ultuur Teeuwen blijkt zanger van formaat Hebben en houwen als inspiratiebron Blind Date op filmfestival Veertienhonderd bezoekers vallen voor zingende cabaretier. zeeland nazomerfestival Schrijf- en vertelcursus voor jong en oud met slotpresentatie. Amerikaanse remake film Theo van Gogh in Vlissingen in première. 28 I Woensdag 3 september 2008 PZC door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Hans Teeuwen is dans Teeuwen. Zijn eigen mimiek «an hij niet verbergen. Vandaar dat hij tijdens zijn concert gister avond op het Abdijplein in Middel- 'burg gekke dansjes uitvoert, af en i oe goochelt met vallende fris drankflesjes, de microfoon ophijst alsof hij aan het touwtrekken is en pianist Ruben Hein voorstelt als 'Henk van Akkeren uit Zutphen, eh Zwolle'. Daarmee balanceert hij op het randje, omdat het programma Hans Teeuwen zingt niets met caba ret te maken heeft. Begeleid door een superieure jazzband onder lei- I 26 ouq t/m 6 sopt 2008 ding van saxofonist Benjamin Her man vertolkt hij liedjes uit the American songbook - klassiekers van componisten als Cole Porter en Rodgers Hart. Moeilijker re pertoire is nauwelijks denkbaar. Het zijn liedjes die iedereen kent, 'al veel eerder, veel vaker en veel beter door anderen gezongen', zo als Teeuwen zelf toegeeft. Veel eer der: zeker. Veel vaker: natuurlijk. Veel beter? Lang niet altijd. Voor de bijna veertienhonderd bezoe kers op het feeëriek verlichte plein ontpopt de cabaretier zich als een zanger van formaat. Op een nummer als 'Pennies from heaven' weet hij een geheel eigen stempel te drukken door zich net langs de bekende melodielijnen te bewegen. In 'I concentrate on you' wordt hij slechts begeleid door gi tarist Reinier Baas - die zich een adequaat vervanger toont van de beloofde Jesse van Ruller. Dat bete kent dat hij zich niet kan verstop pen. Hij zingt theatraal, hij zingt sub tiel, hij weet het liedje elk accent Hans Teeuwen toonde zich gisteravond in Middelburg een uitstekend vertolker van nummers uit het Amerikaanse klassieke repertoire, foto Lex de Meester te geven dat het nodig heeft. De wetenschap dat ze het razendmoei- lijke materiaal aankunnen zorgt er voor dat Teeuwen en zijn begelei ders een uiterst ontspannen set spelen. De zanger kruipt, zit, ligt, maar mist geen noot. Chattend stelt hij zijn band voor om vervol gens vloeiend over te schakelen naar 'Willow weep for me'. Het ene mooie liedje wordt aan het an dere geregen: 'Come fly with me', 'Luck be a lady'. 'It had to be you'. En hij kan het niet laten. 'I got a woman' krijgt de introductie van een heavy metal-zanger en de toe gift is af en toe puur cabaret. „Kom op jongens, ze vinden het mooi. Godzijdank", zegt hij als de band met een ovatie wordt terug geroepen. l Voor de publieksscore kijk op www.pzc.nl/nazomerfestival Zeeland Nazomerfestival vandaag Toneelstuk Kwartet, in de Covra in Borssele, 20.15 uur. Vandaag geen vis, huiskamerdrama op straat, Kortgene, 20.15 uur. Toneelstuk Dodendans. Vertrek per bus om 20.00 uur, Abdij Middelburg. Zilke (muziektheater), Hollandsche Hoeve, Goes, 20.15 uur. Theatermarathon Odyssee door Bonheur, Abdij Middelburg, 18.30 uur. Optreden Marike Jager, Abdijplein Middelburg, 21.00 uur. Dansvoorstelling Wave, Stadsschouwburg Middelburg, 20.30 uur. Zie ook www.pzc.nl/nazomerfestival. KAPELLE - Sommige mensen zijn een graag geziene gast op feestjes omdat ze zulke schitterende verha len kunnen vertellen, al of niet uit de duim gezogen. Bij sommige grootouders hangen de kleinkinde ren aan hun lippen als ze verhalen vertellen. Volgens Ans Schilders tekstschrijfster, toneelspeelster, ca baretière, regisseur) uit Kapelle is er geen uitzonderlijk talent voor nodig om leuke verhalen te schrij ven en die boeiend te vertellen. „Met een cursus van enkele weken kom je al een heel eind", weet zij uit ervaring. Onder de titel Hebben en Houwen geeft zij vanaf 15 sep tember gedurende twaalf maan dagavonden een schijf- en vertel cursus voor jong en oud. „Met die titel doel ik op dingen die je verza melt of waar je moeite voor hebt gedaan om ze te pakken te krijgen. Lange tijd voor gespaard bijvoor beeld of lang naar gezocht", legt Schilders uit. Zij ziet daar een bruikbare inspiratiebron voor talrij ke verhalen in. „Te denken valt ook aan: alles wat je ooit hebt beze ten, gekregen, verzameld gewenst of bent kwijtgeraakt. Dat kan varië ren van een suikerzakje tot een brilslang en een hagedis in je slaap kamer." Het 'houwen' kan wat haar betreft ook worden uitgelegd als 'houden van': je eerste grote liefde, je favo riete hobby of jouw meest geslaag de recept. Naast het schrijven van verhalen, krijgt het vertellen ook veel aandacht. „Wie zelf geschre ven teksten wat te intiem vindt, mag ook een bestaande tekst ver tellen", zegt Schilders. De cursus wordt op woensdag 10 december afgerond met een presentatie in het gemeentehuis in Kapelle. Voor meer info: tel. 0113-330038 of ansschilders@zeelandnet:nl. VLISSINGEN - De Amerikaanse re make van Theo van Goghs film Blind date (1996) beleeft woensdag 17 september zijn Nederlandse pre mière bij Film by the Sea in Vlis singen. Acteur en regisseur Stanley Tucci en actrice Patricia Clarkson zijn daarbij aanwezig. Ook Thijs Römer en Georgina Verbaan, die beiden een rol hebben in de film, wonen de première bij. Blind date gaat over een getrouwd stel dat, nadat het zijn dochtertje verloren heeft, het leven weer pro beert op te pakken. De enige ma nier waarop ze erin slagen contact met elkaar te leggen, is door con tactadvertenties te plaatsen en el kaar steeds als verschillende perso nages te ontmoeten. De tiende editie van Film by the Sea begint vrijdag 12 september en duurt tot en met 21 september, nmiddels is ook duidelijk welke Scène uit de Amerikaanse versie van Blind Date, met rechts regisseur en ac teur Stanley Tucci. tien boekverfilmingen zijn geselec teerd voor de competitie. Het zijn: All God's children can dance van Ro bert Logevall, And when did you last see your father van Anand Tucker, Blindness van Fernando Meirelles, Eden van Declan Recks, Entre les murs van Laurent Cantet, Fugitive pieces van Jeremy Podes- wa, Love comes lately van Jan Schütte, Un secret van Claude Mil ler, Starting out in the evening van Andrew Wagner en Ver van fami lie van Marion Bloem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30