JK Zeeuws-Vlaanderen is pro-actief Agenda Afrikaanse Avond In de ban van Prinsjesdag «diversen ZEELAND WEST- BRABANT D Pepijn Nuijten (36) is dit jaar Jan Willem Bartz opgevolgd als preses van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. Het voorzitterschap van deze onder nemende club van jonge mensen rouleert jaarlijks om zoveel mogelijk leden te laten kennis maken met de vele facetten van het 'ambt'. Persoonlijke ont wikkeling, zelfontplooiing en 'learning by doing' zijn de pijlers waarop de Ju nior Kamer Zeeuws-Vlaanderen is gegrondvest. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Bij het bereiken van de leeftijd van veertig jaar moeten de leden van de JK verplicht met pensioen. Zo worden er tijdens een galadiner aan het eind van dit jaar maar liefst vijf van de in totaal 29 leden uitgezwaaid: ICT-onder- nemer Jan Willem Bartz, dierenarts Frank van de Vijver, notaris Eric Verhaegen, controller Adri van Haneghem en bier brouwer John Vermeersen. „Het zijn wel iswaar vijf zwaargewichten, maar toch is hun afscheid op te vangen. De kracht van de JK is dat er constant aanwas van nieuwe mensen is die de leemtes opvullen. Dat maakt het allemaal erg bruisend; het geeft jongeren de kans om door te groeien", al dus Pepijn Nuijten. De mededirecteur van het befaamde sleep- en bergingsbedrijf Multraship is geboren in Delft en heeft in zijn jeugd in diverse landen gewoond (zo als Indonesië, Sri Lanka en Saoedi-Arabië) vanwege de baan van zijn vader bij Philips. Op de European University in Antwerpen kwam Pepijn zijn latere vrouw Joan Mul ler tegen, dochter van ondernemer Kees Muller van Multraship. Pepijn en Joan zijn inmiddels de trotse ouders van Laurens (7), Charlotte (5) en Olivier (2). Kees Muller, die over een uitgebreid internationaal net werk beschikt, is anno 2008 als reizende ambassadeur nog nauw betrokken bij Multras hip. Beklemmend De dagelijkse leiding is echter in handen van zoon Leendert Muller en schoonzoon Pepijn Nuijten. „Het was eerst niet mijn bedoeling om bij een familiebedrijf te gaan werken; te beklemmend dacht ik. Boven dien had ik het goed naar mijn zin in het bankwezen. Ik was vijf jaar werkzaam bij ABN/AMRO, in Amsterdam, Den Bosch en Eindhoven. Tien jaar geleden maakte ik de overstap naar Multraship omdat de toenmalige financiële man afscheid nam. Vanaf toen ben ik me gaan toeleggen op het bergingsvak. Het is een dynamische wereld van zeesleep, havensleep en. ber ging waarin hulpverlening de hoogste pri oriteit geniet. Momenteel beschikt Mult raship over 35 sleepboten, inclusief drie in aanbouw zijnde schepen. Geografisch zijn we actief in de havens van Terneuzen, Vlissingen en Gent, maar ook in landen als Bulgarije en Roemenië die flink in op komst zijn", vertelt Pepijn Nuijten. De voorzitter van de Junior Kamer wordt in het bestuur van de trainingsorganisatie gesecondeerd door Ellen Kox (secretaris), Jeroen van Laar (penningmeester), Frank Abbeel en Peter Donze. „De Junior Ka mer is een mengelmoes van branches en leeftijden waarin op informele wijze veel vuldig wordt geklankbord. Van alle leden wordt een pro-actieve houding verwacht. Wie tegen een probleem aanloopt in het dagelijks leven kan binnen de vertrouwde omgeving van de JK om advies op niveau vragen. De JK verbreed je (zakelijke) net werk en is tegelijkertijd een heerlijke uit laatklep voor de drukte van alledag." Symposium De vergaderfrequentie binnen de Junior Pepijn Nuijten, voorzitter van de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen. Kamer wordt in de aanloop van de BOOST, het naderende BtB-evenement, allengs opgevoerd. Naast de BOOST- commissie is ook COST (congresstimule ring en training&vorming) een belangrijke commissie van de JK Zeeuws-Vlaanderen. Zo was in het vooijaar een tiental leden van deze JK present op het Europees Con gres in het Finse Turku. „Het symposium 'Bedrijfsopvolging in Zeeuws-Vlaanderen' is eigenlijk een zusje van de BOOST, waar (startende) ondernemers met innovatieve ideeën centraal staan. De feedback na het symposium was zeer positief. Bedrijfsover- dracht is een gevoelig item, maar op het Vanaf heden plaatsen we in de Ondernemer de agenda voor ondernemers. We proberen zo volledig moge lijk alle activiteiten hierin te vermelden, die van belang zijn voor het bedrijfsleven. Tips en informatie hier voor kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl. Middelburg Syntens: 25 september, workshop kosten besparen door digi taal te factureren Abdij: 25 september, vanaf 15.00 uur, Oesterparty met mini symposium Kanaal door Walcheren: 27 september, 12.00 uur, The King of the Channel Buitenruststraat 225: 5 november, 19.00 uur, workshop 'hoe verkoop ik mezelf, mijn product, mijn bedrijf Goes Zeelandhallen: 7 t/m 9 oktober, Contacta beurs Zeelandhallen: 17 t/m 19 oktober, Zeeuwse Najaarsbeurs Terneuzen Schuttershofweg 1:16 oktober vanaf 11.00 uur, seminar over het starten van een eigen bedrijf Etten-Leur Winkelhart: 5 en 6 september, Lekker Etten-Leur Markt: 5 september, Uitreiking BOV Trofee congres in het Scheldetheater waren (in een discrete sfeer) toch zo'n dertig (poten tiële) verkopers en zestig (potentiële) ko pers aanwezig. We weten dat er goede ge sprekken gaande zijn. De Junior Kamer probeert als intermediair tot een goede match te komen. De economie van Zeeuws-Vlaanderen ligt ons na aan het hart", aldus Nuijten. De JK organiseert geregeld bedrijfsbezoeken, in het verlengde van het fenomeen kennis overdracht. „In mei hebben we een be zoek gebracht aan Camping Groede van JK-lid Eric van Damme. Het was zeer in teressant om kennis te maken met het pro ces achter de circa 1000 kampeerplaatsen. Hij kon er zeer geanimeerd over vertellen. Ook vraagstukken als 'hoe vang je de win ter op?' kwamen aan bod. Binnenkort Foto: duofoto brengen we een bezoek aan fruithandelaar Ernst Slabbekoorn. In een wat grijzer ver leden zijn er onder andere bedrijfsbezoe ken geweest bij Multraship en bij de am bachtelijke bierbrouwerij De Halve Maan. De leden van de Junior Kamer bevinden zich veelal in dezelfde levensfase en heb ben diverse raakvlakken, zowel zakelijk als privé. We zijn afkomstig zijn uit heel Zeeuws-Vlaanderen, terwijl er alleen al in Amsterdam drie Kamers zijn. Bij ons be strijkt de Kamer een uitgebreid gebied, dat maakt het extra interessant. We willen graag ons steentje bijdragen om de econo mie in het mooie Zeeuws-Vlaanderen te stimuleren." Naast voorzitter van de JK is Nuijten ook bestuurslid van Zeeland Port Promtion Council (ZPPC, belangenbe hartiger van de Zeeuwse havenbedrijven) en van het Zeemanshuis. OpleidingsBedrijf Metaal West- Brabant: 15 september, infor matiebijeenkomst vinden, binden en boeien van personeel, georganiseerd door Syntens. Breda Syntens: 9 september, workshop hoe gaat het nieuwe internet uw business veranderen Grote Kerk: 11 september, 14.00 uur, opening studiejaar ROC West- Brabant Autobedrijf Tigchelaar: 12 en 13 september, 20.00 uur, Ame rican Drive-In Cinema Syntens: 16 september, workshop kosten besparen door digi taal te factureren. Stadskantoor Claudius Prinsenlaan: 17 september, vanaf 16.00 uur, duurzaam ondernemen bijeenkomst Syntens: 23 september, workshop resultaat gericht onderne men Golfbaan Albatross Prinsenbeek: 26 september, vanaf 11.30 uur. BrIM golfdag Bergen op Zoom Wouwse Tol: 23 september, workshop succesvol produceren, basis voor succes, georganiseerd door Syntens Roosendaal Golfbaan Wouwse Plantage: 25 september, benefiet golftoer- nooi Junior Kamer De ondernemende mensen van de Stichting SBNN houden op vrijdag 19 september in Gasterij De Tijd te Absdale het eerste lustrum van haar Afrikaanse avond. De deuren gaan open om 19.30 uur en vanaf 20.15 uur gaat het los! SBNN ge bruikte deze zomerperiode om heel wat arbeid te verzetten in haar werkgebied aan het Victoriameer te Kenia. Zo werden er drie kleutergebouwen gerealiseerd, is een school volledig gerenoveerd en werden scholen voorzien van meubilair. Om al deze projecten te kunnen realiseren zijn er uiteraard de nodige financiële middelen vereist. Ruggengraat is daarbij de Afri kaanse Avond. Kaarten voor deze 'zwoele Afrikaanse Avond' kosten tien euro per stuk. wmo.sbnn.nl e Ondernemersvereniging Terneuzen Zuid-West (TZW) houdt op dins dag 16 september het derde 'Prinsjesdagevenement'. Het groots opgezette business to business- evenement vindt plaats in de showroom van Autobedrijf Rida. Er is wederom een gevarieerd programma met volop gelegen heid tot netwerken. Zo is trendwatcher Adjiedj Bakas gastspreker. De gasten wor den om 17.00 uur verwelkomd met een hapje en een drankje, waarna TZW-voor- zitter Peter Koole om 18.00 uur het Prins jesdag-evenement officieel zal openen. Uiteraard zal het 'wensenkoffertje' van de ondernemers niet ontbreken op deze Prinsjesdag. Dit wordt overhandigd aan de gemeente Terneuzen. Tijdens het formele gedeelte wordt ook de Prins van Terneu zen bekendgemaakt: een persoon die Ter- neuzen op de kaart helpt zetten en een po sitieve invloed heeft op Terneuzen als on dernemende gemeente. Tijdens het buffet wordt er een gezamenlijke toast uitge bracht. De sluiting van de avond is om 22.00 uur. uwo.ou-tzw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 80