Ride for the Roses breekt records -Weken! Brand pomp Az eist leven Feyenoord gaat hard onderuit bij Heracles 33 Recordopbrengst geld en een recordaantal deelnemers. Verplichte evacuatie en avondklok afgekondigd in New Orleans. dag P"'lzen weg i löt>e Word ook abonnee! yL/, 20° HET WEER: Geregeld zon Maandag 1 september 2008 - PROVINCIALETtEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 206 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 GOES - Met een bedrag van 1.091.275 euro heeft de Zeeuwse Ri de for the Roses gisteren een re cordbedrag voor KWF Kankerbes trijding ingezameld. Bijna 14.000 deelnemers verschenen aan de start bij de Zeelandhallen in Goes. De meesten van hen reden mee in bedrijventeams. De organisatie meldde enkele val partijen, waarbij drie gewonden naar het ziekenhuis moesten wor den gebracht. De verwachte verkeerschaos in Zeeland als gevolg van afgesloten wegen, bleef uit. Volgens de poli tie was er overdag nauwelijks spra ke van hinder. De wegen konden door het voorspoedige verloop van de toertochten al om 15.30 uur worden opengesteld, anderhalf uur eerder dan voorzien. Aan het eind van de dag stropte het verkeer op de A58, tussen Heinkenszand en Bergen op Zoom, wel op. Niet alleen omdat deelnemers aan de Ride vertrok ken, ook veel strandbezoekers keer den huiswaarts. ptó pagina 3: commentaar; pagina's V_V 25 t/m 31: meer over de Ride j Zie ook www.pzc.nl voor vele le zersfoto's van de Ride New Orleans vlucht WASHINGTON - De Amerikaanse stad New Orleans (Louisiana) wordt geëvacueerd uit vrees voor de storm Gustav. Ruim een half miljoen mensen uit de stad en de omliggende regio zijn gisteren ver trokken in noordelijke richting. Drie jaar na de verwoestende orka nen Katrina en Rita moeten de in woners van de laaggelegen stad op nieuw vluchten voor een tropi sche cycloon. Katrina veroorzaakte in 2005 in het gebied ruim 1800 doden. New Orleans is nog lang niet be stand tegen de orkaan Gustav. „De deuren staan nog wagenwijd open", zegt Piet Dircke, waterma nager van het Arnhemse inge nieurs- en adviesbureau Arcadis. Arcadis is, evenals het Nijmeegse ingenieursbureau Royal Hasko- ning, na de verwoestingen van 2005 ingeschakeld om de stad te behoeden voor overstromingen. Aan de aanleg van de drie belang rijkste geplande waterkeringen is nog niet begonnen. Eind 2012 moe ten ze klaar zijn „en het is de kglobere»sburo.n 1/ m en word ook 0 winnaar rv 220 winkels 0900-8482 www.globereisburo.nl gaat nét even verder vraag of dat zal lukken", zegt Dir cke. Meteorologen voorspellen dat Gus tav vanavond (Nederlandse tijd) aan land komt in de Mississippidel- ta bij New Orleans. Gevreesd wordt dat de storm overstromin gen veroorzaakt en grote verwoes tingen aanricht in de kuststreek. Burgemeester Ray Nagin van New Orleans stelde gisteravond een W* Een half miljoen mensen uit New Orleans zijn op de vlucht voor de naderende storm Gustav, die vanavond aan land komt aan de Amerikaanse kust. avondklok in. Zo wil hij voorko men dat plunderaars kunnen profi teren van de evacuatie. Nagin kon digde zaterdagavond het verplichte vertrek af van de 240.000 inwo ners van de stad. De Amerikaanse president George Bush gaat niet naar de Republi keinse conventie die vandaag in Minneapolis/St. Paul begint. Hij reist vanwege de orkaandreiging naar Texas. Bush wil in een crisis centrum in Austin de ontwikkelin gen rond Gustav volgen. pagina 10: New Orleans op de loop voor cycloon NIEUWEGE1N - In de uitgebrande tankshop van een tankstation aan de A2 bij Nieuwegein is gisteren een dode man gevonden. Dat heeft de politie laten weten. De brand ontstond 's ochtends rond half acht doordat een auto de win kel binnenreed. De politie hield twee mensen aan, inzittenden van de auto. De politie vermoedt dat de dode man, een inwoner van Nieuwe- Kritiek op Ride for the Roses was gezeur reageer op www.pzc.nl EN Zeeland: 2 en 3, 13 t/m 17; Bin nenland; 4 t/m 7; Buitenland: 9 t/m 11; Cultuur: 19; Extra: 20 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Ride for the Roses: 25 t/m 31; Sport: 32 t/m 45; Televisie: 46 en 47 gein, een bezoeker van het tanksta tion was, mede omdat zijn auto bij de pomp is aangetroffen. Hoe het slachtoffer om het leven is ge komen, is niet bekend. De brand woedde in het tanksta tion Total Oudegein aan de A2 richting Utrecht/Amsterdam. De brandweer sprak van een grote brand, maar had deze vrij snel on der controle. Er was geen explosie gevaar. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 8 711688 555530 Deelnemers aan de honderdkilometerrit rijden bij Colijnsplaat de Zeelandbrug op. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1