Ondernemer Flitser moet borden mijden Luiers op z'n voordeligst ÏJ* Premier Samak kondigt noodtoestand af na rellen in Bangkok. Madonna onvermoeibaar en mie 0 1 Word ook abonnee! Vandaag bij uw dagblad Woensdag 3 september 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 208 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Crisis in Thailand op scherp BANGKOK - De politieke crisis in Thailand is gisteren verslechterd. Premier Samak kondigde de nood toestand aan voor de hoofdstad Bangkok, nadat daar rellen waren uitgebroken tussen aanhangers van zijn regering en betogers die juist af willen van Samak. Een man werd gedood en tiental len mensen raakten gewond. Woe dende betogers beschuldigden el kaar ervan dat zij waren begonnen met schieten. Er werden meerdere schoten gelost, voordat het politie en het leger ingrepen en de de monstranten uit elkaar joegen. De politieke situatie in Thailand is al geruime tijd instabiel. Vorige week bezetten duizenden tegen standers van Samak drie ministe ries, het kantoor van de premier en het gebouw van de staatszen- der en later ook diverse belangrij ke luchthavens. Zij eisen het ver trek van de democratisch gekozen premier en zijn regering. De premier hoopt via de noodtoe stand, waardoor bijeenkomsten De tegenstanders van de Thaise premier Samak zijn de straat op gegaan om zijn aftreden te eisen. Zij vinden hem een marionet van de gevluchte premier Thaksin. van meer dan vijf mensen verbo den zijn, de problemen te beëindi gen. Het leger heeft de volmacht gekregen om betogers desnoods met geweld te verwijderen. Samak zei dat de noodtoestand voor slechts korte tijd geldt. Eén van de leiders van de protestactie zei dat de demonstranten niet bang hoeven te zijn voor de nood toestand en dat zij moeten blijven waar ze zijn. De tegenstanders van Samak heb ben zich verenigd in de PAD, een beweging van ontevreden Thai, van wie de meesten afkomstig zijn uit de elite van Bangkok en uit on dernemerskringen. Zij stellen dat Samak een marionet is van de on langs in ballingschap gevluchte voormalige premier Thaksin Shina- watra, die wordt verdacht van grootschalige fraude. pagina 10 en 11: stad versus platteland eert gisteravond was de vijfde van haar tournee. foto Rick Nederstigt/ANP AMSTERDAM - Wereldster Madonna (I) bewijst in zij op haar vijftigste nog barst van de energie. Zij een nagenoeg uitverkocht Amsterdam Arena dat zong hit na hit uit haar 25-jarige carrière. Het con- MIDDELBURG - De provincie zal de politie Zeeland vragen geen flitsap- paratuur meer op te stellen achter de borden 'Welkom in Zeeland'. Dat antwoorden Gedeputeerde Staten op vragen van de Statenfrac tie van GroenLinks. Die laatste vindt dat de snelheidscontroles van de politie bij de welkomstbor den onnodige negatieve publiciteit opleveren. Gedeputeerde Staten geven wel aan dat de politie zelf beslist hoe en waar zij snelheidscontroles uit voert. pagina 3: commentaar pagina 27: 'Niet flitsen achter Welkom in Zeeland' Snelheidscontroles hebben niets met gastvrijheid te maken Rita Verdonk is niet geloofwaardig eens 51% oneens 49% aantal reacties: 452 'het informatieve businesskompas Pampers luiers alle varianten 3 pakken naar keuze 2*** IQ 7ft Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 Zeeland: 2 en 3; 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 12 en 13; Economie: 14 en 15; Weer: 18; Cultuur: 28; Agen da: 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39 en word ook 6 winnaar tok Jf 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.ni gaat nét even verder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1