Tegenzet in discussie kernenergie NEWCASTLE i 21 Interesse voor De Vliethoeve Kapelle voert controles op K N BEVELANDEN-THOLEf 29 27 PvdA-raadslid stelt vragen over problemen bij Franse centrales. Kasteelberg terug in 's-Heer Arendskerke SALONIKI Trots i M Nieuwe cd van De Dijk voelt als een jasje dat meteen gegoten zit Scholieren op proef met maatschappelijke stage in Zeeland Woensdag 3 september 2008Tip? redgoes@pzc.nl door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Borsels PvdA-ge- meenteraadslid John Huige heeft gisteren een tegenzet gedaan in de door CDA'er Pieter van Geel weer aangezwengelde discussie over de toepassing van kernenergie in Ne derland. Huige heeft schriftelijk bij burgemeester Jaap Gelok om aan dacht gevraagd voor vrij recente in cidenten bij twee oudere kerncen trales in Frankrijk. De problemen deden zich voor bij kerncentrales in Romans (Dröme) en Tricastin (Vaucluse). In Tricas- tin raakten vijftien werknemers be smet met een gas dat radioactief materiaal bevatte. In Romans is nu cleaire vloeistof buiten de centrale in een riviertje terechtgekomen. In woners kregen de instructie het ri vierwater niet te gebruiken, niet te vissen of zwemmen. PvdA'er Hui ge noemt het in zijn vragen 'ver ontrustend' dat bij één van de inci denten sprake was van aanwijs baar menselijke fouten. Tussen ver schillende ploegen bestond een ge brek aan coördinatie. Huige wil van burgemeester Gelok weten of hij op de hoogte is ge steld van de problemen in Frank rijk. Of er contact over is geweest met de kerncentrale-exploitant in Borssele. Tot slot vraagt Huige: 'Kan de burgemeester verklaren dat de kans uitermate verwaasloos- baar is dat zulke incidenten zich in Borssele voordoen?' De problemen in Frankrijk deden Incidenten in oude Franse kern- centrales roepen vragen op in de Borselse gemeenteraad. Een meerderheid is niet tegen een tweede kerncentrale bij Borssele. zich in juli voor. Huige vestigt er nu pas de aandacht op, kort nadat CDA-voorman Van Geel pleitte voor een discussie over kernener gie. Gisteravond was Huige niet be reikbaar. Het is volgens PvdA'er Ar no Witkam - ook raadslid - 'toe val' dat Huige gisteren zijn vragen heeft gesteld. „Hij heeft erover gele zen in Frankrijk." Witkam neemt zelf overigens een genuanceerd standpunt in over kernenergie. „Ik wil de discussie over een tweede kerncentrale bij Borssele best aangaan. Zonne- en windenergie genieten mijn voor keur, maar ik vraag me af of we het redden met gas, olie, kolen en alternatieve energie." Witkam die negen jaar bij de kern centrale werkte, heeft vertrouwen in de veiligheid van 'Borssele'. De Borselse fractievoorzitters Kees Weststate (SGPCU), Berry Kooi ker (Lokale Partij Borsele) en Peter van den Dries (CDA) twijfelen daar evenmin aan. Van den Dries kan zich goed voor stellen dat CDA'er Van Geel in de ze onzekere energietijd de discus sie weer aanzwengelt en steun krijgt. „Alleen met berichten zoals over die Franse kerncentrales kan de publieke opinie zo kantelen." 's-HEER ARENDSKERKE - Vanaf de kerktoren van stonden op lage motteheuvels, is een groep wo- deel van het terrein niet worden bebouwd. Dat 's-Heer Arendskerke is het een fraai gezicht, de ningen opgetrokken. Dat is in stijl gebeurd, in de scheelt vier a vijf woningen. Zo'n vijfendertig ko- nieuwbouwwijk die tegen het Poelbos is aange- vorm van een kasteelring of-berg. men er in totaal. De eerste huizen op de Kasteel- bouwd. Waar ooit twee middeleeuwse burchten Omdat het om historische grond gaat, mocht een berg waren snel verkocht, foto Dirk-Jan Gjeltema KORTGENE - Verschillende partijen, waaronder vanuit de verslavings zorg, hebben bij de gemeente Noord-Beveland hun interesse ken baar gemaakt voor voormalig inter naat De Vliethoeve in Kortgene. Dat zegt een gemeentewoordvoer ster. Het gebouw komt vrij, nu stichting Agogische Zorgcentra Zeeland (AZZ) alle behandelplaat- sen heeft opgeheven. De gemeen te wil dat de geïnteresseerden eerst een voorstel indienen voor het gebruik van De Vliethoeve. GRIEKS RESTAURANT PARTYCENTRUM Iedere donderdag en vrijdag Verse Visbar 14,95 p.p. Beestenmarkt to - Goes tel.(0113)215715 www.saloniki.nl KAPELLE - Kapellenaren zullen zich de komende tijd beter aan de re gels van de wet moeten houden. Deze week zijn twee buitengewo ne opsporingsambtenaren (BOA's) begonnen met controles op 'kleine overtredingen', meldde burgemees ter Siebe Kramer gisteravond in de raadsvergadering. De grijze en de groene container op tijd van straat halen, een poep- zakje gebruiken bij het uitlaten van de hond, geen graffiti op mu ren spuiten, buiten staan wild plas sen of de auto dubbel parkeren: wie zich niet aan deze regels houdt, riskeert een boete. „Het gaat om het bekeuren van kleine ergernissen", aldus de burgemees ter. De BOA's zullen eens per week controles uitvoeren, maar niet op één vaste dag. Kramer: „Anders gaan mensen er rekening mee houden. Het is ook omdat niet in elke straat het vuil op de zelfde dag wordt opgehaald." Ka pelle heeft voor invoering van de BOA's samenwerking gezocht met Veere. Die gemeente werkt al ja ren met BOA's. De BOA's gaan tot januari in Kapelle controleren. pagina 22: college Kapelle wijst met vingertje Tip? redactie@pzc.nl Wat trots was hij op zijn zestien jarige zoon die de honderd kilo meter van de Ride for the Roses zondag zonder noemenswaardi ge training volreed. Geen centje pijn, zo te zien. Zelfs op stukken waar de kilometerteller opliep tot over de veertig kilometer per uur, bleef hij uitstekend bij. En heel veel andere gasten van zijn leeftijd waren niet te bekennen in het peloton. Hooguit een hand jevol. Achteraf bekende hij ook nog dat hij het 'hartstikke leuk' gevonden had. Mooier kan niet. Verschillende collega's hadden hem ook in actie gezien. Eén van hen 'prees' hem de volgende dag. 'Zo', zei hij, 'die zoon van jou is een lap vlees, zeg'. Supervoordelig kerstshoppen! 3-daagse minicruise Engeland www.kras.nl/29114 verder zoeken waarom zou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65