Binnenland 4 I Woensdag 3 september 2008 PZC Tweede Kamer steunt minister van Milieu over haar actieverleden. □2 Rita Verdonk huurt zelf bewakers in Prestaties van 1200 tehuizen op internet Opnieuw aanhouding rond zaak valkuilen Ad Verbrugge wint VU-onderwijsprijs Mobiele telefoon nog makkelijker te traceren Vrouw die baby in auto vergat niet vervolgd Cramer houdt vertrouwen door Lianne Sleufjes DEN HAAG - Geen moment kwam minister Jacqueline Cramer van Milieu gisteren in gevaar omdat zij twintig jaar geleden de publicatie van gestolen documenten zou heb ben gerechtvaardigd. Alleen de PW steunde tijdens een spoed debat de eigen motie van wantrou wen tegen haar. Zij zou een advertentie voor pers vrijheid vandaag zeker onderteke nen. Alleen weet minister Cramer niet meer of zij dat 22 jaar geleden al eens deed. Uit een onderzoek van het bureau Ernst en Young blijkt hiervoor vooralsnog geen be wijs. Destijds was Cramer parttimevoor zitter van de milieuorganisatie Mi lieudefensie. Haar fout gespelde naam staat in een advertentie uit 1986 waarin zij met 177 anderen de 'verantwoordelijkheid' neemt voor een publicatie in het blad Bluf Dit krakersblad publiceerde gestolen stukken van het ministe rie van Economische Zaken over de mogelijke bouw van kerncentra les. Een van de drukkers van het blad hing vervolging boven het hoofd. De publicatie wordt verde digd in de bewuste advertentie met een beroep op persvrijheid. En dat is wezenlijk anders dan het stelen van de stukken zelf zei giste ren een grote Kamermeerderheid van CDA, PvdA, Christenunie, Groenlinks, SP en de Partij voor de Dieren. Dat past binnen de grenzen van de rechtsstaat, in braak niet. De WD en de PW vonden het echter geen geschei den zaken. Had de premier wel ge degen onderzoek verricht bij het aantreden van Cramer, wilde WD-Kamerlid Helma Neppérus weten. Jawel, aldus Jan Peter Bal kenende. Justitie en de inlichtingendienst AIVD zijn, zoals altijd, de geschie denis van betrokkene nagegaan. En de 178 ondertekenaars hebben volgens Balkenende destijds niet te maken gehad met een juridi sche actie. Bovendien heeft Cra mer zich gedistantieerd van ge weldpleging, aldus de premier. Ook hij ziet een groot verschil tus sen het plegen van inbraak en het pleiten voor persvrijheid. Cramer zelf hamerde daar even eens op. Net als op haar slechte ge heugen: „Ik weet oprecht niet of ik bij de ondertekening was betrok ken." Zij zei de afgelopen dagen vertrouwen te hebben gehad in een goede afloop. Eeri motie van wantrouwen te gen minister Cramer van Milieu vanwege haar verleden als actie voerder, is gisteravond gestrand in de Tweede Kamer. Minister Jacqueline Cramer en premier Jan Peter Balkenende voorafgaand aan het spoeddebat. foto Valerie Kuypers/ANP PETER VANSTRAATEN "P CK jn GAAT LATER, RIJK EN fëroeavp WORDENT.... WEET 3E OOKAL- WA/AiRMEE DEN HAAG - Het Tweede Kamerlid Rita Verdonk heeft sinds kort twee particuliere bewakers inge huurd. „Zij worden betaald door Trots op Nederland, zo lang als dat nodig is. De KLPD (Korps Landelij ke Politie Diensten, red.) is im mers met mijn beveiliging ge stopt", aldus Verdonk gisteren. Verdonk maakte deze zomer be kend dat de overheid met haar per soonsbewaking zou stoppen. Zij was het daar niet mee eens. Vol gens haar bleek uit een aantal inci denten dat zij nog wordt bedreigd. DEN HAAG - Cliënten van verpleeg- en verzorgingshuizen en de thuis zorg kunnen sinds gisteren op de website www.kiesbeter.nl kijken hoe instellingen presteren. Het gaat om twaalfhonderd locaties. Instellingen scoren goed met het voorkomen van ondervoeding en doorligwonden, maar te veel bewo ners van verpleeg- en verzorgings huizen vallen nog (11 procent per maand). Ook hebben instellingen nog te weinig oog voor incontinen tie. Het is nog te vroeg om ranglijs ten op te stellen van goede of slechte instellingen. HELDEN - De politie heeft opnieuw een aanhouding verricht in de zaak van de valkuilen in de Hei dense bossen. Het gaat om een 24-jarige man uit Maasbracht. Hij zou over de vloer zijn gekomen bij de eerder opgepakte verdachte, een 37-jarige imker uit Helden. Ook deed de politie op twee plaat sen huiszoeking. De afgelopen maanden werden val kuilen gegraven met daarin in be ton geplaatste scherpe ijzeren pin nen. Twee mensen die in de val trapten, raakten gewond. AMSTERDAM - De in Terneuzen ge boren Ad Verbrugge heeft maan dag tijdens de opening van het Academisch Jaar de VU-onderwijs- prijs 2008 ontvangen. De docent fi losofie aan de Vrije Universiteit in Amsterdam werd geprezen om zijn eigenzinnige manier van lesge ven. Ook de wijze waarop hij pleit voor de vorming van hechte leerge- meenschappen maakt hem de te rechte winnaar, aldus de jury. De prijs van 10.000 euro mag Ver brugge naar eigen inzicht beste den aan de verbetering van het on derwijs aan de VU. ENSCHEDE - Om de locatie van een mobieltje te traceren, heeft een te lefoon niet langer een satellietsig naal nodig of de hulp van mobiele providers. Het Telematica Insti tuut in Enschede heeft Cell ID ont wikkeld. Dat is een goedkope en snelle manier waarbij de precieze locatie van een mobieltje kan wor den vastgesteld. Hierbij worden ge gevens uitgewisseld tussen de tele foon en de dichtstbijzijnde gsm-mast. De uitvinding blijkt een doorbraak op het gebied van mobiele technologie te zijn. BREDA - De moeder die vorig jaar in Baarle-Nassau haar elf maan den oude baby urenlang in een snikhete auto achterliet, wordt niet vervolgd. De gebeurtenis was voor de moeder zo ingrijpend dat een straf vanuit het oogpunt van preventie en vergelding niet oppor tuun is, aldus justitie in Breda gis teren. De lerares uit Chaam vergat het kind naar de opvang te breng en voordat zij ging werken. Het jongetje lag vijf uur in de auto toen collega's van de vrouw hem ontdekten. Het kind overleed door oververhitting en uitdroging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4