Bert de Bruijckere is boer Aaiatcijrvoelöii HET BEROEP VAN... Hij is agrarisch ondernemer, maar als je Bert de Bruijcke re 'boer' noemt, zal hij je dat niet kwalijk nemen. De 23-jarige Zeeuws-Vlaming studeerde vorig jaar in Den Bosch in de agrarische bedrijfskunde en vormt sindsdien een vereniging onder firma (VOF) met zijn ouders. Het is hard werken voor Bert de Bruijckere. Hij is minstens zestig uur per week bezig op het boerenbedrijf en als het binnenkort eindelijk eens goed weer wordt, nog veel meer dan dat. Dan kan bijvoorbeeld het stro van het land worden gehaald. Enig voordeel van het slechte weer deze zo mer is dat de rechtsback van derdek lasser Aardenburg de hele voorberei ding heeft kunnen meemaken. „Maar volgende week verwachten ze goed weer. Dan zal ik niet op de trai ning verschijnen." Als de competitie begint, is de zon dag heilig. Dan zal De Bruijckere nooit een wedstrijd verzuimen. „Je kunt het niet maken om weg te blij ven, zeker niet als je in het eerste speelt. We zijn net gepromoveerd naar de derde klasse en zien het ko- mende seizoen als een grote uitda ging." Het bedrijf van de familie De Bruijc kere omvat akkerbouw (zo'n 100 hec tare), pluimvee (vleeskuikens) en een fouragehandel. Daarnaast is de voet baller in de wintermanden nog als freelancer betrokken bij een agra risch handels- en adviesbedrijf Hij adviseert hoe boeren energie kunnen besparen. De techniek is al zo ver ge vorderd dat de warmte uit melk kan worden gehaald en voor andere doel einden kan worden gebruikt, vertelt De Bruijckere. „Het is niet zo dat we dat nodig hebben om rond te kun nen komen. Op deze manier heb ik nog wat aan mijn studie. En verder zie je hoe het er bij collega's aan toe gaat. Daar kun je veel van leren." Koen de Vries PZC Zaterdag 30 augustus 2008 KWADENDAMME Kwadendamme beleefde vorig jaar een uiterst bewogen seizoen, dat niet alleen op degradatie uitliep maar ook het tussentijds opstappen van trai ner Serge Beulens en het vertrek van tien spelers tot gevolg had. Kees Goeman is de nieuwe trainer en staat voor de opgave om aan een nieu we ploeg te bouwen nu er schoon schip is gemaakt. „We gaan de compe titie in met een mix van jonge spelers en een aantal ouderen", zegt hij. „Na alle heibel van vorig jaar willen we dit seizoen weer het accent op het voetballen zelf leggen." De selectie werd aangevuld met louter A-junioren, die aan de hand van Erik de Groene tot volwaardige eerste elftalspelers moeten uitgroeien. „Gezien de ploeg die er nu staat, moeten we in de middenmoot kunnen meedraaien", verwacht Goeman. LEWEDORPSE BOYS Lewedorpse Boys staat dit seizoen onder leiding van Eric van Britsom, die vorig jaar nog bij Spui werkzaam was en de opvolger is van Edwin Zuidwegt. Zijn doelstelling is duidelijk: „We willen het beter doen dan vorig jaar", zegt hij. „Dat betekent dus een plaats bij de eerste vier." Van Britsom weet zich daarbij verzekerd van een brede selectie. „Vorig jaar had Lebo 15 man, nu 25 in de selectie." De komst van Mimo Fofana (Zeelandia Middelburg), Junior Bangola (Zeeland Sport), Eugène van Engel (Vlissingen) en Pepijn de Smet èn de doorbraak van een aantal jeugdspelers moet uiteindelijk resulteren in een stapje hoger. „Maar eerst willen we ons verbeteren, niet alleen in voetbaltechnisch opzicht, maar ook op mentaal en fysiek gebied", aldus Van Britsom, die moed put uit de resultaten van de voorbereiding. „We hebben tegen zware tegenstanders gespeeld, maar de wijze waarop we dat deden geeft hoop." OUWERKERK Na vijf seizoenen in de onderste regionen te hebben vertoeft, durft Ou- werkerk dit jaar weer voorzichtig naar boven te kijken. „We mikken op het linkerrijtje", zegt elftalleider en voorzitter Ard Boogerd. De nummer dertien van verleden jaar heeft eindelijk een verjonging kunnen doorvoe ren en wil dit seizoen voor alles de basis voor de nabije toekomst leggen. „Vorig jaar wilden we ook al verjongen, maar toen kwam het er door om standigheden niet van", legt Boogerd uit. Na de komst van onder meer Ronald van Vossen, Luc de de Reus en Ra mon Bolier, die het keepersprobleem heeft opgelost, heeft Ouwerkerk als nog de mogelijkheid aan een nieuwe ploeg te bouwen. „We hebben nog maar enkele spelers van rond de dertig, de rest is begin twintig of jon ger", aldus Boogerd. Trainer Arie Janse werd overigens opgevolgd door Jakkoo Brouwer, die al eerder de scepter zwaaide in Ouwerkerk. Gerard Olijhoek neemt wekelijks ook een training voor zijn rekening. RENESSE Renesse hoopt het komende seizoen hetzelfde te presteren als vorig jaar, toen de ploeg een periodetitel pakte en na Nieuw Borgvliet en Odio de minste verliespunten had. „Als we niet vijf punten in mindering hadden gekregen, waren we als derde geëindigd", zegt trainer Leon Bakker. De selectie nam afscheid van Stefan van Vught (naar Duiveland) en Frenk van Hengel (naar het buitenland), maar kreeg ook aanvulling van een aantal spelers van buitenaf. „De potentie is er", aldus Bakker. „Maar het moet allemaal nog groeien." Hooggespannen zijn de verwachtingen in elk geval niet omdat de selectie opnieuw niet al te breed is. „Als we niet voltallig zijn, zijn we kwetsbaar", weet Bakker, die met een plaats bij de eerste vijf al heel tevreden zal zijn. VOLHARDING Volharding is dit jaar opnieuw in de vijfde klasse B van het zondagvoet bal ingedeeld, na twee seizoenen in 5A te zijn uitgekomen. De ploeg uit Ovezande eindigde vorig jaar als elfde met een totaal van twintig punten en hoopt daar dit seizoen opnieuw op uit te komen. „Onze doelstelling is een zo leuk mogelijke competitie te spelen", zegt trainer Lieven van Belzen. „We zijn ten slotte maar een kleine vereniging met een smalle ba sis." In de selectie is nagenoeg niets veranderd. Willem Bierens keert te rug van een kruisbandblessure en Samir Bouyelma is vertrokken naar Apollo'69. „Omdat we geen A-junioren hebben, hebben we noodge dwongen een aantal B-junioren moeten doorschuiven", licht Van Belzen nog toe. „Die jongens zijn nog wat jong, maar laat ze af en toe maar eens aan het eerste ruiken. Zo kunnen ze er langzaam naar toegroeien." VOSMEER Vosmeer werd vorig jaar vijfde en zal al blij zijn als die prestatie dit sei zoen geëvenaard wordt. „We zijn niet alleen Danny istha en Pascal Zwe- gers kwijtgeraakt, maar we hebben ook nog een aantal geblesseerden", legt trainer Johan Nagtegaal uit. Zo zijn de komende maanden John Vroegop en Jacco Vaders, de twee spitsen, niet beschikbaar en moet ook Arjan Verkamman vanaf de kant toekijken. Nagtegaal kreeg weliswaar versterking in de persoon van keeper Gerben Hoek en van René van den Berg, maar zal vooral op de jeugd moeten te rugvallen. „Niets ten nadele van die jongeren", aldus Nagtegaal, „ze doen hun stinkende best, maar door alle wisselingen is het elftal nog niet in ba lans. We willen in het linkerrijtje eindigen, maar zoals het er nu naar uit ziet zal dat moeilijk worden." samenstelling Aector Dooms, Eddy van der Hooft, Bas Koel, Peter van Kouteren, Marco Puik, Klaas Verspoor, Ron de Waal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93