Chinees informatiepunt bij KvK Win 1000 euro met je ondernemingsplan! Startersdag 2008 op 1 november Seminarprogramma voor elke ondernemer KvK B Op 27 augustus is bij de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland de China Yangzhou Business Office geopend. Deze prijs wordt op zaterdag 1 november uitgereikt aan een Zeeuwse startende on dernemer met het beste ondernemings plan. Deze uitreiking vindt plaats tijdens de Startersdag van de Kamer van Koop handel in congrescentrum De Stenge in Heinkenszand. Het afgelopen jaar werd de prijs in de wacht gesleept door theeschen- kerij annex stoffenwinkel HoneyPie en Rok&Rol uit Middelburg Wat moet je doen? Heel eenvoudig. Mail je ondernemings- Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland Kantoor Middelburg Buitenruststraat 225 Postbus 6004 4330 LA Middelburg Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 47 Kantoor Terneuzen Schuttershofweg 1 Postbus 1034 4530 GA Terneuzen Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 46 Internet: www.kvk.nl Email: zuidwest@kvk.nl plan met je contactgegevens voor vrijdag 3 oktober 2008 naar zuidwest@kvk.nl Ongeacht het soort bedrijf of activiteit zal de jury zich buigen over onder andere de volledigheid, zoals het financiële en com merciële plaatje en de haalbaarheid van het ondernemingsplan. Uit alle plannen wor den er drie Zeeuwse ondernemers geno mineerd. In de finale strijden deze onder nemers om de prijs van 1000 euro. Het starten van een eigen bedrijf in Zuid west-Nederland is erg populair. Dit jaar zijn er al 3.700 jonge ondernemers in Zuidwest-Nederland een eigen zaak be gonnen, waarvan ruim 1.000 in Zeeland. Om u daarbij de helpende hand te bieden organiseert de KvK verschillende seminars, specifiek gericht op die zaken waar u als (startende) ondernemer mee te maken krijgt. Zo zijn er bijeenkomsten op het gebied Daarmee slaat de teller 5 procent hoger uit dan in dezelfde periode vorig jaar. Elders in ons land ligt de stijging op bijna 3 pro cent. Toch sluit zo'n 40 procent van deze on dernemers binnen 5 jaar haar deuren. Uit onderzoek blijkt dat meer dan 70 procent van de Zeeuwse ondernemers, die al of niet gedwongen gestopt zijn, geen onder nemingsplan had. Het schrijven van een gedegen ondernemingsplan ligt vaak aan de wieg van een goede start. Het is dan ook de belangrijkste basis voor de start van een bedrijf. Met deze Startersprijs worden Zeeuwse ondernemers door de Kamer van Koophandel aangemoedigd hun plannen goed op papier te zetten. Kijk voor de spelregels op: www.kvk.nl /startersprijs van marketing, financiële aspecten maar ook wetswijzigingen of importeren/ex- porteren in het programma opgenomen. In het nieuwe seminarprogramma vindt u veel actuele thema's, maar ook thema's Dit kantoor faciliteert het ondernemen tussen Nederlandse bedrijven en bedrijven uit de omgeving van Yangzhou. Dit kan ondersteuning betekenen bij het leggen van de eerste concrete contacten of hulp bij investeringen, zoals bijvoorbeeld pro ductie- of afzetvertegenwoordigingen. Bij het internationaal ondernemen is het be langrijk om de juiste ingangen te kennen in bestuurlijke kringen. Ook hierbij kan de China Yangzhou Business Office onder nemers van dienst zijn. Yangzhou Yangzhou is een stad met 4,7 miljoen in woners, gelegen in de provincie Jiangsu. De stad ligt op circa drie uur rijden van Op 1 november vindt alweer de zevende editie van de Startersdag plaats. Dan opent de Kamer van Koophandel haar deuren op maar liefst 24 locaties in het land voor ie dereen die meer wil weten over het on dernemerschap. In Zuidwest-Nederland gebeurt dat in theater De Nobelaer in Et- ten-Leur en in congrescentrum De Stenge in Heinkenszand. De Startersdag van de KvK is dé informa tiedag voor iedereen die goed voorbereid met zijn eigen bedrijf wil beginnen of in formatie wil verkrijgen over het starten van een onderneming. Juristen, accoun tants en andere specialisten van onder an dere banken, de Belastingdienst en de Ka- waarvan de seminars al jaren goedbezocht worden. Daarnaast staan in het programma ook 4 themadagen en events voor ondernemers die uitgebreid geïnformeerd willen wor den over één onderwerp. Dit najaar staan Shanghai. Mede door de relatief lage prij zen van grond en van lonen (deze liggen lager dan in Shanghai), is het aantrekkelijk voor het Nederlandse midden- en klein bedrijf om hier zaken te doen. Yangzhou beschikt over een aantal ontwikkelingszo nes, waar een veelheid aan economische activiteiten plaatsvindt. Dit varieert van ac tiviteiten in de auto- en voedingsindustrie tot scheepvaart, metaal, chemie, LED- technologie, textiel en logistiek. De China Yangzhou Business Office is gevestigd in het pand van de KvK aan de Mozartlaan 7 in Breda en is ook bereikbaar op telefoonnummer (076) 564 6988. Zie ook unviv.kvk.nl/china mer van Koophandel geven u meer infor matie over het starten van een eigen be drijf. Zo weet u precies welke stappen u moet nemen om nog komend jaar te star ten als zelfstandig ondernemer. In presentaties en persoonlijke gesprekken krijgt u antwoord op uw vragen over bij voorbeeld: financiën, rechtsvormen, belas tingen en administratie, marketing, verze keringen, personeel en huisvesting. Daar naast is er volop gelegenheid om te net werken en ervaringen uit te wisselen met andere ondernemers. Deelname aan de Startersdag is gratis. Meer informatie: wunv.kvk.nl/startersdag dergelijke evenementen op de planning op het gebied van Starten van een eigen be drijf, Wet- en regelgeving en Export. Wilt u in een dag op de hoogte zijn van alle ins en outs van deze onderwerpen, dan zijn deze dagen iets voor u. Aanmelden of meer informatie krijgt u via www.kvk.nl/seminarszwn of seminars-zuidwest@kvk.nl en jij onlangs een bedrijf gestart en heb je een ondernemingsplan? Schrijf 'je dan nu in voor de 'Leen van Gelder'-startersprijs. Droomt u van een eigen bedrijf? Of van een toekomst als freelancer? Wilt u meer weten over ondernemerschap? De Startersdag van de Kamer van Koophandel helpt u verder! Plannen voor een eigen bedrijf? Of draait u al jaren mee? Misschien wilt u in de toekomst uw bedrijf overdragen? In welke fase van het ondernemerschap u zich ook bevindt, u kunt in situaties komen of met actuele ontwikke lingen te maken krijgen, waar u net wat meer informatie over kunt gebruiken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 83