Onrust Thailand dupeert toeristen McCain verrast met keus voor Sarah Palin Merkel wil meer kolen- en kerncentrales bouwen Beter en scherper zien? de kijkkamer Bezetting van Thaise vliegvelden hindert vakantieverkeer. Drankwinkel laat 'bedorven' bier stelen Grote bosbranden in Zuid-Frankrijk Opluchting over veroordeling generaals Brussel geeft 2 miljoen hulp aan Bihar Onthoofde lichamen gevonden in Mexico 8 I Zaterdag 30 augustus 2008 PZC BANGKOK - Nederlandse reisorgani saties houden de politiek instabie le situatie in Thailand goed in de gaten. Betogers tegen de regering hebben daar de vliegvelden van Phuket, Hat Yai en Krabi bezet. Vooral Phuket is ook bij Neder landse toeristen een populaire va kantiebestemming. TUI Nederland, de grootste reisor ganisatie, zegt dat er gisteren en vandaag geen Nederlandse toeris ten terugkeren naar Nederland. Pas vanaf morgen staan er weer vluchten op het programma. „We hebben van onze contactpersoon ter plaatse gehoord dat de luchtha vens dan weer beschikbaar zullen zijn", zegt een woordvoerder. Sonja Braaksma van BM Air Rei zen, gespecialiseerd in Thailand, zegt echter dat niemand weet hoe lang de bezetting nog zal aansle pen. „Dat kan een paar uur zijn, een paar dagen of een paar we ken." Volgens Braaksma moeten de toeristen die nu nog in de regio zitten, wachten tot de eerste vluch ten weer vertrekken. Uitwijken naar andere luchthavens zou geen optie zijn. De demonstranten eisen het ver trek van minister-president Samak Sundarajev. De premier zou funge ren als stroman van de in 2006 af gezette premier Thaksin Shinawa- tra. Regeringsgebouwen in Thai land worden al dagenlang door de betogers bezet gehouden. Agenten helpen toeristen over de he Sundarajev heeft gedreigd de nood toestand af te kondigen als de si tuatie verslechtert. De alarmcentrale van toeristen en van het bezette vliegveld Phuket. bond ANWB heeft nog geen mel dingen binnen gekregen van Ne derlanders die vast zitten. Hoeveel Nederlandse toeristen momenteel in Thailand vakantie vieren of naar Thailand vertrekken, is niet bekend. Vanaf Schiphol vertrek ken geen rechtstreekse vluchten foto EPA naar Phuket. De meeste vluchten gaan via Bangkok. Een woordvoer der van Schiphol zegt dat er nog geen annuleringen zijn. door onze correspondent Frank Hendrickx OENVER - John McCain heeft voor een complete verrassing gezorgd door Sarah Palin, de 44-jarige gou verneur van Alaska, te kiezen als zijn kandidaat voor het vicepresi- dentschap van de Verenigde Sta ten. De Republikein presenteerde gisteren zijn 'running mate' in Ohio als een integere, vechtlustige hervormer die Washington kan 'opschudden'. „Ze heeft oliemaat schappijen, partijbazen en luie bu reaucraten bestreden. Niemand vertelt haar te gaan zitten." De keuze voor Palin bevestigt Mc Cains reputatie als een dwarse den ker. De 44-jarige moeder van vijf kinderen is nog geen twee jaar gouverneur van Alaska. Ze is ui terst populair in haar eigen staat, maar in de rest van het land is Pa lin volstrekt onbekend. „Ze komt niet uit Washington, maar jullie zullen net als ik onder de indruk raken van haar", zo hield McCain zijn publiek voor. „Ze is precies wat Amerika nodig heeft." Palin, die zich presenteerde als een 'doorsnee hockey mom', zei in haar eerste toespraak tot de partij- conventie van de Amerikaanse De mocraten dat ze de 'status quo' wil bestrijden. „Een schip in de haven is altijd veilig, maar daar is een schip niet voor gebouwd", aldus de gouverneur, die als eerste Repu blikeinse vrouw in aanmerking komt voor het vicepresidentschap. Ze prees McCain als een moedige leider. „Als moeder van een sol daat die naar Irak gaat, wil ik zo'n president in het Witte Huis." Palin richtte zich ook nadrukkelijk op de teleurgestelde supporters van Hillary Clinton. Ze roemde de voormalige 'first lady' voor haar 'waardige en indrukwekkende campagne'. pagina 12/13: Spetterende show HAMM - De Duitse bondskanselier Angela Merkel heeft zich uitgespro ken voor de bouw van nieuwe ko len- en kerncentrales. Merkel deed dat gisteren bij de legging van de eerste steen van een nieuwe steen kolencentrale in Hamm. „We willen niet afhankelijk zijn van buitenlandse energieleveran ciers", zei Merkel. Een eigen ener gie-industrie kan in de toekomst POCHt/M - Met een verzonnen te- rughaalactie hebben twee mannen in het Duitse Bochum een grote hoeveelheid 'bedorven' bier kun nen stelen. Zij belden een slijterij op en beweerden dat ze van een brouwerij waren die een partij ver ontreinigd bier uit de handel wil de nemen. Ze zouden het bier wel komen ophalen. Pas na 41 kratten kreeg de slijter argwaan. PARIJS - Twee grote bosbranden teisteren de omgeving van de Zuid-Franse stad Narbonne. De grootste brand woedt in een moei lijk toegankelijk deel van een natio naal park. De brandweer is daar door niet goed in staat de brand te bestrijden. Meer dan 450 hectare bos is verwoest. De brand bij het dorp Fontcouverte, waar 150 hecta re kreupelhout verloren is gegaan, is grotendeels onder controle. in de Duitse energiebehoefte voor zien en ervoor zorgen dat Duits land een toonaangevend industrie land blijft, aldus Merkel. Door de onrust in de Kaukasus is in het Westen twijfel ontstaan over de betrouwbaarheid van de Russische gasleveranties. Vorig jaar draaide de toenmalige presi dent Poetin de gaskraan dicht toen er betalingsproblemen waren Antonio Domingo Bussi foto EPA BUENOS AIRES - Argentijnse politici en slachtoffers van de dictatuur (1976-1983) hebben opgelucht ge reageerd op de veroordeling tot le venslang van twee kopstukken van het juntaregime. Antonio Domingo Bussi en Lucia no Benjamin Menéndez kregen gis teren levenslang voor het ontvoe ren en laten verdwijnen van sena tor Guillermo Vargas Aignasse in 1976. in Oekraïne. Door de pijpleiding naar Oekraïne stroomt ook het gas naar Europa. Voor twee miljard euro worden in Hamm twee nieuwe kolencentra les gebouwd met een vermogen van 1600 megawatt, die vanaf 2012 op het net worden aangesloten. De centrales hebben in vergelij king met de oudere types een lage re CO,-uitstoot. BRUSSEL - De Europese Commissie stelt voor 2 miljoen euro humani taire hulp beschikbaar voor de slachtoffers van de overstromingen in de Indiase regio Bihar en in Ne pal. Het geld is bedoeld voor voed sel, drinkwater en tenten. In het ge bied zijn ongeveer twee miljoen mensen getroffen. Er zijn minstens vijftig mensen omgekomen en een kwart miljoen huizen is vernield. MEXICO-STAD - De Mexicaanse poli tie heeft in een weiland buiten de plaats Merida op het zuidelijke schiereiland Yucatan elf onthoofde lichamen gevonden. Het gaat waar schijnlijk om slachtoffers van drugsgerelateerd geweld. De hoof den waren spoorloos. Steeds vaker worden in bendeoorlogen mensen onthoofd, maar nog niet eerder werd zo'n groot aantal lichamen in een keer aangetroffen. Het kan! Ontdek de revolutie in brillenglazen; ZEISS i.Scription® goéd zien is fantastisch Segeersstraat Middelburg 0118-674004 zondag en maandag gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8