Ondernemers aan de slag met design PreSo! DGA's ook in 2009 en m design daarna in de loonbelasting! cc KOLLER ADVOCATENKANTOOR Henri van der Schoot, directeur HR Trappen (links) is samen met ontwerper Jan Treffers van Nulzevenzes aan de slag met de huisstijl van HR Trappen tijdens de Graphic Design Pressure Cooker. Voor grote bedrijven is het idee Corporate Identity al jaren een gegeven. Er wordt nagedacht over de eigen identiteit en hoe die op alle vlakken in de communicatie vorm krijgt. Bij het MKB is dat soms an ders: "Voor de belastingaangifte vraagt men een accountant, maar de vormgeving wordt gedaan door een handige jongen van de administratie. Vaak komt het er niet van om over vormgeving na te denken", zegt Cees Hogendoorn, innovatieadviseur van Syntens. door Rebecca Nelemans BREDA - Syntens ziet kansen voor het MKB om zich met grafisch design profes sioneler te profileren. Samen met Colin organiseerden ze een zogenaamde Pressure Cooker, letterlijk een snelkookpan van één dag, op één locatie, waarbij een inten sieve kennismaking en een actieve samen werking van ondernemer en vormgever resulteert in een vernieuwend ontwerp. Eerst was er een speeddate op 24 april bij de NPN drukkerij in Breda, waar twintig ondernemers van experts hoorden wat grafische vormgeving voor hun bedrijf kon betekenen, en waar zij kennis maak ten met verschillende ontwerpers uit de regio. Tijdens de Pressure Cooker op 2 juni ging de ondernemer daadwerkelijk aan de slag met de door hem gekozen ont werper. De vragen van de ondernemers varieerden van het restylen van een websi te of brochure tot het adviseren over de al gemene communicatie of het ontwikkelen van een volledige huisstijl. Door die nogal uiteenlopende vragen én de verschillende manieren van aanpak van de grafisch ont werpers ontstonden die dag zeer diverse schetsontwerpen. Zo nam Reneroof bij het restylen van The Brokersite de leus 'less is more' ter harte. De bestaande site bleek nogal wat overbo dige knoppen en informatie te bevatten. Rovers reduceerde dus vooral, ontwierp een helder logo en bedacht een structuur die vooral rekening houdt met gebruiks gemak. Ook bij de aanpassing van de huisstijl van Smits Autopack door ontwer per Kees Kanters bleek de kunst van het SPECIALIST FAMILIERECHT SCHEIDINGSBEMIDDELAAR JEUGDRECHT LID NVJA STRAFRECHT ARBEIDSRECHT HUURRECHT Gortstraat 36, Middelburg - T 0118 620000 - infO@rorkpHer.n! - www.mrkoller.nl weglaten. Kanters vereenvoudigde het briefpapier en paste het logo zo aan, dat het de sfeer van verpakkingen communi ceert. Ontwerper Sergej Melissen verwerkte de wensen van de opdrachtgever, Jaap Smits van AETI, op één dag tot een schetsont werp voor de complete huisstijl. Directeur Henri van der Schoot van HR Trappen had minder haast: "We laten ons niet on der druk zetten". Samen met Jan Treffers van nulzevenzes werkte hij aan een vlek- kenplan en een basisconcept waaruit straks niet alleen folders ontstaan, maar een vol ledig nieuwe huisstijl. En wellicht volgt een restyling van de showroom. Simone Dresens, Leon Poirters en Thomas Dahm verenigen de verschillende kwali teiten van vormgeving, concept denken, communicatie en illustreren, die nodig zijn om het ingewikkelde product van Scriptworx - het automatiseren van grafi sche processen - begrijpelijk te communi ceren met klanten. Hun samenwerking kan nog alle kanten uit: Van het aanpassen van de website tot het ontwikkelen van klantgerichte acties of het ontwerpen van een bedrijfsfolder. Ontwerper Pepijn Zwart van bureau Kees Zwart koos voor de brochure van Helioz Vitrinebouw voor het gebruik van impres siefoto's in wanne kleuren met veel glan zende objecten, waarin vooral emotie te rug te vinden is. De ontwerpschetsen stra len tot tevredenheid van directeur Wim de Bruin precies dat uit, wat aan de oude bro chure ontbrak: Het sexy karakter van het begrip vitrine. De resultaten van de Pressure Cooker zijn te vinden op de speciaal ontwikkelde web site www.designdurvendoen.nl Boven dien verzorgt Jos van der Zwaai, voorma lig grafisch ontwerper met veel kennis op het gebied van opdrachtgeverschap, online een workshop over de betekenis van Gra fisch design voor het MKB. Wilt u ook aan de slag met Design? Neem contact op met Syntensadviseur Cees Ho gendoorn op telefoonnummer tel. 088 - 444 0 535 of e-mail: ceh@syntens.nl Dutch Design Week! Naast grafisch design bieden ook andere vormen van design kansen voor onderne mers, daarom nodigt Syntens u uit om mee te gaan naar de Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven, op 21 oktober 2008. De Dutch Design Week is het grootste designevenement van Nederland. Syntens organiseert er diverse activiteiten, speciaal voor ondernemers uit het MKB. Wilt u ook weten wat design voor u als mkb-ondernemer kan betekenen? Meld u dan aan voor 'MKB goes DDW', op dins dag 21 oktober 2008. U kunt zich aanmel den bij Detlef La Grand, dlg@syntens.nl of tel. 088 - 444 0 596. i mr. Manfred Zurhorst is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants en Belastingadviseurs, vestiging DRV Goes m.zurhorst@drv.nl Haagse spoed is zelden goed. De wet die regelt dat de DGA uit de loonbelas ting zou gaan, zal worden aangepast. Ondernemers kunnen zelfs een aardige administratieve lastenverlichting tegemoet zien. Het beëindigen van de inhoudingsplicht voor de loonbelasting voor directeu ren-grootaandeelhouders (hierna: DGA's) in 2009 is weer van de baan. Per 1 januari 2008 zou die inhoudingsvrijstelling gaan gelden voor DGA-salaris. In september 2007 verzond de belastingdienst zelfs al de nodige brieven en for mulieren. Er kwam echter veel weerstand tegen die regeling. Hij was niet praktisch, kon financieel behoorlijk nadelig uitpakken en er was geen moge lijkheid om toch te kiezen voor inhoudingsplicht. Dit leidde tot een jaartje uit stel. Anders gezegd: weer een prachtig voorbeeld van haastwetgeving die binnen korte tijd moet worden teruggedraaid. Uitstel wordt afstel Nu lijkt het er zelfs op dat het van uitstel afstel is geworden. Na overleg met werkgevers- en koepelorganisaties van belastingadviseurs en accountants is het ministerie van Financiën gekomen met een nieuw pakket van maatrege len. Dit pakket kan als een positieve ontwikkeling worden gezien. Beëindiging van inhoudingsplicht zou voor ongeveer 1.600 DGA's betekend hebben dat ze de zogeheten afdrachtvermindering voor speur- en ontwikkelingswerk niet meer konden benutten. Om u een idee te geven van de financiële conse quentie: bij een speur- en ontwikkelingsloon van bijvoorbeeld 100.000 gaat het om een afdrachtvermindering (van toonheffingen) van 28.000 (cijfers 2008). Nieuw pakket van maatregelen Het alternatieve pakket van maatregelen biedt ten eerste een oplossing voor het probleem met de afdrachtvermindering voor speur- en ontwikkelings werk. Het pakket leidt daarnaast voor andere DGA's en voor bedrijven in het algemeen tot een behoorlijke administratieve lastenverlichting. Concreet ziet het pakket er nu als volgt uit: het introduceren van een vereenvoudigde loonaangifte voor DGA's; het introduceren van een systeem waarbij maandaangiften met ongewijzig de gegevens (bijvoorbeeld bij de DGA die elke maand hetzelfde toon op neemt) eerder kunnen worden ingediend; het introduceren van een eenvoudiger systeem van betaling, waarbij niet steeds een ander betalingskenmerk moet worden ingevuld. Door middel van bijvoorbeeld internetbankieren kunt u dan, bij ongewijzigde loongege vens, uw maandelijks terugkerende toonheffing agenderen en maandelijks automatisch laten afschrijven; het verhogen van de grens voor het doen van kwartaalaangifte voor de btw van 7.000 tot 15.000 (aan af te dragen btw) per 1 januari 2009. Ruw geschat 45.000 extra bedrijven gaan dan per kwartaal in plaats van per maand aangifte btw doen. Inwerkingtreding per 1-1-2010 Het is de bedoeling dat de genoemde aanpassingen voor het doen van de loonaangifte en de betaling ervan per 1 januari 2010 worden doorgevoerd. De maatregel dat de DGA in de loonbelasting blijft, wordt al per 1 januari 2009 ingevoerd. Pas als de wetgeving is verschenen, wordt duidelijk hoe het pakket van maat regelen er daadwerkelijk gaat uitzien. In hoeverre de maatregelen voor u inte ressant zijn, kunt u vernemen van uw accountant. Wij zullen de ontwikkelin gen voor u op de voet blijven volgen. accountants en belastingadviseurs DRV Accountants en Belastingadviseurs is met een team van 400 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. Internet Intranet Software Advies Benut de kansen van het internet de mogelijkheden van digitaal zakendoen en de efficiency van selfservice voor uw klanten Wijngaardstraat 51 4461 DB Goes T: 0113-222800 F: 0113-211800 E: info@presoft.nl I: www.presoft.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79