Duurzaam en collectief ondernemen op Contacta Contacta» Hfl Overheid heeft boter op het hoofd Evenementen in de Zeelandhallen F.K CLEANING vof www.fkcleaning.nl Ambiance Zonwering Goes Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl www.ambiance-zonwering.nl Ook voor de tweeëntwintigste editie van dit business Meeting Point dat van 7 tot en met 9 oktober 2008 plaatsvindt in de Zeelandhallen is de belangstelling enorm. De snelle beslisser kan zich nog verzekeren van een plaatsje in een van de drie hallen van het Goese beurzen- en evene mentencomplex. Onderwerpen die dit jaar centraal staan zijn duurzaam, collectief en grensoverschrijdend on dernemen. Deze worden op afzon derlijke pleinen gepresenteerd. door Loes van der Hoeven GOES - Projectmanager Jeanet Menheere is verheugd dat de ontwikkelingen in de markt nieuwe deelnemers naar Contacta heeft getrokken en andere na één of meer jaren van afwezigheid heeft teruggebracht. "Opvallend is dat veel Zeeuwse bedrijven aanwezig willen zijn op onze voornaamste bedrijvenbeurs. Er is sprake van een trend, die goed is voor onze economie: Als Zeeuwse business-to- business organisatie hoor je op Contacta aanwezig te zijn! Dat kan zijn met een in dividuele stand, maar ook in de vorm van een gezamenlijke beursdeelname of als on derdeel van een plein. Anderzijds groeit het aantal deelnemers van buiten de pro vincie nog steeds en wordt de aantrek kingskracht van Contacta op Belgische or ganisaties elk jaar sterker." land het bedrijfsleven inspireren en facili- teren om duurzaam te gaan inkopen. Te vens bereiden wij momenteel een lezin genprogramma rondom MVO voor. Na tuurlijk zal onze succesvolle campagne 'Fietsen Scoort' niet ontbreken op Con tacta! Inmiddels ondersteunen ruim 2500 deelnemers in Zeeland en zo'n 90 Zeeuw se bedrijven dit gezonde initiatief. Daar mee kunnen de fietsers mooie prijzen win nen en maken hun werkgevers door spon soring van de gereden kilometers projec ten op het gebied van fietsstimulering en andere aspecten van duurzame ontwikke ling in ontwikkelingslanden mogelijk", al dus projectleider Ron Martens van COS Zeeland. Grensoverschrijdend ondernemen Jeanet Menheere is tevreden met de grote belangstelling voor de promotie en beurs deelname van Eures Scheldemond (Euro pean Employment Services), die Tom Schiettecat namens de Unie van Zelfstan dige Ondernemers (UNIZO) verzorgt. Dit resulteert in een representatief plein 'Grensoverschrijdend Ondernemen'. Veelzijdig De Zeelandhallen zijn volop in beweging. Per 18 augustus is Rob Scharf aangetreden als directeur van deze ambitieuze organisa tie. In de beurskrant van Contacta die ver schijnt in de Ondernemer van oktober, zal de van Ahoy Rotterdam afkomstige direc teur zich uitgebreid voorstellen. Ook voor het nieuwste evenement de Zeeuwse Najaars Beurs die van 17 tot en met 19 oktober plaatsvindt is de belang stelling enorm. Daar staat 'beleving' cen traal. Op deze consumentenbeurs worden onder meer een zelfverdedigingsworkshop en een djembee sessie gehouden. Elke be zoeker ontvangt een Goody Bag die boor devol zit met aantrekkelijke aanbiedingen van standhouders. Ten slotte kijken de Zeelandhallen dank baar terug op de rol die zij hebben ge speeld bij de succesvolle Ride for the Ro ses. Het gehele evenementencomplex hebben zij belangeloos beschikbaar gesteld Foto: Jan Koeman voor dit megafietsspektakel door Zeeland. KWF Kankerbestrijding krijgt de hele op brengst van het evenement. De Ondernemer is al vijf jaar de media partner van Contacta! wuw.contacta.nl drs. P.J.H. den Hartog Consultant den Hartog - PersoneelsAdviesDienst in Goes In veel beroepen moeten de werknemers alle zeilen bijzetten om op oudere leeftijd nog mee te kunnen. Hoeveel procent haalt in de uitvoerende beroe pen, zoals bouwvakarbeiders, metaalbewerkers, stratenmakers, monteurs, verpleegkundigen, ziekenverzorgenden, groenverzorger, grond- en wegwer kers, de pensioengerechtigde leeftijd? Voor het zestigste levensjaar is een groot deel van de werknemers in de uitvoerende beroepen vertrokken. Enkele jaren geleden ging dat via de WAO en speciale regelingen. Nu is men aange wezen op de WIA (met nauwelijks kans op een uitkering) en flex-pensioen. De werkgevers zijn verplicht een goed ouderenbeleid te voeren en te zorgen dat de oudere werknemer actief blijft tot het 65ste levensjaar. Dit kan door hun taken aan te passen of een functie te bieden, die zij nog wel tot hun pen sioengerechtigde leeftijd kunnen vervullen. Voor de werkgevers is dat een grote zorg en het is niet altijd mogelijk. Ik merk in de praktijk dat een goed ouderenbeleid een zware opgave is, vooral voor de kleine werkgevers. De overheid heeft daar geen begrip voor. Enige steun mag de werkgever uit die hoek dan ook niet verwachten. Nee, de ministers bieden over elkaar heen. De pensioendatum moet naar 67 jaar en minister Donner vindt zelfs dat de groei van de pensioenleeftijd naar 70 jaar onvermijdelijk is. Waar hebben zij het over! De politie, de brandweer, de ambulancedienst, de mensen bij het leger, mari ne, luchtmacht bouwen versneld (2,25% per jaar) grote pensioenrechten op, zodat men rond de zestigste met flexpensioen kan gaan. Ook medewerkers van rijkswaterstaat op de radarposten in de Wester-Schelde of bij de verkeers leiding op Schiphol hebben riante regelingen. In plaats van de werknemers in een aangepaste functie te laten werken tot 65 jaar, laat de overheid hen ver trekken met riante regelingen. Ouderenbeleid is voor de overheid niet nodig. En wie betaalt dat??? Volgens mij heeft de Overheid boter op het hoofd. Ook in 2008 zijn er diverse noviteiten. Beursdeelnemers hebben bijvoorbeeld de mogelijkheid zich binnen het beurscom plex extra te presenteren in de vorm van een lezing. Ondernemers die op Contacta staan en zich voor deze primeur willen aanmelden, kunnen dit doen bij de organisatie van 27 t/m 28 september Snuffelmarkt 7 t/m 9 oktober Contacta 17 oktober Stoffenspektakel 17 t/m 19 oktober Zeeuwse Najaars Beurs 25 t/m 26 oktober Snuffelmarkt 1 november PZC 250 jaar 7 november Rhythm of the Dance 22 november Zeeuwse T rekpaarde nkeuring 22 t/m 23 november Snuffelmarkt 29 t/m 30 november Paranormaal- beurs 6 t/m 7 december Kerstmarkt 20 t/m 21 december Snuffelmarkt 27 december Salsafeest (MiSalsa) 31 december Oüdejaarsparty Vlnr Ron Martens en Leo Minnaar. Contacta via het 'handboek voor de deel nemer' MVO-plein Het vervolg op het succesvolle evenement Duurzaam=Gewoon Doen krijgt steeds meer gestalte. Provincie Zeeland en het centrum voor internationale samenwer king COS Zeeland organiseren voor het eerst op Contacta het MVO-plein. "De provincie treedt daar uitsluitend op als in termediair. Wij stimuleren de deelname van bedrijven die duurzaam ondernemen hoog in het vaandel hebben staan en facili- teren de daarvoor benodigde ruimte op het plein", zegt Leo Minnaar. Samen met projectleider Annemarie Mol vertegen woordigt hij de provincie bij de organisa tie van het plein. "Onze stand staat midden op het plein met de deelnemende bedrij ven eromheen. Omdat België het MVO- event in 2010 organiseert, hebben wij zo wel Nederlandse als Belgische bedrijven benaderd voor deelname. Zij hebben te vens een beursintroductiemap van de Zee landhallen ontvangen". "COS Zeeland in troduceert op het MVO-plein de Road show 'Het Nieuwe Inkopen. Het Betere Werk'. Met deze slogan wil MVO Neder- Schoonmaakbedrijf glazenwasserij tel/fax 01 13-403161 info@fkcleaning.nl /OM //f ff F M H\ rTTF P PFTPF M A/ïj /ijri lil ïf iVrWpr it ig f' «II' Jil-er, 4 rcr r.3t' ïh'KfAt- 4 jZ°dév»rfcr, - p„

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 113