'Ambitieuze architectuur' voor de Kuip Dementjeva in halve finale US Open BenZeker.nl Voorlopige selectie WK wielrennen De allerhoogste spaarrente van Nederland? Interland op een andere locatie wm - Feyenoord krijgt nieuw stadion maar moet nog wel geduld hebben. Van Kessel kiest uit twaalf renners voor wedstrijden in Varese. Zussen Serena en Venus Williams staan vandaag tegenover elkaar. door Eric de Jager ROTTERDAM - Feyenoord speelt ui terlijk in 2017 in een nieuwe Kuip voor 80.000 toeschouwers. De club zou liever eerder verhuizen, maar moet geduld hebben omdat het stadion deel uitmaakt van een grote verbouwing van de hele om geving in Rotterdam-Zuid. Naast de nieuwe Kuip en de oude Kuip krijgt het 'Stadionpark' een ijs baan en een grotere topsporthal. De uitbreiding van het Topsport centrum is al in 2010 gereed. De rest van de plannen, waarin ook veel ruimte voor amateursporters is vrijgemaakt, vergt wat langer. Het WK 2018, waar de KNVB zich kandidaat voor wil stellen, is richt lijn voor Rotterdam. Hoe de nieuwe Kuip er uit gaat zien, is nog niet bekend. „We gaan voor ambitieuze architectuur", zegt de Rotterdamse wethouder Lucas Bolsius. „We hebben gezien welke uitstraling het Vogelnest in Peking heeft." De gemeente en Feyenoord willen zich laten inspireren door de Alli- anz Arena, de hypermoderne voet baltempel van Bayern München. Er komt in ieder geval plaats voor 80.000 bezoekers, maar er wordt ook rekening gehouden met de mogelijkheid dat Nederland de Olympische Spelen van 2028 gaat organiseren. Het stadion moet dan tot atletiekstadion worden omge bouwd, met een extra ring en een atletiekbaan die één verdieping bo ven het voetbalveld komt te lig gen. Na afbraak van de atletieklaag zou Feyenoord dan een stadion voor 100.000 toeschouwers over houden. Maar voorlopig zijn er 'We hebben gezien welke uitstraling het Vogelnest in Peking heeft' nog geen WK, geen Spelen en geen stadion. De gemeente moet eerst nog beslissen waar de nieu we Kuip moet komen. Een hele reeks potentiële stadionplekken viel al af - waaronder één op Brie- nenoordeiland en één buiten de stad. Er zijn drie varianten voor het gebied, waarbij de Kuip naast het oude stadion langs de spoor weg verrijst, over de spoorweg wordt heen gebouwd of half in de Maas komt te liggen. Die laatste va riant oog het spectaculairst, met 'trainingseilanden' voor Feye noord, maar vergt wellicht ook een ingewikkelde aanpassing van het Eiland van Brienenoord om de Maas goed bevaarbaar te houden. Voor het einde van dit jaar kiest Rotterdam één van de varianten. Wat er met de oude Kuip gebeurt zodra Feyenoord is verhuisd, is ook nog niet duidelijk. Rotterdam wil het stadion het liefst behou den, vanwege de historische en ar chitectonische waarde, maar in welke vorm dat mogelijk is, wordt pas duidelijk tegen de tijd dat het nieuwe onderkomen van Feye noord klaar is. PZC Woensdag 3 september 2008 3 b NIEUWEGEIN - Bondscoach Egon van Kessel heeft gisteren zijn voor lopige mannenselectie voor de we reldkampioenschappen op de weg in Varese bekendgemaakt. De keuzeheer heeft twaalf renners in de groep opgenomen, van wtie er negen de wegwedstrijd en even tueel twee de tijdrit rijden. De WK worden van 23 tot en met 28 september in de Italiaanse stad ge houden. De eliteselectie bestaat voorlopig uit Stef Clement (ook tijdrit), loost Posthuma (alleen tijdrit), Koos Moerenhout, Robert Gesink, Laurens ten Dam, Steven de Jongh, Maarten Tjallingii, Martijn Maaskant, Sebastian Langeveld, Karsten Kroon, Tom Stamsnijder en Bauke Mollema. Bij de beloftes wees Van Kessel acht renners aan, vijf voor de weg wedstrijd en eventueel twee vcJOr de tijdrit: Dennis van Winden (ook tijdrit), Ronan van Zandbeek (ook tijdrit), Martijn Keizer (ook tijdrit), Michel Kreder, Ricardo van der Velde, Rob Ruijgh, Wout Poels en Coen Vermeltfoort. KINGSTON - Het WK-kwalificatie- duel tussen Jamaica en Mexico ko mende zaterdag wordt op een ajj- dere locatie gespeeld. Orkaan Gus- tav heeft zo veel schade aangericht in het stadion in de Jamaicaanse hoofdstad Kingston dat er voorlo pig geen voetbal mogelijk is. De wereldvoetbalbond Fifa heeft de wedstrijd daarom verplaatst naar het Azteken-stadion in Mexico- stad. De terugwedstrijd wordt dan weer wel in Jamaica afgewerkt. NEW YORK - De Russische tennis ster Jelena Dementjeva heeft als eerste de halve eindstrijd bereikt van het US Open. De olympisch kampioene van Peking won giste ren in de kwartfinale van de Zwit serse Patty Schnyder. Dat kostte de nummer vijf van de plaatsings lijst weinig moeite: 6-2 6-3. Het duel vergde maar vijf kwartier. Dementjeva boekte haar elfde overwinning op rij. De Grand Slamtitel in New York, de eerste in haar carrière, zou de Russin zater dag tevens de eerste plaats op de wereldranglijst opleveren als op volgster van Ana Ivanovic. „Dat is mijn grote droom, maar ik focus me daar niet op", reageerde ze. „Mijn eerste doel is meer aan te vallen. Je redt het niet met defen sief tennis als je de nummer één wilt worden." Dementjeva, in 2004 al eens Ana liste op Flushing Meadows, stak er in het onderlinge duel met Schny der duidelijk bovenuit, maar de linkshandige Zwitserse had wel de gelijk een belangrijk aandeel in het hoge niveau van de partij. De 26-ja- rige Russische faalde echter nim mer op de beslissende momenten. 'Je redt het niet met defensief tennis als je de nummer één wilt worden' De plaats in de halve finale, voor de vierde maal in New York, bete kende voor Dementjeva nog een mijlpaal. Ze passeerde de grens van 10 miljoen dollar prijzengeld. Dementjeva was zeer te spreken over haar verrichting tegen Schny der. „Ik was van begin tot eind heel positief ingesteld en zeer agressief Dat doet me deugd. Alles klopte en dat geeft veel zelfrertrou- wen. Maar in de volgende ronde zal het allemaal nog beter moeten, wil ik de finale halen. Er is zeker nog progressie te boeken, te begin nen met mijn service. Die is nog al lesbehalve perfect." Dementjeva's volgende opponen- te is vrijdag de Servische Jelena Jankovic, de favoriete na de uit schakeling van haar landgenote Ivanovic, of de Oostenrijkse Sybil- le Bammer. Vandaag staan Serena en Venus Williams voor de vierde keer in New York tegenover elkaar. Dit maal in de kwartfinale. Venus en Serena kwamen elkaar al twee keer tegen in de finale van de US Open. Venus won in 2001, maar moest een jaar later de titel afstaan aan haar jongere zus. De Amerikaanse tenniszusjes ontmoetten elkaar -in totaal zestien keer, met acht keer winst voor beiden. BenZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg! Eén van de artist impressions van de nieuwe Kuip, waarbij het stadion over de spoorweg heen wordt gebouwd. Links achter het nieuwe onderkomen is het huidige stadion te zien. illustratie GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51