Ryan Babel keert terug bij Oranje Blessure houdt Istvan Bakx uit selectie van Jong Oranje Cambuur terug aan kop Onbekende tegenstanders voor Nederlandse clubs in Uefa Cup m jat Bondscoach Van Marwijk kiest voor vaste kern. Foppe de Haan heeft zijn buik vol van Drenthe en Sno. Ajax treft FC Borac uit Servië, Feyenoord tegen Kalmar FF uit Zweden. Pt 42 Zaterdag 30 augustus 2008 PZC ZEIST - Ryan Babel is de enige nieuwkomer in de selectie van bondscoach Bert van Marwijk voor de vriendschappelijke inter land tegen Australië (6 september in Eindhoven) en het eerste duel in de WK-kwalificatie tegen Mace donië (to september in Skopje). De aanvaller van Liverpool ont brak vorige week tijdens de onbe sliste vrienschappelijke ontmoe ting met Rusland (t-i), omdat hij actief was op de Olympische Spe len in China. Van Marwijk heeft twintig spelers opgeroepen voor beide interlands. Orlando Engelaar meldde zich gis teren meteen al af Omdat Van Marwijk geen vervanger oproept, blijven er negentien spelers over. Engelaar bleek gistermiddag tij dens de training van zijn club on voldoende hersteld van een knie blessure. Hij blijft de komende da gen in Gelsenkirchen om verder te revalideren. Khalid Boulahrouz is wel weer fit. Hij speelde donderdag een helft mee met VfB Stuttgart, dat ruim won bij het Hongaarse Gyor (1-4). Voor de langdurig geblesseerden Wesley Sneijder en Wilfred Bou- ma komen beide duels te vroeg. De nieuwe bondscoach kiest voor lopig voor een vaste groep interna tionals. „Spelers moeten vaker dan drie keer goed spelen om in aan merking voor Oranje te komen", omschreef hij zelf Van Marwijk houdt zich echter ook niet blind voor bijvoorbeeld de goede presta ties van verdediger Dirk Marcellis van PSV. „Ik zit zaterdag ook op de tribune als PSV tegen Utrecht speelt", verklaarde Van Marwijk. Selectie Nederlands elftal. Doel: Maarten Stekelenburg, Henk Timmer; verdediging: Khalid Boulahrouz, Gio vanni van Bronckhorst, Tim de Cler, Jo hn Heitinga, Joris Mathijsen, André Ooijer; middenveld: Mark van Bom mel, Nigel de Jong, Demy de Zeeuw, Orlando Engelaar, Ibrahim Afellay, Rafael van der Vaart; aanval: Robin van Persie, Klaas-Jan Huntelaar, Arjen Rob ben, Jan Vennegoor of Hesselink, Dirk Kuijt en Ryan Babel. LEEUWARDEN - Cambuur Leeuwar den heeft zich in de eerste divisie uitstekend hersteld van de neder laag tegen FC Zwolle van vorige week. Het elftal van trainer Jurrie Koolhof versloeg het nog ongesla gen FC Emmen met 6-2. Bij rust was de stand al 3-0. Cambuur nam door de zege de eer ste plaats weer over. De Friezen de len de koppositie met Excelsior, dat AGOW in Apeldoorn met 3-2 versloeg. Cambuur en Excelsior door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Enkele uren nadat hij gisteren hoorde opnieuw te zijn ge selecteerd voor Jong Oranje, moest Istvan Bakx afzeggen. De aanvaller van KV Kortrijk herstelt nog steeds van een blessure aan zijn buikspieren en lies en hoopt maan dag voor het eerst weer mee te trai nen met de groep. De Vlissinger richt zich op het uitduel met Stan dard Luik, zaterdag 12 september. Bakx kreeg van Foppe de Haan een uitnodiging voor de laatste twee EK-kwalificatieduels. Jong Oranje speelt vrijdag in Kerkrade tegen Jong Noorwegen, terwijl vier dagen later in Schaffhausen Jong Zwitserland wacht. Van die twee duels moeten de Nederland se talenten er één winnen om zich hebben na vier wedstrijden negen punten. Excelsior had veel moeite met AGOW. De ploeg van trainer Ton Lokhoff keek bij rust nog te gen een achterstand van 1-0 aan. De wedstrijd tussen titelkandida ten FC Zwolle en VW eindigde onbeslist: 1-1. Zwolle heeft nu acht punten, VW zeven. Scheidsrechter Van Huiten maakte bij de Brabantse derby tussen Hel mond Sport en FC Eindhoven (4-3) zijn rentree. te plaatsen voor de play-offs. Veer tien landen strijden daarin om ze ven tickets voor het EK. Gastland Zweden, waar het eindtoernooi van 15 tot en met 29 juni 2009 wordt gespeeld, completeert het deelnemersveld. „Ik heb gisteren meteen gebeld om de mensen bij de KNVB te ver tellen hoe de vlag erbij hangt", ver telde Bakx gisteravond. „Ze roe pen nu een vervanger op. Ik vind het heel jammer, want het zijn twee mooie wedstrijden. Maar op dit moment kan het gewoon niet, ik heb geen ritme. Foppe de Haan heeft Royston Drenthe en Evander Sno niet opge nomen voor de selectie. Hij is onte vreden over de prestaties van het De Zeeuwse voetballer Istvan Bakx heeft afgezegd voor Jong Oranje. Hij is geblessseerd. Bondscoach de Haan laat Dren the en Sno buiten de selectie. duo op de Olympische Spelen. Drenthe en Sno hebben De Haan niet alleen in voetballend opzicht teleurgesteld. „Met die twee erbij was het moeilijk een team te wor den", zegt De Haan. „Ik kan dit niet accepteren. Dat heb ik ze ook verteld", aldus de bondscoach die niet wilde vertellen hoe Sno en Drenthe in China het groepspro ces nadelig hebben beïnvloed. Selectie Jong Oranje: Doel: Piet Velt- huizen (Vitesse), Kenneth Vermeer (Ajax); Verdediging: Daryl Janmaat (Heerenveen), Calvin Jong-A-Pin (Hee renveen), Dirk Marcellis (PSV), Erik Pie- ters (PSV), Gregory van der Wiel (Ajax), Gianni Zuiverloon (West Bromwich Al bion); Middenveld: Wout Brama (FC Twente), Urby Emanuelson (Ajax), Jona than de Guzman (Feyenoord), Siem de Jong (Ajax), Kees Luijckx (AZ), Stefan Nijland (PSV); Aanval: Nordin Amrabat (PSV), Roy Beerens (Heerenveen), Mar vin Emnes (Middlesbrough). MONACO - FK Borac, Kalmar FF, Dinamo Boekarest, Vitoria Setubal en Stade Rennes. Het zijn de te genstanders van de Nederlandse voetbalclubs in de eerste ronde van het toernooi om de Uefa Cup. Hoewel sommige namen bekend klinken, zijn het onbekenden voor de Nederlandse afgevaardigden. De wedstrijden zijn op 18 septem ber en 2 oktober. Ajax begint thuis tegen het onbe kende FK Borac uit Servië, een club die afgelopen seizoen in de competitie als vierde eindigde. De club speelde in de eerste voorron de van de Uefa Cup tegen het Roe meense Dacia Chisinau (1-1 en 3-1). In de tweede ronde rekenden de Serviërs af met Lokomotiv So fia uit Bulgarije (1-0 en 1-1). Na twee speelronden in de nieuwe competitie staat zijn ploeg zeven de, met twee punten. Bij trainer Marco van Basten ging geen belle tje rinkelen bij het horen van de naam van de opponent. „Ik ken ze ook niet. Micky Sulejmani zei dat het een aardige ploeg is." Feyenoord begint ook met een thuiswedstrijd, tegen de Zweedse club Kalmar FF. In de laatste voor ronde van de Uefa Cup rekende de ploeg af met het Belgische AA Gent. In eigen huis won Kalmar met 4-0 van de Belgen. Trainer Gertjan Verbeek van Feyenoord waakt voor onderschatting. „Ge woon een goed team. Onze scout Rinus Israël heeft de ploeg on langs gezien en dat was overtui gend. Ik wilde Saint-Etienne liever niet treffen, maar Kalmar is een ge vaarlijke outsider." NEC speelt ook eerst thuis, tegen Dinamo Boeka rest, nummer vier van Roemenië. Trainer Mario Been vindt dat NEC het treft met Dinamo Boekarest, een ploeg waarvan hij weinig weet. De Nijmegenaren hadden ook tegen Benfica, Everton, Gala- tasaray of Racing Santander kun nen loten. Heerenveen gaat eerst op bezoek bij Vitoria Setubal in Portugal. De Portugese club eindigde afgelopen seizoen als zesde in de competitie. Vitoria won wel de 'League Cup'. Ook voor FC Twente, dat in de voorronde van de Champions Lea gue verloor van Arsenal, is er eerst een uitwedstrijd. De Tukkers spe len in Frankrijk tegen Stade Ren nes. De tegenstander staat onder leiding van trainer Guy Lacombe. Bekendste spelers van de Fransen zijn de aanvallers Sylvain Wiltord en Asamoah Gyan. De club staat na drie wedstrijden tiende met vier punten. Royston Drenthe en Foppe de Haan waren tot voor kort dikke vrienden. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44