vrijer in zijn hoofd Amateurvoetbal 35 Bestoun Awrahman is kapper HET BEROEP VAN— mm Svnwe Binnenkort eens letten op de haardracht van de spelers van Zeelandia Middelburg. De zondag-derdeklasser heeft namelijk een kapper in huis. Het is Bestoun Awrahman. In zijn vaderland Irak knipte hij al beroepshalve en nu doet hij dat drie dagen per week in Neder land. Awrahman (33) vluchtte negen jaar geleden vanuit Noord-Irak naar Ne derland. Hij leerde het vak van zijn broer en had samen met hem een kapperszaak met drie stoelen. De aanvaller van Zeelandia Middel burg knipte veel klanten, maar sche ren deed hij minstens evenveel. In Irak gaan veel meer mannen naar de kapper om zich te laten scheren dan in Nederland. Het was hard werken. De zaak was zes dagen per week open, van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat. Nadat hij negen jaar geleden jaar in Nederland kwam, moest Awrahman helemaal opnieuw beginnen. De praktijkkennis die hij in Irak had op gedaan, was hier helemaal niets waard. In 2003 kreeg de Irakees een Nederlands paspoort en begon aan een kappersopleiding. Die rondde hij in 2006 met succes af. Sindsdien pro beert hij als kapper aan de bak te ko men. Dat is nog niet helemaal ge lukt. Hij knipt drie dagen per week in West-Brabant en werkt in de weekeinden als keukenhulp in Mid delburg. Awrahman zit vol plannen. In de winter wil hij voor de eerste keer sinds zijn vertrek terug naar zijn va derland. Zijn broer heeft er nog steeds de kapperszaak. En als het even kan, wil de Middel burger in Nederland voor zichzelf be ginnen. Dat zou uniek zijn: een Ira kese kapperszaak met een filiaal in Middelburg. Koen de Vries PZC Zaterdag 30 augustus 2008 JONG AMBON Op basis van de resultaten van vorig jaar (toen de ploeg tweede werd in de vierde klasse B, na bijna het gehele seizoen aan de leiding te hebben gestaan) wordt Jong Ambon algemeen gezien als titelkandidaat nummer één in de vierde klasse A. Voor middenvelder Remco Felius is dat geen verrassing. „We hebben ook zelf al uitgesproken dat we kampioen willen worden en hogerop willen." Wat dat betreft is de Middelburgse ploeg ook ambitieuzer dan een jaar te rug. „Toen waren we al tevreden als we mee zouden kunnen doen voor een periodetitel. Achteraf gezien hebben we de titel misschien daarom wel weggegeven." Veel veranderd in vergelijking met vorig jaar is er niet. Josimar Pattinama (Hoek)en Yoni Sahertian (Heukelum) zijn weliswaar vertrokken, maar nieuw zijn Leroy Patty (VCK), Zilvano Tuhuleruw (GPC Vlissingen) en Tim van der Vlies (Vlissingen). LUCTOR'88 Luctor'88 beschikt ook dit seizoen weer over een vrij smalle selectie en heeft daarom geen overdreven ambities voor het nieuwe jaar. „De vierde klasse is sterker dan vorig jaar, maar toch hopen we wie mee te doen in de bovenste helft van de middenmoot", zegt aanvaller Juul Back. Van Rinze Back (gestopt) werd afscheid genomen en verwelkomd wer den Jason Warman en Jeroen van Zee (beiden SVD). Trainer Ad Poort vliet, die na drie seizoenen Luctor'88 voor Heinkenszand verruilde, werd opgevolgd door Wim Davidse (ex-De Meeuwen, -Arnemuiden en -Apol- 1o'69). Van de frisse wind die daarvan het gevolg is, moet Luctor'88, dat twee seizoenen achtereen als vijfde eindigde, kunnen profiteren, denkt Back. „Iedereen moet zich opnieuw waarmaken. Daar kunnen we alleen maar sterker van worden." OOSTBURG Drie jaar na de degradatie krijgt Oostburg dit seizoen weer de kans zich te meten op het niveau van de vierde klasse. De enige vijfdeklasser die ge promoveerd is, realiseert zich dat lijfsbehoud geen wet van Meden en Per zen is. „We moeten realistisch zijn", zegt trainer Wim Fenijn. „De vierde klasse is dit jaar sterker dan ooit." Zonder vertrouwen gaan de West-Zeeuws-Vlamingen de competitie ech ter niet in. „We hebben een jonge, gemotiveerde groep die graag bij het linkerrijtje zou willen aanhaken", aldus Fenijn. Een voordeel is dat de selectie in vergelijking met vorig jaar versterkt is door de terugkeer van een aantal spelers die hun opleiding bij de club hebben genoten. Zo kwamen Sven Verploeg en Rick Maenhout over van Groede, Alexander du Fossé van IJzendijke en Kevin Verstraeten van Sluis. PATRIJZEN Ondanks de zevende plaats van vorig jaar legt Patrijzen het komende sei zoen de lat wat hoger. „Onze doelstelling is om voor een periode mee te doen", zegt trainer Niek van den Houten, die aan zijn vierde seizoen bij de vierdeklasser is begonnen. De Bevelanders zagen met de overgang van Trung Tran, Rick de Punder (beiden naar Goes) en William Sallet (naar Nieuwdorp) weliswaar drie bepalende spelers vertrekken, maar daar staat de komst tegenover van een tiental spelers, onder wie Faouzi en Ouassim Hamoudi (Robur) en Yordi Huisman (Goes). „Vorig jaar trainde ik vaak met tien, twaalf man", legt Van den Houten uit. „Dit seizoen heb ik acht tien tot twintig spelers tot mijn beschikking. Zeker in de breedte zijn we sterker geworden. Dat zou dit jaar onze kracht wel eens kunnen zijn." RIA W Niet voor het eerste jaar wordt RIA W dit seizoen weer gerekend tot de belangrijkste titelkandidaten in 4B, maar veel laat de nieuwe trainer Piet de Vries zich daar niet aan gelegen. „Het verhaal is elk jaar hetzelfde", zegt hij. „Wat wij willen is mooi en aantrekkelijk voetballen en uiteinde lijk zo hoog mogelijk eindigen." Na vorig seizoen verlieten in totaal twaalf man de club (onder wie Ti- mon van der Hooft, Ralph Zegers, Dennis van Leeuwen en Dimitri Pluym) en werd vooral compensatie in kwaliteit gezocht. „Ik heb voor ie dere linie één of twee spelers aangetrokken", aldus De Vries, die met Björn den Hamer (Zaamslag), Siem Gans (Steen), Colin Struyk (Hoek 2) en Ferdi Kabal (Sluiskil) vooral aan snelheid hoopt te hebben gewonnen, „long Ambon is voor mij de belangrijkste kampioenskandidaat, met Axel als belangrijkste concurrent", meent De Vries. „Daarachter komen wij pas met een hele serie andere ploegen." ZEELAND SPORT Voor Zeeland Sport is dit jaar de belangrijkste doelstelling om een con stanter seizoen te spelen dan vorig jaar het geval was. De ploeg van de nieuwe trainer Wil Wijnands (ex-DFS, -Zeelandia Middelburg en -MZVC) bleek vorig seizoen een ploeg van uitersten. Hing lijfsbehoud lange tijd aan een zijden draadje, in de strijd om de derde-periodetitel liet de ploeg zich niet onbetuigd. „Mijn insteek is dat we wat standvasti ger worden", zegt Wijnands. „Niet de ene week een 2-0-overwinning en de volgende een 4-0- nederlaag." De Walcherse club beschikt na het vertrek van Niels Slager, Stefan Vrijen- hoek (beiden Walcheren), Jacques Blijlevens, Jamal Bouzambou (beiden Vlissingen), Dennis Bootsgezel en Geert Francke (beiden gestopt) over een jonge selectie, maar dat hoeft volgens Wijnands niet te betekenen 'dat we niet mee zouden kunnen doen in de strijd om een plaats in het linkerrijtje'. V/tKAKTIksj mimsi Mathijs Hage: „Voetballen bij Baronie brengt druk met zich mee. Zeker omdat ik in de onderhandelingen een beet je lastig ben geweest." foto Edwin Wiekens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 89