Amateurvoetbal Hage is door kabbala 34 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 VIERDE KLASSE A AXEL Axel is er in vergelijking met vorig jaar zowel kwalitatief als kwantitatief op vooruitgegaan, meent trainer Fonny Verstraeten. Voor de jonge oefen- meester is een periodetitel na de vierde plaats van vorig jaar dan ook 'een must'. De komst van Danny Aarnoutse (AZVV), Niek de Meijer (AZW), Ferry van der Veeken (AZW), Angelo Plasschaert (Steen), Sou- fian Dooms (Terneuzen), Bart Cornelissen (Terneuzense Boys) en Ste ven Ockeloen (Hoofdplaat) schept ook verwachtingen. „In die zin dat een plaats bij de eerste vier toch wel mogelijk moet zijn", aldus Verstra eten. „Vorig seizoen gingen we van start als een van de degradatiekandi daten, omdat we over een smalle selectie beschikten. Dit jaar hebben we veel meer mogelijkheden en ziet het er vooral in voetbaltechnisch op zicht een stuk gunstiger uit." BIERVLIET Ook Biervliet lijkt over een ruimere selectie te beschikken dan vorig jaar het geval was. Jan van Bakel, de spelverdeler op het middenveld, is welis waar niet meer beschikbaar, maar daar staat de komst tegenover van on der anderen Timon van der Hooft (RIA W.), Ben Ongenae (Terneuzense Boys), Jorg van der Mark (Spui), Sonny Eggermont (Hoofdplaat) en Jor- dy Verstraeten (AZW). „Vooral in aanvallend opzicht zijn we versterkt", heeft trainer Rob van den Hemel al mogen constateren. Hoewel Van den Hemel een 'pittig seizoen' verwacht door de nieuwe in deling van de vierde klasse is het uitgangspunt om eerder dan de twee voorgaande jaargangen lijfsbehoud veilig te stellen. „Vorig jaar speelden we ons pas op de laatste speeldag veilig, het jaar ervoor op de voorlaatste. Ik hoop dat we het dit jaar niet zo ver laten komen." BRESKENS Breskens werd vorig jaar tweede achter het ongenaakbare Aardenburg en had de pech in de nacompetitie stuk te lopen op Jong Ambon. De ver wachting is daarom dat de West-Zeeuws-Vlamingen zich dit seizoen op nieuw bij de bovensten zullen melden. „Op zich is er bij ons niet zoveel veranderd", zegt trainer Robbie de Muijnck. „Arjan Worst, Merijn van der Plas, Johnny den Besten en Johnny Versprille zijn of vertrokken of ge stopt, maar door vijf A-junioren door te schuiven hebben we toch weer een redelijke selectie." De nul-operatie, waarvan volgens De Muijnck sprake is geweest, moet er toe leiden dat Breskens met Jong Ambon, Clinge, Domburg, Axel en RIA W de strijd om de eerste plaats aangaat. „De concurrentie is groter, maar dat kan ook betekenen dat alle ploegen elkaar punten afsnoepen." CLINGE Voor Clinge staat na de degradatie van vorig jaar voorop dat de draad van twee seizoenen terug weer wordt opgepakt. „We willen weer een onbe vangen ploeg zijn die aanvallend voetbal voorstaat", zegt Davy van Puij- velde. De 22-jarige aanvaller ziet in Clinge niet direct kampioenskandi daat nummer één, maar wel één van de outsiders. De favorietenrol dicht hij met name long Ambon toe, met Axel en RIA W als belangrijkste con currenten. „Wij willen een zorgeloos seizoen spelen, met uitzicht op een periodetitel" aldus Van Puijvelde. „Vaak zie je toch dat een degradant het niet makkelijk heeft om terug te komen. Wij willen in elk geval voorko men dat we nog verder wegzakken." Met de selectie die dit seizoen door Paul de Kort getraind wordt, moet dat ook mogelijk zijn, denkt hij. Rody Luycks en Edwin Martens zijn ge stopt, maar het gat dat daardoor gevallen is, wordt opgevuld met spelers uit de eigen opleiding. DOMBURG Domburg gaat het nieuwe seizoen in met de doelstellig 'mee te doen voor een periodetitel', zegt aanvoerder Maurice Bernard. De Walcherse ploeg kwam twee seizoenen achtereen uit in de vierde klasse B en geldt op basis van de resultaten die daarin geboekt werden (derde en zesde) als een van de belangrijkste kandidaten voor de eerste plaats. De jonge ('en gretige') selectie van de nieuwe trainer John Bentschap Knook kijkt uit naar de confrontaties met de Zeeuws-Vlaamse clubs uit 4A, beweert Bernard. „We hebben daar een aantal jaren terug goede ervaringen mee opgedaan." In vergelijking met vorig jaar zijn Wilco van Eijzeren (Oostkapelle), Ko Uitterhoeve en Robin van de Velde (beiden Walcheren) niet meer be schikbaar. Terug op het oude nest is Chiel Maranus (Vlissingen). „Hij is een garantie voor doelpunten", zegt Bernard. HONTENISSE Hontenisse beleefde vorig jaar maar een matig seizoen, dat met de acht ste plaats besloten werd. Een hoofdrol wordt de ploeg dit seizoen daar om niet toegedicht. „Maar zeg nooit nooit", zegt trainer Ad Roovers. „In potentie hebben we een talentvolle groep, die best tot heel wat in staat is. De vraag is alleen: hoeveel tijd kost het om verder te rijpen." Gertjan van den Dries (HVV'24) en Dave de Waal (Steen) zochten hun heil elders, maar drie A-junioren (Chiel-Ian Everaert, Pirn van Jole en Henk Wolters) hebben zich al aangediend als kandidaat-basisspeler. De doelstelling is dit seizoen weer verzorgd voetbal te spelen, aldus Roovers. „En hopelijk kunnen we net als twee jaar terug voor een periodetitel meedoen." Zijn voeten kunnen wat zijn hoofd wil. Mathijs Hage is een voetballer bij wie in het veld alles vanzelf lijkt te gaan. Maar dat is schijn. De 26-jarige ex-Zierikzee- aanvaller, nu bij hoofdklasser Baronie, werkt dagelijks met chirurgische precisie aan zijn spel én aan zichzelf. Het klinkt misschien een beetje wazig", kondigt Mathijs Ha ge aan, „maar door de kabbala ben ik vrijer in mijn hoofd. Ik heb altijd een soort faalangst gehad. Ik was onzeker. Zelfs voor een wedstrijd met Zierikzee stond ik vaak te sha ken. Waar is dat in godsnaam voor nodig, vroeg je je af Voor zomaar een spelletje. Van dat gevoel wilde ik dus zelf ook af" „Ik had al eens over de kabbala, een joodse levensfilosofie, gelezen. Sporters als David Beckham en Ed gar Davids vinden er rust in. Toen ben ik me er ook in gaan verdie pen. Het gaat er in de kabbala ei genlijk om dat je van je eigen kracht uitgaat. Vrij zijn in je hoofd, innerlijke rust vinden. En dat wilde ik. Ik wilde geen druk meer voelen. Bij Baronie heb ik dat stadium eigenlijk voor het eerst bereikt, denk ik." „Ik denk nu: 'Fuck it, ik kan wat ik kan en dat ga ik laten zien'. Als dat goed genoeg is, prima. Als blijkt dat het niet genoeg is, jammer. Dat gevoel wil ik vasthouden. Ik heb daarom doelen voor mezelf op papier gezet. Dat heb ik afgeke ken van Ruud van Nistelrooij. Hij schreef altijd de doelen op die hij wilde bereiken. Hij deed daarbij geen enkele concessie. Hij gaat al tijd door met wat hij voor ogen heeft." „Zoiets doe ik nu ook. Wat ik heb opgeschreven, valt eigenlijk in twee onderdelen uiteen: technisch en mentaal. Bij technisch staat bij voorbeeld dat ik een moordenaar in de zestien wil zijn, dat ik balvas ter wil worden en meer kopduels wil winnen. We hebben nu bij Ba ronie bijvoorbeeld een spitsentrai- ner (Martijn van Galen). Hij kan me op dat technische vlak verder helpen." „Nog een voorbeeld. Ik heb geen toplichaam. Ik ben nog maar 26 jaar, maar na een wedstrijd ben ik altijd stijf. Daar heb ik soms wel twee dagen last van. Ik ben daar om bij een voedingsdeskundige ge weest. Zij raadde me aan na elke wedstrijd een proteïne-shake te ne men. En wat denk je: Ik heb ner gens meer last van. Dat is maar goed ook, want we trainen bij Ba ronie soms wel drie uur." „Ik ben gehaald als spits. Bij Zierik zee stond ik altijd achter de spit sen en kon ik eigenlijk doen wat ik wilde. Als ik Juan Roman Ri- quelme op een dvd'tje iets moois had zien doen, probeerde ik dat in de wedstrijd na te doen. Zag ik Claudio Lopez iets doen, dan wil de ik hém imiteren. Toen bleek dat ik voor Zierikzee nog nooit in de maand december had gescoord, ging ik speciaal voor dat doelpunt spelen." „Nu is dat anders. Bij Zierikzee mócht ik scoren omdat ik 'op 10' stond. Bij Baronie móet ik nu sco ren, want daarvoor ben ik gehaald. Ik moet mezelf nu wegcijferen voor het team. Als ik moet kiezen tussen een gruwelijk mooie steek pass of een intikkertje, kiest mijn hart voor de steekpass. Maar ik moet nu met mijn verstand voet ballen; dus kies ik voor de intik ken" „Voetballen bij Baronie brengt druk met zich mee. Zeker omdat ik in de onderhandelingen een beetje lastig ben geweest. Ik vond aanvankelijk dat er te weinig tegen over stond als ik hier ging spelen. Uiteindelijk zijn ze toch over de brug gekomen. Er wordt dus iets van me verwacht. Dat weet ik. En ik zal er ook alles om doen om te slagen. Ik ben er zelfs voor naar Breda verhuisd." „Ik wil me ontwikkelen als diepste spits. Het is een leuke positie, waar je veel loopacties moet ma ken en scherp voor de goal moet zijn. Dat zal me veelzijdiger ma ken als voetballer. Ik wil een killer zijn voor het doel; net als Van Nis telrooij. Ik denk niet dat het in me zit, maar ik wil het wel in me krij gen." „Ik heb veel interviews met Van Nistelrooij gelezen. Ik vind het mooi en leerzaam om over hem te lezen. Als hij bijvoorbeeld een kans mist, voelt hij dat wel, maar hij richt zich meteen op de volgen de kans. Die focus wil ik ook heb ben. Iets anders dat ik moet leren: Ik ben best balverliefd, maar als spits is het helemaal niet erg om vijf, zes minuten niet aan de bal te komen." „De trainer (Peter Maas) ken ik nog uit mijn RBC-tijd. Vanaf de C'tjes heb ik zeven jaar bij RBC ge speeld. Het laatste jaar had ik veel last van blessures. Ik ben vier keer door mijn knie gegaan. Na twee jaar in het tweede had ik het toen wel gezien. Als je dan nog niet doorgebroken bent, wordt het moeilijk. Ik was ook moe van het heen en weer reizen." „In 2003 ging ik van RBC terug naar Zierikzee. Daar had ik in de jeugd al gevoetbald. Echt mijn club. In de F'jes heb ik zelfs nog training van mijn moeder gehad en bij de C'tjes was mijn broer Bar ry leider. Mooi hè? Barry is negen jaar ouder dan ik, maar vroeger voetbalden we samen al op straat. Met van die diepe garages als doel." „Ik ben na RBC vooral terugge gaan naar Zierikzee omdat ik met mijn broer in één elftal wilde sa menspelen. Het grootste nadeel van mijn overstap naar Baronie is dat ik niet meer met hem kan sa menspelen." „Toen ik met Baronie in gesprek was, was Barry best stilletjes. Ik heb hem gezegd: als je niet wilt dat ik ga, ga ik niet. Ik ben best ge voelig in familiezaken. Maar hij zei niets." „Ik woon nu voor het eerst op me zelf met mijn vriendin Christel. Best wennen, maar hartstikke leuk. Beetje koken, internetten, tv-kijken, x-boxen. Ik weet nog niet of ik ga werken of studeren. Ik weet wel dat ik er bij Baronie nog één keer helemaal voor wil gaan. Dit is een grote club, die meedoet voor de topplaatsen. Ik heb het gevoel dat ik het aankan." Rudy Boogert Bestoun Awrahman, foto Laii de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 88