Perez wil nog geen ex-voetballer zijn Advocaat gaat door met prijzen pakken Deense voetballer tekent tweejarig contract bij FC Twente. Lindenbergh naar halve finales NRT Eindhoven Stamsnijder en Garate naar Rabobank Raikkonen en Massa blijven Ferrari trouw Lancaster wint proloog Duitsland Formule 1-legende Phil Hill overleden PZC Zaterdag 30 augustus 2008 43 Kenneth Perez (midden), FC Twente-voorzitter Joop Munsterman (links) en coach Steve MacCiaren proostten gisteren na de contractondertekening. foto Eric Bronkhorst/CPD door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Wie Kenneth Perez maandagavond na de verloren arbi tragezaak tegen Ajax voor de came ra zag staan, kon zich niet aan de indruk onttrekken dat de Deen het helemaal had gehad met de voetballerij. Het woord stoppen leek welhaast op zijn voorhoofd te staan. „Dat had een mogelijkheid kun nen zijn, maar ik ben nog te jong om als ex-voetballer door het le ven te gaan. Mijn voetbalhart klopt nog te hard", zei Perez op de dag van zijn 34e verjaardag. Zijn mooiste cadeau had hij even daar- MONACO - Dick Advocaat heeft gis teravond met Zenit Sint-Peters- burg weer een grote prijs gepakt, na het Russisch kampioenschap en het veroveren van de Uefa Cup, pakte de ploeg gisteravond in mo- naco ook de Europese Supercup. De Russische ploeg was met 2-1 te sterk voor Manchester United, dat vorig seizoen de Champions Lea gue veroverde. Bij rust leidde Zenit met 0-1. Pavel Pogrebniak maakte kort voor rust uit een hoekschop de openingstref fer. De Portugees Danny, afgelo pen maandag voor liefst dertig mil joen euro overgenomen van Dina- mo Moskou, verdubbelde de voor sprong na een uur spelen. Nemanja Vidic deed een kwartier voor tijd nog wat terug voor Man chester, maar de gelijkmaker bleef uit. Paul Scholes scoorde wel, maar hij deed dat met zijn hand. De Engelse middenvelder kreeg voor van FC Twente gekregen dat hem het shirt met nummer 10 overhandigde en een 2-jarig con tract. Met het aantrekken van Pe rez heeft trainer Steve McClaren zijn gewenste aanvallende midden velder eindelijk in huis. „Kenneth is een kwaliteitsspeler, die vaak scoort en assists geeft. En hij heeft de ervaring die we nodig hebben. Ik verwacht van hem ook dat hij op het veld en in de kleedkamer het voortouw gaat nemen." Afgelopen donderdag zocht de club volgens voorzitter Joop Mun sterman voor het eerst contact met Perez, die toen net zijn con tract bij Ajax had laten ontbinden. „Binnen 2,5 uur waren we er uit", aldus Munsterman. Ook Perez hoefde niet lang na te denken. „Twente wil ergens naar toe, is daarvoor zijn tweede gele kaart van de Deense scheidsrechter Claus Bo Larsen. Advocaat kwam met een verras sing bij de aftrap. Hij hield de wijd en zijd bewierookte aanvaller Ars- javin aan de kant. De Rus die bij tal van Engelse clubs in de belang stelling staat, maar voor wie een kapitaal transferbedrag betaald moet worden, kwam pas na de hervatting in het veld. Hij nam de plaats in van Dominquez. Arsjavin speelde afgezien van een paar fraaie acties een weinig opvallende wedstrijd. Monaco. Europese Supercup. Man chester United (Eng) - Zenit Sint-Pe- tersburg (Rus) 1-2 (0-1). 44. Pogreb niak 0-1, 59. Danny 0-2, 73. Vidic 1-2. Scheidsrechter: Larsen (Den). Aantal toeschouwers: 20.000 Rode kaart: 90. Scholes (Manchester United/2x geel). Gele kaart: Anderson, Tevez (beiden Manchester United). enorm ambitieus en speelt fantas tisch voetbal." Bij Twente wil hij ook een punt zetten achter een roerige periode, waarin hij voort durend in het nieuws kwam door randzaken. Door alle onrust in het afgelopen jaar roept de voetballer en de per soon Perez bij velen een bepaalde weerstand op. Volkomen onte recht, vindt hij zelf „Door de pers is er een verkeerd beeld van mij ge schapen. Ik voel me wel eens onbe grepen. Ik ben iemand die nor maal tegen dingen aankijkt, maar als ik het ergens niet mee eens FC Twente vindt in Kenneth Pe- rez de aanvallende middenvelder naar wie de club al lang op zoek was. De Deen wil bewijzen dat hij geen enfant-terrible is. ben, dan zeg ik dat. Maar wel op een normale manier. Maar bij mij wordt zoiets vaak uitvergroot en in een ander perspectief geplaatst. Ik heb bij PSV maar drie keer op de bank gezeten, maar het lijkt wel of ik in Eindhoven altijd op de bank zat. Ook McClaren heeft de verhalen over de reputatie van zijn aan winst gehoord. „Maar ik heb een heel goed gevoel aan ons gesprek overgehouden", aldus de trainer. „Wij geven hem de kans en het is nu aan hem. Hij is gemotiveerd en vastbesloten. Het ligt er ook maar aan hoe je daar als trainer mee om gaat. Ik denk dat Twente voor Ken neth op het juiste moment in zijn loopbaan komt. Hier kan hij de rust vinden om prestaties te leve ren." EINDHOVEN - Tennisser René Lin denbergh heeft bij het laatste na tionaal ranglijsttoernooi op de zo- merkalender de halve finales be reikt. Bij het met twee sterren gedoteer de NRT in Eindhoven won de Goe- senaar met 6-3 6-4 van Paul Jan sen. In de halve eindstrijd ont moet Lindenbergh Ruben de Kle- ijn of Stefan Vervoort. Bij de vrou wen werden Mandy Wolfert (Bres- kens) en Frederique van de Velde ('s-Gravenpolder) in de tweede ronde uitgeschakeld. RIJSWIJK - Tom Stamsnijder en Juan Manuel Garate hebben hun handtekening gezet onder een ver bintenis met de Rabobank-wieler- ploeg. Stamsnijder is afkomstig van Team Gerolsteiner, Garate reed de afgelopen jaren voor Quick-Step. De Spanjaard Garate moet de kop mannen bijstaan in de grote ron des. Voor Stamsnijder is de komst naar Rabobank een hernieuwde kennismaking. De 23-jarige wiel renner genoot zijn opleiding bij de ploeg. ROME - Kimi Raikkonen en Felipe Massa besturen ook volgend jaar de Ferrari's. Dat maakte de baas van de Italiaanse formule t-ren- stal, Luca di Montezemolo, giste ren bekend. Toen Di Montezemolo werd ge vraagd of beide coureurs ook vol gend jaar voor Ferrari zouden rij den, antwoordde de Italiaan kort en krachtig: „Absoluut." Daarmee maakte de teambaas van Ferrari een einde aan de geruchten dat voormalig wereldkampioen Fer nando Alonso naar de 'rode ren stal' zou overstappen. KITZBUHEL - De Australische wiel renner Brett Lancaster heeft de proloog van de Ronde van Duits land gewonnen. De renner van Milram won in het Oostenrijkse skioord Kitzbühel de tijdrit over 3,6 kilometer. De Zweed Gustav Larsson werd tweede, voor de Duitser Gerald Ciolek. Het tijdsverschil tussen Lancaster en Larsson was slechts weer te ge ven in tienden van een seconde. Albert Timmer van Skil-Shimano, was de beste Nederlander in de uit slag. Hij werd negentiende. MONTEREY - De Amerikaan Phil Hill, voormalig wereldkampioen v in de Formule 1, is op 8i-jarige leef tijd overleden. Hij kroonde zich in 1961 tot kampioen in de konings klasse van de autosport. Hill won in zijn carrière drie Grands Prix', waarvan twee met Ferrari in 1961. Ook won hij drie maal de 24 uur van Le Mans. Luca^_ di Montezemolo, teambaas van Ferrari, reageerde bedroefd. „Hij was een echte kampioen en heeft altijd alles voor onze renstal gege ven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45