Amateurvoetbal 25 beetje gek zijn Emiel Dorst is scheepstimmerman HET BEROEP VAN.. PZC Zaterdag 30 augustus 2008 BEVELANDERS Met Marcel de Nijs als nieuwe trainer wil Bevelanders maar één ding: promoveren. „Ons doel is om binnen twee jaar te promoveren, maar we leggen de lat zo hoog mogelijk. Daarom gaan we dit seizoen vol voor een periodetitel en dan hopen we zo te kunnen stijgen naar de derde klasse." Stiekem hoopt De Nijs op de snelste manier om naar de derde klasse te stijgen. „Er is zeker nog werk aan de winkel in de voorbereiding, maar er zit een stijgende lijn in. Waarom zouden we niet proberen zolang moge lijk mee te doen om de titel? Ik acht ons niet bij voorbaat kansloos." Met een voorbereiding waarin met veel enthousiasme getraind wordt, moet er een mooi seizoen aan komen voor Bevelanders. Onderweg moet dan wel een heel lastige horde genomen worden. „De Noormannen heeft veel voetbal in de ploeg. Het is nog een onervaren groep, maar daar verwacht ik het meeste van." BORSSELE Na de twaalfde plek vorig seizoen, moet het dit jaar anders bij Borssele. De ploeg van trainer Andres de Visser heeft zich flink versterkt met Mark van Hanegem (Goes), Arjan Verburg (Colijnsplaat) en van Patrij zen kwamen Peter Dojsinovski en Joel Balleur over. Bij Maurice Huis- kens (ex-Kloetinge) begon het ook weer te kriebelen en zo heeft de club een goede mix van jong en oud. De hoop is dit seizoen gevestigd op een plek stevig in de middenmoot. De Visser: „We zijn sterker geworden ten opzichte van vorig jaar. Het is nu zaak om de nieuwe spelers goed in te passen in het team en er een goed geheel van te smeden." Volgens andere trainers kan Borssele zo maar een gevaarlijke outsider zijn voor een periodetitel. Zelf zijn ze daar nog niet mee bezig. „Tijdens de voorbereiding gaat het redelijk. We moeten aan elkaar wennen, maar als dat eenmaal loopt, zien we wel waar het eindigt. We willen het ieder geval beter doen dan vorig jaar." CADZAND De Zeeuws-Vlamingen eindigden vorig jaar op de voorlaatste plaats, dit jaar is de doelstelling ieder geval een plaats hoger. Trainer Ruud Cornelis: „We zijn een echte dorpsvereniging. We hebben weinig nieuwe spelers tot onze beschikking en uit de jeugd komt ook bijna niets. En de jongens die er nu spelen, worden toch ook weer een jaartje ouder. Sommige lo pen al tegen de veertig. En toch heeft het zijn charme om met deze ploeg aan de slag te gaan." Het lijkt er op dat het weer een zwaar jaar wordt voor Cadzand, maar Ruud Cornelis heeft er toch heel veel zin in. „Wij weten zelf ook wel dat we geen twintig wedstrijden gaan winnen, maar we kunnen wel voor een verrassing zorgen. Elke week is voor ons een nieuwe start. We zullen blij zijn met elk puntje dat we pakken." HOEDEKENSKERKE Met een mix van jonge talenten en een paar ervaren spelers hoopt Hoe- dekenskerke een plaats bovenin de middenmoot te veroveren. Maar de positie is niet het belangrijkste voor Ronald Zuijdwegt. Vooral de manier waarop het resultaat behaald wordt, vindt de trainer belangrijk. „We wil len zo goed mogelijk voetballen. Via een goede opbouw vanaf achteren en met drie spitsen. Het moet geen Engels voetbal worden met een hoop lange ballen naar voren." Een plek in de middenmoot moet dan haalbaar zijn, want vorig jaar draaiden ze lange tijd goed mee. Zuijdwegt: „Het tweede deel van het vo rige seizoen hebben we veel laten liggen, dat moet dit seizoen beter." MZVC De opdracht zal moeilijk worden, maar trainer Henk Willemse wil in zijn eerste jaar bij de club serieus meedoen voor een periodetitel. „We hebben ons dit ten doel gesteld. Mocht het niet lukken, dan wil ik zeker vijfde eindigen. Het is of hoog eindigen of een periodetitel pakken. Het zal heel zwaar worden, maar toch gaan we er vol voor." De voorbereiding liep nog niet naar wens voor de trainer. „Conditioneel zijn we nog niet sterk genoeg en de balsnelheid zal omhoog moeten. Ook moet er meer bewogen worden in het veld, maar dat komt hopelijk als de conditie beter is. Als ik daar progressie in zie, ben ik ook al heel erg blij. Zolang de spelers maar laten zien dat ze beter willen worden." NIEUWLAND Bij Nieuwland zijn de doelen duidelijk: we moeten meedoen om de prij zen. Of dat dan een kampioenschap of een periodetitel wordt, maakt niet uit, maar er moet iets gewonnen worden. Trainer Marco Schroevers: „We hebben een jonge groep, maar daar zijn twee ervaren mannen bijge komen. Daardoor zijn we op de twee belangrijkste positie versterkt." Dat het helemaal niets uitmaakt welke prijs er gepakt moet worden, is na tuurlijk onzin. Nieuwland wil zich maar wat graag mengen in de titel strijd. „De spelers geven aan dat ze ergens voor willen gaan. Het liefst het kampioenschap, waar we zeker een rol in kunnen spelen. Daar richten we ons dan ook volledig op. Er is ambitie genoeg binnen deze ploeg." Ondanks de enorme wil van zijn groep weet Schroevers wel duidelijk dat ze niet de enige zijn die kampioen kan worden. „De Noormannen is de favoriet, maar Nieuwland, Borssele en Wemeldinge zijn gevaarlijk outsi ders." Negen jaar was Emiel Dorst beroeps- voetballer. Een beroepsopleiding had hij niet, maar in zijn voetbaltijd maakte de inwoner van Bruinisse zich nooit druk over wat de toekomt brengen zou. Achteraf gezien terecht. De 37-jarige Dorst heeft een beroep naar zijn hart. Hij is scheepstimmer man. Dorst heeft zijn huidige baan vooral te danken aan een sponsor van Kloe- tinge. Toen de Schouwenaar terug keerde naar de amateurs gaf Slabbe- koorn interieurbouw hem de kans timmerman te worden. Een kans die Dorst met beide handen greep. „Naar school gaan was niks voor mij. Ik kon dit vak in de praktijk le ren. Timmeren vind ik heerlijk. Lek ker met je handen bezig zijn. Thuis ben ik ook vaak bezig om dingen in elkaar te knutselen." Bij Slabbekoorn was Dorst al vaak bezig meubels in te bouwen en dat doet hij nu in Bruinisse ook. Na zes jaar werken op de Bevelanden ver kaste hij naar een bedrijf dat zich on der meer specialiseert in het inbou wen van interieurs in schepen. Dorst repareert, vernieuwt en bouwt nieuwe dingen in. Het is een heel pre cies werk, preciezer nog dan in zijn vorige baan. Alles moet op de milli meter passen, want in een schip gaat de inboedel bij het minste of gering ste rammelen. „Dat alles heel netjes gedaan moet worden, vind ik alleen maar prettig. Ik ben zelf ook een Jan tjeprecies." Al met al is de in Oosterland gebo ren en getogen Dorst nu een echte Bruenaar geworden. Hij woont in middels veertien jaar in het dorp, voetbalt er bij zaterdag-tweedeklas ser Bruse Boys en heeft er sinds an derhalf jaar ook zijn werk. „Sommi ge mensen zeggen dat iemand van buiten nooit een echte Bruenaar wordt, maar ik voel me er wel een", vindt Emiel Dorst. Koen de Vries „Het was de tijd van de ijskastamateurs en de semiprofs. En van de oud-profs die na hun carrière een sigarenzaak begon- foto Marijke Folkertsma middels ben ik ook verantwoorde lijk voor nog enkele andere vesti gingen in Europa. Dus nee, spijt heb ik nooit gehad." „Zeker niet omdat ik met het voet bal toch zoveel moois heb meege maakt. De reizen met het amateur team bijvoorbeeld. We hebben een toernooi in Perzië gespeeld. Ter gelegenheid van 2500 jaar dy nastie, dacht ik. We speelden bij een temperatuur van 48 graden voor 60.000 man in een stadion. Door de warmte kwam ik nog geen grasspriet van de grond." „We werden in Teheran ontvan gen op het paleis door de sjah en prinses Farah Diba. De mensen tik ten je stiekem aan en waren blij als een kind dat ze je hadden aan geraakt. Mensen namen ons mee naar hun tent om thee te drinken. En om ons vol trots zo'n oude pick-up van Philips te laten zien. Je weet wel zo één met een grote toeter en die je nog moet aan draaien." „Maar ik zag ook de keerzijde. In Teheran was het allemaal pracht en praal, maar daarbuiten stonk het. Daar was de armoe. Mensen leefden in tenten, in hutten met golfplaten daken. Die mensen kon den we zielsgelukkig maken met een simpel KNVB-speldje. In Mos kou was dat ook zo. Mensen huil den als je ze iets gaf. Ze keken na tuurlijk wel eerst rond of niemand zag dat ze iets van een westerling aannamen." „We zijn toen bijvoorbeeld ook naar het Lenin-mausoleum in het Kremlin geweest. Kilometerslange rijen mensen stonden daarvoor te wachten. Wij mochten zo doorlo pen in ons trainingspak. Het wa ren waardevolle reizen. Sportief, menselijk, maar achteraf gezien ook zakelijk. Door de ontmoetin gen met verschillende nationalitei ten en culturen heb ik veel over het omgaan met mensen geleerd." Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79