Amateurvoetbal omdat het mijn club is MJÊ het Serge de Blaeij verkoopt taalcursussen 21 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 Destorme zijn daar mooie voor beelden van. Met jonge spelers, die goed gecoacht worden, kom je heel ver. Ik had het nog moeten zien of we met Telussa vorig jaar niet mee hadden gedaan voor de ti tel. En dat vertrouwen heb ik nu weer. We hebben tijdelijk even iets anders moeten verzinnen, maar gelukkig heeft Paul gezegd dat hij snel terug wil komen." „Wat de spelers betreft, heb ik in de voorbereiding gezien dat jon gens als Tim Mechelink en Josimar Pattinama het talent hebben om bij ons door te breken. Ze zeggen dat Hoek een topschutter mist dit jaar, zo één als Jan Huygens een paar jaar geleden. Dat bestrijd ik. Het is beter om vijf of zes spelers te hebben die regelmatig scoren dan één topschutter. Dat heb je met Jan Huygens wel gezien. Toen iedereen hem kende, gingen ze hem uitschakelen en kon Hoek niet meer scoren." „Ik ben zo'n 25 jaar geleden betrok ken geraakt bij Hoek als sponsor met ons bedrijf Het heeft me daar na nooit meer losgelaten. Ik ben een echte, fanatieke supporter, die nooit een thuiswedstrijd mist. Mijn rol binnen de club is niet zo gewichtig als ze wel eens zeggen. Ik ben vice-voorzitter van de spon sorcommissie. En zeg niet dat mijn wil bij Hoek wet is, want dat is niet waar. Ik laat het alleen niet ge beuren dat we dreigen af te dwa len, sportief of bestuurlijk. Dan sta ik op om de zaak weer op de rails te krijgen. Vaak gebeurt dat niet, toevallig dit jaar wel. Ik ben nu eenmaal een echte Hoekenees ge worden, die met zijn club mee leeft, af en toe eens iets roept of schreeuwt en juicht als we scoren. Die emotie hoort bij ons voetbal. Als ik dat niet meer zou hebben, zou ik thuisblijven." Frits Bakker Serge de Blaeij is een soort doe-het-zelver. De aanvallende middenvelder van Luctor'88 richtte drie jaar geleden met een vriend het bedrijf Lingua op, een 'on line agency' voor taalreizen. Op ze ven plaatsen in Spanje en in vijf lan den in Latijns-Amerika kunnen klan ten middels internet via het Zeeuwse kantoor in Heinkenszand en een kan toor in Rotterdam het Spaans mach tig worden. Ook onderkomens kun nen bij Lingua geboekt worden. Ver der werken er ook mensen in Duits land, ltalié, Polen en Zweden voor het bedrijf van De Blaeij. Het bedrijf loopt zo lekker dat aan het eind van het jaar een bescheiden ruimte in Heinkenszand verruild wordt voor een kantoor in Roosen daal. „We verkopen de cursussen via internet. Dus veel ruimte hebben we niet nodig. Maar het gaat zó goed dat we straks personeel gaan aanne men. Volgend jaar gaan we proberen ook cursussen Engels te verkopen", aldus de voetballer uit Heinkens zand. De opleiding die De Blaeij volgde, komt hem bij zijn beroep goed van !j:-i j: pas: hij studeerde bedrijfskundige in formatica. Het enige minpunt: hij spreekt het Spaans niet vloeiend. Maar dat hoeft ook niet. Dat doet zijn compagnon. Die ontdekte enkele jaren geleden een gat in de markt toen hij zelf op zo'n taalschool werk te. Het voetbal schiet er door de drukte op het werk soms bij in. „Ik mis wel eens een traininkje of een wedstrijd. Ik reis regelmatig naar Spanje voor overleg met de taalscholen. Dat ik dan niet kan voetballen, hoort er bij." Echt rampzalig is dat ook niet: Luc tor'88 is geen topper in het Zeeuwse voetbal. De club komt uit in de vier de klasse van het zondagvoetbal. Koen de Vries BRUSE BOYS Bruse Boys was het afgelopen voetbaljaar dicht bij promotie naar de eer ste klasse, maar strandde uiteindelijk in de nacompetitie. Trainer Edwin Kriens, die afkomstig is van GPC Vlissingen, spreekt zich uit over zijn ver wachtingen voor dit nieuwe seizoen. „Ik heb een heel jonge groep onder me. Daarmee wil ik proberen om volwassen te voetballen. We hopen zo hoog mogelijk te eindigen op de ranglijst. Gezien onze kwaliteiten zijn we min of meer verplicht om mee te doen om de prijzen." Bruse Boys zag vier spelers vertrekken. „Daartegenover staat dat we er en kele goede A-junioren bij hebben gekregen." Van RBC kwam Rudi van der Bijl de gelederen versterken. Kriens vindt het lastig om één uitgespro ken titelfavoriet in de tweede klasse aan te wijzen, maar noemt SSV'65 een ploeg die altijd kwaliteit heeft rondlopen. DUIVELAND Duiveland werd vorig seizoen kampioen van de derde klasse A en had met Dennie le Comte de topscorer van Zeeland in zijn midden. Trainer Leen Koster vertrok en werd opgevolgd door Henk Schouten. „Ik weet ei genlijk niet goed wat ik ervan kan verwachten. Het is voor deze club alle maal nieuw en in de competitie zullen we een gewenningsperiode mee maken. Daarna kun je inventariseren wat de doelstelling is. In eerste in stantie gaan we uit van handhaving. Na een paar weken kunnen we dat misschien bijstellen", klinkt het uit de mond van Schouten. „De groep is erg leergierig en er wordt goed getraind. De eerste weken zijn me uitste kend bevallen." Schouten denkt dat in de tweede klasse meerdere ploegen in aanmer king komen voor de titel, maar noemt Bruse Boys op grond van de pres taties in het vorige seizoen specifiek als kanshebber. NIEUWDORP Met een gedeelde derde plaats kan Nieuwdorp terugzien op een uitste kend vorig seizoen in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Aan trai ner Peter van Poortvliet, die de naar SSV'65 vertrokken Jos van Belzen heeft opgevolgd, de taak om het succes een vervolg te geven. „Ik heb te gen mijn ploeg gezegd: Het tweede jaar wordt altijd lastiger. Zeker wan neer je in het eerste seizoen in de tweede klasse zo'n goede prestatie hebt geleverd. Een richtpunt voor dit jaar is het puntenaantal van vorig seizoen (36). Als we dat evenaren, doen we het goed. Daarnaast streven we naar een periodetitel." De selectie van Nieuwdorp kende een aantal mutaties. „In de breedte zijn we er niet minder op geworden", aldus Van Poortvliet, die Oranje Wit (van horen zeggen) en Bruse Boys (onder de indruk tijdens Sloepoort Cup) tot de titelkandidaten rekent. OOSTKAPELLE „Als we dit seizoen in het linkerrijtje eindigen, doen we het goed", klinkt het uit de mond van Oostkapelle-trainer Huib Meerman, die aan zijn tweede seizoen begint als coach bij de Walchenaren. „Twee seizoenen ge leden zijn er behoorlijk wat spelers weggegaan en dat hebben we opge vangen met jongens uit ons eigen tweede elftal. Vandaar dat we vorig sei zoen op de achtste plaats zijn geëindigd. De spelersgroep heeft zich ver der ontwikkeld en is rijper geworden. Dat hoop ik nu terug te zien. We willen beter presteren dan vorig jaar en als de spelers het vertrouwen krij gen dan moet het linkerrijtje mogelijk zijn." Evenals veel collega-trainers denkt Meerman dat Bruse Boys een kandi daat is voor de titel. „Al zeggen de prestaties in de voorbereiding hele maal niets." Ook Oranje Wit is volgens de Arnemuidenaar een kansheb ber. SEROOSKERKE Serooskerke eindigde vorig seizoen als promovendus meteen in de mid denmoot van de tweede klasse. In de nieuwe voetbaljaargang hoopt trai ner Alexander van Keulen met zijn ploeg die prestatie te evenaren. „On ze doelstelling is dertig punten, waarmee je waarschijnlijk in het linkerrij tje eindigt. Vorig jaar waren we onbekend, nu zijn we bekend. De tegen standers zullen op ons letten en we moeten daarom ook scherp blijven. Ik heb tegen de groep gezegd dat ze dezelfde beleving en inzet moeten opbrengen als in de voorgaande jaren. Als trainer heb ik de ervaring dat het tweede jaar in een klasse moeilijker is dan het eerste jaar. Zowel kwa litatief als kwantitatief zijn we echter sterker geworden." Hoewel Van Keulen het Dordtse Oranje Wit niet kent, tipt hij die ploeg samen met Arnemuiden als titelkandidaat. SSV'65 Bij SSV'65 ging het roer na twee degradaties op rij behoorlijk om. In de persoon van Jos van Belzen staat er dit seizoen een nieuwe trainer voor de groep. „We zijn in feite opnieuw begonnen. Het bestuur heeft aange geven om een nieuwe lijn te voeren. In het verleden kwamen er spelers uit Brabant en Rotterdam naar de club. Dat is nu over. We gaan verder met spelers uit de regio." De Goesenaren begroetten deze zomer enkele talenten, die Van Belzen omschrijft als gretig en leergierig. SSV'65 moet het voorlopig nog stellen zonder Marcel Kole, die herstellende is van een zware blessure. Van Bel zen ziet in Oranje Wit, Duiveland en Bruse Boys de voornaamste titel kandidaten. Over de doelstelling van zijn eigen club is hij duidelijk: „We willen ons graag handhaven in de tweede klasse." ym 1 is niet zo gewichtig als ze wel eens zeggen. Ik laat het alleen niet gebeuren dat we dreigen af te dwalen, sportief weer op de rails te krijgen." foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75