Amateurvoetbal van Kloetinge gehad? Gert-Jan Broere wil machines afstellen 23 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 De kans is groot dat Gert Jan Broere aan zijn laatste sei zoen bij WIK'57 bezig is. De linksback hoopt binnen een jaar zijn opleiding werktuigbouwkunde aan de TU van Eindhoven af te ron den. Daarna gaat hij op zoek naar een baan. „In mijn branche is in Zee land nauwelijks werk te vinden. Ik denk dat ik misschien in Amsterdam of Eindhoven terecht zal komen." Broere heeft gekozen voor de rich ting regeltechniek. „Het komt er sim pel gezegd op neer dat je machines zo nauwkeurig mogelijk leert afstel len. Dat ze perfect doen wat ze kun nen. Dat doe je bij auto's, maar het kan bijvoorbeeld ook bij cd-spelers." Door zijn studie komt Broere nauwe lijks aan trainen toe. De inwoner van Kerkwerve heeft geen club in Eindhoven, waardoor hij alleen wed strijden speelt. Hij kan het conditio neel maar net bijbenen. „In de voor bereiding leg ik de basis voor het sei zoen. Dan kan ik gewoon meetrai- nen. Daarna heb ik daar geen tijd meer voor. Als ik elke zaterdag kan spelen, lukt het wel. Zo hoog is het niveau waarop wij spelen ook weer niet. Maar als er wedstrijden tussen uit vallen wordt het moeilijk." De trainer houdt rekening met de omstandigheden van Broere. Hij gunt hem meestal een basisplaats. Da's niet zo verwonderlijk, want WIK'57 heeft een smalle basis. De eerste selectie bestaat uit slechts zes tien man. Vaak zijn er maar net ge noeg basisspelers beschikbaar. WIK'57 speelt in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. Het halen van het linkerrijtje is ook dit jaar weer het doel. Het afgelopen seizoen lukte dat niet. Na de winterstop ver huisde WIK'57 van links naar rechts. Koen de Vries KAPELLE De selectie van Kapelle-trainer Adriaan Nieuwenhuijse heeft nogal wat wijzigingen en een verjongingskuur ondergaan. „Er zijn vijf spelers ge stopt of vertrokken en ik heb er vier A-junioren en één speler uit het vierde voor teruggekregen. Het wordt voor ons een tussenjaar, maar na tuurlijk proberen we wel zo hoog mogelijk te eindigen." Kapelle degradeerde vorig seizoen uit de tweede klasse en wordt mede daardoor door een aantal trainers als gevaarlijke outsider voor de titel ge noemd. „Ik verwacht zelf niet direct dat we bij de bovenste ploegen gaan spelen, maar minimaal bovenaan de middenmoot moet mogelijk zijn. Het liefst keren we direct terug naar de tweede klasse, maar we moeten wel reëel blijven." Nieuwenhuijse tipt Veere, SKNWK en Dauwendaele als kanshebber op de titel. DE MEEUWEN Hugo Crucq is bij De Meeuwen als trainer doorgeschoven vanuit de tweede selectie en hij weet wat hem te doen staat bij de hoofdmacht. „Ik hoop dat we aan voetballen toekomen, want de laatste drie jaar hebben we tegen degradatie gevochten. Een goede start is voor ons belangrijk, want we hebben echt zelfvertrouwen nodig." Crucq zal als eindverantwoordelijke de druk op zijn schouders voelen als de prestaties uitblijven. De Meeuwen sloot vorig seizoen af als negende en Crucq hoopt dat zijn benadering werkt. „De jongens moeten echt ver plichtingen tegenover elkaar hebben en een echt team zijn." Hugo Crucq ziet SKNWK, de ploeg waar hij in het verleden ook al eens trainer was, als één van de titelfavorieten. „Ik denk dat SKNWK direct doordendert." RILLANDIA Eddie Kiesenberg kijkt tevreden terug op de voorbereiding van Rillandia. De trainer hoopt de prestatie van vorig seizoen, toen Rillandia de nacom- petitie voor promotie naar de tweede klasse bereikte, te evenaren. „Een periodetitel en een plaats bij de bovenste drie moet met dit spelersmateri aal minimaal mogelijk zijn voor ons. We zijn in de breedte zeker sterker geworden en we hoeven niet in paniek te raken als we mensen moeten missen." Rillandia wil met - voornamelijk - weer eigen mensen weer een stapje hoger en volgens Kiesenberg zijn de mogelijkheden daar ook voor. „Maar ik verwacht wel een pittige competitie. Met SKNWK en DFS is er meer voetbal in de derde klasse gekomen. Kapelle vind ik moeilijk in te schat ten." Kiesenberg gokt op Veere en AZW als zijn voornaamste concurren ten. SKNWK „Wij moeten kunnen meedoen in de derde klasse en op termijn moeten we een stabiele derdeklasser kunnen zijn. Ik ga niet mikken op de boven ste plaatsen. We moeten eerst maar eens in het linkerrijtje terecht zien te komen", blikt Peter Groenewegen vooruit. De SKNWK-trainer kreeg vlak voor de voorbereiding een tegenvaller te verwerken omdat drijven de kracht Maarten Padmos afhaakte. Groenewegen: „Hij heeft een nieu we baan gekregen en moet gaan leren. En ook met Ronald van Vossen (naar Ouwerkerk) hebben we een vaste waarde verloren. We zijn in de breedte dan ook iets smaller geworden." Daartegenover is de uit het tweede overgekomen Richard Bevelander in de oefencampagne een aantal keer trefzeker gebleken. Voor Groenewe gen zijn vooral de confrontaties met zijn oude vereniging Wolfaartsdijk speciaal. VEERE Carlos de Jonge speelt geen verstoppertje en wil in zijn tweede seizoen als trainer van Veere de stijgende lijn van het afgelopen seizoen voortzet ten. Toen verspeelde zijn ploeg in de finale van de nacompetitie promo tie naar de tweede klasse, maar de ploeg heeft die teleurstelling verwerkt en wil na een pittige voorbereiding nog sterker terugkomen. „We willen het, net zoals vorig seizoen, weer beter doen dan het seizoen daarvoor. De titel is onze doelstelling." Met gerichte aanwinsten, drie ex-A-junioren en twee doorgeschoven spe lers uit de tweede selectie, heeft De longe de beschikking over een brede selectie. „Wij zijn zeker sterker geworden", vindt de trainer, die AZW (de eerste tegenstander van Veere), Rillandia en SKNWK noemt als kans hebber voor een klassering in de top vier. WOLFAARTSDIJK „De ploeg is gemotiveerd om in de derde klasse te gaan spelen en dat is voor mij een voordeel", laat Bart Dierckx weten. De nieuwe trainer van Wolfaartsdijk heeft de beschikking over dezelfde selectie als vorig sei zoen, toen de ploeg via de nacompetitie wist promoveerde. Dierckx zag, na zijn vertrek bij Apollo'69, zijn nieuwe club al een aantal keren aan het werk. „Het was zeker een voordeel dat ik de spelers al kende. We moeten nu alleen de speelwijze nog op derde-klasseniveau krijgen. De competi tiestart zal heel belangrijk zijn. Een goede start is goed voor de motivatie en het vertrouwen neemt dan ook alleen maar toe." Dierckx wil niet zomaar alleen handhaving tot doel stellen. „Handhaven? Nee, we moeten proberen om mee te draaien in de derde klasse en in be paalde wedstrijden voor een uitschieter zorgen." Marinus Baas is de nieuwe spits van Kloetinge: „Als voetballer ben ik volwassen geworden, ik was toe aan een volgende stap." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77