Dirk Kuijt kan nog steeds in de spits PZC 33 Powell nadert in Lausanne wereldrecord op 100 meter Aanvaller Liverpool is mogelijke opvolger Ruud van Nistelrooij. Huntelaar heeft begrip voor besluit van Ajax Amrabat en PSV niet akkoord met schorsing Blessure Van Persie blijkt mee te vallen 'Contra-expertise van Beltran ook positief Jamaicaan zet bij Grand Prix met 9,72 seconden tweede tijd ooit neer. door Dick Sintenie KATWIJK - Het Nederlands elftal be reidt zich sinds gisteren voor op de eerste WK-kwalificatiewed- strijd tegen Macedonië, volgende week woensdag in Skopje. Dirk Kuijt, tegenwoordig meestal vleu gelspeler, is een van de kandidaten om de positie van de gestopte Ruud van Nistelrooij in te nemen. „Spits zijn verleer je niet." De transfertermijn is net gesloten. Wat vind jij de opvallendste over gang? „Die van Robinho naar Manches ter City, voor veertig miljoen euro. Het had er de hele zomer alle schijn van dat hij naar Chelsea zou 'Ik wist al langer wat onze trainer Rafael Benitez in zijn hoofd had' gaan. Iedereen weet dat er op zo'n laatste dag nog gekke dingen kun nen gebeuren, maar dit was wel heel gek. Om vijf minuten voor twaalf en dan voor zo'n bedrag..." Ben je verbaasd dat Klaas-Jan Hun- telaar bij Ajax is gebleven? „Iedereen zal beamen dat Klaas-Jan toe is aan de stap naar een Europese topcompetitie. Maar het bootje moet maar net voorbij komen. Hij heeft de kwaliteiten, maar de posities zijn op dit mo ment bezet bij de grote clubs. Zijn situatie is te vergelijken met mijn tweede jaar bij Feyenoord. Na dat seizoen was er ook veel belangstel ling, maar niet van de clubs waar ik echt graag heen wilde. Een jaar later kwam die club wel." Battle of the sexes tussen Sluis en Knokke Arabieren grijpen met miljoenen de macht bij Manchester City Woensdag 3 september 2008 Tip? sport@pzc.nl Dirk Kuyt (links) duelleert met Joris Mathijssen tijdens de eerste training van het Nederlands elftal in Katwijk. foto Koen van Weel/ANP Met de komst van Robbie Keane naar Liverpool hebben jij en Ryan Babel er een concurrent bij. Hoe heb je die transfer ervaren? „Ik wist al langer wat onze trainer Rafael Benitez in zijn hoofd had. Ik kende zijn wensen, maar ik wist ook dat ik in zijn plannen voor kom. En dat blijkt." Benitez zei onlangs: Iedereen wil een Kuijt in zijn selectie hebben. Hoeveel clubs hebben zich deze zomer voor jou gemeld? „Er schijnt inderdaad naar me geïnformeerd te zijn, maar ik heb het erg naar mijn zin bij Liver pool. Ik heb nog twee seizoenen contract en ik wil zo lang mogelijk blijven. Misschien wel langer dan die twee jaar." Kun jij de opvolger worden van Ruud van Nistelrooij in Oranje? „Ja, ik ben een van de spelers die dat kunnen. Ik speel nu vaak aan de rechterkant, óók bij Liverpool, maar spits zijn verleer je niet." De episode-Van Basten eindigde voor jou met een wissel in de rust te gen Rusland. Wat waren de laatste woorden die hij tot jou richtte? „Succes. Dat zei hij in de bus op weg terug naar huis. Van Basten sprak iedereen persoonlijk toe, nam afscheid en wenste ons suc ces. Ik was teleurgesteld over die wissel, dat moet je altijd zijn. Het stond o-o en dan zijn er nog moge lijkheden een wedstrijd te win nen. Maar het elftal draaide niet en we hadden Robin van Persie en Ibrahim Afellay achter de hand. Door het verloop van de wedstrijd kwamen we later misschien wis sels tekort, maar achteraf is het al tijd makkelijk oordelen." De enige keer dat het Nederlands elf tal in Skopje tegen Macedonië speel de, in 2004, werd het 1-2. Wie maak ten de doelpunten voor Oranje? „Wilfred Bouma en ik. Het was mijn eerste doelpunt in het Neder lands elftal. Werd het echt 2-2? Dat is niet goed." KATWIJK - Klaas-Jan Huntelaar be grijpt dat Ajax maandagavond vlak voor het sluiten van de transfer markt niet meer mee wilde wer ken aan een vertrek van de spits. „Een club uit de Europese subtop was heel serieus en wilde heel veel geld voor me betalen", weet de spits. „Maar Ajax had toen geen - tijd meer om een goede vervanger voor me te halen. Dus ik begrijp dat het bod is geweigerd." EINDHOVEN - Nordin Amrabat zal zich volgende week voor de tucht- commissie verantwoorden voor de zware overtreding op Nicky Hofs in het duel om de Johan Cruijff Schaal. De aanvaller en PSV beslo ten gisteren om niet akkoord te gaan met het schikkingsvoorstel van drie duels schorsing, waarvan één voorwaardelijk. Volgens Amra bat was er geen sprake van opzet. KATWIJK - Bert van Marwijk kan tijdens de komende twee inter lands van het Nederlands elftal te gen Australië en Macedonië ge woon over Robin van Persie be schikken. De aanvaller van Arsenal raakte zaterdag tegen Newcastle United (4-0) geblesseerd aan de rechtervoet. Een scan wees slechts op een kneuzing. Van Persie train de gisteravond al mee met Oranje in Katwijk. MADRID - De contra-expertise van de tijdens de Tour de France op doping betrapte Spaanse wielren ner Manuel Beltran is eveneens po sitief uitgevallen. Dat hebben bron nen dichtbij het onderzoek giste ren bevestigd aan het persbureau AFP. Beltran werd tijdens de Tour positief bevonden en uit de koers gezet. Bij de Spanjaard (37) waren sporen van epo aangetroffen. LAUSANNE - Op de Spelen in Pe king ging de too meter de mist in. Maar zonder stress liet Asafa Po well gisteren in Lausanne zien nog steeds tot de snelste mannen ter wereld te behoren. De Jamaicaan- se sprinter, slechts vijfde op de olympische too meter, won bij de Grand Prix de too meter in 9,72 se conden. Dat is de tweede tijd ooit. Alleen zijn landgenoot Usain Bolt was in zijn gouden olympische race in Pe king sneller met 9,69 seconden. Bolt liep trouwens op 31 mei ook 9,72 in New York. Met die race ont nam hij Powell toen het wereldre cord. Powell had gisteren in Zwitserland slechts een beetje voordeel van de rugwind. Die was er met 0,2 me ter per seconde amper. De Jamai- caanse oud-wereldrecordhouder, zondag in Gateshead al goed voor 9,87, was goed weg en versnelde aanzienlijk tijdens de race. De Amerikaan Walter Dix eindigde Asafa Powell op ruime afstand in 9,92 als twee de. De Jamaicaan Nesta Carter fi nishte in 9,98 als derde. Usain Bolt zelf koos in Lausanne voor de 200 meter. De drievoudig olympisch kampioen van Peking liep opnieuw ver voor de rest uit. Bolt finishte ontspannen in 19,63 seconden. In Peking was hij goed voor een wereldrecord: 19,30. Chu- randy Martina eindigde net als op de Spelen als tweede. De Antilli aan werd in Peking echter gedis kwalificeerd omdat hij buiten zijn baan belandde. In Lausanne kwam hij tot 20,24 seconden, geen persoonlijk record. Op de 110 meter horden leed olym pisch kampioen Dayron Robles een verrassende nederlaag. De Cu baan werd verslagen door de Ame rikaan David Oliver, die 13,02 se .conden liep. Robles noteerde 13.17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35