Zeeland 'Niet flitsen achter Welkom in Zeeland' Marike Jager Reserveboot in 2009 wellicht overbodig Politie te water mocht bevel tot wekken bemanning niet geven Proef met stage voor Zeeuwse scholieren Zeelandpromotie op televisie met de PfafPs qOp zeeland 26 aug t/m sept 2008 O nazomerfestival.nl GS betreuren wijze van snelheidscontroles bij welkomstborden. Beloningssysteem moet jongeren aanzetten tot maatschappelijke stage. Risico op langdurige uitval van veerboten is straks veel kleiner. pzc Woensdag 3 september 2008 27 door René Schrier middelburg - Flitsapparatuur van de politie achter een bord welkom in Zeeland komt niet positief over bij bezoekers van Zeeland. De pro vincie zal de politie dan ook ver zoeken 'om geen gebruik meer te maken van de schaduw van de wel komstborden'. Gedeputeerde Staten antwoorden dat op Statenvragen van Leen Har- pe van GroenLinks. Die vindt dat dergelijk optreden van de politie onnodig negatieve publiciteit geeft. GS betreuren de handelwij ze van de politie. Overigens wijzen ze er in de beant woording op dat de uitvoering van de controles een verantwoordelijk heid is van de politie. De politie bepaalt zelf hoe en waarom de controles plaatsvinden. Vooral dat deel van de A58 waar automobilis ten de provincie binnenrijden is een bekend punt waar herhaalde lijk ongevallen zijn gebeurd omdat er te hard werd gereden, is het commentaar. GroenLinks wil ook weten of snel heidscontroles de hoogste priori teit hebben qua veiligheid in het Zeeuwse verkeer. Volgens Gedepu teerde Staten worden ook de prio riteiten niet door de provincie be paald. De speerpunten voor de verkeers- handhavingsteams van de politie zijn, snelheid, negeren van rood licht, dragen van de gordel, dragen van de helm en controles op het gebruik van alcohol. De hoogste prioriteit heeft het terugdringen van snelheidsovertredingen omdat er een direct verband bestaat tus sen dergelijke overtredingen en het ontstaan en de afloop van on gevallen. W* Gedeputeerde Staten zijn teleur- gesteld over flitscontroles achter borden Welkom in Zeeland' ant woorden ze op vragen van de Sta tenfractie van GroenLinks. Als het aan GroenLinks ligt wordt er op de Zeeuwse wegen van te vo ren gewaarschuwd voor een snel heidscontrole, net zoals dat in Frankrijk in veel gevallen gebeurt. In feite bestaat die situatie in Zee land ook, omdat op verschillende plaatsen langs de wegen waarschu wingsborden staan, die aangeven dat controles op snelheid plaats kunnen vinden. Daarnaast wijzen GS er op dat te genwoordig langs de A58 de weg gebruiker bewust wordt gemaakt van de risico's op die weg. Naast te hard rijden is dat bijvoorbeeld ook gevaarlijke zijwind en hinderlijk zonlicht. door Emile Calon MIDDELBURG - Een principekwes tie. Zo noemde de kapitein van de Maracaibo zijn weigering om twee bemanningsleden te wekken zodat de politie te water kon controleren of ze daadwerkelijk aan boord wa ren. Die twee hadden recht op zes uur ononderbroken rust, dus liet hij hen slapen. De deur van hun slaaphut even openen, zodat de po litie een glimp van hen kon opvan gen, wilde hij ook niet. Want er mocht volgens hem niet gesjoe meld worden met de rusttijden- wet. Op 30 augustus 2007 stapte de poli tie op het Schelde-Rijnkanaal aan boord van de Maracaibo om te controleren of het schip over vol doende bemanningsleden beschik te. Omdat de kapitein weigerde twee van hen te wekken, moest hij voor de rechtbank verschijnen. Want volgens de politie voer hij die nacht met te weinig gekwalifi ceerde medewerkers. Raadsman D. Braakenburg greep de zitting aan om politierechter A. Ente en officier van justitie M. van Leeuwen voor te lichten over alle ins en outs van het zee- en binnen- vaartrecht. Volgens hem hadden de agenten die nacht een forse fout gemaakt omdat ze niet wisten dat een bemanning van vier, al leen in het bezit van kapiteinspa pieren, voldoende is voor een Snelheidscontroles vanachter de borden 'Welkom in Zeeland' geven te veel negatieve publiciteit, vindt GroenLinks. foto Dirk-Jan Gjeltema middelburg - Vrijwilligerswerk doen in ruil voor aanbiedingen, workshops of een festivalbezoek. Het Zeeuwse project 'move your credits' probeert scholieren te mo tiveren om een maatschappelijke stage te volgen. Het project is aangewezen als lan delijke proef Het ministerie van Onderwijs geeft bijna een miljoen euro subsidie. Afgelopen voorjaar gaf de provincie al 250.000 euro subsidie voor de komende drie jaar. Jongeren die een maatschap pelijke stage willen volgen, kun nen binnenkort terecht op www.moveyourcredits.nl. Voor el ke maatschappelijke stage krijgen ze punten. Daarmee kunnen ze al lerlei voordelen verdienen. Op de website staan onder meer vacatu res en kunnen leerlingen stagelog boeken bijhouden. Move your credits is een initiatief van Stichting Welzijn Middelburg en Educatief Ondernemen. Acht middelbare scholen doen mee: Ne- halennia in Middelburg, Schelde- mond in Vlissingen, Christelijke Scholengemeenschap Walcheren, Calvijn College Middelburg, De Re de in Terneuzen, Zeldenrust Steelant College in Terneuzen, het Goese Lyceum en de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. In totaal doen 2100 leerlingen dit schooljaar vrijwilligerswerk. Maatschappelijke stages zijn vrij willig, maar vanaf 2011 zijn scholie ren verplicht om een deel van hun lestijd vrijwilligerswerk te doen. door Marcel Modde MIDDELBURG - Zeeland door de ogen van de PfafFs, Een buiten kansje om de provincie op een bij zondere manier te promoten, vin den Gedeputeerde Staten. En dus helemaal niet gek voor de opname van een aflevering uit de populaire televisieserie (2,5 miljoen fans in België en Nederland) 1000 euro subsidie uit te trekken, antwoor den GS op vragen van de Christen Unie. Behalve beelden van Zierik zee, Veere en Kortgene komen ook streekproducten prominent aan bod. Als tegenprestatie krijgt de provincie de beeldrechten en mag de opname voor promotie doeleinden worden gebruikt. Op 7 september begint op de Bel gische zender VTM het nieuwe (ze vende) seizoen van de PfafTs. RTL-7 heeft de serie vooralsnog uit de programmering geschrapt. schip als de Maracaibo. Hij had voor zowel de rechter als de offi cier alle desbetreffende wetten en verwijzingen keurig gebundeld, zo dat ze alles konden nalezen. Ook merkte hij op dat de politie ge woon de slaaphut had kunnen bin nenvallen. Of meevaren tot Ter neuzen om daar, als die twee wak ker waren, de vragen te stellen. Van Leeuwen erkende dat de poli tie fout had gehandeld en vroeg vrijspraak. Na enig beraad, Ente wilde de map van de advocaat goed lezen en vergelijken, volgde ze de eis. Volgens haar was de politie onbe voegd om het bevel te geven de be manningsleden te wekken. theater op locatie festivolhort Rbdij Middelburg Marike Jager zingt op een ontwapenende manier mooie, vrolijke en boeiende liedjes geïnspireerd door het werk von o.o. Corole hing, Joni Mitchell en The Beatles. Aansluitend DJ Thomas in het festivalcafé. wo 3 sept 21 uOO 5 inclusief 2 consumpties festivolhort gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g) Provincie Zeeland PFtT\ door Joeri Wisse vlissingen - De afgelopen twee jaar gaf de provincie 165.000 euro uit om in de zomer een reserve boot achter de hand te hebben voor het traject Vlissingen-Bres- kens. Een dure 'verzekering', waar geen beroep op is gedaan. Die verzekering hoeft de provincie volgend jaar zomer misschien niet meer af te sluiten. Dankzij een uit gebreid pakket aan maatregelen is de risico op een langdurige uitval van de fiets-voetveren Maxima en Willem-Alexander dan fors inge perkt. Het huren van een reserve boot is dan wellicht overbodig. „Maar die beslissing laat ik over aan de Provinciale Staten", laat ge deputeerde George van Heukelom (SGP, openbaar vervoer) weten. Hij beaamt dat de huur een flinke uitgave is. „Maar we hebben be loofd om in juli en augustus twee schepen in te zetten. En belofte maakt nou eenmaal schuld." Van Heukelom benadrukt wel dat de provincie voor de afgelopen zo mer een betere deal heeft gesloten dan in 2007. „Dit jaar hebben we het slimmer aangepakt. De huur kon laag blijven, omdat we pas de schipper moesten betalen als de Moby King daadwerkelijk zou wor den ingezet." Het achter de hand hebben van de reserveboot zelf kostte 40.000 eu ro. In de aanpassing van steigers is eenmalig een bedrag van 35.000 euro gestoken. Een stuk goedko per dan de 90.000 euro huur van de Maarten Tromp, het schip dat in 2007 als reserve fungeerde. Het pakket van maatregelen om langdurige uitval te verminderen werd in juni door Provinciale Sta ten goedgekeurd. Een aantal onder delen van dat pakket is al afge rond. Zo is een lijst opgesteld van scheepswerven waar de veerboten terecht kunnen als 'huiswerff Scheldepoort in Vlissingen-Oost bezet is. In een straal van 100 kilo meter hebben werven in Stellen dam, Schiedam, Sluiskil en Ant werpen ook faciliteiten om aan de veerboten te werken. De eerste twee hebben een gegraven dok en genieten derhalve de voorkeur. Inmiddels is ook een flink aantal van de beloofde extra reserve-on derdelen geleverd. Naar verwach ting wordt de ook beloofde aanleg van een reparatiekade in Vlissin gen nog dit jaar gerealiseerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29