De stoel C36 Stsfcnd Zrn.t€&nmmm de stoel» Hampshire Hampshire Hotel - Churchill Temeuzen Hampshire Inn - City Temeuzen U bent bij de Hampshire Hotels Terneuzen: "More than Welcome...!" www.hampshire-hotels.com ClubMessage BREDA - Mobiele technologieprovi- der ClubMessage zet haar activiteiten voort onder de nieuwe bedrijfsnaam CM. Belangrijkste drijfveer hiervoor is de verdergaande professionalisering en uitbreiding van het klant- en diensten portfolio. Het Bredase bedrijf ClubMes sage is in 1999 door Gilbert Gooijers en Jeroen van Glabbeek opgericht als sins- bedrijf. De naam ClubMessage verwijst naar de uitgaansclubs en naar het toen nieuwe medium sms. Nu, ruim negen jaar later is het bedrijf uitgegroeid tot een succesvolle mobiele technologie- provider met de werkmaatschappijen ClubMessage Benelux, CM Telecom en CM Technology. De Keyzer BREDA -Bij De Keyzer Assurantiën, één van de grootste onafhankelijke assu rantietussenpersonen in Zuidwest Ne derland, zijn Frank Lageweg (51) en Theo van Ooi [36] begonnen. Zij zetten de nieuwe afdeling De Keyzer Credit Management op. Lageweg en Van Ooi hebben gezamenlijk meer dan 40 jaar ervaring op diverse vlakken binnen het credit management. Zij zullen bij be drijven een inventarisatie maken van de wensen ten aanzien van debiteurenbe heer. HomeGarantnl RAAMSDONKSVEER - De groeien de kritiek op de provisiestructuur - me de aangezwengeld door de affaire woe- kerpolissen - is de laatste tijd een hot item. Er bestaat een roep vanuit de poli tiek en de consumenten om "transpa rantie". HomeGarant.nl wil deze ont wikkeling in een stroomversnelling zet ten. Om voor eens en voor altijd duide lijkheid te scheppen in de hypotheek markt is www.homegarant.nl online ge gaan. HomeGarant.nl is een onafhanke lijk intermediair die zich specialiseert in het bemiddelen in hypotheken via in ternet. Werksfeer BREDA - Ruim eenderde (38 procent) van de werknemers in Nederland mist tijdens een vakantie de sfeer op de werkvloer. Dit blijkt uit de onlangs af gesloten poll van Creyfs Uitzendbu reau. In totaal gaven meer dan 560 re spondenten antwoord op de vraag: Wat mis je het meest aan je werk tijdens een vakantie? Van alle respondenten geeft 27 procent aan dat ze tijdens de vakantie moeten wennen aan het onregelmatige ritme. Ook worden collega's gemist, zo geeft 20 procent van de werknemers aan. Daarnaast missen de respondenten (15 procent) het gebruik en inzetten van kennis en ervaring tijdens een vakantie. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Camile Schehtmete Naam: Karlie van de Vijver (68 Functie: Hij stond jarenlang samen met zijn echt genote Marie-Aimée Cammaert aan het roer van een technische handelsonderneming, gespeciali seerd in hydraulische, pneumatische en mechani sche aandrijvingen en besturingen. In 1990 ver kocht hij zijn bedrijf, maar zijn onschatbare techni sche en algemene kennis voor het runnen van een bedrijf zijn niet verloren gegaan. Hij bekleedt on bezoldigd diverse functies om zijn kennis over te dragen ten behoeve van het regionale onderne mersklimaat. Samen met Frans Reijniers (eveneens oud-ondernemer) organiseerde hij medio juni het succesvolle congres Bedrijfsopvolging in Zeeuws- Vlaanderen. Volgend jaar wordt de tweede editie gehouden. Bedrijf: Van de Vijver-Cammaert wordt onder de naam Hydrauvision op het Techno Park in Schoondijke voortgezet door Karlie's opvolger Brenno de Zwart en medewerkers. Bent u nog betrokken bij het bedrijf? Alleen als commissaris. Ik bemoei mij to taal niet met de dagelijkse leiding, twee kapiteins op een schip geeft altijd brok ken. Als Brenno specifieke vragen heeft, dan bespreken we die samen en verder werkt hij het af. Op zijn verzoek hou ik me met plezier met bepaalde zaken bezig zoals momenteel met de bouw van een nieuwe bedrijfshal. Hoe bevalt deze stoel? Uitstekend, maar ik ben altijd ongedurig en neem meestal niet de tijd om rustig achterover te gaan zitten; wel om zaken op een rijtje te zetten, kennis over te dra gen en of mensen te coachen. Dat ligt in het verlengde van mijn huidige werk zaamheden: het adviseren van bedrijven en het coachen van jonge mensen en (door)starters. Dus als deze stoel mede bedoeld is voor kennisoverdracht dan strookt deze precies met mijn ambities. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na de zeevaartschool, HTS Werktuig bouw en het vervullen van de militaire dienstplicht (als officier) ben ik gestart bij de voormalige NSM (nu Yara Sluiskil) als assistent-chef technische dienst. Na ruim een jaar ben ik overgestapt naar de land bouwmechanisatie, als bedrijfsleider bij J.J Riemens te IJzendijke. In die tijd ben ik ook begonnen als docent van het Re gionaal Opleidings- en Vormings Cen trum (ROVC), waar ik in de avonduren 28 jaar les gegeven heb en waarvoor ik samen met twee collega's een studieboek en cursus geschreven heb. Na vijf jaar landbouwmachines ontworpen te heb ben, ben ik chef technische dienst ge worden bij fonderingsbedrijf Verstraeten BV te Oostburg met als grote uitdaging de ontwikkeling van nieuwe funderings machines. Driejaar later ben ik technisch directeur geworden bij de grondverzet- en transportmachine handel Gebr. Plad- det te Biervliet. Tegelijkertijd werd ik mede-eigenaar/technisch directeur van landbouwmachinefabriek Riecam BV te Borssele. Op basis van mime kennis en ervaring gingen mijn vrouw en ik de uit daging aan om vervolgens zelf een bedrijf op te starten. Ik werd tevens bestuurslid van de Rabobank en van de BZW met als portefeuille Onderwijs. Naast be stuurslid ben ik ook voorzitter geweest van De Kring Zeeuws Vlaanderen van de BZW, voorzitter van het Onderwijs Overleg Zeeland, lid van de SECG van de provincie Zeeland en voorzitter van het Technocentrum Zeeland en van Het Loket. In de laatste jaren heb ik veel tijd gestoken in het Techno Park Zeeland en het Technologisch Bedrijven Centrum Zeeland (TBCZ), waar starters geholpen en gecoacht worden om hun bedrijf op te bouwen. Verder ben ik als consulent van het Ondernemers Klankbord (OKB) actief, inzake begeleiden en adviseren van MKB bedrijven. Welke stoel heeft u het meest gevormd? Ik denk dat dit al in het begin gezocht moet worden. Op elijarige leeftijd werd ik als boerenzoon naar kostschool in Bel gië gestuurd, waarbij ik telkens voor drie a vier maanden van huis was. Pas op 25- jarige leeftijd keerde ik terug in de streek. Door lange tijd van huis weg te zijn, kon ik nooit terugvallen op mijn ouders en moest ik zelf mijn plan trekken. Alle pro blemen waren steeds weer nieuwe uitda gingen waar je uit moest zien te komen; je leert oplossingen te bedenken en te vechten om je doel te bereiken. Daarbij speelt opleiding een grote rol. Kwam je kennis te kort, dan was het volgen van cursussen een oplossing. Levenswijsheid en kennis zijn van groot belang. Dat wordt tegenwoordig jammer genoeg vaak vergeten. De kinderen krijgen bijna alles, leren niet creatief te denken en te vechten. Wat betekent het bedrijf Hydrauvision voor u? Het is een bedrijf waar ik met hart en ziel, met veel plezier en enthousiasme voor gewerkt heb. Wij namen alleen maar mensen aan die bereid waren cur sussen te volgen. Hierdoor bleef de knowhow in het bedrijf actueel en liepen we voor op collega's/concurrenten. Waarover piekert u? Ik pieker niet veel maar kan mij bijzon der ergeren aan de regelgeving en de wijze waarop bestuursleden en ambtena ren hun verantwoording uit de weg gaan. Er wordt veel te veel vergaderd. Als het er zo in het bedrijfsleven aan toe zou gaan, zijn er binnen afzienbare tijd maar de helft van de bedrijven meer over. Men werkt met maatschappelijk geld en als het fout gaat, merkt men er persoonlijk niets van. Men is meer bezig met zichzelf dan met het doel dat bereikt moet worden. Hierdoor breekt men ge leidelijk meer af dan dat men op bouwt. Goede voorbeelden zijn onderwijs en maatschappelijke zorg. Iedereen heeft het laten gebeuren en nu is het bedrijfsleven het toverwoord; ze moet steeds meer ta ken van de overheid overnemen. In het onderwijs zijn docenten projectleiders geworden en van het bedrijfsleven wordt gevraagd om leerlingen en of studenten op te leiden. Zowel docenten als be drijfsleven moeten nu werk doen waar ze niet voor opgeleid zijn. Is dit niet de we reld op zijn kop zetten? Ik hier nog veel meer over zeggen, maar dat komt mijn humeur niet ten goede. Wanneer bent u het meest in uw element? Wanneer een ogenschijnlijk onhaalbaar project, met vereende krachten in de ge stelde tijd, toch succesvol uitgevoerd is. Als ik bij Hydrauvision ben en zie hoe ieder met plezier zijn werk doet; de cul tuur van 'niet kletsen maar doen' en 'je leven lang studeren' wordt in stand ge houden. Zo is het ook uitgegroeid tot een internationaal bedrijf met een maat schappelijke functie voor de regio. Wat is het geheim van uw succes? Vriendelijkheid, enthousiasme en be trokkenheid kosten geen geld maar zijn volgens mij de basis voor het winnen van vertrouwen, Kennis moet men opdoen in de praktijk en via opleidingen. Zon dei- kennis kom je er niet. Hard willen wer ken, niet alleen bij de start maar volhou dend tot de eindstreep. Waar komt u uw stoel voor uit? In eerste instantie voor mijn kinderen en kleinkinderen; er is zo'n goede familie band dat ik dat iedereen toewens. Het geeft veel rust en plezier. Ook voor het bezoeken van bijeenkomsten waar veel vrienden en kennissen zijn waar naast ge zelligheid ook iets geleerd kan worden. Een dag niets geleerd is niet geleefd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89