Meer geld dan bij een baas en ook veel meer vrijheid Haven heeft tekort aan personeel ELKE KAART IS TOT 25% KORTING WAARD! O AutoTrack.nl Steeds meer vaklui in de bouw kiezen voor zelfstandig bestaan. Belastingvoordeeltje Britse huizenkoper Duurzame ASN Bank trekt meer klanten W PZC Woensdag 3 september 2008 1 5 BEURSBERICHT Markt Goes Uien: Zaaiuien direct af land 4,75-6,00 euro; Granen, zaden en peulvruchten: tarwe maal 155 euro per ton; tarwe voer 150 euro per ton; brouwgerst 175 euro per ton; karwijzaad 1600 euro per ton; Fourage: weidehooi 1e kwaliteit droog uit de schuur 90-110 euro per ton; veldbeemd 1e kwaliteit droog uit de schuur 80-85 euro per ton; roodzwenk 1e kwaliteit droog uit de schuur 80 euro-95 euro per ton; Engels raaigras 1e kwaliteit droog uit de schuur 90-100 euro per ton; Tarwestro grote pakken droog uit de schuur 65-77,50 euro per ton; tarwestro kleine pak ken droog uit de schuur 75-95 euro per ton; gerstestro droog uit de schuur 60-75 euro per ton. Een gloednieuwe auto? Met korting? Én direct wegrijden? Ga snel naar „leu„e auto', .crïe„iten doe Je .i9gon JnsooK) c - v r.n-'< qc>biM eb ni "/ue;nTSTI Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorgverzekeraars. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contactlenzen dan levert dat met uw kaart, uw zorgpas, altijd veel voordeel op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt u bij Specsavers tot 25% korting*! Wij zoeken dit graag voor u uit. Specsavers kan deze vergoeding trouwens in veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwerking kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de winkel naar de mogelijkheden binnen uw polis. Of ga naar www.specsavers.nl. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 1 7 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Deze korting geldt niet in combinatie met andere acties. Veel werknemers in de bouw kiezen ervoor zelfstandige te worden. Vorig jaar kwamen er in Zeeland 165 bouwbedrijfjes bij. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Natuurlijk, je hebt meer vrijheid. Maar het grootste voordeel van zelfstandig werken is het geld. „Je houdt veel meer over dan in loondienst", zegt tegelzet ter Adwin van de Zande, die vier jaar voor zichzelf werkt. „Ik werk te bij mijn vader die een bouwbe drijf had. Daar heb ik vijftien jaar getegeld. Ik werkte toen voor een vaste opdrachtgever en dat doe ik nog steeds." Hij is één van de vele mensen die ervoor hebben gekozen om niet voor een baas te blijven werken, maar een eigen bedrijf te begin nen. Vooral timmerlui, schilders 'Als je van acht tot vijf wilt werken, moet je er echt niet aan beginnen' of loodgieters beginnen relatief vaak voor zichzelf Vorig jaar kwa men er in Zeeland 165 nieuwe bouwbedrijven bij, dat is ruim zes tien procent van alle starters. Het grootste deel daarvan is een een mansbedrijf: een zelfstandige zon der personeel (zzp). Eén vijfde van die starters in de bouw was in 2007 afkomstig uit het buitenland, vooral uit Polen. Je hebt meer vrijheid als je voor je zelf werkt, zegt Cor de Ridder uit Arnemuiden, sinds een half jaar zelfstandig tegelzetter. „Het werk is ook zonder meer leuker." De zelfstandigheid is een groot voor deel, vindt ook de Middelburgse schilder Chris Wijs, die vijf jaar voor zichzelf werkt. „Je kunt zelf je karweien organiseren. Als je voor een bedrijf werkt, moet je maar zien waar je heen wordt ge stuurd." Dat is tegelijk ook een na deel vindt schilder Gerard Croone uit Westdorpe. „Als je van acht tot vijf wilt werken, moet je er echt niet aan beginnen." Vooral het ma ken van offertes kost veel tijd. „En sommige klanten willen al een of ferte voor een klusje van tweehon derd euro." Werk is er zat, zeggen Croone en Wijs. Ook Huub Geelhoed uit Sint Maartensdijk heeft genoeg te doen. „Ik ben nu in Amsterdam aan het werk, er is hier veel behoef te aan schilders. Aan vaklui dan. Er zijn ook veel zelfstandigen die weinig kennis hebben. Ik heb nog ambachtsschool gedaan, maar te genwoordig zegt iedereen dat hij schilder is." Je moet weten wat je doet, vindt ook Chris Wijs. „Je moet wel je vak beheersen, vaak zie je bij die kleine bedrijfjes dat mensen er van alles bij gaan doen, schilders die tegels gaan zetten bij voorbeeld." Ondanks de grote vraag naar vak mensen, lijkt er toch een einde aan de groei van het aantal starters te komen, zegt Mare Volleman van de Zeeuwse Kamer van Koophan del. „Vanaf 2002 is het aantal zelf standigen in de bouw enorm geste gen. Op zeker moment is het pla fond bereikt." In de rest van het land is dat al merkbaar, Zeeland volgt wat later, denkt Volleman. AMSTERDAM - Bedrijven in de Am sterdamse haven kampen met een tekort aan werknemers door ta nende belangstelling onder jonge ren. De komende jaren tot 2020, zijn vijftienduizend nieuwe werk nemers nodig voor vervanging van gepensioneerden en voor bedrijfs- uitbreidingen. De gemeente en de bedrijven zetten alles op alles om te voorkomen dat het personeelste kort ernstige gevolgen krijgt. Volgens Ab van der Neut, woord voerder van het Amsterdamse Ha venbedrijf, is het personeelstekort onder andere ontstaan doordat de haven 'niet sexy genoeg' is. „De lo nen zijn prima en het werk is al lang niet vies of zwaar meer, maar toch zien veel werknemers de ha ven niet als een serieuze optie om later te gaan werken." De komende twaalf jaar zijn in Amsterdam alleen al tienduizend arbeidskrachten nodig om haven werkers die met pensioen gaan, te vervangen. Daarnaast ontstaan door groei van de haven vijfdui zend nieuwe banen. Drie Regionale Opleidingscentra (ROC's) in Amsterdam gaan nu in het Westelijk Havengebied een Ha ven Logistiek College opzetten. De ROC's bieden er alle drie een prak tijkgerichte opleiding aan, die voor bereidt op werken in de haven. LONDEN - Britten die een huis ko pen voor minder dan 175.000 pond (215.000 euro) hoeven de ko mende twaalf maanden geen over drachtsbelasting te betalen. Zo hoopt Groot-Brittannië de kwij nende huizenmarkt nieuw leven in te blazen. DEN HAAG - ASN Bank heeft in de eerste helft van 2008 geprofiteerd van de hang naar duurzaamheid bij consumenten. De volle dochter van bankverzekeraar SNS Reaal trok 32.000 nieuwe klanten. Het beheerd vermogen steeg met 720 miljoen naar zo'n 5,6 miljard euro. Calluna vulgaris 'Beauty Ladies'. De ideale vervanger van de uitgebloeide zomerbloeiers. Potmaat 9 cm. Excl. mand. In diverse kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15