Soort Abramovitsj afgetroefd door Arabieren Getergde Italiaan Bennati draait de rollen weer om Manchester City is na overname ineens een steenrijke club. 'Robinho was overspannen' Robert Gesink verliest x kostbare tijd door een massale valpartij. Creipel sprint naar zege in Duitsland Teutenberg wint eerste etappe in Ladies Tour Wyatt verdedigt wereldtitel jiu-jitsu Wolfaartsdijk wint laatste bekerduel 34 I Woensdag 3 september 2008 PZC door Barry van der Hooft DEN HAAG - Terwijl in Nederland de nacht van maandag op dinsdag al was begonnen, werden aan de andere kant van de Noordzee nog snel een paar miljoenendeals afge sloten. Vanwege het tijdsverschil - in Groot-Brittannië is het één uur vroeger - sloot de transfermarkt zestig minuten later dan de Neder landse. Belangrijkste conclusie aan het eind van een enerverende dag: Roman Abramovitsj heeft er se rieuze concurrentie bij. De steenrijke Rus investeerde sinds 2003 ruim 700 miljoen euro in Chelsea. Als Abramovitsj de af gelopen jaren een speler wilde heb ben, dan kreeg hij hem ook. Dat de transfer van Real Madrids Ro- binho naar Chelsea afgelopen weekeinde nog niet in kannen en kruiken was, leek dan ook slechts onderdeel van het spel aan de on derhandelingstafel. Uiteindelijk verruilde de Braziliaan het witte shirt van de Koninklijke inderdaad voor een nieuw, blauw tricot. Al- Sulaiman Al-Fahim leen trekt hij niet dat van Chelsea aan, maar het lichtblauw van Man chester City. Bij die club - al decennia lang ope rerend in de schaduw van stadge noot United - werd maandag het startsein gegeven voor een revolu tie. Thaksin Sinawatra, de voorma lige premier van Thailand die in zijn vaderland wordt beschuldigd van corruptie, verkocht City voor 260 miljoen euro aan de Abu Dha bi United Group. De investeerders worden vertegenwoordigd door di recteur Sulaiman Al-Fahim, wiens vermogen het tienvoudige van Abramovitsj zou zijn. Al-Fahim be nadrukte echter dat niet hij, maar de familie die het emiraat in het noorden van de Verenigde Arabi sche Emiraten bestuurt, voor de fi nanciële injectie heeft gezorgd. Op de laatste dag voor het sluiten van de transfermarkt maakten de Arabieren hun bedoelingen met een duidelijk. Om niet op één De Abu Dhabi United Group neemt Manchester City over en troeft meteen Roman af paard te wedden, legden de inves teerders door heel Europa bij ver schillende clubs een bod neer. Zo kreeg Valencia de vraag of het David Villa voor 50 miljoen euro zou willen afstaan en kon Vffi Stuttgart 12,5 miljoen euro ontvan gen voor topscorer Mario Gomez. Bij Tottenham Hotspur informeer den ze naar Dimitar Berbatov, om hem zo weg te kunnen kapen ■11 Robinho voor de neus van de aartsrivaal. Het is een nieuwe manier van za kendoen. De Bulgaar wilde graag naar Manchester, maar alleen naar United. Hij kreeg zijn zin. Tegen middernacht Britse tijd werd de deal voor ruim 35 miljoen euro af gerond. De Arabieren hadden aartsrivaal Manchester City kort daarvoor al versterkt met Robinho. Voor 40 miljoen euro, een Engels record, werd de Braziliaan losgeweekt bij Real. Uitgerekend tegen Chelsea maakt hij op 13 september zijn de buut. Het wordt een pijnlijke aan gelegenheid voor Abramovitsj, die nu weet dat hij niet zomaar iedere topspeler meer kan binnenhalen. Want de Arabieren hebben grote plannen. „Het is jammer dat de overname van Manchester City niet eerder kon worden afgerond", zei Al-Fahim. „Dan hadden we de tijd gehad om nog meer topspelers te halen. Geld is voor ons geen pro bleem." De Abu Dhabi United Group wil van Manchester City de grootste club in het Premiership maken. Die mededeling kwam de afgelo pen jaren ook al naar buiten bij an dere (top)clubs in Engeland. West Ham United is in handen van een IJslander, Manchester United en Li verpool hebben Amerikaanse eige naren, Chelsea is van een Rus. De concurrentie komt nu uit de Emi raten en dat zullen ze weten ook. Bij de eerstvolgende thuiswed strijd tegen Chelsea beginnen de enthousiaste fans van City aan een nieuw tijdperk. Uitgedost als Arabieren... door Patrick Delait DEN HAAG/PUERTOLLANO - Een Ita liaan die in zijn eer wordt aange tast, is dubbel zo gevaarlijk. Vraag het maar aan Daniele Bennati. Maandag werd de sprinter van Li- quigas nog afgetroefd door Tom Boonen, maar gisteren nam Benna ti meteen wraak. Aan het eind van de vierde etappe, die in Puertolla- no wederom werd beslist in een massasprint, profiteerde Bennati van een tactische blunder bij Quick-Step. De trein van Boonen, geleid door Paolo Bettini en Wouter Wey- landt, ontspoorde in de laatste bocht. Bennati aarzelde niet om in het gat te duiken. De Italiaan, in het voorjaar ook al goed voor drie etappezeges in de Giro, won dit keer vóór Boonen en de Spanjaard Koldo Fernandez. Door de bonificaties vergrootte Bennati tevens zijn voorsprong in het algemeen klassement. De Itali aan begint vandaag met een bonus van 22 seconden op Tom Boonen aan de individuele tijdrit over 42 kilometer. De gezapigheid die de etappe van Cordoba naar Puertollano (165 km) kenmerkte, bleek stilte voor de storm. Een massale valpartij op drie kilometer voor de finish zorg de voor een breuk in het peloton. Bij de voornaamste slachtoffers be vonden zich onder anderen klasse mentsrenners Andreas Klöden en Stefan Schumacher. Zij bereikten de finish met meer dan vier minu ten achterstand op Bennati. Ook Rabo-troef Robert Gesink maakte kennis met het asfalt. De klimmer-uit-Varsseveld werd ge raakt aan de schouder, maar be perkte de schade tot 42 seconden. Favorieten Alberto Contador, Car los Sastre, Alejandro Valverde en Levi Leipheimer verloren negen tien seconden. Damiano Cunego kwam al eerder in de etappe ten val. De Italiaan van Lampre kreeg ruim twee minuten aan zijn broek. Volgens ploegleider Erik Dekker van Rabobank zal Robert Gesink in de tijdrit van vandaag geen na delige gevolgen ondervinden van zijn val. „Robert heeft slechts een paar wondjes. Dat is geen pro bleem." Ook een fitte Gesink moet volgens Dekker het nodige tijdverlies incalculeren. Zeker om Daniele Bennati wint de vierde etappe in de Vuelta en verstevigt daarmee zijn leidende positie. Ro bert Gesink gaat onderuit maar kan vandaag gewoon starten. dat het traject in Ciudad Real niet bepaald op het lijf van de ranke klimmer is geschreven. Dekker: „De tijdrit is volledig vlak. Als Robert minder dan vier minu ten verliest op specialisten zoals Contador, Leipheimer en Klöden, dan heeft hij goed gereden. Dat lijkt misschien veel, maar voor een renner met zijn kwaliteiten is een minuut verliezen per tien kilome ter normaal." Kwam Gesink gisteren nagenoeg ongeschonden uit de strijd, dat gold niet voor zijn ploegmaats Pe dro Horillo en Theo Eltink. Horil- lo hield aan de massale val schaaf wonden over aan het zitvlak. De blessure van Eltink baarde Dekker het meeste zorgen. „De arm van Theo lag volledig open. Maar vol gens onze arts is er niks gebroken. Ik verwacht dan ook dat Theo morgen (vandaag) gewoon kan rij den." DEN HAAG/MADRID - In een inter view met het Spaanse radiostation Cadena Ser kwam voorzitter Ra mon Calderon gisteren terug op de opvallende transfer van Robin ho naar Manchester City. Volgens Calderon was zijn Braziliaanse spits 'overspannen'. „De jongen was er niet goed aan toe", aldus Calderon. „Het pro bleem van Robinho was erger dan we dachten. Ik sprak hem meerde re keren over zijn situatie. Als hij het over een transfer had dan huil de hij en vroeg hij of hij Spanje mocht verlaten." Die depressieve, overspannen toestand leidde tot de verrassende overstap. Want aan vankelijk leek het erop dat Robin ho niet maar Manchester, maar naar Londen zou vertrekken, waar MAINZ - André Greipel heeft de vierde etappe van de Ronde van Duitsland op zijn naam geschre ven. De Duitse wielrenner was na 174 kilometer tussen Wiesloch en Mainz de sterkste in de massas print. Greipel, die onlangs nog een etappe in de Eneco Tour won, ver sloeg Robbie McEwen en Robert Förster. De leiderstrui bleef in han den van zijn landgenoot Linus Ger- demann. HELLENDOORN - Ina-Yoko Teuten- berg heeft gisteren de eerste etap pe van de Holland Ladies Tour ge wonnen. De Duitse wielrenster versloeg in Hellendoorn Kirsten Wild (tweede) en Marianne Vos (derde) in de massasprint. Op de finishstraat namen Vos en Wild even afstand maar toen het eerste deel van het peloton weer aan sloot, had niemand een antwoord op de snelle Teutenberg.- Chelsea hem graag wilde inlijven. Een laat bod van City, iets meer dan 40 miljoen euro, trok Calder on over de streep. „Ik moet aan de belangen van de club denken. In dit geval ging het om een humane en een sportieve overweging." Robinho vond het niet erg om naar Manchester te vertrekken, be nadrukte Calderon. „Zijn vertrek uit Madrid had niet alleen met sportieve redenen te maken. Er is iets anders, maar ik begrijp het niet. Wat ik wel weet is dat je nie mand tegen zijn zin bij een club kan houden", aldus Calderon. Robinho tekent een contract voor vier jaar en krijgt een salaris van 8,8 miljoen euro. Dat is ongeveer drie keer zo veel als hij nu ont vangt van Real Madrid. GOES - Lindsay Wyatt is opgeno men in de Nederlandse ploeg die op 29 en 30 november deelneemt aan het WK jiu-jitsu. Het eindtoer- nooi wordt georganiseerd in de Zweedse stad Malmö. De Goese verdedigt daar haar we reldtitel in de klasse tot 70 kilo gram, die ze twee jaar geleden in Rotterdam met overmacht verover de. Jiu-jitsu is een combinatie van karate en judo. GOES - In de eerste ronde van de districtsbeker werden gisteravond nog drie duels afgewerkt. In groep 9 boekte Wolfaartsdijk een zege op het veld van Dinte- loord (2-3). SPS tegen Vrederust, een duel in groep 62, eindigde in 1-1. In groep 64 was FSV met 2-0 te sterk voor het zaterdagteam van Vosmeer, dat al geplaatst was voor de volgende ronde. Wolfaartsdijk en SPS waren al uitgeschakeld. Daniele Bennati wordt in de leiderstrui van de Vuelta geholpen. De Italiaan van Liquigas won gisteren de vierde etappe. foto Manuel Bruque/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36