Drukbezochte zomerborrel Loket Breskens krijgt nieuwe jachtwerf Procesinnovatie in industrie Netwerk Dinner Comedy Night Zeeuwse zaken in nieuwe agenda «het circuit 42 Enthousiaste drukte op De Boerderij van DOW Chemical. Het was een drukte van belang op de zomerborrel van Het Loket in communicatiecentrum De Boer derij van DOW Benelux. En dat stemde directeur Marc Cardon van Het Loket tot tevredenheid. "We merken dat Het Loket in een steeds grotere behoefte voorziet." door Henk van de Voorde TERNEUZEN - Speciale gasten onder de ruim 150 aanwezigen waren Dick Schip per, Production Leader LHC van DOW Benelux en BZW-voorzitter David Lu te- ij n. Zij wezen op het grote belang voor de Zeeuwse economie van op de vraag van de arbeidsmarkt afgestemde opleidingen. Het Loket richt zich op 'makelen en scha kelen' tussen onderwijs en bedrijfsleven, tussen erkende (met name Zeeuwse) op leidingsinstituten en regionale onderne mers. Het Loket zoekt voldoende deelne mers om een groep te vonnen, zodat be drijfsopleidingen in Zeeland kunnen wor den georganiseerd. Het Loket, dat wordt aangestuurd vanaf de (toekomstige) kennisboulevard aan de Edisonweg in Vlissingen, is dé makelaar voor bedrijfsopleidingen in Zeeland. De intermediair was tot voor kort als project onderdeel van het Technocentrum Zee land, maar met ingang van 2008 is Het Lo ket een zelfstandige stichting. "We hebben er heel hard voor gewerkt. De verzelfstan diging is iets om trots op te zijn voor Zee land. Dit resultaat is de optelsom van alle partijen die hieraan hebben meegewerkt. We kunnen nu veel slagvaardiger opere ren. We zijn nu officieel doorgegroeid van project naar organisatie. Het is een erken ning in de markt. Naast de grotere bedrij ven willen we het blikveld verder verrui men naar het MKB en de gemeenten. Dit kan worden gerealiseerd door het gericht onder de aandacht brengen van cursussen onder de MKB bedrijven middels e-mail- In IJzendijke kwamen veertig on dernemers en adviseurs bijeen om kennis te delen en kansen zichtbaar te maken voor Zeeuwse onderne mers in de industrie. Tijdens de bij eenkomst hebben vijf MKB-bedrij- ven het spits afgebeten door met TNO een innovatietraject in te gaan. door Ron Gregoor IJZENDIJKE - Dit traject wordt begeleid door Syntens en ondersteund door studen ten van de Hogeschool Zeeland. Maar ook vooraanstaande BZW-bedrijven brachten hun deskundigheid in en namen actie! deel aan de discussie. Resultaat: een inspireren de ochtend met praktische verbetermoge lijkheden waar de aanwezigen hun voor deel mee doen. Nieuw personeel is nau welijks te vinden en toch willen onderne mingen groeien. De klant stelt steeds ho gere eisen: een kwaliteitsproduct op maat en liefst gisteren geleverd. Daarvoor is men nauwelijks bereid meer te betalen dan voor een standaardproduct uit een lagelo nenland. Kortom, is er in de toekomst nog wel een boterham te verdienen in de Zeeuwse maakindustrie? Tijdens de bijeenkomst kwamen aan de hand van de vijf MKB bedrijven allerlei mogelijkheden voor procesinnovatie aan bod. Denk aan het realiseren van verbete ringen ten aanzien van orderdoorlooptijd, productiviteitsverhoging en flexibilisering van de inzet van personeel. Maar het meest Inspelen op de Zeeuwse Economie is het thema dat behandeld wordt tijdens een netwerk diner, dat op 30 september gehouden wordt in het Klooster van Rilland. Voor het Netwerk Dinner zijn de leden van de Businessclub Zeeland uitgenodigd. Onder hete genot van een drie gangen di ner kunnen zijn spreken over een groot aantal onderwerpen, die voor economisch Zeeland van belang zijn. Vaste tafelgeno ten zijn de directie en medewerkers van de NV Economische Impuls Zeeland, mede werkers van het Rewin en vertegenwoor digers van de Zeeuwse politiek. Voorafgaand aan het etentje krijgen de Dali Sailing uit Antwerpen is uitgebreid richting Breskens. De nieuwe jachtwerf, Breskens Yacht Service, is deze zomer in gebruik genomen. Op de plek van het voormalige Standfast. Foto: duofoto verkeer. We zijn voornemens om de ge meenten uit te nodigen voor een bespre king waarbij we de werkwijze en de voor delen van Het Loket onder de aandacht willen brengen. We zijn van plan om in oktober of november een opleidingen- markt te organiseren: een bijeenkomst waar Zeeuwse opleiders middels een stand hun cursusaanbod voor de bij Het Loket aangesloten participanten kunnen toelich ten", aldus Mare Cardon. De Kring van Werkgevers in de Kanaalzo ne heeft het programma 'Instroom Tech niek' ontwikkeld, dat al enkele jaren met veel enthousiasme wordt uitgevoerd, compleet met docentendagen, bedrijfsbe zoeken en een actievere rol voor de ou ders. Karlie van de Vijver nam op de zomerbor rel afscheid als voorzitter van Het Loket. Hij wordt als preses opgevolgd door Glenn Leijssen, vennoot bij Van Jole Partners. door Ron Gregoor BRESKENS - De nieuwe vestiging start met zes medewerkers, die zich toeleggen op de stalling, onderhoud, service en ver koop van zeiljachten. Met het oog op de mogelijke toekomstige verdubbeling van 600 naar 1200 ligplaatsen in de jachthaven van Breskens voorziet de directie in de toekomst een verdere groei van de organi satie in Breskens. Deze vestiging is bege leid door NV Economische Impuls Zee land, de provinciale ontwikkelingsmaat schappij voor Zeeland. Het management van Breskens Yacht Ser vice bestaat uit Ralph Berkmans van Dali Sailing en Filip de Wilde. Dali Sailing is in 2000 opgericht door Ralph Berkmans. Ralph Berkmans is sindsdien professioneel bezig met de watersport. Daarnaast is Dali Sailing sinds 4 jaar distributeur van Grand Soleil zeiljachten in België. De dienstverlening van Breskens Yacht Service zal vooral geconcentreerd zijn op handeling, service, onderhoud, droge stal ling, winterberging en herstellingen van jachten. De droge stalling zal een nieuwe dienstverlening worden. Hiervoor zal in de nabije toekomst 3.000 m2 vrijgemaakt worden aan de kade, hopelijk nog voor winter 2008-2009. Volgens directeur Ralph Berkmans was het een voor de hand Eggende keus zich in Breskens te vestigen. Doordat Standfast failliet ging, is er ruimte ontstaan voor een nieuwe onderneming die zich kan toeleg gen op het onderhoud en service aan jach ten. Ook zijn er vanuit NV Economische Impuls Zeeland en de lokale instanties een aantal incentives en hulp geboden om een goede start te kunnen maken. Daarnaast had Dali Sailing reeds op een aantal punten samenwerking gezocht met Standfast en natuurlijk wenst Dali Sailing deze dienst verlening aan haar klanten verder te conti- De Sluise wethouder Henk Luijendijk, kernwethouder van Breskens, ziet in de komst van Breskens Yacht Service een nieuwe positieve impuls voor Breskens. "Met de mogelijke toekomstige verdub beling van het aantal ligplaatsen is het be langrijk voor de uitstraling van Breskens, dat zich een professionele organisatie be zighoudt met de service voor en onder houd van de zeiljachten die Breskens aan doen en daar gelegen zijn." Java's Comedy Night van de ondernemende mensen van Rotaract Zeeuws- Vlaanderen wordt op vrijdag 26 september (vanaf 20.00 uur) gehouden in de DOW-zaal van het Scheldetheater. bijzondere van deze ochtend was toch dat ondernemers, intermediairs en kennisin stellingen hun kennis bundelden om pro cessen bij MKB ondernemers slimmer in te richten. Deelnemer Marten Harinck, directeur van Knieriem viel op dat: 'uit onderzoek blijkt dat procesinnovatie veel meer bijdraagt aan de winstgevendheid van een bedrijf dan productinnovatie'. Kortom de deelnemers waren zeer geïnte resseerd vandaar dat vijf nieuwe bedrijven zich vanochtend aangemeld hebben voor een innovatietraject en er binnenkort meer bijeenkomsten volgen. Onderwerpen waar tijdens de volgende bijeenkomsten dieper op ingegaan wordt zijn de 'Human factor' bij veranderingen, Ergonomie en Besparing van water en energie. De opbrengst van de gezellige avond amu sement wordt aangewend ten bate van het goede doel 'Axelerando'. Deze vrijwilli- gersclub zet zich in om de verstandelijk gehandicapte medemens plezier te laten beleven aan muziek. Drie aanstormende Nederlandse en Belgische stand-up come dians (waaronder de winnaar publieksprijs Camuz kleinkunstfestival en de finalist van het Griffoen kleinkunstfestival) zullen de bezoekers entertainen. Er is tevens een 'special' act. In de pauze zal een band voor de nodige sfeer zorgen. De prijs voor een toegangskaart bedraagt twintig euro per persoon; de kaartverkoop vindt plaats via het Scheldetheater. www.javacomedynight. nl In dijkpaviljoen de Westkaap te Westkapelle is de allereerste Zeelandagenda voor het jaar 2009 gepresenteerd. Het eerste exemplaar werd uitgereikt aan gedeputeerde Wiersma. Die sprak vol lof over de aandacht die de agenda vraagt voor onbekende, maar zeer waardevolle Zeeuwse zaken. deelnemers een inleiding, waarbij mensen van Economische Impuls een overzicht geven van projecten die de komende jaren in Zeeland spelen en waar ondernemers op in kunnen haken. De bijeenkomst begint om 17.00 uur. WESTKAPELLE - De agenda is een idee van reclameduo Evenhuis Van Broek hoven. Zij zorgden voor de vorm en in houd van de agenda. Tientallen themapa gina's, volop foto's van fotograaf Marijn Kluijfhout, een getijdentabel en een over zicht van niet alleen de Nederlandse maar ook alle Belgische en Duitse schoolvakan ties maken de agenda tot een uitermate nuttig Zeeuws product. Kleine dorpskroegjes, vergeten getijdeha ventjes, in onbruik geraakte recepten, ou de groentesoorten en andere kwetsbare za ken. Volgens Wiersma zijn het juist die za ken die Zeeland zo'n boeiende provincie maken. 'En precies die onderwerpen krij gen in deze agenda volop aandacht. Dat maakt het een wat mij betreft zeer waarde volle uitgave'. De Zeelandagenda 2009 kost in de winkel 15,90 euro en is onder meer te koop bij de Zeeuwse boekhandels. Voor bedrijven en organisaties zijn volop mogelijkheden om de agenda bijvoorbeeld van het eigen logo te voorzien. Meer informatie is te krijgen bij de uitgever, Pieters Grafisch Bedrijf te Groede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 118