Syntens houdt Innovatietreffen Verhuur van luxe woningen aan het water U «pas begonnen <2 De Column Renesse 02 INSPIREREND EVENEMENT VOOR MKB-ONDERNEMERS O O Naam: Leonard Nieuwendijk (37) Woonplaats: Zierikzee Bedrijf: Nautique Rentals Begonnen: 1 januari 2008 Meevaller: projectontwikkelaar heeft direct geloof in toegevoegde waarde van de verhuurorganisatie Tegenvaller: de tijd die het kost voor het eerste huis wordt verhuurd E-mail: info@nautiquerentalsnl Website: www.nautiquerentals.nl Leonard Nieuwendijk: Waterrijk Suijssenwaerde in Ouele-Tonge is een uniek project. Foto: Marijke Folkertsma Ondernemer Leonard Nieuwendijk heeft met zijn verhuurorganisatie Nautique Rentals de focus op hoge kwaliteit van accommodaties in een nautische omgeving. Tot dusverre heeft het opstarten van zijn eigen bedrijf hem louter geld gekost. Spijt heeft hij echter nog geen moment gehad van het opgeven van zijn bancaire baan in loondienst om de sprong in het diepe te wagen. De toekomst ziet er voor Leonard en zijn onderneming zonnig uit, mede dankzij participatie in het mooie project Waterrijk Suijssenwaerde in Oude-Tonge. ,,Ik ging eind vorig jaar zomaar eens een zaterdagje mee met makelaar Lennard Sturm naar een open dag van Waterrijk Suijssenwaerde in Oude-Tonge. Verkocht ik nog meteen een huis ook! Niet dat ik mijn makelaarsdiploma heb, maar de ma kelaardij is tegenwoordig vrijgegeven. Ik was bij de ABN AMRO bedrijvenadvi- seur, maar heb me altijd al ondernemer ge voeld. Eerder was ik zes jaar werkzaam bij de Rabobank en eigenlijk had ik de stap al willen zetten na mijn vertrek bij die bank, maar toen durfde ik het nog niet aan. Door Suijssenwaerde is alles in een stroom ver snelling geraakt", aldus Leonard Nieu wendijk. Nautique Rentals is een verhuurorganisa tie van recreatiewoningen op fraaie loca ties, direct aan open water. Desgewenst kunnen huurders bij hun accommodatie een boot huren, maar ook een eigen boot aanleggen. De verhuur van boten wordt eveneens door het bedrijf van Nieuwen dijk verzorgd. Hij werkt in feite in het ver lengde van makelaar en (potentiële) koper. ,,Ik ben niet in dienst van projectontwik kelaar of makelaar, maar wordt ingehuurd. Eigenlijk ben ik gastheer op een bepaald project. Ik weet van de hoed en rand en kan belangstellenden optimaal van infor matie voorzien. Suijssenwaerde verloopt in verschillende fases. Van de 220 wonin gen zijn er inmiddels zeventig opgeleverd en zestig bewoond. Dit project is een mooie opstap voor mijn bedrijf." Naast Oude-Tonge is Leonard Nieuwen dijk nauw betrokken bij het nieuwbouw project Grand Hotel/Wellness 't Veerse Duin in Kamperland. Het is een compleet nieuw leisureproject gesitueerd aan de Zeeuwse kustroute: de Gouden Driehoek tussen Noordzee, Oosterschelde en Veerse Meer. Dit enige vijfsterrenhotel van Zee land ligt op loopafstand van brede Noord zeestranden en dichtbij het Veerse Meer. Het hotelgedeelte bestaat uit 55 luxe 2- en 3-kamer koop-residenties en 24 riante ho telsuites. De residenties zijn complete, luxe ingerichte appartementen met als extra de hotelservice, geschikt voor twee tot zes personen. Bijzonder is dat (een gedeelte) van de residenties ingezet kunnen worden voor verhuur als hotelsuites, een extra ba sis voor een hoge bezettingsgraad. Nieu wendijk wil in de toekomst het blikveld verruimen naar wereldwijde projecten. Hoofdmoot is en blijft de verhuur van luxe woningen (en boten) in een waterrij ke omgeving. Daarnaast voorziet zijn be drijf ook in allerhande services in en rond de accommodatie zoals onderhouds- en schoonmaakwerkzaamheden en parkbe heer. „Wij zetten in op de nieuwe recre ant die moderne luxe wil aan het water. Woningen en appartementen zullen dan ook voldaan moeten zijn aan alle eisen van de moderne tijd. Spil is bij ons de rental- manager. We willen de ogen en oren wor den van luxe vakantieparken. Van origine is rondom het Veerse Meer de verhuur niet goed geregeld. Dat is zonde; er kan veel meer rendement uit gehaald wor den." De risico's van het zelfstandig on dernemerschap neemt Leonard op de koop toe. „Als ik tot in lengte van dagen met jasje en dasje in de bankwereld was blijven werken, zou ik diep ongelukkig zijn geworden. Bovendien: welke zeker heid heb je in het bankwezen? ABN/AM- RO is inmiddels Fortis geworden. Wie had dat ooit gedacht?" Spetterende ideeën ontwikkelen en grenzeloos kansen ontdekken... Onverwachte partners aan de haak slaan. Vernieuwen. Dit zijn de ingre diënten van het Innovatietreffen 2008 voor Zuid-Nederland dat op woens dag 29 oktober 2008 plaatsvindt bij Vanderlande Industries in Veghel. Deze inspirerende en exclusieve net werkbijeenkomst wordt georgani seerd door Syntens, innovatienet werk voor ondernemers. De deelnemers worden ontvangen in de high tech omgeving van het Innovation Centre van Vanderlande in Veghel. De ondernemers nemen deel aan creatieve brainstormsessies die moeten resulteren in nieuwe manieren om meer uit hun onder neming te halen. Ideeën met veel potentie kunnen na deze dag bovendien verder worden uitgewerkt, onder begeleiding van Syntens. Zelf aan de slag Het programma start om 12.30 uur met een broodjesbuffet. Om 13.00 uur wordt u welkom geheten door Murk Peutz, regio directeur van Syntens. Aansluitend krijgen de ondernemers na een korte inleiding door Michiel Peters, directeur Vanderlan de Industries Veghel, een rondleiding door het Innovation Centre. Na een presentatie over trends en kansen door trendwatcher René van Hoorn, gaan de deelnemers zelf aan de slag. Aan het eind van de middag krijgen ze een terugkoppeling van de leu ke en slimme ideeën die deze dag zijn ont staan. De ondernemers kunnen direct in tekenen op het voor hen meest aanspre kende idee. Met die voorstellen kan men samen met Syntens en eventuele collega- ondernemers aan de slag om deze verder uit te werken. De dag wordt om 18.30 uur afgesloten met een buffet. Meer informatie Geïnteresseerde ondernemers kunnen contact opnemen met Syntens, Petra Krei- jen- van der Meer, tel. 088 - 444 0 505 of pkn@syntens.nl. Er is slechts een klein aantal plaatsen vrij. Via www.syntens.nl/innovatietreffen2008 zijn de laatste ontwikkelingen rond het Inno vatietreffen te volgen. Syntens Syntens zet ondernemers aan tot succesvol innoveren, waarbij het gaat om vernieu wing van product, dienst, proces ot orga nisatie. Dat gebeurt op basis van adviezen, voorlichtingsbijeenkomsten en doorver wijzing naar een netwerk van experts en kennisinstellingen. De -veelal kosteloze- activiteiten worden mogelijk gemaakt door het Ministerie van Economische Za ken. Vanderlande Industries Vanderlande Industries is een wereldwijd opererende onderneming die is gespeciali seerd in het ontwerpen en implementeren van innovatieve material handling syste men en supply chain toepassingen en de daarvoor benodigde services. De onderne ming heeft een naam opgebouwd met het implementeren van geïntegreerde material handling oplossingen voor distributiecen tra, orderverzamel omgevingen, postor derbedrijven, e-fulfïlment centra, express pakketdiensten en productiebedrijven. Daarnaast is Vanderlande Industries een van de toonaangevende leveranciers van bagage-afhandelingsystemen voor luchtha vens. In het Innovation Center, waar het Syntens Innovatietreffen wordt gehouden, kunnen de deelnemers een kijkje nemen in de keuken van de nieuwste ontwikke lingen, oplossingen en producten van dit bedrijf. 'de Ondernemer' is een uitgave van BN/DeStem IPZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 210.000 exemplaren. Uitgever: Mark Vermeulen Bladmanager: Johan van den Kieboom Redactie: Ron Gregoor Accountmanagers: Jos van Dongen Marcel Schreur Vormgeving: Hans Willekes Adresgegevens: Postbus 3805, 4800 DV Breda, tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: info@deondernemer.com www.deondernemer.com Op een van de laatste zomerse dagen in augustus had ik een af spraak met burgemeester Jack Asselbergs van Schouwen- Duiveland. Bijna dertig graden voorspelde het KNMI en dus leg de ik mijn zwembroek achter in de auto. Na twee uur zeer genoeglijk met de wethouder te hebben ge sproken, toog ik naar het strand. Renesse maar eens aandoen, want het was toch al gauw zo'n veertig jaar geleden dat ik daar voor het laatst vakantie vierde. Het was zomer 1967. Met tien vrienden hadden we een uitge breide plek besproken op de cam ping van 'boertje De Ruuter'. Wat de echte naam van de camping was en of de man ook echt De Ruuter heette, weet ik niet. Op de Puch duurde de reis van Breda naar Renesse, via het pontje bij Zijpe, toch gauw een hele dag. Zeker als je met tien man naast en achter elkaar rijdt en er om de tien minuten iemand dorst krijgt. De campingbaas wachtte ons op, wees ons een schitterende plek aan voor de vijftien persoonstent, die een vriend voor een paar gul den bij een circus had versierd. Nog dezelfde avond voorzagen wij de buitenkant van de tent met verf van kreten als "Circus Bever', 'massavoorstelling' en 'Komt dat zien, grote truc'. Die grote truc bestond er meestal uit dat een van ons een flesje bier in één teug leegdronk en daarna vrolijk de tent uit hinkelde. Renesse had in die tijd hooguit drie café's. Die sloten om twaalf uur hun deuren met de kreet 'me haon nor huus'. Wij, jonge hon den, zochten ons vertier dus maar op het strand. En dat strand wilde ik wel eens terug zien. Dat lukte dus mooi niet. De cam ping leek spoorloos verdwenen, alle stranden lijken op elkaar en toen ik het dorp in liep, dacht ik me opeens in Lloret de Mar te be vinden. Renesse is nu één groot uitgangscentrum. Vol met jonge ren, die gebroederlijk op het terras of in de kroeg een pintje drinken. En heel even had ik spijt. Zou ik dan toch veertig jaar te vroeg zijn geboren? Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78