Amateurvoetbal Ik juich en ik schreeuw, 20 PZC Zaterdag 30 augustus 2008 HOOFDKLASSE B IOEK Oe glazen bol van Ferry Alfons, aanvoerder van Hoek, is een tikje vertroe- ield nadat Paul Telussa tijdelijk is weggevallen. De Zeeuws-Vlaamse ioofdklasser maakte zich op voor een jaar met twee geroutineerde trai ers. „Met Paul waren we in de top vijf geëindigd, zonder hem durf ik een voorspelling te doen", zegt Alfons. De voorbereiding was nogal wis- elvallig, vooral tegen zwakkere tegenstanders, maar tegen FC Utrecht vas er voor het eerst lijn te ontdekken in het elftal. Ferry Alfons stelde lie avond vast: „We zijn er kwalitatief op vooruit gegaan." Hij doelde op ie komst van jonge spelers, zoals Comé Schilperoort, Josimar Pattinama, Legilio Pinas en Tim Mechelink. „Maar Paul is zó belangrijk voor ons", /indt Alfons. „Hij is altijd heel duidelijk over de speelwijze en als Paul ets zegt, luistert iedereen. Naar lan Verdegem ook wel hoor, maar toch..." EERSTE KLASSE C GPC VLISSINGEN Met André Maas uit Wouw heeft GPC Vlissingen als opvolger van Edwin Criens een nieuw gezicht voor de groep. De kersverse oefenmeester van Ie Walcherse eersteklasser heeft in de eerste weken bij zijn nieuwe club -en meer dan behoorlijke indruk gekregen. ,Je kunt hier een afspraak naken en dan weet je dat die ook wordt nagekomen." Maas prijst zich gelukkig met het amateurvoetbal in Zeeland. „In Bra- oant is dat een beetje aan het doodbloeden. Omdat er in Zeeland geen betaald voetbal is, is er net onder het niveau van de hoofdklasse een groot potentieel aan goede spelers." Hij verwacht dat vooral het fysieke aspect een doorslaggevende factor zal zijn. „En bij de betere ploegen lo pen spelers, die in het betaald voetbal hebben gespeeld. We kunnen on ze borst natmaken." KLOETINGE Diederik Hiensch begint bij Kloetinge aan zijn elfde seizoen en spreekt ia de degradatie uit de hoofdklasse over een adempauze binnen de club. ,We willen natuurlijk elke wedstrijd winnen, maar drie jaar achter elkaar egen degradatie voetballen heeft veel energie gekost. We willen domi- tant en aanvallend voetbal spelen en de spelvreugde terugbrengen." De trainer vindt dat zijn selectie veel strijd en teamgeest toont. „Ik ver- .vacht met deze groep absoluut stappen te kunnen maken." Toch rekent hij op een zwaar seizoen. „Het is een mooie klasse, met een aantal ploe gen dat aan de hoofdklasse heeft geroken. Daarnaast spelen we aantrekke lijke Zeeuwse derby's." Een belangrijke rol lijkt weggelegd voor nieuwko mer Marinus Baas. Hiensch: „Hij is sterk en balvast. Daaromheen kun je gaan voetballen." TERNEUZENSE BOYS Door schade en schande wijs geworden benutte Leendert Geelhoed vo rig seizoen om een andere speelwijze in te slijpen. De trainer van Terneu- zense Boys introduceerde het 'op lijn spelen'. Dat ging gepaard met de ti tel in de tweede klasse. Na één jaar wacht daarom een hernieuwde ken nismaking met de eerste klasse. „Het is wennen geweest, maar in de eer ste klasse wordt meer van voetbalkwaliteiten gevraagd", kijkt hij terug op het leerproces. „Technisch, tactisch en fysiek. Ik denk dat het heerlijk is om je als mens op dat niveau te ontwikkelen. We zullen weer wat snel ler moeten voetballen. Elk foutje wordt afgestraft, waar je in de tweede klasse bepaalde tekortkomingen nog wel eens kon camoufleren." Geel hoed spreekt van een nieuwe uitdaging. „Ik ben tevreden als we goed kunnen meedraaien." ^AAMSLAG Met meer geluk dan wijsheid overleefde Zaamslag het treffen in de na- competitie met eersteklasser De Zwerver. De promotie had geen werven de uitwerking op spelers van buitenaf. Trainer Rinus Zegers heeft deson danks vertrouwen in het debuut in de eerste klasse. „Deze ploeg is tot veel in staat." Zegers zegt geschrokken te zijn van het niveau van degra dant De Zwerver. „Ze waren derde van onderen geëindigd, maar ik vond het een heel goede ploeg. Alleen: ze scoorden niet. Ik heb geen enkel idee wat ons te wachten staat. In wedstrijden waarin we het moeilijk hadden, scoorden we toch. Peter Dieleman heeft zich als spits net als de ploeg goed ontwikkeld, maar je moet ook op een hoger niveau doelpun ten maken. We zullen proberen aanvallend te spelen. Als het niet goed gaat, moet je je ogen daarvoor niet sluiten." TWEEDE KLASSE E ARNEMUIDEN Arnemuiden bereikte vorig seizoen dankzij een eindsprint de nacompeti- tie voor een plaats in de eerste klasse, maar redde het daarin niet tegen Almkerk. Trainer Henk Ottens omschrijft het vertrek van Marinus Baas (naar Kloetinge) als een aderlating voor zijn team. „Hij was elk jaar goed voor veel doelpunten. Die missen we nu. Het is een vraagteken hoe we dat gaan invullen. Toch heb ik er wel vertrouwen in. Onze doelstelling is een plaats bij de eerste drie." Naast Baas zag Arnemuiden met Peter Bil en John Crucq nog twee basisspelers wegvallen. „Vorig seizoen zijn we ils derde geëindigd. Dan vind ik het raar om nu te zeggen dat we met een ijfde plek tevreden zouden zijn. ]e moet elk jaar proberen om hoger te indigen." De Zeeuws-Vlaamse trainer tipt Bruse Boys en SSV'65 als be- angrijkste gegadigden voor de titel in de tweede klasse. De twee meest recente voorzitters van de club zijn er achter gekomen dat hij de man is die bij Hoek vanachter de schermen de regie voert. Nico Boussen (55) spreekt dat tegen, maar moet bekennen: „Ik kom zelden in actie, alleen als ze aan mijn clubje komen." De zonnebril hoog op het voorhoofd, met kordate stappen on derweg naar zijn zit plaats op de tribune, af en toe een goedkeurende blik over het veld. De machtigste man van Hoek? „Ik heb het zelf niet ver zonnen, maar ach...", zegt hij op de avond dat Hoek tegen FC Utrecht speelt met een zuinige glimlach. Hij loopt rond met een zekere trots, drukt iedereen even de hand en geniet van een mooie partij voetbal. „Kijk maar eens hoe goed het met Hoek gaat", heeft hij zich al een paar keer laten ontvallen. „Tweehonderd sponsors uitgeno digd voor een hapje en een drank je, een prachtige avond is het." En geef hem eens ongelijk, de invloed rijke en geslaagde Zeeuws-Vlaamse zakenman, die de voetbalclub uit de hoofdklasse als een kostelijke hobby beschouwt. Zijn er dan helemaal geen zorgen bij Hoek in de aanloop naar de competitie? Is de voorzitter niet na één anderhalfjaar alweer opge stapt? Zit de club niet zonder be stuur, is de trainer niet door fysie ke tegenslag geveld, de topscorer van vorig jaar niet naar andere oor den vertrokken en is er geen schrij nend gebrek aan een nieuwe ac commodatie? Nico Boussen (55), directeur en ei genaar van Witte-Boussen en Laf- oma (assurantiën, vastgoed, ver huur en projectontwikkeling), pa reert in de van hem bekende stijl, gevoed door een jarenlange club liefde. „We zouden Hoek niet zijn als alles zou lopen zoals we dat graag willen. Het is even zoeken naar een nieuwe, krachtige voorzit ter, dat klopt. Maar we willen weer meedoen aan de top dit jaar, we hebben zorgen over de trainer, in wie we heel veel vertrouwen heb ben en natuurlijk willen we naar een nieuw onderkomen. Maar in de eerste plaats is Hoek een gezon de club, die altijd al zijn afspraken nakomt, al jaren goed meedraait in de hoofdklasse, prachtige spelers heeft voortgebracht en die draait op geweldige vrijwilligers met een hart voor de club. Dat zullen we al tijd blijven koesteren." „We hebben met elkaar afgespro ken dat we niet snel van stapel lo pen met een nieuwe voorzitter te benoemen. Benny Langeraert heeft zich beschikbaar gesteld en al les wordt in de aanloop naar de competitie keurig geregeld. Je hebt in feite, in een club met zo veel vrijwilligers, alleen mensen nodig die kunnen delegeren. De trein staat op de rails en er zal best weer een machinist langskomen die op stapt en mee gaat rijden." „Wat Hoek nodig heeft, is een man zoals Roelof Ruules in het ver leden. Een man die gezag had, die zichzelf niet belangrijker vond dan de club, geen verstand van voetbal had en niet zo nodig op de voor grond hoefde te treden. Hij heeft het helaas te kort kunnen doen, maar zo iemand zoeken we." „De ambitie om naar een andere locatie te gaan, leeft al veel langer. Het moet alleen ook breed gedra gen worden door de sponsors en de leden. We moeten het niet te hoog willen spelen, want dan kom je in een neerwaartse spiraal te recht, zoals Terneuzen en Kloetin ge. Hoek is zich zeer bewust dat het geen IJsselmeervogels of Spa kenburg is. We zitten hier niet in de randstad en hebben geen paar duizend leden." „Ik volg natuurlijk ook de verhalen over een stadion. Dan lees is dat er wordt gesproken over een voetbal arena met een capaciteit van acht duizend man. Maar als ik Terneu zen zie spelen in een thuiswed strijd, dan hebben ze driehonderd man publiek. Dat zal gezellig zijn zeg, in zo'n immens groot sta dion." „Waar ik Hoek sportief dit jaar moet inschatten, hangt van de ko- Nico Boussen: „Mijn rol binnen de club of bestuurlijk. Dan sta ik op om de zaak mende weken af Ik heb Paul Telus sa heel hoog zitten en we hopen al lemaal dat hij terugkomt. Ik had vorig jaar die constructie met Paul Telussa en Jan Verdegem ook al willen zien. Willem Leushuis heeft toch niet gebracht wat we er van hadden verwacht. En met Paul Telussa speelden we in het be gin van dat seizoen in de bovenste regionen." „We hebben niet het budget van de grote clubs uit de hoofdklasse, maar met onze middelen wel al tijd goede spelers gehad die kon den doorstromen naar het prof voetbal. Istvan Bakx en David Serge de Blaeij. iü foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74