Besturen geven met weinig geestdrift fiat aan waterschapsfusie Maatregelen voor veiliger Schroebrug Graven om droog 'Vechtpartij was stom' Inzameling van kleding op Walcheren voor Mensen in Nood 'Gedwongen huwelijk dat is opgelegd door de provincie'. Provincie en gemeente maken afspraken naar aanleiding van ongeval. Arnemuidenaar krijgt werkstraf voor zijn aandeel in handgemeen, 22 Woensdag 3 september 2008 pzc W MIDDELBURG - De algemene verga dering van waterschap Zeeuwse Ei landen is gisteravond akkoord ge gaan met de fusie met waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Echt veel en thousiasme voor het samengaan was er echter niet. Uit veel reacties van leden van het algemeen be stuur blijkt dat ze de fusie toch vooral zien als een gedwongen hu welijk, afgedwongen door de pro vincie. Dat gedwongen huwelijks is vol gens hen ook nog eens extra belast door de eis van de Zeeuws-Vlamin gen om het kantoor in Terneuzen in stand te houden als medehoofd kwartier, waardoor er op andere terreinen extra inspanningen no dig zijn om efïiciëncywinst te boe ken. Zo'n i,s miljoen extra, aldus dijkgraaf W. Gosselaar. Dagelijks bestuurslid J. Hoekman waar schuwde dat het bestuur van het waterschap niet met zekerheid kan beloven dat na de fusie er geen tariefsverhogingen nodig zijn. Hij wees op de grote investe ringen die de komende jaren no dig zijn om aan alle verplichtingen te voldoen. Alleen al in het gebied van zijn waterschap gaat het om een bedrag van ruim twintig mil joen euro. De Zeeuws-Vlamingen moeten de komende jaren voor ze ker 3,8 miljoen aan werken uitvoe ren. De algemene reserves van de door Theo Giele MIDDELBURG - De provincie neemt maatregelen zodat de brugwach ters op afstand beter zicht hebben op de Schroebrug in Middelburg. Aanleiding is een ongeval in mei van dit jaar toen een fietsster ten val kwam. Ze lag uit het zicht van de camera's van de brugwachters die vanuit het sluizengebouw in Vlissingen de brug bedienen. Dat leidde tot misverstanden omdat de brugwachter de omstanders, die de vrouw hielpen, aanzag voor mensen die de brug niet wilden MIDDELBURG - Ten bate van Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood wordt volgende maand op verschillende locaties op Walche ren kleding, schoeisel en huishoud- textiel ingezameld. Spullen kunnen in Middelburg worden gebracht naar De Hoek steen aan de Vrijlandstraat en de Petrus en Pauluskerk aan de Lom bardstraat, op en 2 oktober van 19.00 tot 20.30 uur. In Vlissingep is de kledinginzameling bij de OLV Kerk aan de Singel (1 oktober van 9.30 tot 11.30 uur en 2 oktober van 19.00 tot 20.00 uur) en bij De Open Hof aan de A. Gogelweg (2 oktober van 19.00 tot 20.30 uur). Ook in West-Souburg wordt kle ding ingezameld en wel bij de Ad ventkerk aan de Kerklaan. Daar kunnen de spullen op 2 oktober van 19.00 tot 20.00 uur worden in geleverd. beide schappen bedragen iets meer dan zeventien miljoen euro. Als daar de reserves van de egalisa tiefondsen bij worden opgeteld be dragen ze ruim 22 miljoen euro. Verschillende leden van het alge meen bestuur vrezen dat er in het personeelsbestand gesneden moet worden als de eis voor het niet ver hogen van de tarieven de komen de jaren niet van tafel verdwijnt. J. Soer voorspelde dat de samen voeging van twee kleine Zeeuwse waterschapjes niet leidt tot een ro buust schap. Hij liet doorscheme ren dat op termijn nog een fusie nodig is om wel te komen tot een dergelijk waterschap. Ook het alge meen bestuur van waterschap Zeeuws-Vlaanderen ging gisteren akkoord met het principebesluit om te fuseren. Een flink deel van de vergadering wilde zich in eerste instantie aan de besluitvorming onttrekken, omdat Provinciale Sta ten zich pas in maart uitspreken over de fusie. Maar uiteindelijk sprak het algemene bestuur zich toch uit voor de samensmelting. Twee moties, van de hoofdingelan den Jean Paul Hageman en Johan Provoost, om de besluitvorming op te schorten tot na de verkiezin gen en om de fusiedatum niet op 2011, maar op 2013 te stellen, wer den verworpen. I** De algemene besturen van de wa- terschappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen stemmen in met het principebesluit om in 2011 te fuseren. - - 7 verlaten. De Middelburgse wethou der Frank Streng en gedeputeerde Toine Poppelaars namen gistermid dag een kijkje in het sluizenge bouw om uitleg te krijgen over de bediening van de bruggen en ca mera's. Gebleken is dat de fietsster in een 'dode hoek' van de camera lag. Omstanders hadden haar van het fietspad gedragen en in een ruim te achter een paal van de brug ge legd, zodat de camera haar niet kon zien, maar de behulpzame om standers wel. Er komt nu een hek dat moet voorkomen dat mensen in die dode hoek terecht kunnen komen. Bovendien wordt gekeken of er nog wat verbeterd kan wor den aan de camera-instellingen. Bij de Domburgsche Watergang bij Poppendamme is het waterschap begonnen met een grootschalig oeverproject. foto Ruben Oreel door Emile Calon middelburg - Een vechtpartij om niets, zo erkende gisteren een 27-ja- rige man uit Arnemuiden. „Ge woon stom." Zaterdagavond 15 maart was hij samen met enkele vrienden en vriendinnen naar Goes gegaan om daar te stappen. Op weg naar de Grote Markt ging het echter al mis toen een 26-jari- ge plaatsgenoot van de Arnemui denaar een donkergekleurde Goe- senaar een 'Turk' noemde. Binnen de kortste keren ontstond er een vechtpartij waarbij er over en weer werd geslagen en ge schopt. De 27-jarige vertelde dat hij alleen maar een duw had gege ven. „Meer niet." De Middelburgse politierechter A. Ente hield hem echter voor dat hem ook schop pen, slaan en trappen ten laste was gelegd omdat hij, op het mo ment van de vechtpartij, onder deel uitmaakte van een groep. „En dan kunnen we volgens de wet u alles aanrekenen wat ook andere leden van die groep hebben ge daan." Volgens haar had de Arnemuide naar gewoon moeten weglopen. In dat geval was hem niets ten las te gelegd. Ze begreep echter ook dat het niet makkelijk is om een groep te verlaten als er onenigheid ontstaat. Ze toonde zich wel ver baasd toen ze hoorde dat de man werkzaam is als stuurman. „Dan weet u wat het is om verantwoor delijkheid te nemen. Dat had u moeten doen." De Arnemuidenaar stelde dat hij echt niet geschopt had. Voor hem PTC Een 27-jarige Arnemuidenaar is veroordeeld tot een werkstraf van zestig uur vanwege zijn aan deel in een vechtpartij in Goes af gelopen maart. is een vechtpartij over als de tegen stander op de grond ligt. Want hij beseft maar al te goed dat een lig gend iemand heel kwetsbaar is, zo zei hij. Ente beaamde dat en gaf aan dat schoppen met gymschoe nen feitelijk nog gevaarlijker is dan schoppen met grove, zware schoe nen. „Omdat met gymschoenen er precies gemikt kan worden en het raakvlak kleiner is dan het raak vlak van zware schoenen." Officier van justitie M. van Leeu wen vond dat de man bestraft moest worden met een taakstraf van zestig uur. Tegen de afwezige plaatsgenoot van de Arnemuide naar eiste hij een celstraf van een maand. Want die man had ook ge trapt en was al een paar keer ver oordeeld voor straatgeweld. Ente legde de 27-jarige, conform de eis, een werkstraf van zestig uur op. Zijn maat kreeg een voor waardelijke celstraf van een maand en een werkstraf van ook zestig uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24