Zeeland Zeeuws-Vlaanderen slikt fusie Handtekeningen voor behoud buitendijks fietspad Baalhoek NEWCASTLE Zorg om lot ambtenaren Sluis Modelvliegclub houdt treffen NL ZEEUWS-VLAANDEREN 29 27 Waterschap stemt met egenzin in met iisie-overeenkomst. Vctie leidt niet tot ngrijpende aanpassing ran dijkplannen. Nieuwe cd van De Dijk voelt als een jasje dat meteen gegoten zit Scholieren op proef met maatschappelijke stage in Zeeland Voensdag 3 september 2008 Tip? redtern@pzc.nl erneuzen - Het algemeen be tuur van het waterschap Zeeuws- baanderen heeft zich gisteren in neerderheid uitgesproken voor de irincipe-overeenkomst om te ko nen tot één waterschap in Zee- and met ingang van t januari 2011. Gedeputeerde Staten kunnen nu iet formele füsietraject inzetten. )e beraadslagingen in het water- chapshuis in Terneuzen hadden veel weg van een Poolse landdag, omdat een substantieel deel van het algemeen bestuur zich in eer ste instantie aan besluitvorming over het füsietraject wilde onttrek ken. Een en ander werd veroor zaakt door een opmerking van hoofdingeland Patricia van Veen, die vernomen had dat Provinciale Staten van Zeeland zich pas in maart zouden uitspreken over de waterschapsfüsie. Dat gegeven, dat dijkgraaf Wybe de Graaf weigerde te verifiëren, was oorzaak van veel twijfels bij de algemeen bestuursle den. Ook een brief van de onder nemingsraad van het Zeeuws- Vlaamse schap, waarin bepleit werd de uiteindelijke fusie tot ja nuari 2013 op te schorten, om de organisaties tijd te gunnen tot een betere afstemming te komen, bracht een aantal hoofdingelan den aan het twijfelen of ze zich wel of niet over de principe-over eenkomst moesten uitspreken. Twee Zeeuws-Vlaamse moties met als oogmerk de termijn voor de waterschapsfusie op te rek ken en de onderhandelingen uit te stellen, zijn weggestemd. Voorzitter De Graaf drong aan op een positief besluit, omdat hij en de andere dagelijks bestuursleden van mening zijn dat het Zeeuws- Vlaamse schap in de eerste onder handelingsronden veel heeft bin nengehaald om de werkgelegen heid in de regio vast te houden. Een negatief besluit zou een ver volg van de onderhandelingen da nig kunnen frustreren en daar zit De Graaf niet op te wachten. Uit eindelijk dienden hoofdingelan den Jean Paul Hageman en Johan Provoost moties in met het doel de besluitvorming op te schorten tot na de verkiezingen in novem ber en de fusiedatum vast te leg gen op 2013. Hageman verloor steun voor zijn motie. Die van Pro voost werd weggestemd met 15 te gen en 9 voor. Ook de algemene vergadering van waterschap Zeeuwse Eilanden is gisteravond zonder veel enthou siasme akkoord gegaan met de fu sie. Verschillende leden van het alge meen bestuur vrezen dat er in het personeelsbestand gesneden moet worden als de eis overeind blijft dat de tarieven niet stijgen. 'erneuzen - De 1500 protesthand- ekeningen van het buurtcomité Icheldedijk voor behoud van het mitendijkse fiets- en wandelpad ■an Kruispolderhaven tot voortbij Saalhoek leiden niet tot aanpassin- ;en van de plannen. Gezworene Karei Martinet van het vaterschap Zeeuws-Vlaanderen iet dat gisteren bij het in ont- 'angst nemen van het pakket ïandtekeningen weten aan vier le ien van het buurtcomité. )e inwoners van buurtschap Baal- loek gaan er direct voor hun deur veliswaar op achteruit omdat ze en pad van doorgroeistenen krij- ;en, maar de streek in zijn totali- eit gaat er volgens Martinet op ■ooruit omdat er een nieuw fiets- >ad van Kruispolderhaven naar 'aal komt te liggen. De actievoer- lers moesten het doen met die voorden. „Als die doorgroeiplaten ;oed betreedbaar zijn, dan zullen ve het daar mee moeten doen", al- lus Rob van Willigenburg na- nens hen. )e gezworene zegde toe dat hij iet pakket handtekeningen niet 'olledig naast zich neer legt. „We vegen dat zeker mee in de toekom- tige discussie die we voeren over ecreatie op de zeedijk", aldus de vaterschapsbestuurder. Die wees t verder op dat slechts op veertig irocent van de paden niet buiten- lijks mag worden gefietst. Marleen de Bruijn van het buurtcomité Scheldedijk overhandigt een pakket met 1500 protesthandtekeningen aan gezworene Karei Martinet van het wa terschap Zeeuws-Vlaanderen. De overhandiging vond plaats op het kantoor van het waterschap in Terneuzen. foto Peter Nicolai door Frank van Cooten sluis - De ondernemingsraad (or) van de gemeente Sluis is bezorgd over de gevolgen van de reorganisa tie voor het personeel. De or heeft hierover een brief ge stuurd naar het college van burge meester en wethouders. „Wij vin den dat te veel onrust heerst in de organisatie", zegt Mare Cauwels, plaatsvervangend voorzitter van de or. Cauwels wilde gisteren nog niet in gaan op de inhoud van de brief De or wacht eerst de reactie van het college af. De bezuinigingsopdracht van de gemeente Sluis treft ook de ge meentelijke organisatie. De ge meente wil ruim twintig formatie plaatsen schrappen. Momenteel wordt gewerkt aan een nieuwe organisatiestructuur. De ontstane onrust komt morgen aan de orde in de reguliere verga dering van de or. Gesprekspartner van de or is plaatsvervangend gemeentesecreta ris Jan Schaalje. Volgens Cauwels is de onderlinge verstandhouding goed. „Ook met burgemeester Sala hebben we regelmatig overleg." vlissingen - Komend weekeinde zijn in Vlissingen-Oost grote mo dellen van zweefvliegtuigen te zien. Modelvliegclub Delta heeft de BIGGS (Benelux Interesse Groep Grote Schaalzwevers) uitgenodigd voor een 'treffen'. Geïnteresseerden zijn welkom op het vliegveld van de modelclub aan de Duitslandweg in Vlissin- gen-Oost. Het treffen begint zowel zaterdag als zondag om 11.00 uur. waarom zou je verder zoeken Supervoordelig kerstshoppen! 3-daagse minicruise Engeland www.kras.nl/29114

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45