Van de Berg meerkamper van nationale klasse Sport Nu in de webwinkel! LEZERSEKTRA PZC 4-daagse busreis fascinerend Berlijn Zeldzame 9 jaar oude Spaanse topwijn! mimi Dertienjarige atleet gooit Zeeuws record speerwerpen. □2 Roy Gijzel tweede in Lindenbergh wint wielerkoers Oostakker toernooi in dubbelspel Nancy van de Ven in frontlinie in Engeland Speciaal samengesteld voor u! 219,- Een buitenkans! Lezersprijs Oost en Zuid door Jasper Harthoorn VLISSINGEN - De Middelburger Tom van de Berg is met over macht Zeeuws kampioen meer kamp bij de D-junioren geworden bij de titelstrijd in Vlissingen. De atleet van Delta Sport, die net dertien jaar is geworden, luisterde zijn kampioenschap op met een Zeeuws record bij het speerwer pen. Hij wierp de speer 43 meter en 56 centimeter ver en verbrak daarmee het record van Emiel Roodenburg, dat maar liefst 21 jaar in de boeken stond. Hij verbeterde het record met acht centimeter. Van de Berg boekte verder per soonlijke records op de onderde len tachtig meter sprint (10,80 sec.), tachtig meter horden (13,40 sec.), hoogspringen (1.65 m.) en ko gelstoten (9.62 m.). De Middelburger boekte een totaal score van 4179 punten, waarmee hij clubgenoot Edwin van Bem- den 217 punten voor bleef Van Bemden was de sterkste op de on derdelen tachtig meter sprint, tach tig meter horden en kogelstoten. David Ponnuthurai van Dynamica werd derde. Voor Van de Berg wacht op 7 sep tember het Nederlands kampioen- Samantha Lernout en Mariska Bun van RKHAV uit Hulst worden beiden Zeeuws kampioen meer kamp. Lernout bij de B-junioren en Bun bij de C-junioren. GOES - Roy Gijzel uit 's-Heer Arendskerke heeft zaterdag tijdens de wielerronde in het Belgische Oostakker een tweede plaats be haald. In een sterk bezet veld demarreer de nieuweling Roy Gijzel, rijdend voor de Belgische wielerformatie AH Gentse Velosport, op 25 km van de streep. Hij kreeg het gezel schap van twee medevluchters. De sprint werd gewonnen door de Brit Perry Bowater voor Roy Gij zel. De Belg Joeri Vervaet eindigde als derde. EINDHOVEN - René Lindenbergh heeft in Eindhoven het met twee sterren gedoteerde nationaal rang- lijsttoernooi in het dubbelspel ge wonnen. De Goesenaar won sa men met Robert van Ewijk met tweemaal 7-6 van Stefan Aarts en Thomas Rohof. In het enkelspel verloor Lindenbergh in de halve fi nales kansloos met 1-6 2-6 van Ru ben de Kleijn, de latere winnaar. In het vrouwendubbel won de in Vlissingen geboren, maar nu in Eindhoven woonachtige Afke Har- tog de finale. PZC Maandag 1 september 2008 41 schap voor D-junioren in het Olympisch stadion in Amsterdam. Hij dingt daar op de onderdelen hoogspringen en speerwerpen mee naar de prijzen en wordt ge zien als podiumkandidaat. Bij de meisjes presteerden de atle ten van RKHAV uit Hulst goed. Sa mantha Lernout werd kampioene bij de B-junioren met 3969 punten en Mariska Bun was de sterkste bij de C-junioren met 3665 punten. Bij de jongens C-junioren kwam de beste Zeeuw, Thomas Kempe van Dynamica, tot een zesde plaats met 4223 punten. Patrick Looij van AV'56 was de bes te Zeeuw bij de B-junioren, ook met een zesde plaats. Bij de D-ju nioren bij de meisjes werd Meike van Gastel tweede met 3127 pun ten. FOXHOLES - Motorcrossster Nancy van de Ven heeft een internatio naal meisjesveld in het Engelse Foxholes het nakijken gegeven. De tienjarige rijdster uit Vlissingen was in vijf van de zes manches de beste. In vier van die vijf races reed Van de Ven, sinds kort getraind door haar broer en GP-rijder Rinus, van start tot finish aan de leiding. „Dit was de eerste keer dat Nancy al leen tegen meiden heeft gereden", zei haar broer. „En ze stak er toch wel bovenuit." 1 bestelsnel opwww.pzc.nl/webwinkel In samenwerking met Oad Reizen reist u vanuit uw eigen regio per touringcar naar het fascinerende Berlijn. Vertrek: vrijdag 12 september 2008 Lezersprijs vanaf prijs p.p. op basis van twee personen Deze rode wijn uit Spanje is niet minder dan een Casa Safra Alicante Reserva uit 1999. Een Monastrell wijn uit het wijngebied Allicante, dat bekend staat om volle en rijke wijnen. De toevoeging Reserva geeft aan dat deze wijn minimaal twee jaar heeft gerijpt op (eiken)houten vaten. Deze wijn is daardoor rijp en belegen geworden, met een uitbundige smaak van gekonfijt fruit, pruimen en vanille. Casa Safra Alicante Reserva Normale prijs €9,90 Bij minder dan 4 dozen, 5,95 verzendkosten per doos van 6 flessen. Lekker fietsen in eigen land. Fietskaartenserie Oost: 1. Veluwe 2. Drenthe 3. Twente Fietskaartenserie Zuid: 1. Kempenland 2. Zeeuwse Eilanden 3. Noord-Limburg Prijs per fietskaartenserie Adviesprijs exclusief 2,95 verzendkosten Serie Oost Serie Zuid 23,85 Tom van de Berg in actie tijdens het kogelstoten. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81