Binnenland goedkope wijk bouwen Protest tegen zwarte Piet afgelast BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 Van Abbemuseum trekt aanvraag vergunning voor protestmars in. P2C Zaterdag 30 augustus 2008 7 Gegarandeerde vertrekdata in ceDtember! Sevilla EINDHOVEN - De protestmars van twee kunstenaars tegen zwarte Piet, zaterdag in Eindhoven, gaat niet door. De gemeente liet giste ren weten dat het Van Abbemu seum de vergunningaanvraag heeft ingetrokken. De protestmars was onderdeel van de tentoonstelling Be(come)ing Dutch in het museum. Twee bui tenlandse kunstenaars wilden de discussie over het mogelijk racis tische fenomeen zwarte Piet hero penen. „Tot onze spijt heeft het project ook de aandacht getrokken van de personen die geen discussie willen aangaan maar alleen met agressie reageren. Door dreiging met ge weld gaat de discussie steeds meer over subsidie, vrijheid van me ningsuiting en openbare orde. We zijn daarom genoodzaakt de mars af te gelasten", aldus een verkla ring van het museum. De kunstenaars Petra Bauer en An nette Krauss zeggen dat de reacties die hun project heeft losgemaakt de gevoeligheid van het onder werp bewijzen. „Maar wij vragen ons afin wat voor samenleving we leven als je het niet met elkaar on eens kan zijn." In het museum stonden sinds de opening van de tentoonstelling al enkele protest borden in de hal. PN Buitenlandse kunstenaars wilden de discussie over mogelijk racisme heropenen. Door agressieve reacties is hun actie tegen zwarte Piet afgelast. Ga al vanaf slechts 635 mee op verkenningstocht door het ruige Andorra en het gastvrije en populaire Spaanse Catalonië! Maak dit najaar voordelig kennis met Spanje en Portugal! Vanaf slechts 847 bezoekt u o.a. de hoofdsteden Lissabon en Madrid! Een perfecte combinatie van strand en cultuur! Vele uitstapjes en genoeg vrije dagen in Torremolinos aan de Costa del Sol! foto Marco de Swart/GPD in de wijk moet natuurlijk wel be waard blijven", zegt Van de Biggel aar. „Dus hebben we gekozen voor een soort casco-bouw met dezelf de kleur voor de kozijnen en de voordeur. In het begin dacht ik weieens: waar ben ik in vredes naam aan begonnen? Maar toen de bouw eenmaal was gestart, rea liseerde ik me dat ik wel een mooi betaalbaar huis krijg." Paul van de Wouw (I) en Pieter van de Biggelaar zijn starters die collectief een huis laten bouwen. leefbaarheid in de wijk", zegt vast goedadviseur Paul van de Wouw, tevens initiatiefnemer van cpo-pro- jecten in Hilvarenbeek. Wie samen bouwt moet een lange adem hebben, want het overleg en de planning is een tijdrovende kwestie. Van de Wouw: „Ooit ben ik het startersinitiatief begonnen in de kroeg. Vrienden klaagden steeds weer dat ze geen betaalbare koopwoning konden krijgen. Toen zei ik dat ik daarvoor zou zorgen. Maar voordat ik een groep mensen bijeen had, waren we weer een he le tijd verder." Onervaren toekom stige bewoners moeten vervolgens aan de slag met taken die gesne den koek zijn voor de projectont wikkelaar. Afspraken maken met aannemers, vergunningen aanvra gen en overleg met de gemeente, bijvoorbeeld. „Het duurt gemid deld vijfjaar voordat er echt kan worden gebouwd", zegt Vos, „want als je de projectontwikke laar er buiten laat, draai je als toe komstige bewoner op voor het hé le traject". Om te voorkomen dat het project vasdoopt in een kakofo nie van meningen en smaken, moet een select groepje deelne mers de kar trekken. „De eenheid 12 dgn ANDORRA CATALONIË v.a. 635 Prachtige busreis, waarbij we eerst Andorra zullen ontdekken! We bezoeken de schitterende natuur van de 3 valleien, waarna onze tocht u verder meeneemt Spanje in naar het eeuwenoude La Seu d'Urgell en de Vall de Nuria. Natuurlijk staat ook Barcelona op het programma en wat dacht u van het leuke stadje Olot, het klooster van Poblet en het Figueres van kunstenaar Salvador Dall? Vertrekdatum: 15/9 - gegarandeerd vertrek. Prijs is per persoon bij 2 personen. Zie www.kras.nl/35044 15 dgn SPANJE PORTUGAL v.a. 847 We beginnen onze Spaans/Portugese ontdekkingstocht in San Sebastian, vanwaar we via Valladolid naar de renaissancestad Salamanca rijden. Vervolgens staat Braga met het heiligdom Bom Jésus en Guimaraes met een fraai oud centrum op het programma. Na universiteitsstad Coimbra gaan we naar Óbidos en Setübal én natuurlijk brengen we tijd door in Lissabon en Madrid! Vertrekdatum: 19/9 - gegarandeerd vertrek. Prijs is per persoon bij 2 personen. Zie www.kras.nl/35032 20 dgn ANDALUSIE COSTA DEL SOL v.a. 1008 De Costa del Sol heeft o.a. langgerekte stranden, ontelbare terrasjes en een heerlijk klimaat. In het achterland van Andalusië maken we kennis met prachtige steden en bergdorpjes. KRAS. NL neemt u o.a. mee naar Malaga, Gibraltar, Sevilla, Granada en op de terugweg proeft u een vleugje Barcelona! Tijdens deze reis verblijft u in het 4-sterren Gran Hotel Cervantes in Torremolinos. Vertrekdata: 15/9 en 13/10 - gegarandeerd vertrek op 15/9. Prijs is per persoon bij 2 personen. Zie www.kras.nl/35033 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7