Zeeland 'Een vechtpartij om niets' Fusieplan koeltjes onthaald Bel nü 0113-220176 Prijsvraag naam openbare scholen op Tholen k Strijd tussen beste ploegers van Zeeland Bruse mosselkwekers spreiden risico met aankoop Duits bedrijf Arnemuidenaar krijgt werkstraf voor aandeel in knokpartij in Goes. Algemeen bestuur geeft fiat aan samengaan van waterschappen. Ballroom - Latin - Salsa - Streetdance - Hiphop - Kids Twee vrouwen gewond bij botsing op Tholen AMBULANCE B PZC Woensdag 3 september 2008 25 door Emile Calon MIDDELBURG - Een vechtpartij om niets, zo erkende gisteren een 27-jarige man uit Arnemuiden. „Gewoon stom." Zaterdagavond 15 maart was hij samen met enkele vrienden en vriendinnen naar Goes gegaan om daar te stappen. Op weg naar de Grote Markt ging het echter al mis toen een 26-jari- ge plaatsgenoot van de Arnemui denaar een donkergekleurde Goe- senaar een 'Turk' noemde. Binnen de kortste keren ontstond er een vechtpartij waarbij er over en weer werd geslagen en ge- BRUINISSE - De Bruse mosselkwe kers Rinus en Marinus Padmos en Kees Verspoor slaan de vleugels uit in Duitsland. Met de Duitse col lega Adrie Leuchel hebben ze de firma WYK8 Muschelfischereibe- trieb GmbH in Dagebüll gekocht. „Een vlucht uit eigen land", stelt door Maartje Huijben THOLEN - Openbare basisscholen in Tholen verzelfstandigen in ja nuari 2009. De Stichting Federatie Openbare Basisscholen (FOB) wordt werkgever van de leraren en het schoolbestuur. Ouders en leer lingen mogen een nieuwe naam verzinnen voor de stichting. Er is schopt. De 27-jarige vertelde dat hij alleen maar een duw had gege ven. „Meer niet." De Middelburgse politierechter A. Ente hield hem echter voor dat hem ook schoppen, slaan en trap pen ten laste was gelegd omdat hij, op het moment van de vecht partij, onderdeel uitmaakte van een groep. „En dan kunnen we vol gens de wet u alles aanrekenen wat ook andere leden van die groep hebben gedaan." Volgens haar had de Arnemuide- rjl Een Arnemuidenaar verscheen voor de rechter wegens zijn aan deel in straatgeweld in Goes. Hij erkende dat het een vechtpartij om niets was. „Gewoon stom." Marinus. De neven Padmos gaan voor het eerst op buitenlands avon tuur, Verspoor zit al in Ierland en Engeland. Marinus spreekt van risicospreiding. „We zitten in Ne derland al een halfjaar in spanning en hebben er niet veel vertrouwen meer in dat het goed komt." een prijsvraag uitgeschreven. Via het e-mailadres avg@tholen.nl zijn tot 12 september ideeën welkom. De gemeente is intussen begon nen met het werven van bestuurs leden. De openbare basisscholen worden nu nog bestuurd door de gemeente. Die wil van deze verant woordelijkheid af. Op die manier naar gewoon moeten weglopen. In dat geval was hem niets ten las te gelegd. Ze begreep echter ook dat het niet makkelijk is om een groep te verlaten als er onenigheid ontstaat. Ze toonde zich wel ver baasd toen ze hoorde dat de man werkzaam is als stuurman. „Dan weet u wat het is om verantwoor delijkheid te nemen. Dat had u moeten doen." De Arnemuidenaar stelde dat hij echt niet geschopt had. Voor hem is een vechtpartij over als de tegen stander op de grond ligt. Want hij beseft maar al te goed dat een lig gend iemand heel kwetsbaar is, zo zei hij. Ente beaamde dat en gaf aan dat schoppen met gymschoe nen feitelijk nog gevaarlijk is dan kan de gemeente alle scholen - openbaar en bijzonder - gelijk be handelen zonder dat er andere be langen in het geding zijn. Ouders en kinderen zullen weinig van de verzelfstandiging merken, volgens de gemeente. Leraren krij gen officieel een andere werkgever en dat is alles. Uiteraard verandert schoppen met grove, zware schoe nen. „Omdat met gymschoenen er precies gemikt kan worden en het raakvlak kleiner is dan het raak vlak van zware schoenen." Officier van justitie M. van Leeu wen vond dat de man bestraft moest worden met een taakstraf van zestig uur. Tegen de afwezige plaatsgenoot van de Arnemuidenaar eiste hij een celstraf van een maand. Want die man had ook getrapt en was al een paar keer veroordeeld voor straatgeweld. Ente legde de 27-jari- ge, conform de eis, een werkstraf van zestig uur op. Zijn maat kreeg een voorwaardelijke celstraf van een maand en een werkstraf van ook zestig uur. wel het aanspreekpunt voor men sen die een klacht kwijt willen of invloed op het beleid willen uitoe fenen. De nieuwe stichting krijgt een flinke opgave mee. Het college van B en W wil dat de bestuursle den de komende jaren toewerken naar schaalvergroting en aanslui ting zoeken bij een fusiepartner. MIDDELBURG - De algemene verga dering van waterschap Zeeuwse Ei landen is gisteravond akkoord ge gaan met de fusie met waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Echt veel en thousiasme voor het samengaan was er echter niet. Uit veel reacties van leden van het algemeen be stuur blijkt dat ze de fusie toch vooral zien als een gedwongen hu welijk, afgedwongen door de pro vincie. Dat gedwongen huwelijks is vol gens hen ook nog eens extra belast door de eis van de Zeeuws-Vlamin gen om het kantoor in Terneuzen in stand te houden als medehoofd kwartier, waardoor er op andere terreinen extra inspanningen no dig zijn om efficiencywinst te boe ken. Zo'n 1,5 miljoen extra, aldus dijkgraafW. Gosselaar. Dagelijks bestuurslid Hoekman waarschuwde dat het bestuur van het waterschap niet met zekerheid kan beloven dat na de fusie er geen tariefsverhogingen nodig zijn. Hij wees op de grote investe ringen die de komende jaren no dig zijn om aan alle verplichtingen te voldoen. Alleen al in het gebied van zijn waterschap gaat het om een bedrag van ruim twintig mil joen euro. De Zeeuws-Vlamingen moeten de komende jaren voor zeker 3,8 mil joen aan werken uitvoeren. De al gemene reserves van de beide schappen bedragen iets meer dan zeventien miljoen euro. Als daar de reserves van de egalisatiefond sen bij worden opgeteld bedragen ze ruim 22 miljoen euro. Verschillende leden van het alge meen bestuur vrezen dat er in het personeelsbestand gesneden moet worden als de eis voor het niet ver hogen van de tarieven de komen de jaren niet van tafel verdwijnt. Ook het algemeen bestuur van wa terschap Zeeuws-Vlaanderen ging gisteren akkoord met het principe besluit om te fuseren. Een flink deel van de vergadering wilde zich in eerste instantie aan de besluit vorming onttrekken, omdat Pro vinciale Staten zich pas in maart uitspreken over de fusie. Maar uiteindelijk sprak het algeme ne bestuur zich toch uit voor de sa mensmelting. WILHELMINADORP - In de Wilhelmi- napolder, aan de oostzijde van het Goese havenkanaal bij Wilhelmi- nadorp, treffen de beste Zeeuwse ploegers elkaar op de jaarlijkse pro vinciale ploegwedstrijden. De wed strijden met antieke en moderne trekkers met diverse ploegen begin nen om 12.30 uur. Wie wint, mag naar de nationale kampioenschap pen van 2009. Verwacht wordt dat om 17.00 uur bekend is welke ploe gers Zeeland mogen vertegenwoor digen. Gedeputeerde Toine Poppe- laars reikt de prijzen uit. OUD-VOSSEMEER - Op een kruising in Oud-Vosse- meer zijn gistermiddag twee vrouwen gewond ge raakt bij een auto-ongeluk. De botsing op de T-kruising deed zich voor door een voorrangsfout van een van de slachtoffers. Een 38-jarige vrouw uit Tholen raakte door de klap bekneld. De brand weer moest eraan te pas komen om haar te be vrijden. Het volledige dak werd van haar auto ge knipt, waarna ze met onbekend letsel naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom werd gebracht. Ook de andere vrouw (45 jaar) moest naar het ziekenhuis. foto Jan-Willem Kempeneers III I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69