Zeeland Schouwen goed bedeeld bij Controle op horeca wordt efficiënter Weinig enthousiasme hij fusie waterschappen Weg Colijn op ae schop Minder controlepunten en beter opgeleide controleurs gemeente. Algemeen bestuur stemt in met samengaan. 22 1 Woensdag 3 september 2008 PZC S Ambtenaar Jolanda Bruin en wethouder Ad Verseput staan in de startblokken voor de Seniorgames. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De controle door de ge meente van de horecabedrijven op Schouwen-Duiveland wordt snel ler en efficiënter. De gemeente zet het mes in het aantal controlepun ten, gaat de gemeentelijke contro leurs beter opleiden en zorgt er voor dat de controles voortaan in tegraal zijn en in één bezoek wor den afgewerkt. De controle op de na te leven re gels - brandveiligheid, milieu en ge luid - is volgens wethouder econo mische zaken Ad Verseput de laat ste jaren al heel wat verbeterd. Toch wil hij nog een stapje verder gaan. Het kan nu nog steeds voor komen dat de brandweer de ene dag komt controleren en de milieu afdeling op een andere dag binnen valt. Daar wil Verseput vanaf Dat is sneller gezegd dan gedaan, want het houdt wel in dat het kennisni veau van de controleurs fors opge krikt moet worden. Ze moeten simpel gezegd van alle markten thuis zijn en in staat zijn om in één keer een integrale controle uit te voeren. En daar blijft het niet bij. Verseput: „Het houdt ook in dat verschillende computerpro gramma's die de gemeente ge bruikt goed op elkaar afgestemd moeten worden." Om de controles verder te stroom lijnen is door de gemeente ge snoeid in het aantal controlepun ten. Dat maakt het werk voor de controleurs en de gecontroleerde overzichtelijker. Voorbeeld daar van betreft de speelautomaten. Voor Schouwen-Duiveland was ja renlang de verordening speelauto maten van kracht. Die verorde ning is overbodig geworden nu die in de algemene plaatselijke veror dening (APV) is opgenomen. COLIJNSPLAAT - Hardrijden op de Colijnsplaatseweg in Colijnsplaat behoort straks tot het verleden. De gemeente Noord-Beveland heeft een projectplan gemaakt dat onder meer voorziet in verkeers- remmende aanpassingen. Het plan, dat is opgesteld naar aan leiding van de uitkomsten van ver schillende onderzoeken, is feitelijk een drietrapsraket waarmee alle knelpunten van de Colijnsplaatse weg (het stuk vanaf de bebouwing tot aan de Havelaarstraat) in één keer kunnen worden opgelost. Te gelijk met de verkeerskundige aan passingen (versmalling van de weg) wordt namelijk ook het riool vernieuwd en de onderhoudstoe- stand van de weg aangepakt. Voordat de Colijnsplaatseweg - één van de twee ontsluitingswe gen van het dorp - begin 2009 op de schop gaat, krijgen inwoners de mogelijkheid tot inspraak. door Emile Calon en Conny van Gremberge MIDDELBURG - De algemene verga dering van waterschap Zeeuwse Ei landen is gisteravond akkoord ge gaan met de fusie met waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Echt veel en thousiasme voor het samengaan was er echter niet. Uit veel reacties van leden van het algemeen be stuur blijkt dat ze de fusie toch vooral zien als een gedwongen hu welijk, afgedwongen door de pro vincie. Dat gedwongen huwelijks is vol gens hen ook nog eens extra belast door de eis van de Zeeuws-Vlamin gen om het kantoor in Terneuzen in stand te houden als medehoofd kwartier, waardoor er op andere terreinen extra inspanningen no dig zijn om efficiencywinst te boe ken. Zo'n 1,5 miljoen extra, aldus dijkgraaf W. Gosselaar. Dagelijks bestuurslid J. Hoekman waarschuwde dat het bestuur van het waterschap niet met zekerheid kan beloven dat na de fusie er geen tariefsverhogingen nodig zijn. Hij wees op de grote investe ringen die de komende jaren no dig zijn om aan alle verplichtingen te voldoen. Alleen al in het gebied van zijn waterschap gaat het om een bedrag van ruim twintig mil joen euro. De Zeeuws-Vlamingen moeten de komende jaren voor ze ker 3,8 miljoen aan werken uitvoe ren. De algemene reserves van de beide schappen bedragen iets meer dan zeventien miljoen euro. Als daar de reserves van de egalisa tiefondsen bij worden opgeteld be dragen ze ruim 22 miljoen euro. Verschillende leden van het alge meen bestuur vrezen dat er in het personeelsbestand gesneden moet worden als de eis voor het niet ver hogen van de tarieven de komen de jaren niet van tafel verdwijnt. J. Soer voorspelde dat de samen voeging van twee kleine Zeeuwse waterschapjes niet leidt tot een ro buust schap. Hij liet doorscheme ren dat op termijn nog een fusie De algemene besturen van de wa- terschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen stemmen in met het principebesluit om in 2011 te fuseren. nodig is om wel te komen tot eei dergelijk waterschap. Ook het algemeen bestuur van wa terschap Zeeuws-Vlaanderen gin] gisteren akkoord met het principe besluit om te fuseren. Een flinl deel van de vergadering wilde ziel in eerste instantie aan de beslui vorming onttrekken, omdat Pr vinciale Staten zich pas in maa uitspreken over de fusie. Maar u- eindelijk sprak het algemene b stuur zich toch uit voor de same' smelting. Twee moties, van de hoofdingela den Jean Paul Hageman en Joh: Provoost, om de besluitvormi; op te schorten tot na de verkiezi; gen en om de fusiedatum niet c 2011, maar op 2013 te stellen, we den door de meerderheid van bestuursleden verworpen. j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56