Van Sparrentak snelste van Öle Uutlöpers ?i-<*ea start kaartverkoop l Middelburger wil koppositie van speciaal klassement behouden. A i f beetje bijklussen deze zomer? 1 september 2008 Jeffrey Telussa naar Friesland A 44 I Zaterdag 30 augustus 2008 PZC W Over vijf weken wordt de zesde edi tie van de Zeeuwse Kustmarathon ge houden. De PZC volgt enkele deelne mers tijdens hun voorbereiding. Van daag Middelburger Wim van Spar rentak bij zijn training in het Rit- themse Bos. door Koen de Vries RITTHEM - Wim van Sparrentak maakt tegenwoordig een ommetje als hij naar zijn favoriete trainings- plek rent. Op weg van zijn woning in Middelburg-Zuid naar het Rit- themse Bos maakt een agressieve roofvogel hem het leven zuur. Een omweg is niet erg. De atleet voert zijn trainingsarbeid immers stevig op met het oog op de Kustmara thon van 4 oktober. Van Sparrentak behoort tot de subtoppers van de Kustmarathon. Toch staat hij bovenaan een illus ter rijtje. De voormalige korfballer heeft aan alle vijf edities meege- daan en is van degenen die nog geen editie hebben gemist het snelst. Van Sparrentak had 15 uur, 58 minuten en 21 seconden nodig voor vijf keer 42 kilometers en 195 meters. Vorig jaar nam hij de eer ste plaats over van Vlissinger Fran- ky Beljaars dankzij een uiterst snel le tijd: 2.55.16. „Het is voor 99% zeker dat ik de Kustmarathon nooit zal winnen. Daarom is het leuk om voor de bo venste plaats van dit klassement te strijden", vertelt Van Sparrentak als hij door het Ritthemse bos rent. Twee jaar geleden lagen de kaarten nog heel anders. In de edi tie van 2006 overwoog hij sterk om op te geven. Op het strand bij Oostkapelle raakte hij al zijn ener gie kwijt en moest hij hele stuk ken wandelen. Hij zette door, Sparrentak was vroeger een fer vent korfballer. Vanwege zijn werk (hij is chef in de Agrimarkt) moest hij meer en meer wedstrijden la ten schieten. Hij ging steeds meer hardlopen en dat ging hem niet slecht af Na twee keer de mara thon van Rotterdam nam hij in 2003 deel aan de eerste Zeeuwse Kustmarathon. Van Sparrentak was op slag verkocht. „De Kustma rathon zal ik nooit meer overslaan, of ik moet een keer geblesseerd zijn. Ik vergelijk de wedstrijd met de Elfstedentocht. De sfeer onder weg is geweldig." Trainen is geen straf voor de Mid delburgse atleet. Hij legt de komen de tijd zonder problemen meer dan honderd kilometer per week af. Een keer of twee, drie zal Van Sparrentak 36 kilometer lopen en ook nog een paar keer 30 kilome ter met wat tempowisselingen. Dan moet hij er staan. Een voor naam doel is om zijn eerste plaats in het klassement (Öle Uutlöpers genaamd) te handhaven. Dat moet kunnen. „Een marathonloper schijnt op z'n 39e op z'n top te zijn. Ik ben 38." Zijn record van 2.42.01 (Rotterdam 2005) zal er niet aangaan, maar dat heerlijke gevoel van vorig jaar hoopt hij wel terug te krijgen. „Ik ben rustig gestart en voelde me bij Oostkapelle nog heel goed. Vanaf daar ben ik gaan versnellen. Ik haalde de een na de ander in en was niet moe te krijgen. In Zoute- lande was ik na een paar minuten al weer behoorlijk hersteld." Dat herstel heeft Wim van Spar rentak nu nog niet nodig. Na een rondje door het bos en een stukje over de dijk gaat hij alleen verder richting Ritthem. Hij voelt zich zichtbaar lekker. „Ik denk dat ik nog een bochtje richting Koudekerke maak", roept hij terwijl hij uit het zicht ver dwijnt. Topvijf Öle Uutlöpers 1.(5) Wim van Sparrentak, Middelburg 15:58:21 2. (1) Franky Beljaars, Vlissin- gen 16:03:59 3. (4) Pieter Heggen, Zuidland 16:06:34 4. (3) Rens Bostelaar, Koudeker ke 16:08:35 5. (2) Jan Zuidweg, Melissant 16:09:09 Wim van Sparrentak: „Het is voor 99% zeker dat ik de Kustmarathon nooit zal winnen." foto Ruben Oreel maar zijn tijd van 3.34.40 was ver beneden zijn niveau. Van Sparren tak: „Nu ben ik blij dat ik toen ben doorgegaan. Anders was ik nooit meer in aanmerking gekomen voor dit klassement." Van het bos gaat het de Wester- scheldedijk op. „Een mooie plek om te lopen", vindt hij. „Je ziet hier veel schepen varen. Soms ko men mensen het dek op om te kij ken wie daar loopt." Wim van www.hlmbythesea.nl MIDDELBURC - Turner Jeffrey Telus sa zet zijn sportieve carrière voort bij Turncentrum Sportstad Hee renveen (TSH). De Middelburger (18) komt vanaf komend seizoen uit voor het man- nenteam van deze Friese vereni ging, waarvan ook Epke en Herre Zonderland deel uitmaken. Zijn trainer in Heerenveen wordt Ger ard Speerstra, die onlangs nog Ep ke Zonderland begeleidde tijdens de Olympische Spelen. Jeffrey Telussa moest op zoek naar een andere club, omdat de stich ting Turncombinatie Zuid-West- Nederland ophield te bestaan. Te lussa gaat een turnopleiding bij het cios aan het Friesland College volgen en wordt ondergebracht in een gastgezin. ..-Ad' Bied je diensten aan in een rubrieksadvertentie in deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelfviawww.kleintjesmarkt.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46