werken 'Nederlanders moeten zeker twee keer per week vis eten' Verjaardagsfeest lniHMiimicB Toch tekort aan stralingsmateriaal 0A3iOn Vergunning zonder geslaagde inburgering Haarlem wil uitlevering oorlogsmisdadiger Celstraf geeïst tegen onbevoegde tandarts Dader cafémoord krijgt 25 jaar cel interna Bureau geeft in Urk startsein voor nieuwe promotiecampagne. doe je op de mooiste locatie van Zeeland PZC Zaterdag 30 augustus 2008 5 Het startsein voor de campagne werd gegeven in de haven van Urk. Donner straks ook voor deeltijd-AOW kie zen of blijven doorwerken en toch hun gewone AOW ontvangen. Vol gens Donner werkt nu circa 5 pro cent van de mensen door na het 65ste jaar. „Maar het kabinet heeft niet de wens dat mensen blijven werken na hun 65ste. Dat mag je uit dit voorstel niet concluderen We willen eerst zo veel mogelijk mensen tot hun 65ste aan het werk houden." DEN HAAC - Migranten hoeven toch niet eerst te slagen voor hun inburgeringsexamen om in aan merking te komen voor een ver blijfsvergunning voor onbepaalde tijd, meldt het ministerie van Inte gratie. Door problemen met inbur- geringscursussen, waardoor min der mensen eraan konden begin nen zal de eis pas later gelden. HAARLEM - De gemeenteraad van Haarlem wil dat de in Duitsland wonende oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber (86) wordt uitgeleverd aan Nederland. De raad heeft daar over een brief geschreven aan mi nister Maxime Verhagen van Bui tenlandse Zaken. Faber, van ge boorte Haarlemmer, werd na de Tweede Wereldoorlog tot levens lang veroordeeld wegens oorlogs misdaden. Hij ontsnapte in 1951. HAARLEM - Tegen een 55-jarige tandarts uit Leidschendam die in 2001 uit het register is geschrapt, is voor de rechtbank in Haarlem een jaar celstraf geeïst. Het Openbaar Ministerie stelt dat de man door werkte nadat hij onbevoegd was verklaard. Volgens het OM bracht hij vier patiënten letsel toe door onzorgvuldige behandeling. ROTTERDAM - De dader van de drie voudige moord in café Inn&Out in Rotterdam moet 25 jaar de cel in. Dat heeft de rechtbank op het Kaapverdische eiland Sao Vicente gisteren bepaald. Na de moord vluchtte de 30-jarige man naar Kaapverdië, waar hij de maximumstraf opgelegd kreeg. Drie medeverdachten werden eer der in Rotterdam veroordeeld tot levenslang. ••V Film by the Sea is tien jaar en trakteert. Daarom biedt het festival al haar bezoekers de kans om voor 12,50 dé feestavond van het festival te bezoeken op woensdagavond 17 september. Komt u U wordt verwacht vanaf 18.30 uur. Om 19.00 uur opent de avond met de Nederlandse première van Young@Heart. Aansluitend biedt de jarige u een verfrissing aan, want de keel moet alvast gesmeerd worden voor de meezingavond. Aan deze avond doen onder andere Marjan Berk en Riem de Wolff van The Blue Diamonds mee, maar de jarige behoudt zich het voorrecht om u te verrassen. Elke drie dagen ziet u op www.fitmbythesea namen van nieuwe deelnemers. Young@Heart, een grote hit op de filmfestivals, is een ontroerende en aanstekelijke film over een koor dat prachtige versies van moderne rock- en popmuziek brengt. Bijzonder: de gemiddelde leeftijd van het koor is 81 jaar. Rock 'n Roll will never die en het Young@ Heart-koor is daar het levende bewijs van! Kaarten voor de meezingavond kosten 12,50 inclusief consumptie en zijn vanaf 1 september te koop op www.filmbythesea.nl. Komt u met een grote groep (bijvoorbeeld een zangkoor) meld u dan aan bij sonja@filmbythesea.nl. Film by the Sea heeft voor u een aantrekkelijke korting! URK - Nederlanders eten nog geen twee keer per maand vis. Veel te weinig, vindt het Nederlands Vis- bureau. Met de nieuwe campagne 'Van vis krijg je nooit genoeg' wil het visbureau mensen verleiden om minstens twee keer per week vis te eten. De aftrap is gisteren in Urk gegeven. Hoewel Nederlanders volgens het bureau nog steeds te weinig vis eten, stijgt de visconsumptie wel. In het eerste halfjaar van 2008 is 3 procent meer verse vis gegeten ten opzichte van vorig jaar. Kant-en-klare visproducten, ge rookte vis en pangasius deden het erg goed. „Mensen gaan meer vis eten, maar kiezen wel voor goed kopere soorten als pangasius", zei Arjen van der Sande van onder zoeksbureau GfK Panel Services. Vooral jonge gezinnen eten te wei nig vis, weet directeur Mariëtte Vermeer van het Nederlands Vis bureau. „Ze denken dat ze het niet lekker vinden of dat het te duur is." Vooral dat laatste is volgens haar een misverstand. „Je kunt bij voorbeeld ook een blikje tonijn door de pastasalade doen. En, je moet tong met biefstuk vergelij ken. Niet met gehakt." Het gemid delde huishouden zet eens in de drie weken vis op tafel, terwijl met name 50-plussers eens per week vis eten. Vooral diepvriespro ducten zijn populair (74,8 pro cent) en pangasius. „Dat is een heel gangbare vis. Eerder werd er kabeljauw verkocht. Nu is dat pangasius", weet Van der Sande. Al met al wordt er jaar lijks 3,4 kilo vis per hoofd van de bevolking gegeten. In de campagne is veel aandacht voor gemakkelijke recepten en in formatie over vis. „Ook wijzen we ouders erop dat het twee keer per week eten van vis, vanwege de voedingsstoffen, heel belangrijk is voor opgroeiende kinderen", al dus Vermeer. De campagne wordt ondersteund door de ministeries van VWS en LNV, VGZ Zorgver zekeraars, Arbodienst Maetis, het Voedingscentrum en Vins d'Als- ace. NIEUWEGEIN - Door een tekort aan stralingsmateriaal kunnen zieken huizen vanaf eind volgende week minder diagnoses stellen. Patiën ten met minder dringende klach ten zullen langer moeten wachten. Dat heeft Fred Verzijlbergen, voor zitter van de Nederlandse Vereni ging voor Nuceleaire Geneeskun de, gisteren laten weten. Er zijn zes reactoren in de wereld die het stralingsmateriaal kunnen leveren. De belangrijkste leveran cier voor de Nederlandse zieken huizen, de kernreactor in Petten, werkt in september niet wegens een storing. Dinsdag werd de pro ductie van de 'medische isotopen' in België stilgelegd vanwege een jo- diumlek. Ook is een Franse reactor buiten bedrijf De Vereniging voor Nucleaire Ge neeskunde zal overleggen met het bedrijf GE Health in Eindhoven of dat stralingsmateriaal kan leveren. De problemen tonen volgens Ver zijlbergen aan dat reactoren hun onderhoudswerkzaamheden beter op elkaar moeten afstemmen. Eerder werd nog gemeld dat pro blemen met de reactoren geen ge volgen zouden hebben. AMAPORE SRANP HOTEL ARION het mooiste uitzicht prachtige feestzalen romantische bruidssuite tel. (0118) 410 502

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5