Amateurvoetbal cultuur en de taal '^SP^ Richard Louws bakt pannenkoeken 33 DIP il£f PZC Zaterdag 30 augustus 2008 W Wf^- - -y;/ 'yf%, fiHraHÉy -•■ - -• >- - - -*<|4' - 5Sfvt« - - leer je niet meer als je de twintig voorbij bent. Het gaat nu vooral om mentaliteit, hardheid Joey van der Zweep, Josimar Patti- nama en een paar jongens uit de Ai van RCS. Het eerste halfjaar stond ik er dikwijls naast, daarna kwam ik vast in het elftal." Techniek en snelheid zijn bij Bou- zambou de belangrijkste wapens. „Ik moet het hebben van een actie maken, passeren op snelheid en dan zelf voor de goal komen of een medespeler vrij spelen. Voor de harde duels voorin en in de lucht ben ik te klein. Ik ben ook nooit een echte killer geweest, maar het scoren gaat me nu al be ter af" „Het maakt me niet zo veel uit waar ik in de aanval speel. Ik ben wel rechts, maar kom ook graag vanaf de linkerkant. De trainer geeft ons veel vrijheid voorin. We hebben een elftal dat nog verder kan groeien, met vijf jongens die er vorig jaar voor het eerst in ston den. Met de ervaring van Dennis en Gérard, die nu bijna veertig zijn en nog altijd onmisbaar, heeft RCS een ideale mix van jong en oud. En er zit veel teamgeest in de ploeg." Hoessein Bouzambou, die binnen kort zijn studie commercieel mede werker op het mbo afrondt en daarna op het hbo de studie maat- en zelfvertrouwen." foto Dirk-Jan Gjeltema schappelijk werk en dienstverle ning gaat volgen, heeft in één jaar tijd een grote stap gezet in zijn ont wikkeling als voetballer. „Ik kreeg het vertrouwen van de trainer en mijn medespelers, dat heeft me beter gemaakt. Voetbal len leer je niet meer als je de twin tig voorbij bent. Het gaat nu voor al om mentaliteit, hardheid en zelf vertrouwen. We hadden als elftal een prachtig jaar en ik ben erin meegegaan. En als we zo nog ver der doorgroeien, zie ik voor RCS nog mooie jaren op komst." Frits Bakker Richard Louws werkt in Oost- kapelle in de horeca en heeft daarom een probleem waar mee meer voetballers uit Zeeuwse kustplaatsen kampen. Hij moet in de zomermaanden keihard werken en mist daardoor menig training. Wat de 23-jarige Louws precies doet? Hij is pannenkoekenbakker. Eigenlijk was de rechterflankspeler van zaterdag-tweedeklasser Oostka- pelle van plan iets in de wereld van het vervoer te gaan doen. Hij volgde een opleiding logistiek in Rotter dam. In de zomermaanden hielp hij als vakantiehulp de eigenaar van 'De Pannekoekebakker' en die was heel tevreden over Louws. Hij vroeg hem in vaste dienst te ko men als pannenkoekenbakker met wat extra verantwoordelijkheden. De inwoner van Grijpskerke liet de logistiek de logistiek en hapte toe. „Het is hartstikke leuk werk", vindt hij. ,,'s Zomers is het hard werken. Dan ben ik zes dagen druk bezig. Pannenkoeken zijn een gouden han del. Ik denk dat De Pannekoekebak- Ti n SS? rj r r k J ker een van de drukste zaken van heel Oostkapelle is." Dat moet haast wel, want Richard Louws bakt dagelijks zo'n zeshon derd pannenkoeken. In de winter is dat aanmerkelijk minder. Dan heeft hij veel meer vrije tijd. Hij heeft dan een team F'jes onder zijn hoede. Het afgelopen jaar werd zijn ploegje kampioen. Een keer raden waar het kampioensmaal werd genuttigd... Nog een slotvraag: Welke pannen koek is de favoriet van Louws? „Ei genlijk geen een", zegt hij. „In het begin at ik er nog wel eens een, maar nu niet meer. Ik lust ze niet meer." Koen de Vries DERDE KLASSE A AARDENBURG Voor voetbalvereniging Aardenburg ging vorig seizoen een lang gekoes terde wens in vervulling. De West-Zeeuws-Vlamingen werden afgete kend kampioen van de vierde klasse en verheugen zich op confrontaties op een hoger niveau. Trainer Patrick Boute zag een aantal belangrijke spe lers om diverse redenen afhaken. De selectie lijkt er in de breedte niet be ter op geworden. „We hebben een smalle groep. Ik heb in de voorberei ding spelers van het tweede elftal opgesteld. Die voelen zich nauw be trokken", weet hij. „Hier hebben we jaren op gewacht. We zullen iets be houdender moeten spelen, maar door middel van een snelle omschake ling waar mogelijk het offensief zoeken. De meeste jongens begrijpen dat het een moeilijk seizoen zal worden, maar hebben ook de ambitie om te tonen dat ze het niveau aankunnen." GOES Goes eindigde de laatste vijfjaar voortdurend in het linkerrijtje van de derde klasse A en is er veel aan gelegen om door te stoten naar de twee de klasse. „Het is de ambitie om binnen afzienbare tijd een stapje hoger op te doen", weet de nieuwe trainer Kees van der Sluis. „Of dat binnen één of twee jaar lukt, weet ik niet." De oefenmeester vindt het vertrek van Geert Bosschaart (Hoek) een ader lating. In de breedte lijkt de selectie echter sterker. Door blessures en va kantie had Van der Sluis zelden een voltallige selectie op de training. „Ik ben er nog niet uit of we met twee of drie spitsen gaan spelen", zegt hij. „Het wordt een zware klasse. We zullen een hechte groep moeten vor men, met jongens die voor elkaar willen werken. Strijd leveren is de ba sis om wedstrijden te winnen." HW'24 Eric Brems was drie jaar trainer bij Steen en vorig jaar scout voor het Arnhemse Vitesse. De Belg ging graag in op een aanbod van HW'24. „Ik sta nog altijd graag op het veld." Ambitie, respect en dynamiek zijn voor Brems belangrijke begrippen. „De beleving is in Nederland toch anders dan in België, waar het allemaal iets gedisciplineerder is. Hier is het alle maal wat speelser. We hebben zeker niet alles anders geïnstalleerd, maar wel duidelijke afspraken gemaakt. Het is allemaal vrij vlug in de juiste plooi gevallen. Ondanks het vertrek van gewaardeerde krachten (Meche- linck, Vyaene en Scheerders) legt de trainer de lat hoog. „We willen zo snel mogelijk terug naar de tweede klasse. Als je er alles aan gedaan hebt en het is niet gelukt, dan hoefje jezelf niets te verwijten." STEEN Honny Claessens had zich als nieuwe trainer van Steen een andere start voorgesteld. De Oost-Zeeuws-Vlamingen handhaafden zich net, raakten een aantal belangrijke spelers kwijt en moesten zich volgens de oefen- meester tijdens de training vaak met hooguit negen man tevreden stel len. Claessens zegt lang gewacht te hebben op een aanbieding van HW'24. Toen die uitbleef, ging hij graag in op de vrijage van aartsrivaal Steen. Claessens: „Maar met zo weinig spelers weet je dat het lastig wordt. Het is voor Steen de laatste drie jaar heel moeilijk geweest om zich snel veilig te spelen." Toch zit hij niet bij de pakken neer. „Een mindere voorberei ding zegt niet alles. Ik kijk ook naar ons spel. Ik wil van achteruit opbou wen en met lopende mensen vanuit het middenveld spelen. Daarin gaan we vooruit." ZEELANDIA MIDDELBURG Roy Hendriksen liep vorig seizoen in het kader van de cursus trainer/coach i-jeugd stage bij RBC Roosendaal Ai en voegde die erva ring bij zijn zelf opgedane belevenissen als speler in het betaald voetbal. De trainer van Zeelandia Middelburg wil zichzelf en zijn team ontwikke len, kreeg zijn ploeg na een aarzelende start aan de praat en reikte zelfs tot de nacompetitie. Adel verplicht. Hendriksen weet als geen ander dat de verwachtingen hoog zijn. „Maar als vereniging komen we van ver. We bevinden ons nog steeds in een groeiproces. We moeten de weg van na de winterstop zien door te trekken." De oefencampagne stemt tot tevredenheid. „Ik heb een paar mooie auto matismen gezien. Naast onze individuele kwaliteiten moet het collectief onze kracht zijn. We willen bij de eerste vier eindigen." ZIERIKZEE Zierikzee raakte Mathijs Hage kwijt aan Baronie en zal dat gemis meer dan eens ervaren. „Het is een groot verlies voor ons", beseft Marco Groe- neveld. „Niet alleen in doelpunten, maar ook qua persoon. Hij was een leider in de groep." Daar staat de komst van zes nieuwe spelers tegen over. De trainer is gematigd tevreden over de aanloop naar het seizoen, omdat pas sinds kort iedereen present was. „We hebben daardoor wel ge legenheid gehad om spelers op verschillende posities uit te proberen. De speelwijze staat vast", zegt Groeneveld. „Iedereen weet wat we willen. We mogen niet te hoog van de toren blazen, maar plaatsing voor de na- competitie moet onze doelstelling zijn. Ik verwacht een brede top en denk dat er een enorme afscheiding zal zijn tussen ploegen in het linker en rechter rijtje."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87