Zeeland Seniorgames Mosselkwekers op de vlucht Ouwerkerk maakt zich op voor een bijzonder Krekenfeest SKIDOME Golden Tulip 1 "1/tf/nter meet Duizenden sporters en begeleiders komen naar Schouwen-Duiveland. Windkracht 8 houdt weer kringgesprekken Modelzweefvliegen in Vlissingen-Oost Lezing over atheïsme in Zeeuwse Bibliotheek Vlissingen trouwt honden en katten Messenwerpers en boogschutter brengen spektakel. Padmos en Verspoor kopen Duits bedrijf om risico te spreiden. Westauin Kouaekerkeivussingen SUmmei www.goldentulipwestduin.nl Tel. 0118-552510 S PZC Woensdag 3 september 2008 I 23 door Ton van den Nouweland zierikzee - De Seniorgames zullen volgend jaar niet onopgemerkt aan Schouwen-Duiveland voorbij gaan. Met vijf van de 22 takken van sport is de gemeente goed be deeld door de organisatie. De Seniorgames worden van 7 tot en met 19 september 2009 in Zee land gehouden. Naar verwachting komen zo'n 3500 binnen- en bui tenlandse sporters van vijftig jaar en ouder naar de provincie. In elk van de dertien Zeeuwse ge meenten is wel wat te doen. Schouwen-Duiveland is de plaats voor zeilen (Brouwershaven), golf (Bruinisse), mountainbiken (Wes- tenschouwen), bridge (Burgh-Haamstede) en - volgens wethouder Ad Verseput - 'de moe der aller sporten': atletiek in Zierik- zee. De gemeente rekent op vier- tot vijfduizend mensen die hier zo'n twee weken blijven. Daarnaast wordt gerekend op enkele duizen den bezoekers, die een dagje Se niorgames willen meemaken. Ver seput verwacht daarom 'heel veel spin-ofF van de Games. „Dat zag je afgelopen weekend al bij de Ri de of the Roses. Toen waren veel accommodaties bezet." „We verwachten ook dat veel men sen nog eens terugkomen", vult Jo- landa Bruin, beleidsmedewerker recreatie en economie, aan. „Senio ren zijn een belangrijke doelgroep voor de gemeente en het evene ment past ook goed in ons beleid van seizoensverlenging." De verblijfsrecreatie laat zich ook niet onbetuigd. Recron-voorzitter Ed Troost: „Ik ga me sterk maken voor duizend gratis overnachtin gen voor de atleten. Hun familie, begeleiders en bobo's moeten dan gewoon betalen in de logiesver- strekkende bedrijven." Troost zegt momenteel al de han- den vol te hebben aan veeleisende bobo's uit Bahrein, Dubai en de j VS. „En verder gaan we door mid del van proeverijen in restaurants Schouwen-Duivelandse streekpro ducten promoten", aldus Troost. De gemeente moet de organisatie van de Seniorgames tienduizend euro betalen om genoemde vijf takken van sport te ontvangen. Zeeuwse primeur Zeeland heeft de primeur van de Seniorgames, die hierna om de twee jaar telkens in een an der Europees land worden ge houden. De Seniorgames vinden hun oorsprong in de Senior Olym pics, die al meer dan twintig jaar in de VS worden gehouden en daar zeer populair zijn. Schouwen-Duiveland krijgt de atletiek omdat Vlissingen en Middelburg ruziën over aanleg van een sportboulevard. Rabobank, Delta, Zilveren Kruis en Roompot Vakanties zijn de hoofdsponsors van de games. Maar er zijn ook investeringen in sportaccommodaties nodig. Jolan- da Bruin: „Het mountainbikepar- cours in de Boswachterij wordt twee tot drie kilometer verlengd. Verder wordt de parkeerplaats aan de Adriaan van der Weijdeweg op geknapt. Die wordt aantrekkelijker gemaakt en er komen borden van Staatsbosbeheer en Natuurmonu menten." Ook in Zierikzee moeten de han den uit de mouwen. Bruin: „Hier krijgt de atletiekbaan op sportpark Bannink een nieuwe toplaag. Het voormalige opslaggebouw van Del ta Sport wordt gesloopt, waarna de entree van het park iets wordt aangepast. Maar dit werk zat al in de planning, hoor. Het is alleen een jaar naar voren gehaald." Waarschijnlijk in oktober, maar in elk geval nog dit jaar, komen aan alle toegangswegen van Schou wen-Duiveland banieren te staan van de Seniorgames. Kort voor aanvang van de games worden ook de vijf sportlocaties voorzien van vlaggen en banieren. Golf wordt behalve in Bruinisse ook gespeeld in Goes, Oostburg, Axel en Rilland-Bath. Maar de fina le van de heren is op de Grevelin- genhout in Bruinisse. De zeilwed strijden worden gevaren op het Grevelingenmeer in de Laserklasse (standard, radial en 4.7). Het bridge vindt plaats in dorpshuis De Schutse in Haamstede. Zeilen, golf, mountainbiken, atle- tiek en bridge vinden tijdens de Seniorgames plaats op Schou wen-Duiveland. Gemeente en be drijven verwachten er veel van. *1 lik BURGH-haamstede - De zeven ker ken in de Westhoek die samenwer ken in Windkracht 8 hebben een uitgebreid aanbod van kringge sprekken voor het nieuwe seizoen. De kringen worden gehouden in Burgh, Haamstede, Renesse, Scha- rendijke en Zierikzee en zijn voor iedereen toegankelijk. De thema's aan de hand waarvan met elkaar wordt gesproken, lopen uiteen van kunst en cultuur tot Bijbelstudie en de toekomst. www.windkracht-8.nl vlissingen - In Vlissingen-Oost zijn komend weekeinde grote mo dellen van zweefvliegtuigen te zien. Modelvliegclub Delta heeft de BIGGS (Benelux Interesse Groep Grote Schaalzwevers) uitge nodigd voor een 'treffen'. Geïnteresseerden zijn welkom om op het vliegveld van de Model vliegclub Delta aan de Duitsland weg in Vlissingen-Oost een kijkje te nemen. Dat kan op zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur. middelburg - Professor Cees den Heyer houdt op maandag 15 sep tember een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg met de titel 'Atheïsme: op of over de rand van de kerk'. Na zijn lezing is er een tweege sprek tussen de voormalig hoogle raar theologie en dominee Klaas Hendrikse uit Middelburg, bekend van zijn boek 'Geloven in een God die niet bestaat'. De lezing begint om 19.30 uur. vlissingen - Na de huwelijksdag op het Vlissingse strand, komt er weer een speciale dag om verliefde koppels met elkaar in de echt te verbinden. De Vlissingse winke liersvereniging laat dieren trou wen. Dat kunnen honden zijn, maar ook katten, kanaries, geiten of paarden. Het Spuiplein wordt 4 oktober om getoverd tot trouwlocatie, met een huisdierenmarkt. Opgeven kan bij w.c.vlissingen@zeelandnet.nl. Speciale aanbieding, alleen tijdens het Nazomerfestival.' T0Y-ST0EL VAN DRIADE VAN €138 VOOR €108 MBöS '*i Ook verkrijgbaar in onze webshop! Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl IEDERE DONDERDAG IS HET BIJ INDOOR KARTING MIDDELBURG 'SPECIAL GO -KART DAY' KARTEN EN ETEN: 2X12 MINUTEN KARTEN T 0118-617475 KEUZEMENU SPARE-RI BS/SATÉ/ HALVE KIP door Piet Kleemans OUWERKERK - Verrassend, vernieu wend en spectaculair. Zo affi cheert het organiserend comité de editie 2008 van het Krekenfeest za terdag in Ouwerkerk. Het feest staat in het teken van 775 jaar Ou werkerk. Messenwerpers en een boogschutter brengen spannende acts. De bezoekers van het zevende Kre kenfeest krijgen een uitgebreid pro gramma voorgeschoteld. Allereerst worden zij op een bijzondere ma nier welkom geheten door een fraai uitgedoste Valentijn uit Vene tië. Wie deze charmeur wil ont moeten dient tussen 14.00 en 16.00 uur present te zijn. Het feest is dan al even aan de gang. Muziek vereniging Nieuw Leven geeft met een optreden in de muziektent om 13.30 uur de aftrap. Het centrum van Ouwerkerk is zaterdag het toneel van het ze vende Krekenfeest. Bezoekers krijgen een gevarieerd program ma voorgeschoteld. Om 14.00 uur is er een tweede concert. Wegens groot succes bij eerdere edities komt dit jaar op nieuw het smartlappenkoor Bag ger uit Sliedrecht. Dat treedt om 14.45 en 16.00 uur op. In de kerk is een door de werkgroep Oud Ou werkerk samengestelde expositie te zien. In het dorpshuis worden foto's en schilderijen getoond en kunnen belangstellenden terecht voor twee workshops. Het Drie kwartsensemble - drie accordeonis ten en drie gitaristen - treedt op. Bezoekers lopen gerede kans per former Berry Knapen tegen het lijf te lopen. Geronimo en Luna brengen om 15.30 uur een messenwerpshow, Van 13.30 tot 18.00 uur is in het dorp een uitgebreide braderie te vinden, met veel aandacht voor streekproducten. De avond staat in het teken van muziek. Om 19.30 uur begint het optreden van de Baukje Singer Band die zich heeft toegelegd op blues en bluesrock. De Schouwse formatie Airpulse (rock-covers) neemt om 22.00 uur het muzikale stokje over. In café De Barbier treedt zaterdag (21.00 uur) en zondag (14.00 uur) de Cel tic music band Slan op. Slan speelt Keltische volksmuziek. n 13 Postbus 88 4715 ZH Rucphen E-mail: info@skidome.nl +31(0)165 - 34 3134 www.skjdome.nl/www.kiddieskidsklup.nl door Esme Soesman BRUINISSE - Mosselkwekers Rinus en Marinus Padmos (BRU8, BRU36 en BRU40) en Kees Ver spoor (BRU48) hebben - in samen werking met hun Duitse collega Adrie Leuschel (WYK3) - het be drijf WYK8 Muschelfischereibet- rieb GmbH in Dagebüll overgeno men. „Een vlucht uit eigen land", omschrijft Marinus Padmos de uit breiding van bedrijvigheid op Duit se bodem. Het is voor het eerst dat de neven Padmos op buitenlands avontuur gaan. Verspoor is al langer in Ier land en Engeland actief. De toe komst van de mosselkwekers staat op losse schroeven. Padmos windt dan ook geen doekjes om zijn be weegredenen met partners een Duits bedrijf te kopen. „Risico spreiding. We zitten al zeker een 'Wij zijn daar als buitenlanders met open armen ontvangen' half jaar in spanning en hebben er niet veel vertrouwen meer in dat het goed komt. Wij zien in elk ge val niets gebeuren." Ook wat vernieuwing en verduur zaming betreft, is de toekomst on zeker. Er is subsidiegeld beschik baar voor 'productionele opscha- ling' van mosselzaadinvang- installaties. Of er echter ook ver gunningen worden verstrekt, is nog maar de vraag, zegt Padmos. In Duitsland wordt minder hyste risch met dezelfde Europese regel geving omgegaan, merkt de kwe ker op. „Wij zijn daar als buitenlan ders met open armen ontvangen. Het bedrijf lag al een tijdje plat. Ze zijn daar blij dat er nieuw leven in wordt geblazen." Jammer vindt de Bruenaar het wel. „Ik zit er ook niet op te wachten verder weg te gaan. We blijven hopen het in Ne derland voor elkaar te krijgen. We willen nu geen mooie woorden meer horen, maar daden zien, zo dat de Nederlandse mosselsector behouden blijft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57