Buzz! is een stuk leuker dan 'Lingo' Consument Jam van ver uit emaillen pan Rivers noemt Jolie 'erg mooi, maar ook dom' Bastiaan en Tooske bij trouwpartij Laura Café Rafaëlla en vriend vliegt in brand Madonna laat Guy een uur blauwbekken Quizmaster Buzz van het gelijknamige spelletje. foto CPD door Gert Meijer De televisie wordt steeds groter, de kwa liteit van de beelden beter. Geen wonder dat we zo langzamer hand meer dingen op de tv kun nen doen. Foto's bekijken bijvoor beeld, waarmee de diavoorstelling van vroeger een heuse revival be leeft. Maar óók de muziek van je computer afspelen, als je tenmin ste ook nog een PlayStation 3, Xbox 360, Wii of ander apparaat dat mediaservers ondersteunt, hebt aangesloten. En gamen na tuurlijk. Als we dan toch met de hele fami lie om de televisie zitten, moeten we ook zorgen voor games die meer mensen tegelijk bezighou den, dachten ze bij Sony. Meebrul- len met de laatste (of eerste...) hits bijvoorbeeld, zoals op de verschil lende versies van Singstar. Of lek ker quizzen met Buzz!, de game die vorig jaar zijn debuut beleefde op de PlayStation 2 en nu in een nieuw en nog veel kekker jasje is gestoken voor de PlayStation 3 en de PSP. Met Buzz! ben je verze kerd van een hoop gezelligheid. Oké, de steeds weer terugkerende grappen van quizmaster Buzz ken je op den duur wel, maar het spel zeifis dé manier om een saai avondje weer tot leven te wekken. Maximaal vier personen kunnen tegelijk - met behulp van een (al dan niet draadloze) Buzz-zoemer - aan het spel meedoen en proberen als eerste antwoord te geven op vragen in categorieën als film, mu ziek, sport en trivia. Maar daar blijft het niet bij. Op onverwachte momenten duiken extraatjes en bonussen op, zoals het doorgeven van een bom of het taarten van je tegenstander. Het spel bevat meer dan vijfdui zend vragen. Er zijn al uitbreidings sets te koop van science-fiction, rockhelden en van National Geo graphic, maar je kunt ook zelf het aantal vragen uitbreiden. Simpel weg door ze zelf te bedenken. Daartoe meld je je aan bij My- Buzz, waar je online vragen kunt insturen en ophalen van anderen. Het online aspect is bij deze nieu we Buzz Quiz TV toch al erg groot. Zo kun je met vier teams te gelijk spelen, maar ook probleem loos in je eentje. Offline met de computer als tegenstander en on line tegen lotgenoten. Je scores worden online ook bijgehouden. Vergeet ondertussen niet te genie ten van de kleurrijke setting, waar in het hele spel zich afspeelt. Com pleet met typische quiz-muzak. In no time heb je het idee zelf deelge noot te zijn van een heuse televi siequiz. En dat is altijd leuker dan Lingo. Buzz! van Sony Computer Entertain ment Europe is er in twee versies: Buzz! Quiz TV voor de PlayStation 3 (45,99 euro exclusief en 79,99 euro in clusief vier draadloze buzzers) en Buzz! Master Quiz voor de PSP (34,99 euro). Er zijn ook diverse Buzz!-games voor de PlayStation 2 verkrijgbaar. www.buzzthegame.com www.mybuzzquiz.com PZC Woensdag 3 september 2008 1 7 KOOPWAAR door Wouter Klootwijl T am moet lekker zijn en klets niet over gezond. Dat durfde I ik een paar weken geleden op deze plek van me af te I schreeuwen. Omdat in de reclame die ik kreeg toegestuurd bij een pot jam uit Italië, heftig deftig werd geschreven over de jam die geen jam mag heten, omdat hij veel beter is en zelfs gezond. Jam is echter niet bijzonder gezond. Alleen lek ker. Soms verschrikkelijk lekker zelfs, te lekker voor woorden. Helemaal met u eens, schreef een lezer. Zo eens als hij het met me was, begon hij ook deftig te doen. Want hij heeft zelf jam. Net op de markt, een nieuw typisch Nederlands merk, want in het Engels: Wild More. „In de beleving van mij en mijn bedrijf komt daar bij (dus bij dat lekker, WK): respect voor de traditionele productiemethode", schrijft de lezer. In Servië, schrijft hij, trekken burgers de bossen in om vruch ten te plukken, die later worden ingekookt in emaillen pannen op houtgestookte fornuizen. Waarbij vrouwen met de hand (doet denken aan tomatensausre clame van Bertolli) in de pan nen roeren en later ook 'hand matig' de jampotjes vullen. Beter dan met machines, sugge reert de man van de jam. Daar geloof ik niks van. Ook dat de fornuizen met hout worden ge stookt en de pannen geëmailleerd zijn - de bekende grijze rom melmarktpannen? - maakt het alleen maar romantisch, maar de jam geen bal beter. Toch suggereert deze handelsman dat zijn jam gezond(er) is. De Italiaan vond zijn jam gezonder om dat hij gezoet is met appelstroop, de jam uit Servië zou gezon der zijn omdat er rietsuiker in zit. Het enige wat ik graag gelo ven wil, is dat het ook heel lekkere jam is, die uit Servië. Iets anders uit het verhaal spreekt ook tot de verbeelding. Ser vische burgers die de bossen intrekken om vruchten te pluk ken. Dat deden wij ook, met het hele gezin. Utrechtse Heuvel rug. Diep de bossen in voor bosbessen, aan de zomen van het bos de bramen. Overvloed. Later in Noord-Holland op stukjes verwaarloosde weidegrond en dichtbij zee, vond ik opnieuw bramen in enorme hoeveelheden. Wonderlijk, niemand die ze plukte. Vrienden uit buitenlanden die ik er langs fietste, wis ten niet wat ze overkwam en bleven onder de bramenstruiken overnachten, om al vroeg weer met de pluk te kunnen begin nen. Lekker, die eigengekookte zwartpaarsblauwe jammen die mijn vrienden en ik ervan kookten! Bijna niemand, zo lijkt het, doet er nog aan. Van bramen pluk ken, krijg je krassen op je armen, zeggen de dames en nemen nog een froufroutje. Zelfpluk is zelfs zo bijzonder, dat je een goede bramenstek of een rijke bosbessenplek helemaal niet stil hoeft te houden voor jezelf Je kunt er gerust over praten, er gaat toch niemand kijken met een emmertje mee. Neem mijn stek. Het is nog niet zover, maar ik weet dat als ze rijp zijn, ik de enige ben tussen de enorme bramenstruiken. Er fietsen tientallen mensen langsen de fietsers denken hard op dat ze in een flits een gek zagen tussen de doornentakken. Waar dan? Onderaan de Grebbeberg - zoek op de kaart - tus sen bos en rivier. Daar groeien de bramen die ik er al pluk van af ongeveer mijn geboorte. Toch zal het er na dit stukje niet 'stinkdruk' worden. Want ze prikken. Goede bramenplek hoefje helemaal niet stil te houden ALLEMENSEN Comedienne Joan Rivers vindt het tijd om de waarheid te vertel len: Angelina Jolie is mooi, maar dom. Rivers, berucht om haar scherpe tong, trok van leer in een Amerikaanse tv-show. „Ik heb met achterlijke actrices ge werkt, bijvoorbeeld met Angeli na Jolie. Ze zag een bordje met daarop VLOER NAT en daar ging ze aan de slag! Ze is ongelo felijk mooi, maar zo dom. Ze zou Stevie Wonder nog vragen wat zijn lievelingskleur is." Laura Vlasblom trouwde giste ren met haar grote liefde Michel. Blikvangers bij de trouwpartij waren haar ex Bastiaan Ragas en zijn vrouw Tooske. Natuurlijk waren Sem (6), het zoontje van Ragas en Vlasblom, en de vier kinderen uit Michels eerste hu welijk er ook bij. Eind deze week gaat het echtpaar naar Spanje. Daar gaan ze in een intie me ceremonie, geleid door de broer van Vlasblom, nog een keer trouwen. Eind september volgt een huwelijksreis van twee weken. Vlasblom: „Waarheen is voor mij nog een verrassing. Michel heeft alles geregeld. Ik heb wel al inentingen moeten halen." De ene dag heb je een man, een kind en een kroeg, de volgende dag zwaai je de brandweer uit vanuit je rokende puinhoop. Het café van de vriend van Idols-win nares Rafaëlla is maandagavond helemaal afgebrand. Rafaëlla is ontroostbaar. „Tranen, heel veel tranen", schrijft ze op haar Hy- ves-pagina. „Ons harde werk, finaal naar de klote." Café De Kletser in Sneek, dat door nog onbekende oorzaak in brand vloog, heeft veel rook- en water schade opgelopen. Bij de brand vielen geen gewonden. De 25-ja- rige zangeres, die in 2006 het der de seizoen van Idols won, kreeg in datzelfde jaar met haar vriend een dochtertje, Beautiful! Hope. Hij bleef er vriendelijk bij kij ken. Maar voor Guy Ritchie was het niet leuk zijn om een uur te moeten wachten tot zijn vrouw Madonna kwam opdagen bij de premiere van zijn nieuwe film Rocknrolla. Ritchie stond te blauwbekken op de rode loper toen de superster eindelijk uit Madonna en Guy Ritchie. foto Daniel Deme ANP haar limousine rolde. Madonna kwam even over uit Zwitser land, waar ze is neergestreken met haar Sticky Stueet-show. Een geïrriteerde Ritchie tegen een verslaggever van The Mirror: „Ze belde om te zeggen dat ze een half uur te laat zou zijn. Maar ze is altijd te laat. Verdub bel dat halve uur van haar ook maar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17