Zeeland PZC Stichting wil vierde Palazzolihuis NEWCASTLE Surfer met pech gered 21 KRAS.NL Dijkgraaf geeft startsein bouw Rampmuseum SCHOUWEN-DUiVELAND 29 27 Zeeland compleet gedekt met nieuw huis Schouwen-Duiveland. Soepele ouderen Gezamenlijke actie Baron van Lynden en kusthulpverleners. Trots Nieuwe cd van De Dijk voelt als een jasje dat meteen gegoten zit Woensdag 3 september 2008 Scholieren op proef met maatschappelijke stage in Zeeland Tip? redzzee@pzc.nl door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Stichting Palazzoli wil een Palazzolihuis (steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten) openen op Schou wen-Duiveland. Daarmee bestrijkt de stichting - met nu al huizen in Oost-Souburg, Hulst en Goes - straks heel Zeeland. Naar een ge schikte ruimte en voldoende finan ciën wordt nog gezocht. Het idee is er. Wat uitwerking be treft, staat het plan nog in de kin derschoenen, zegt voorzitter Peter Bouman. Het ontbreekt voorals nog aan ruimte en centen. Finan cieel biedt Spinningwheels (een spinningmarathon van Palazzoli) op 8 november in de Zeelandhal len wellicht perspectief! „Is de op brengst goed, dan kun je een ver antwoord begin maken op Schou wen-Duiveland". Dan moet echter nog naar de juiste stek worden ge zocht. Een Palazzolihuis vraagt een goed bereikbare ruimte van cir ca vijftig vierkante meter groot. „Met een huiselijk karakter". Een Palazzolihuis moet namelijk voor al laagdrempelig zijn. Ondanks de nog te slechten drempels is Bou man positief over de beoogde uit breiding van zijn stichting. „Het gaat gegarandeerd lukken", stelt hij. Hoewel Schouwen-Duiveland niet volledig onontgonnen gebied is, kan een Palazzolihuis een be langrijke meerwaarde betekenen. Palazzoli is bedoeld voor (ex-)pa- tiënten met kanker (alle vormen), hun naasten of eventueel nabe staanden. De activiteiten zijn geva rieerd, sommen Bouman en admi nistratief medewerker Jeanet Sijn- stra op. Er zijn (individuele en groeps-)gesprekken en er wordt veel aan rouwverwerking gedaan. Maar ook op andere wijzen wor den mensen bij elkaar gebracht. „Wandeltochten, yoga, creatieve ac tiviteiten", zet Sijnstra op een rij. BROUWERSHAVEN - In conditie blijven en spieren en gewrichten soepel houden, dat is het doel van Meer Bewegen voor Ouderen (MBVO). In het Brouwse woonzorgcentrum Poortershof kostte het werven van klanten volgens zorgcoördinator Heieen Muste van Poortershof geen enkele moei te. „De bewoners zijn hier heel enthousiast. Zij hebben zelf gevraagd of er alsjeblieft weer MB- VO-bijeenkomsten kwamen in Poortershof." Meer bewegen is belangrijk voor ouderen zegt Muste, want maakt dat hun conditie beter én wordt de kans op blessures door valpartijen een stuk kleiner. Meer bewegen voor ouderen kan er op die manier aan bijdragen dat mensen langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Daarnaast is meer bewegen voor ouderen een sociale bezig heid. De MBVO-groep van Poortershof komt elke dinsdagochtend bijeen in de recreatiezaal. Gedi plomeerd MBVO-docent Elly van Eiken geeft de lessen. foto Marijke Folkertsma Supervoordelig kerstshoppen! 3-daagse minicruise Engeland .kras.nl/29114 waarom zou je verder zoeken ouddorp - De bemanning van red dingboot de Baron van Lynden van KNRM-station Ouddorp moest gisteren in actie komen voor een kitesurfer met proble men. De KNRM werd gealarmeerd door het Kustwacht Centrum. Het bleek te gaan om een kitesurfer die al geruime tijd op zijn plank Vanuit de vestiging Goes worden, in samenwerking met de Schou- wen-Duivelandse borstkanker- werkgroep, ook nu al ontmoetings avonden voor specifiek (ex-)borst- kankerpatiënten in Zierikzee geor ganiseerd. Daarmee is vorig jaar be gonnen en de behoefte blijkt der mate groot dat dit initiatief wordt voortgezet. De eerste van de nieu we reeks bijeenkomsten start dins dag 30 september, om 19.30 uur. www.stichtingpalazzoli.nl OUWERKERK - Dijkgraaf Wim Gos- selaar van waterschap Zeeuwse Ei landen geeft donderdag 11 septem ber het startsein voor de uitbrei ding van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. „Elf september? Nine-eleven? Nee, daar hebben we helemaal niet naar gekeken. Er is ook geen enke le overeenkomst. Die datum kwam ons toevallig goed uit", zegt Ria Geluk, projectleider van de museumuitbreiding. De genodigden (overheden en sponsors) worden die middag ont vangen door museumvoorzitter Hans Simons. Vervolgens worden de plannen gepresenteerd en is er een rondleiding. Geluk is nog be zig met de financiering. Van de be nodigde drie miljoen euro ontbre ken volgens haar nog 'enkele ton nen'. Het Rampmuseum, dat nu in één caisson is gehuisvest, wordt uitgebreid met de overige drie - aan de Weg van de Buitenlandse Pers gelegen - caissons. In caisson twee komt een multimediale pre sentatie, in nummer drie een ge schenkwoning en machines en in de vierde komt een expositie over toekomstig waterbeheer. De bouw- vorderingen zijn te volgen op teke ningen en een maquette in de bouwkeet naast de hoofdingang. dreef ter hoogte van strandpavil joen De Kous. De wind was op dat moment Zuidwest 6. De Baron van Lynden ging op pad en hetzelf de deed een kusthulpverlenings- voertuig. De kitesurfer bleek te kampen met materiaalpech waar door hij geen kans zag zelfstandig weer aan land te komen. De man werd aan boord van de Baron van Lynden gehaald en vervolgens afge zet op de locatie van waar hij was vertrokken. Eerder was redding boot De Griend in actie gekomen voor een vastgelopen kajuitjacht. Tip? redactie@pzc.nl Wat trots was hij op zijn zestien jarige zoon die de honderd kilo meter van de Ride for the Roses zondag zonder noemenswaardi ge training volreed. Geen centje pijn, zo te zien. Zelfs op stukken waar de kilometerteller opliep tot over de veertig kilometer per uur, bleef hij uitstekend bij. En heel veel andere gasten van zijn leeftijd waren niet te bekennen in het peloton. Hooguit een hand jevol. Achteraf bekende hij ook nog dat hij het 'hartstikke leuk' gevonden had. Mooier kan niet. Verschillende collega's hadden hem ook in actie gezien. Eén van hen 'prees' hem de volgende dag. 'Zo', zei hij, 'die zoon van jou is een lap vlees, zeg'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55