politie heeft een beken- f| de Egyptische zakenman en parle mentariër gearresteerd voor de brute moord op de Libanese pop ster en actrice Suzanne Tamim. De zaak krijgt veel aandacht in de Arabische wereld. De miljardair Hisham Talaat Mous- tafa is in staat van beschuldiging gesteld. Hij zou opdracht hebben gegeven tot de moord op Tamim in Dubai in juli en betaald hebben voor de moordaanslag, aldus de Egyptische aanklager. Moustafa is een leidende figuur in de regeren de Nationale Democratische Partij. De rijke zakenman zou een oud-politieman 1,3 miljoen euro hebben betaald om Tamim te ver moorden uit wraak. Tamim had drie jaar een relatie met Moustafa. Enkele maanden geleden liep de verhouding stuk. NAZRAN - De politie heeft gister ochtend in de Russische deelrepu bliek Ingoesjetië een bijeenkomst uiteen gejaagd van mensen die pro testeerden tegen de gewelddadige dood van een oppositieleider. De aanleiding voor het protest was de begrafenis van Magomed Jevlojev. Hij was een tegenstander van Mos kou en de Moskougezinde rege ring in Ingoesjetië. Zondag werd hij doodgeschoten. CANBERRA - In Australië is op een veiling een amateurfilm opgedo ken met beelden van Marilyn Mon roe op de set van Some Like It Hot. Bijna vijftig jaar nadat hij werd ge schoten is de film nu te koop. Het tweeënhalve minuut durende 8mm-filmpje toont Marilyn Mon roe en collega Tony Curtis op de set vlak voor ze een strandscène moeten spelen. De beelden stam men van begin 1959. GENÈVE - Bij een vliegtuigongeluk in Congo zijn maandagavond waar schijnlijk zeventien mensen omge komen. Dat hebben de VN giste ren bekendgemaakt. Het vliegtuig was in slecht weer met humanitai re hulpgoederen onderweg van Ki sangani naar Bukavu in het oosten van Congo, toen het van de radar verdween. Een helikopter vond het vliegtuig op zo'n vijftien kilo meter van de eindbestemming. HONGKONG - China heeft aangege ven dat het eind deze maand zijn derde bemande ruimtevlucht zal uitvoeren. De lancering van Shen- zhou VII wordt verwacht tussen 17 september, het einde van de Pa ralympics in Peking, en 1 oktober, China's nationale feestdag. De mis sie vertrekt vanuit het lanceercen- trum Jiuquan in de noordwestelij ke provincie Gansu. Drie astronau ten zullen aan boord gaan. KABUL - Bijna zeven jaar na het be gin van de door de Verenigde Sta ten geleide invasie van Afghanis tan is de vijfhonderdste Ameri kaanse militair om het leven geko men. CNN meldde gisteren op ge zag van het leger dat de 36-jarige Joshua Harris uit North Carolina zaterdag om kwam. Afgelopen maanden is het aantal omgeko men buitenlandse militairen in Af ghanistan sterk gestegen. Compleet verzorgd op de Rijn en Moezel vertoeven? Speciaal voor u als lezer van deze krant hebben we schitterende 5-daagse Rijn en Moezel cruises samengesteld. Deze cruises laten u kennis maken met de mooiste plaatsen langs deze rivieren. Zoals Koblenz, Rüdesheim, Boppard en Keulen... U boekt een 5-daagse riviercruise met het comfortabele MS Serena*** al vanaf slechts 279,-, inclusief bus reis, ontbijt, lunch en diner! En als u gebruik maakt van de actiecode WEG40004 krijgt u ook nog eens 20,- korting per persoon! Cruiseprogramma in het kort: (dagprogramma vertrek 4/10 en 20/10) Dag 1: u reist op eigen gelegenheid naar Arnhem waar u inscheept op het MS Serena. Het schip zet koers richting Keulen. Dag 2: u heeft de hele dag de tijd voor Keulen! Bezoek de prachtige Altstadt, de Dom of één van de vele musea. Dag 3: we varen naar het pittoreske Alken aan de Moezel. Dag 4: op naar het wijnstadje Rüdesheim met de vele gezel lige straatjes en sfeervolle 'Weinstuben'. Dag 5: de cruise eindigt in Koblenz en we brengen u per comfortabele bus weer naar Nederland. bij vertrek 20/10 is de reis in omgekeerde volgorde, op dag 2 bezoek aan Keulen én Boppard. U gaat via diverse opstapplaatsen naar Koblenz en de cruise eindigt in Arnhem. U gaat op eigen gelegenheid terug naar huis. Reisnummer LR 30.127, zie www.kras.nl/LR30127 Dagprogramma: (vertrek 8/10,12/10 en 16/10) Dag 1: per bus rijden we via diverse opstapplaatsen naar Koblenz, waar we inschepen op het MS Serena. Dag 2: we varen naar het pittoreske Alken aan de Moezel. Dag 3: op naar het wijnstadje Rüdesheim, met de gezellige Drosselgasse en sfeervolle 'Weinstuben'. Dag 4: we komen aan in het bekende wijnstadje Boppard. Dag 5: de cruise eindigt weer in Koblenz. Na ontscheping volgt de busreis terug naar Nederland. Reisnummer LR 30.127, zie www.kras.nl/LR30128 Op-/uitstapplaatsen bus: Rotterdam-Utrecht-Eindhoven- Apeldoorn-Arnhem. Riviercruises per MS Serena*** Het MS Serena is een gezellig schip, dat beschikt over een restaurant, een salon met bar en gezellige zithoekjes en een receptie met een winkeltje en een heerlijk zonnedek dat gedeeltelijk overdekt is. Adviesprijs 299,- Lezersprijs* €279,- Toeslagen: reserveringskosten 15,- per boeking, 1-persoonshut v.a. 120,-, 2-persoonshut Promenadedek 40,-. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen in een buitenhut Hoofddek. Informatie reserveren W .boek opwww.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (cruises) of bel met 0900-9697 0,15 pm). Alleen met de actiecode WEG40004 komt u in aanmerking voor het lezersvoordeel. 0KRAS,NL zou je verder zoeken EZERSEMTRA PZC Voor algemene vragen over LezersExtra belt u met de afdeling Lezersservice van de PZC 0800 - 0 231231 of mailt u naar lezersextra@pzc.wegener.nl Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8