Amateurvoetbal 22 Die auto heb je zeker PZC Zaterdag 30 augustus 2008 VCK VCK dwong vorig seizoen via de nacompetitie promotie naar de tweede klasse af Voor het tweede achtereenvolgende seizoen staat de club onder leiding van trainer Hans de Nooijer. „De voorbereiding is voorspoedig verlopen en ik hoop dat we ons dit jaar kunnen handhaven. Het uit gangspunt is een plaats in de middenmoot, zodat we niet naar beneden hoeven te kijken." „In vergelijking met vorig seizoen is onze selectie nagenoeg hetzelfde ge bleven. De groep zit nog niet aan zijn plafond, want het grootste deel van de spelergroep is tussen de 17 en 23 jaar oud. Er zit daarom zeker toe komstmuziek in VCK." De trainer vindt het moeilijk om in te schatten wie zich in de titelrace zullen mengen, omdat hij de tegenstanders vorig seizoen niet aan het werk heeft gezien. Van de Zeeuwse ploegen zet hij desondanks hoog in op Bruse Boys. DERDE KLASSE A AZVV „Ik denk dat we een aardig ploegje hebben. We zijn wel twee spelers kwijtgeraakt, maar we zijn in de breedte zeker sterker geworden", laat AZW-trainer Eddy van der Hooft weten. De selectie van AZW zal pro beren het verloren terrein, de club degradeerde vorig seizoen uit de twee de klasse, te herwinnen. Van der Hooft: „We moeten bovenin kunnen meedoen en proberen direct terug te keren. Maar we zijn nog heel jong. Het is daarom ook jammer dat we ons vorig seizoen niet hebben kunnen redden." AZW kan terugkijken op een goed verlopen voorbereiding en gaat de competitieopening tegen Veere met vertrouwen tegemoet. „Veere is onze belangrijkste concurrent. Een heleboel van de andere ploegen ken ik niet", aldus Van der Hooft. COLIJNSPLAATSE BOYS Martin de Nooijer zag als nieuwe trainer van Coiijnsplaatse Boys dat de selectie er ten opzichte van vorig seizoen kwalitatief gezien niet op voor uit is gegaan. „Het wordt een lastig verhaal voor ons, want er zijn drie dragende spelers, Arjan Verburg, Robert Jan van de Genugten en Nigel Holmes, vertrokken. Dat probeer ik op te vangen met talentvolle jeugdspelers en dat is wel een mooie uitdaging." De Nooijers doelstelling is om met zijn nieuwe vereniging in elk geval de gradatie naar de vierde klasse te vermijden. Volgens De Nooijer zal er daarom hard gewerkt moeten worden in Colijnsplaat. „Maar het zijn alle maal spelers van de eigen club en ze hebben een goede instelling. Het gaat er fanatiek aan toe en we zullen het in de competitie ook van onze instelling moeten hebben." DAUWENDAELE „Wij gaan met de bovenste ploegen meedoen", laat teammanager Gérard de Nooijer weten. Dauwendaele maakte een aardige voorbereiding door en is, hoewel een aantal oudgedienden afhaakte, in de breedte sterker ge worden. „We hebben een heel grote selectie. Voorin hebben we er een aanspeelpunt bij gekregen en dat misten we in andere jaren. Er zijn acht A-junioren overgekomen, ik heb er een paar spitsen bij gekregen en dit is de beste groep die ik in drie jaar tijd heb gehad", vindt De Nooijer. Dauwendaeles jonge selectie zal volgens de ex-prof met Veere, SKNWK, Rillandia, Kapelle en AZW gaan strijden om de prijzen. De Nooijer: „Wij moeten een goede start maken en dan proberen om dat vol te hou den. Het belooft weer een leuke klasse te worden." DFS Van een serieuze competitievoorbereiding was voor Nico Schoute bij de kersverse derdeklasser uit Burgh-Haamstede nauwelijks sprake. Wegens een waslijst aan afwezigen (werk, vakantie en blessures) werden twee oe fenduels geschrapt, maar DFS's nieuwe trainer heeft toch een goed ge voel over het naderende seizoen. Met aanwinst Pieter de Munnik, overge komen van Hoek, én Jarno Vermeulen (ex-Zierikzee en Kloetinge) heeft Schoute, naast een aantal spelers dat al jaren bij DFS rondloopt, een brok aan ervaring tot zijn beschikking. „Ik heb een heel goede groep die heel erg graag wil. Het is nu afwachten voor iedereen hoe wij het seizoen gaan starten. De voorbereiding was op zijn zachtst gezegd lastig, maar we moeten gewoon met zijn allen bij DFS het maximale er uit gaan ha len. We hebben kwaliteit genoeg!" HEINKENSZAND Voor trainer Ad Poortvliet was het in de voorbereiding puzzelen gebla zen bij zijn nieuwe club Heinkenszand. „Er zijn heel veel nieuwe jongens gekomen, waaronder veel van Kwadendamme. Een aantal van hen komt zeker in aanmerking voor het eerste. In de breedte zijn we sterker gewor den en dat is prettig. Daar staat wel tegenover dat er een paar belangrijke jongens, onder wie Ermo Cappon, gestopt is." Vorig seizoen maakte Heinkenszand een moeilijk seizoen door en pas in de laatste competitiewedstrijden speelde de ploeg zich in veiligheid. „De derde klasse is er, met SKNWK, Kapelle en AZVV, zeker sterker op ge worden. Laten we daarom ook maar een voorzichtige doelstelling uitspre ken en proberen om ons te handhaven. We zullen het van week tot week bekijken." Marinus Baas zorgde voor één van de opvallendste overschrijvingen in het Zeeuwse amateurvoetbal, door over te stappen naar Kloetinge. Weggaan bij Arnemuiden, dat doe je toch eigenlijk niet? „ledereen hier gunt het me", weet de spits. Het tafereel vindt eer der deze zomer plaats. Marinus Baas besluit zijn oud pa pier zoals altijd naar de club van zijn hart te brengen. Hij gooit het in zijn auto, rijdt naar het sportpark in Arnemuiden en komt daar een paar supporters op leeftijd tegen. De eerste opmer king laat niet lang op zich wach ten en zit vol cynisme. 'Die auto heb je zeker van Kloetinge gehad?' De spits moet er nu nog steeds om lachen. „Prachtig toch?" Hij zakt wat onderuit op de bank en kijkt met een schuin oog naar de enorme televisie, die vlijmscher pe beelden de huiskamer instuurt. Het Nederlands elftal oefent in Moskou en dus is het niet zo moei lijk waar de tv op afgestemd staat. „Ik kijk veel voetbal", vertélt Baas. „Daarom heb ik ook een abonne ment op Sporti. Soms lig ik bijna een hele zondag op de bank naar wedstrijden te kijken." Niet omdat hij lui is, maar vooral om bij te komen na een fysiek zware week. Marinus Baas stapt meestal rond zes uur 's ochtends uit zijn bed en gaat dan niet veel la ter aan de slag met de montage van kozijnen of het neerzetten van een nieuwe serre. „Ik heb in de staalbouw gewerkt, maar dat was niks voor mij. In de zomer stond je vaak te lassen waardoor het bijna vijftig graden was. Lek ker is dat, in je overalletje. Sinds een jaar zit ik nu bij het bedrijf waar mijn vader ook werkt. Het is leuk, maar ook wel pittig. We moe ten af en toe ruiten van tachtig, ne gentig kilo vervangen. Die kun je maar beter goed vasthouden." Het werk past wel bij hem, want Marinus Baas heeft een indruk wekkend postuur. Voor een verde diger moet het voelen alsof je te gen een blok beton aanloopt. Al denkt Ad Roovers daar in de zo mer van 2005 heel anders over. De nieuwe trainer van Arnemuiden ruimt geen plaats in voor Baas. „Ik stond in het tweede, omdat hij me te zwaar vond. Ik ben 1,92 meter en weeg 95 kilo. Maar er zit echt geen vet aan. Dat was toen ook al zo." De situatie van de spits veran dert een paar maanden later, als Jan Poortvliet na het ontslag van Roovers terugkeert in zijn geboor tedorp. Hij mag proberen Arne muiden voor de eerste klasse te be houden en geeft Baas meteen het vertrouwen. „En dat is het belang rijkste dat je als voetballer kunt krijgen." Arnemuiden degradeert, waarna Baas vervolgens in de tweede klas se zijn visitekaartje afgeeft. Hij maakt 26 doelpunten, maar het kampioenschap gaat op de laatste speeldag naar GPC. De Arnemui- denaar krijgt wel een uitnodiging om een testwedstrijd te spelen bij Helmond Sport, de club waar Poortvliet aan de slag gaat. „Het was mooi om mee te maken, maar ik verwachtte er niets van. Ik speelde mee in een oefenwedstrijd tegen Someren en dat was echt een drama. Er liepen nog vijf test spelers, maar die gasten van Hel mond Sport hadden er aan het eind van het seizoen weinig zin meer in. Wat ik wel mooi vond, was de houding van John Nieu- wenburg. Hij begon meteen tegen me te praten en wilde even samen een balletje trappen. Die jongen heeft toch bij Ajax gespeeld. Dan voel je je even een simpele boer. Na die wedstrijd heb ik helemaal niets meer gehoord van Helmond Sport. Dat vind ik dan wel weer vreemd. Eén telefoontje, dat is toch zo gebeurd?" Met Henk Ottens maakt Arnemui den een nieuwe start, maar het loopt niet zoals iedereen met een rood-geel hart wil. „Het was echt een zwaar jaar", bekent Baas. „Op een gegeven moment stonden we zelfs achtste. Misschien heeft het mislopen van het kampioenschap te lang doorgespeeld in ons hoofd." Het zorgt ook voor frustra ties. „Ik speel nu zes jaar bij de se nioren en heb daarin zes gele kaar ten gehad. Het zegt denk ik ge noeg dat ik er vijf daarvan afgelo pen seizoen heb gehad." Hij krijgt steeds meer het gevoel dat het tijd is voor een volgende stap. Kloetinge belt, er wordt een afspraak gemaakt, maar van ge heimzinnigheid is bij Baas geen sprake. „Op een woensdag sprak ik met Kloetinge. De volgende dag heb ik dat op de training bij Arne muiden aan Henk Ottens en mijn medespelers verteld. Ik vind dat je dat moet doen. Eigenlijk ben je het verplicht ten opzichte van de trainer en je ploeggenoten." Jammer, was de eerste reactie bij zijn club. „Maar ze zeiden ook met een dat het een mooie stap zou zijn. Iedereen gunt het me. Er is nog niemand in Arnemuiden naar me toe gekomen die heeft gezegd: wat ben jij een klootzak. Sommige mensen zullen het misschien wel denken. Maar daar heb ik schijt aan." Hij heeft de hechte club dus ach ter zich gelaten en dat gebeurt niet vaak in Arnemuiden. Zeker niet door 'eigen' jongens. „Ik heb begre pen dat het je vooral vroeger niet in dank werd afgenomen. Het is ook gewoon een prachtige club. Arnemuiden is een gevoel. Maar op een gegeven moment moet je ook aan jezelf denken. Als voetbal ler ben ik volwassen geworden, ik was toe aan een volgende stap. Ik zal er ook niet slechter van wor den. En als ik het niet red bij Kloe tinge, ben ik zo weer terug bij Ar nemuiden." Van zijn overstap naar de Beve- landse eersteklasser heeft hij ech ter nog geen moment spijt gehad. „Het is een leuke, jonge groep. We zijn op trainingskamp geweest en daar heb ik gemerkt dat er geen groepjes zijn." De trainingen beval len hem wel. „We doen vrijwel al les met de bal. Gelukkig, want rondjes lopen vind ik zo nutte loos. Voor de start van de voorbe reiding liep ik ook nooit voor me zelf Nu heb ik het wel gedaan, om dat ik er meteen wilde staan bij Kloetinge. De club bouwt aan een nieuw team. Daar wil ik graag deel van uitmaken." Barry van der Hooft Gert Jan Broere, foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76