Amateurvoetbal 27 Ruud la Grand is treinmachinist PZC Zaterdag 30 augustus 2008 KRUININGEN John Tahapary durft bij Kruiningen de lat aardig hoog te leggen. De trai ner wil in ieder geval bovenin meespelen. „Daar moet je niet voor weglo pen. Deze groep in nu zo'n drie jaar bij elkaar en heeft inmiddels de no dige ervaring opgebouwd. Hoewel het een relatief jonge groep is, mag er ondertussen best wat van verwacht worden. We zijn in de breedte ook aardig sterk", aldus Tahapary. Kanshebbers om bovenin mee te draaien weet de trainer niet direct aan te wijzen. „Van ZPR'84 weet ik niet hoe ze er voorstaan, maar ik ver wacht dat Yerseke wel weer de nodige moeite zal opleveren." Enkele A-ju nioren versterkten de selectie van Kruiningen, terwijl ook Urvin van Heekelen (ex-Wemeldinge) en Adriaan van de Plasse als nieuwkomers be groet mochten worden. MEVO „Laten we in ieder geval maar voor een periodetitel gaan", zegt de nieu we Mevo-trainer Leen Koster. „Een doel moet je sowieso hebben." Voor Koster is het avontuur in de vierde klasse vooralsnog onbekend. „Ik kom uit de derde klasse en weet eigenlijk bitter weinig van deze klasse. Het is voor mij dan ook heel lastig in te schatten hoe sterk de tegenstanders zijn", erkent de ex-trainer van Duiveland. Met een groep van achttien spelers wil Koster dat het aanvallende voet bal de boventoon gaat voeren bij Mevo. Met de komst van Matthijs Hee- res en de van Zierikzee overgekomen Thomas Vos ziet de trainer op dat vlak zeker mogelijkheden. „Vooral met Thomas Vos krijgt het aanvallen de spel en zeker ook het scorend vermogen een positieve impuls." SC STAVENISSE Voor Stavenisse wordt het in eerste instantie behoorlijk behelpen. De zoektocht naar een nieuwe trainer heeft nog niets opgeleverd, waardoor onder anderen aanvoerder Kees van de Putte zich op dat vlak moet laten gelden. „Het is inderdaad verre van ideaal, maar er is niemand te vin den", aldus Van de Putte. Op eerbiedige afstand van Krabbendijke, Krui ningen, Brouwershaven en Yerseke wil Kees van de Putte toch een plaats je in het linkerrijtje veroveren. „Het klinkt misschien optimistisch, maar onmogelijk is het zeker niet", denkt de aanvoerder, die met zijn 28 jaar één van de oudste spelers van Stavenisse is. „Een jonge groep die duide lijk ervaring op moet doen. Stap voor stap gaan we zeker die progressie nastreven. Een grote dosis werklust moet het uitgangspunt zijn." SMERDIEK Ruud la Grand heeft zijn baan van treinmachinist aan het voetballen te danken. Toen de speler van Nieuwdorp afzag van een baan in het leger, liep hij enige tijd met zijn ziel onder zijn arm. „Kom bij ons werken", zei zijn toen malige trainer Jos van Belzen. „We hebben op ons rangeerterrein nog vier vacatures." De Bevelander solliciteerde en werd meteen aangenomen. Mijn baas houdt ook van voetbal. Het sollicita tiegesprek ging voor een groot deel over onze hobby." Na enkele cursussen stond de nu ne gentienjarige La Grand juni vorig jaar voor het eerst alleen in de cabi ne van zo'n machtige dieselloc. In het Sloegebied is hij dagelijks bezig met het rangeren van wagons. Ach Sloegebied te mogen verlaten voor ritjes door heel Nederland. En als het aan hem ligt, mogen het ook in ternationale ritten zijn. Als dat gebeurt zal het zijn voetbal carrière niet ten goede komen. Om dat La Grand in wisseldiensten werkt, moet hij nu al regelmatig trai ningen missen. Zaterdag is hij altijd paraat. Op die dag is er alleen een vroege dienst. Die is ruim voor half drie afgelopen, het tijdstip waarop de scheidsrechter het beginsignaal laat horen. La Grand is niet de enige Nieuwdor- per die zo'n machtige loc bedient. Ook Turan Dogan doet dat. Hij was destijds een van de drie andere sollici tanten. Hij moest er lang over nadenken, maar uiteindelijk ging Johan Nagtegaal toch op het verzoek in, om naast de zondag-afdeling en de vrouwen- ploeg, ook de net opgerichte zaterdagploeg van Vosmeer te gaan trainen. Zeventien spelers van Marokkaanse afkomst, één Surinamer en een Ne derlander vormen volgens Nagtegaal de negentienkoppige selectie. „En daarmee zal zeker een aanvallende speelwijze gehanteerd worden, maar het smeden van een collectief wordt een eerste vereiste. We trainen daar om voorlopig driemaal per week", weet Johan Nagtegaal, die zeker ambi tie heeft. „Gezien het niveau van de jongens gaan we voor de eerste vijf." In de ogen van Nagtegaal zijn SPS en Brouwershaven, meteen de eerste tegenstanders van Vosmeer, kanshebbers in deze klasse. Koen de Vries Wim Jagt werd in 2004 geveld: „Ik nam eigenlijk geen vakantie en nam dus veertig was en dat ik het elastiek nog kon blijven uittrekken." en zaligheid voor de KNVB inzet ten, maar hij ervoer dat er meer is op de wereld dan werk. Hij toont dan vol trots een foto van zijn drie kleinkinderen. „Ik heb van mijn gezin (vrouw en twee kinderen) al tijd de ruimte gehad om zeventig uur te werken. Natuurlijk is mijn gezin tekortgekomen. Dat wordt me ook wel eens verweten, maar het is niet zo dat ik mijn leven he lemaal alleen versleten heb. Ik nam mijn vrouw naar EK's of WK's zoveel mogelijk mee." Jagt is trots op de KNVB („Ik heb bij het grootste gezinsvervangende tehuis van Nederland gewerkt") en kan na 41 jaar nog overal ko men. „Er zijn genoeg mensen die een hekel aan me hebben. Je wilt niet weten wat voor smerige mails ik krijg als er ophef is over het Bra ziliaanse of Portugese paspoort van een voetballer. De boodschap per heeft het altijd gedaan. Ik vind het niet erg dat mensen soms een beetje kleurenblind zijn. Sport is emotie, maar als daarna de zaken zich maar weer normaliseren, kan ik daar mee omgaan. Ik heb er door de jaren heen een huid voor gekweekt. Ik kan goed relativeren." Straks wacht hem een ander le ven. „Ik heb het natuurlijk niet in geen rust. Ik dacht dat ik nog steeds foto Lex de Meester de hand, maar ik hoop dat ik nog wel effe tien jaar krijg. Ik ben nog hartstikke ondernemend. Ik wil er nog tegenaan, lekker reizen, leuke dingen doen, de wereld ontdek ken." De voetbalclubs hoeven niet bij hem aan te kloppen voor een even tuele functie. „Nee, want dan word ik gevraagd, omdat ik zulke goede contacten met de KNVB heb en zo'n giga-netwerk heb. Stil zitten? Nee, dat zeker niet. Ach, misschien word ik nog wel eens voorzitter van één of ander mu seumpje." Jan Dagevos Wat vorig jaar niet lukte, wil de nieuwe trainer Kees Stoutjesdijk dit jaar met Smerdiek wel voor elkaar krijgen. „Het linkerrijtje wordt ons doel", stelt Stoutjesdijk. Wie daarbij de belangrijkste concurrenten zullen wor den, is nog gissen voor de trainer. „Maar van Yerseke, Krabbendijke en Mevo verwacht ik toch wel het één en ander." Uit een grote groep kan de ex-trainer van WHS echter niet putten. Stout jesdijk heeft een groep van zeventien man tot zijn beschikking, waaron der twee keepers. „Maar gelukkig zit er een goede lichting jeugdspelers aan te komen, die ik geleidelijk zal inpassen", weet de trainer. Het voor naamste doel van Stoutjesdijk zal het smeden van een eenheid worden. „En er zal veel strijd geleverd moeten worden." „Meer scoren dan de tegenpartij lijkt mij wel een mooi streven", lacht trainer Rien Voshol, om er even later op serieuzere toon aan toe te voe gen, dat nacompetitievoetbal het voornaamste doel wordt. Ook qua spe lopvatting heeft Voshol een duidelijke opvatting. „We willen van meet af aan iets wegzetten. SPS zal vast in de organisatie moeten spelen, om van daaruit verder te bouwen." Van Krabbendijke, Kruiningen en Mevo verwacht Rien Voshol wel de no dige tegenstand. Nieuwe spelers mochten er niet begroet worden, maar vanuit de eigen B-jeugd zijn er inmiddels wel de nodige spelers doorge stroomd naar de eerste selectie. Op Dick Uijl en Jaco Jansen kan Rien Voshol dit seizoen geen beroep meer doen. Beide spelers zijn gestopt. VOSMEER ter zijn loc heeft hij soms een sleep van wel 650 meter hangen, goed voor een gewicht van zeker 2000 ton. „Het is verantwoordelijk werk", vindt La Grand. „Ik vervoer van al les: auto's maar ook gevaarlijke stof fen." In de toekomst hoopt de aanvaller van Nieuwdorp het terrein in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81